Skocz do zawartości

Gdzie z nad morza najbliżej ?


darekdarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mieszkam pod Gdańskiem , a na "nieszczęście" zasmakowałem narciarstwa .Mamy na miejscu Wieżycę i jest całkiem całkiem , ale ma tylko ok.300 metrów.Po paru wyjazdach Białka , Jaworzyna , Szrenica , Rokitnica w Czechach w zeszłym roku strasznie w moich oczach nasza góra zmalała. Czy ktoś może polecic w Polsce gdzieś bliżej niż na południu jakieś fajne dłuższe stoki na jednodniowe wypady.Z góry dziękuję. POZDRAWIAM...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Góra pod Bełchatowem. co ok 1000 m

Dzięki za informację , wiem że uwarunkowań geograficznych nie przeskoczę . Na jednodniowy wyskok do Bełchatowa i tak za daleko ok.370km. A na przykład do Szklarskiej P. 550 km. Jak jadę nocą to już nie aż taka różnica , a w pobliżu jest Karpacz (jeszcze nie byłem) , a Czechy też blisko.Myślałem o jakiejś górze do ok.200 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty - jeśli chcemy pojeździć na nartach (Przywidz, Wieżyca i temu podobne ciężko nazwać jeżdżeniem na nartach - ewentualnie rozgrzewką), to jednodniowe wypady raczej nie wchodzą w rachubę. Myślę, że 3 dni to jest takie minimum jeśli się jedzie z dalekiej północy na narty :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... W sumie wizzair sporo lata na północ i ma sporo tanich biletów np. po 20zł... Jest to myśl, aż zaraz poszukam.

Do Włoch ,Austrii , Szwajcari czy Francji jest więcej tanich lotów i karnety tańsze :rolleyes: Ostatnio Słowacy szykują specjalne loty dla narciarzy z Polski do Popradu :) http://narty.onet.pl...wiadomosci.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Wit_www']Niestety nie ma niczego godnego uwagi w naszej okolicy. Stok w przywidzu ma 600 m ,ale jest bardzo płaski .http://www.nartyprzywidz.com.pl/. Myślałem kiedyś ,że w Szwecji jest coś bliżej ,ale tam z kolei trzeba jechać kawał na północ, jedyny plus ,że przynajmniej jest śnieg :rolleyes:[/QUOT Kiedyś wracając z Wieżycy zajechałem do Przywidza , totalna porażka ,czasami prawie , że trzeba się było odpychac , a jeszcze wiało jak na ... ,choc w Wieżycy było cicho . Jeszcze lepszy jest "Ośrodek Narciarski" w Trzepowie tam nie ma ani długości , ani szybkosci . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty - jeśli chcemy pojeździć na nartach (Przywidz, Wieżyca i temu podobne ciężko nazwać jeżdżeniem na nartach - ewentualnie rozgrzewką), to jednodniowe wypady raczej nie wchodzą w rachubę. Myślę, że 3 dni to jest takie minimum jeśli się jedzie z dalekiej północy na narty :rolleyes:

W tym roku też myślałem o trzy dniowym wypadzie .W zeszłym roku dwa razy jeździłem z rodziną na 2 dni , w nocy z piątku na sobotę w góry , a z niedzieli na poniedziałek powrót i prosto z samochodu do pracy.Wszyscy mówili to wariactwo ale gdyby starczyło pieniędzy i zimy jeździłbym dalej.Strasznie w tym wszystkim drogie jest paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Włoch ,Austrii , Szwajcari czy Francji jest więcej tanich lotów i karnety tańsze :rolleyes: Ostatnio Słowacy szykują specjalne loty dla narciarzy z Polski do Popradu :) http://narty.onet.pl...wiadomosci.html

Cena przelotu na Słowację bardzo przystępna , szkoda że z Warszawy , Gdyby ktoś miał jakiś informacje o tanich przelotach z Gdańska do : Słowacji , Austrii , Włoch bardzo proszę o info. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdarek, sensownie, to nie pojeździsz, jak chcesz do ok 200km, to możesz liczyć na stoki raczej do 300m... tak jak np w Lidzbarku Warmińskim masz chyba 2 stoki po ok 250 m. to jakieś 200km od Ciebie. Albo Bydgoszcz ze swoimi 120m. Ta Stężyca to chyba jednak najdłuższa w "okolicy"... Albo jak ktoś wyżej pisał - Konikowo, a tym że jakieś 320 km przed sobą...

Użytkownik HesSki edytował ten post 07 grudzień 2009 - 01:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mieszkamy nad morzem i nigdy nie będzie tu gór jak w Alpach, więc smęcenie ze za krotko, za wietrznie , za płasko jest trochę bez sensu. Z tych wypowiedzi rozumiem, ze lepiej zamknąć wszystkie stoki na Pomorzu bo są słabe. Ja osobiście jak wyjadę na 2 tygodnie w góry w ciągu roku to mam szczęście, ale za to po pracy mogę jechać za miasto i sobie pośmigać. Zawsze jest niedosyt, ale jest jakaś alternatywa. Cieszę się , że ktoś inwestuje w ten sport na Pomorzu i wspieram takie inicjatywy. Wracając do tematu to zgadzam się z pozostałymi ciężka sprawa z tymi wyjazdami na 1 dzień. 3 dni minimum trzeba poświęcić. I stawiał bym na Karpacz. ( około 8 godzin w samochodzie) Z tego co mi wiadomo to w północnej Polsce najdłuższy jest stok w Przywidzu – 600m. I bardziej stroma kotlinka 320m. Może jakieś tanie loty do Krakowa?. Cos mi się obiło o uszy, ze jakieś lotnisko ma powstać w Zakopcu, ale to chyba odległa przyszłość. Z resztą w Zakopanem to już chyba nie ma gdzie jeździć, bo gorole o dudki się kłócą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie marudźcie wy tam z wybrzeża! Ja nie mam substytutu morza w pobliżu, i chcąc pomoczyć tyłek w Bałtyku nie ma inaczej, jak spędzić te 6-7h w aucie. :) Nie można mieć wszystkiego. Wy macie chociaż morze. Pomyślcie o biednych pepikach... oni tylko te góry i góry... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...