Skocz do zawartości

Wybór bielizny na narty


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze bielizny, a dokładnie koszulki na narty. Chcę kupić koszulkę "oddychającą" i w Selgrosie znalazłem coś takiego (patrz fotka). Czy warto ją kupić, ewentualnie co innego polecacie? Nie ukrywam, że istotnym kryterium jest cena i szukam czegoś do 100zł. i jeszcze jedno pytanie: jak bardzo koszulka ma przylegać do ciała, czy idealnie, czy też powinno być troszkę luzu?

Załączone miniatury

  • bez tytułu.JPG

Użytkownik spad edytował ten post 09 listopad 2009 - 09:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze bielizny, a dokładnie koszulki na narty. Chcę kupić koszulkę "oddychającą" i w Selgrosie znalazłem coś takiego (patrz fotka). Czy warto ją kupić, ewentualnie co innego polecacie? Nie ukrywam, że istotnym kryterium jest cena i szukam czegoś do 100zł. i jeszcze jedno pytanie: jak bardzo koszulka ma przylegać do ciała, czy idealnie, czy też powinno być troszkę luzu?

Hi Tec jest dobrą firmą, niecałe 60 zł to dobra cena, wg. mnie możesz brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Tec jest dobrą firmą, niecałe 60 zł to dobra cena, wg. mnie możesz brać.

A co będzie lepsze HiTec, czy Brubeck? Z oferty na Allegro podoba mi się, że jest to jakaś grubsza bluzka, czyli wystarczy tylko to plus kurtka. Muszę obmacać ten Hi Tec w Selgrosie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli, czy tak samo jak np. koszulka rowerowa, czy jeszcze bardziej?

Po prostu musi do Ciebie przylegać, bo inaczej nie będzie spełniała swoich właściwości. Musi być tak, jak prezentuje się na modelach - opinająca ciało. Wiadomo - nie przyciasna, i nie rozciągnięta na Tobie, ale przylegająca do ciała. P.S. rowerowa to dobra analogia - przylega, ale nie krępuje ruchów i nie "ciągnie". P.S. Sama miałam do tej pory brugi, ale ostatnio zakupiłam koszulę brubecka z serii thermo, we wrocku w tresspasie dałam 84 zł za koszule. Mieli też w dobrej cenie kalesony, ale z tych to nigdy nie korzystałam :)

Użytkownik HesSki edytował ten post 09 listopad 2009 - 11:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie lepsze HiTec, czy Brubeck? Z oferty na Allegro podoba mi się, że jest to jakaś grubsza bluzka, czyli wystarczy tylko to plus kurtka. Muszę obmacać ten Hi Tec w Selgrosie.

Te Brubeck są naprawde świetne i faktycznie grubsze. HiTec są zdecydowanie delikatniesze, cieńsze, w mojej ocenie milsze dla ciała, ale też mniej "ciepłe" Jeżeli zamierzasz zakładać kurtkę bezpośrednio na koszulę to zdecydowanie Brubeck. Osobiście używam takie od dwóch lat i nic się z nimi nie dzieje, nadal wyglądają jak nowe. Oczyweiście jak pisali poprzednicy powinna być normalnie przylegająca ale nie ciasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie lepsze HiTec, czy Brubeck? Z oferty na Allegro podoba mi się, że jest to jakaś grubsza bluzka, czyli wystarczy tylko to plus kurtka. Muszę obmacać ten Hi Tec w Selgrosie.

Ja myślę, że zbędne są zapytania czy lepsza jest HiTec czy Brubeck czy jeszcze inna, jak zauważyłeś koleżanki i koledzy z forum doradzaja i słusznie, najważniejsze jest dopasowanie, przeznaczenie, jakość materiału, cena, kolorystyka itp. Większość z szanujących się firm posiada w swoich kolekcjach wiele modeli przeznaczonych do różnych sportów i warunków. Ja używałem (i nadal używam) odzieży różnych firm: Himal Sport, Berkner, Craft, HiTec, Brugi, ale najlepiej mi spasowała odzież szwedzkiego Craft z serii Pro Warm, taka jest moja indywidualna ocena. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zbędne są zapytania czy lepsza jest HiTec czy Brubeck czy jeszcze inna, jak zauważyłeś koleżanki i koledzy z forum doradzaja i słusznie, najważniejsze jest dopasowanie, przeznaczenie, jakość materiału, cena, kolorystyka itp. Większość z szanujących się firm posiada w swoich kolekcjach wiele modeli przeznaczonych do różnych sportów i warunków. Ja używałem (i nadal używam) odzieży różnych firm: Himal Sport, Berkner, Craft, HiTec, Brugi, ale najlepiej mi spasowała odzież szwedzkiego Craft z serii Pro Warm, taka jest moja indywidualna ocena. :D

zgadzam sie z toba kazdy wymaga cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoszukujmy się wszystko sie mechaci, jedne szybciej inne wolniej, mam Crafta, Brubecka i parę innych, dlatego uważam, że sprawa mechacenia nie powinna mieć dużego wpływu na zakup bielizny (dopasowanie, cena, technologia, kolor itp.)

Craft Pro Warm nie powinien,ale jest też najdroższy

Ma Pro Warm i po kilku wyjazdach zaczął sie mechacić, ale w gruncie rzeczy jest to bardzo dobra odzież, anatomiczne strefy, bardzo ciepła, minus łatwo zaciągnąć włókna

Użytkownik kaja45 edytował ten post 15 listopad 2009 - 15:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctaft CRAFT wiadomo o co chodzi crafta nie posiadam ale odlo i brubeck i odlo tez sie mechaci co oczywiscie nie wplywa to negatywnie na jego wlasciwosci brubecka uzywam rzadko i nie zauwazylem zeby sie mechacil moze za rzadko:) mysle ze brubeck to dobry wybor jest jeszcze falke x bionic ale to juz pare pesos wiecej:)

ztych wszystkich firm co wymieniles polecam x bionic jest super falke tez sie mechaci ale po 4 praniu

Craft Pro Warm nie powinien,ale jest też najdroższy

jezeli jezdzisz 10 dni w roku to wystarczy na lata kazda sie mechaci jedna szybciej duga pozniej bez wzgledu na cene czy firme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zdecydowałem się na Webstera, kupiłem w http://www.termoaktywna.com/ komplet za 150 zł, do tego gratis kurier i skarpetki z jonami srebra, a używał ktoś bielizny z Himal Sport ? jeśli tak to proszę o opinię

ja bym kolego za bardzo w te skarpetki za bardzo nie wierzyl bo porzadne srebrne skarpety to koszt okolo 130 zl http://www.tirolski....ing silver.html dobra reklama dziala cuda:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, to teraz wyjdzie zaraz, że w skarpetach bez srebra to wstyd jeździć... Skarpetki za 130 zł? Że niby co? Same się zakładają, ściągają, oczyszczają itp itd? Ja mam 3 pary skarpet po ok 30 zł za parę (alpina, elan) bez bajerów typu jony, protony, nitki i molekuły hipersupermega cuda, i kurcze wiecie co? NIE NARZEKAM. Wręcz przeciwnie. Ktoś mi wciśnie kit, że te moje za 3 dyszki różnią się diametralnie od tych za 130zł? hehehee... P.S. Koszulka brubeck - mam takową. Przy rozpiętej kurtce i samym brubecku i tak spociłam się jak szczur. Koszulka była wręcz mokra. Jak wy to ludziska robicie, że zmieniając t-shirt z bawełny na brubecki i inne takie ani kropli potu nie uronicie...? Zdradzicie tę tajemnicę?

Użytkownik HesSki edytował ten post 19 listopad 2009 - 17:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, to teraz wyjdzie zaraz, że w skarpetach bez srebra to wstyd jeździć... Skarpetki za 130 zł? Że niby co? Same się zakładają, ściągają, oczyszczają itp itd? Ja mam 3 pary skarpet po ok 30 zł za parę (alpina, elan) bez bajerów typu jony, protony, nitki i molekuły hipersupermega cuda, i kurcze wiecie co? NIE NARZEKAM. Wręcz przeciwnie. Ktoś mi wciśnie kit, że te moje za 3 dyszki różnią się diametralnie od tych za 130zł? hehehee... P.S. Koszulka brubeck - mam takową. Przy rozpiętej kurtce i samym brubecku i tak spociłam się jak szczur. Koszulka była wręcz mokra. Jak wy to ludziska robicie, że zmieniając t-shirt z bawełny na brubecki i inne takie ani kropli potu nie uronicie...? Zdradzicie tę tajemnicę?

nie powiedzialem ze nie mozna w skarpetkach bez srebra owszem mozna ale bielizna za 150 plus skarpety niby srebrne to jest czyste naciaganie nie uwazasz ja tylko dalem przyklad ile kosztuja ww skarpety te ktore takitam dostaje gratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze nie mozna w skarpetkach bez srebra owszem mozna ale bielizna za 150 plus skarpety niby srebrne to jest czyste naciaganie nie uwazasz ja tylko dalem przyklad ile kosztuja ww skarpety te ktore takitam dostaje gratis

Tak, zawsze mnie rozwalają bonusowe gratisy które rzekomo warte są tyle co zakupiony towar, albo i więcej :D Niech żyje ludzka naiwność :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, to teraz wyjdzie zaraz, że w skarpetach bez srebra to wstyd jeździć... Skarpetki za 130 zł? Że niby co? Same się zakładają, ściągają, oczyszczają itp itd? Ja mam 3 pary skarpet po ok 30 zł za parę (alpina, elan) bez bajerów typu jony, protony, nitki i molekuły hipersupermega cuda, i kurcze wiecie co? NIE NARZEKAM. Wręcz przeciwnie. Ktoś mi wciśnie kit, że te moje za 3 dyszki różnią się diametralnie od tych za 130zł? hehehee... P.S. Koszulka brubeck - mam takową. Przy rozpiętej kurtce i samym brubecku i tak spociłam się jak szczur. Koszulka była wręcz mokra. Jak wy to ludziska robicie, że zmieniając t-shirt z bawełny na brubecki i inne takie ani kropli potu nie uronicie...? Zdradzicie tę tajemnicę?

Generalnie spocisz się we szystkim - jeśli tylko się ruszasz - to naturalna reakcja organizmu. Oczywiście jedni poca się mniej inni wilecej. Różnica między bawełną a koszulką termoaktywną polega na tym, że o ile ta pierwsza już pozostanie mokra to ta druga szybko odparuje, czyt. wyschnie - i na tym plega cały git:) Dla zmarzluchów dobrze żeby oprocz szybkiej transmisji wilgoci na zewnątrz koszulka utrzymywala rownież w miarę stałą temperaturę ciała. Co do srebrnych nitek:) to nie od dzisiaj wiadomo, że jony srebra działają antybakteryjnie ( nie pozwalają się bakteriom szybko namnażać ). Dzięki temu nasze skarpety pozostaną nie tylko suche ale i niepachnące:). Zarówno w przypadku bielizny jak i skarpet to wcale nie trzeba wydawać fortuny na te rzeczy - kilkadzeisiąt złotych na każda z nich wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie spocisz się we szystkim - jeśli tylko się ruszasz - to naturalna reakcja organizmu. Oczywiście jedni poca się mniej inni wilecej. Różnica między bawełną a koszulką termoaktywną polega na tym, że o ile ta pierwsza już pozostanie mokra to ta druga szybko odparuje, czyt. wyschnie - i na tym plega cały git:) Dla zmarzluchów dobrze żeby oprocz szybkiej transmisji wilgoci na zewnątrz koszulka utrzymywala rownież w miarę stałą temperaturę ciała.

Moje zagadnienie o nagłym "niepoceniu" się użytkowników bielizny z technologiami godnymi NASA jest tylko ironicznym stwierdzeniem, mającym dać do zrozumienia, że każdy się poci, i że nie ma bata - by coś na siebie założyć i nagle przestać produkować pot. Absolutnie nie ma potrzeby tłumaczyć mi na czym polega fenomen bielizny thermoactive, bo bardzo dobrze wiem z czym to się je i dlaczego :) Ale doceniam :)

Co do srebrnych nitek:) to nie od dzisiaj wiadomo, że jony srebra działają antybakteryjnie ( nie pozwalają się bakteriom szybko namnażać ). Dzięki temu nasze skarpety pozostaną nie tylko suche ale i niepachnące:).

Srebrne nitki (czy to w skarpecie czy w koszulkach) niestety nie mają najmniejszego wpływu na pocenie się. Mój system ochrony przed fetorkiem i bakteriami namnażającymi się w przepoconych łaszkach jest... PRANIE oraz dodatkowa para ciuchów. Której często nie wykorzystuję, bo jak sama słusznie zauważyłaś - dobre odprowadzanie wody powoduje też, że wyprany brubeck suszy się rewelacyjnie szybko..

Zarówno w przypadku bielizny jak i skarpet to wcale nie trzeba wydawać fortuny na te rzeczy - kilkadziesiąt złotych na każda z nich wystarczy.

Nie wyobrażam sobie oddawać krocia za marketingowe technologie, które tak naprawdę nie odróżniają spec-łacha od bawełnianej szmatki z bazarku... Jest pewien zakres towarów, w którym przy pomocy odrobiny rozsądku można poruszać się nabywając fajne, pomocne, wygodne i komfortowe ciuchy bez wydawania fortuny. Trzeba tylko mieć realne i możliwe do zrealizowania wymagania... Pozdrawiam! H.

Użytkownik HesSki edytował ten post 19 listopad 2009 - 23:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...