Skocz do zawartości

Buty - poziom 7 | do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D Nowy sezon się zbliża, a ja poszukuję butów dla siebie. Jeżdżę na nartach już dość długo (teraz będzie chyba sezon nr 9), ale niestety nie jestem aktualnie obeznany z tematem butów, a mnogość firm i modeli przyprawia o zawrót głowy :eek: Może na początek coś o mnie: - poziom 7 w skali forum, cały czas rośnie - lat 16 - wymiary :D - 184 cm wzrostu, waga ok. 88 kg - jeżdżę tylko po trasach, póki co brak ciągot do off-piste'u, styl różnorodny ;) A teraz powiem czego szukam: moje poprzednie buty to Rossignole Exalt Sport. Flex mają one chyba 70-80 i po pierwsze już z nich wyrosłem, a po drugie okazały się w zeszłym sezonie już znacznie za miękkie. Były natomiast bardzo wygodne, kupowałem te buty zaraz po źle dopasowanych (niestety) jakichś Lange i priorytetem był duży komfort, nie patrzyłem wtedy w ogóle na twardość buta. Teraz potrzebuję buta znacznie twardszego. Słyszałem wiele dobrego o Nordikach Speedmachine, mierzyłem dziesiątki i czternastki (najbardziej chyba odpowiadałyby mi dwunastki (ze względu na twardość), ale ich akurat nie widziałem w sklepach) - buty po prostu dla mnie świetne, bardzo wygodne. Problem jest taki, że wydawały one się strasznie miękkie (nawet czternastki) wypychając kolana do przodu udało mi się rozpiąć drugą klamrę :) Fakt, nogi mam dość silne, ale słyszałem, że te buty są wykonane z polieteru, który cholernie twardnieje na mrozie, a w sklepie było bardzo ciepło :) Podsumowując: - szukam butów z flex index ok. 120 (nie wiem czy dobrze - proszę o opinię, czy wg Was te okolice są dla mnie w sam raz) - cenę Speedmachine'ów (ok. 1000-1100 zł) proszę przyjąć jako absolutny max, bez żadnych szans na nagięcie tego limitu (gdyby taka cena nie byłaby problemem byłbym już szczęśliwym posiadaczem butów Nordiki - proszę zatem przede wszystkim o proponowanie modeli dostępnych za niższą cenę) - Nordica Speedmachine są dla mnie wygodne (myślę, że to może pomóc w doradzaniu o tyle, że w jakiś tam sposób obrazuje kształt stopy i preferencje) Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie :) Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...