Skocz do zawartości

Rozmiarówka butów narciarskich


Rychlapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem obecnie na etapie nowych butów i mam trochę problem z odpowiednim rozmiarem. Z tego co wiem, w wypadku Atomica połówki oznaczają tylko szerszą skorupę a nie dłuższą wkładkę. Jak to jest w przypadku fischera i Lang'a ? I przy okazji, jeździ ktoś z was w butach Fischer RC4 Soma tec Worldcup 98? (130 flex). Chciałem buty serwisowe, ale odpuściłem sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem obecnie na etapie nowych butów i mam trochę problem z odpowiednim rozmiarem. Z tego co wiem, w wypadku Atomica połówki oznaczają tylko szerszą skorupę a nie dłuższą wkładkę. Jak to jest w przypadku fischera i Lang'a ? I przy okazji, jeździ ktoś z was w butach Fischer RC4 Soma tec Worldcup 98? (130 flex). Chciałem buty serwisowe, ale odpuściłem sobie...

Lang na bank ma tak samo - połówki są większe wszerz, a nie wzdłuż. Wiem, bo sama kupowałam 2 pary a mierzyłam chyba z 10 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! (...) Z tego co wiem, w wypadku Atomica połówki oznaczają tylko szerszą skorupę a nie dłuższą wkładkę.

Nie bardzo tak - troche inaczej: wg mojej wiedzy polowka oznacza ta sama skorupe, a ciut wieksza wkladke - i wg mnie dotyczy to wszystkich butów. Stad sie wzielo pewne uproszczenie, ze polowki sa "szersze". Najprosciej: skorupa ma skok co numer, wkladka co pól. Tak mi sie wydaje, choc moge sie mylic - w koncu nie przymierzalem wszystkich mozliwych butów, modeli itd. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo tak - troche inaczej: wg mojej wiedzy polowka oznacza ta sama skorupe, a ciut wieksza wkladke - i wg mnie dotyczy to wszystkich butów. Stad sie wzielo pewne uproszczenie, ze polowki sa "szersze". Najprosciej: skorupa ma skok co numer, wkladka co pól. Tak mi sie wydaje, choc moge sie mylic - w koncu nie przymierzalem wszystkich mozliwych butów, modeli itd. :)

Czy szersza czy dłuższa- w połówkach chodzi o wkładkę, nie o skorupę. Ja uznałam słowa "(...)oznaczają tylko szerszą skorupę a nie dłuższą wkładkę." za przejęzyczenie Rychlapl. Ale jeśli rzeczywiście myślał o skorupie, to słuszne sprostowanie, ze chodzi o wkładkę, a nie skorupę buta. :) Można to łatwo sprawdzić wyciągając chociażby wkładki z butów i przykładając do siebie. długość w pełnych i połówkach jest identyczna, a bywają szersze w wybranych miejscach stopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szersza czy dłuższa- w połówkach chodzi o wkładkę, nie o skorupę. Ja uznałam słowa "(...)oznaczają tylko szerszą skorupę a nie dłuższą wkładkę." za przejęzyczenie Rychlapl. Ale jeśli rzeczywiście myślał o skorupie, to słuszne sprostowanie, ze chodzi o wkładkę, a nie skorupę buta. :)

Totez odnosilem sie do slow Rychlapla, nie do twoich.

Można to łatwo sprawdzić wyciągając chociażby wkładki z butów i przykładając do siebie. długość w pełnych i połówkach jest identyczna, a bywają szersze w wybranych miejscach stopy.

Wydaje mi sie, ze to akurat nieprawda: jak moglaby byc szersza skoro skorupa jest taka sama? :) Jest chyba dluzsza... no, "jakos" jest wieksza, czyli ...dluzsza ;) Tak czy owak jak to opiszemy nie ma zadnego znaczenia, bo slowa "wygodny" nie da sie zwymiarowac :) OK, ja odpuszczam tymczasem bo nie chce bic piany - przy najblizszym pobycie w sklepie sprawdze - byc moze zmienie zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo tak - troche inaczej: wg mojej wiedzy polowka oznacza ta sama skorupe, a ciut wieksza wkladke - i wg mnie dotyczy to wszystkich butów. Stad sie wzielo pewne uproszczenie, ze polowki sa "szersze". Najprosciej: skorupa ma skok co numer, wkladka co pól. Tak mi sie wydaje, choc moge sie mylic - w koncu nie przymierzalem wszystkich mozliwych butów, modeli itd. :)

połówka różni się kapciem w środku skorupa jest ta sama ale u różnych firm jest to albo troszke cieńszy kapeć dzięki czemu jest więcej miejsca , lub dłuzsza wkładka lub cieńsza to co powiedzieliście;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się przejęzyczyłem:) No nie ważne, mierzyłem dzisiaj kilka par butów, niestety wszystkie to niższe modele bo tych wysokich nie było. I tutaj moje pytanie, znacie jakieś dobre sklepy w krakowie ze sprzętem narciarskim? Mieszkam tutaj dopiero od 2 tygodni więc moje rozeznanie jest znikome:) A, i z tego mierzenia wyszło, że potrzebuję raczej 26 a nie 26,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo tak - troche inaczej: wg mojej wiedzy polowka oznacza ta sama skorupe, a ciut wieksza wkladke - i wg mnie dotyczy to wszystkich butów. Stad sie wzielo pewne uproszczenie, ze polowki sa "szersze". Najprosciej: skorupa ma skok co numer, wkladka co pól. Tak mi sie wydaje, choc moge sie mylic - w koncu nie przymierzalem wszystkich mozliwych butów, modeli itd. :)

... tez tak sadze :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się przejęzyczyłem:) No nie ważne, mierzyłem dzisiaj kilka par butów, niestety wszystkie to niższe modele bo tych wysokich nie było. I tutaj moje pytanie, znacie jakieś dobre sklepy w krakowie ze sprzętem narciarskim? Mieszkam tutaj dopiero od 2 tygodni więc moje rozeznanie jest znikome:) A, i z tego mierzenia wyszło, że potrzebuję raczej 26 a nie 26,5.

Mieszkam tu znacznie dluzej wiec chetnie podpowiadam :) Duze sklepy: 3 x Intersport: Galeria Krakowska, Plaza (na Dabiu), Zakopianka ...i tyle bo jak dla mnie w Go-sporcie, Exi-Sporcie nie ma na co liczyc atrakcyjnego cenowo. Sa jeszcze 2 Dectathlony - ale jakos ich nie lubie :) Mniejsze, specjalistyczne: Trawers na ul. Drzymaly (tam kupowalem), Windsport w centrum Zakopianka (drogi ale dobry), na Grodzkiej - chyba Jan-sport(?), Maverick na Mogilskiej i wiele innych ale te mi sie przypomnialy. Tak naprawde wystarczy ci jeden z tych Intersportów - szansa na rozne promocje i duzy asortyment, w mmniejszych sklepach - o wiele latwiejsze negocjacje cenowe "oko w oko". :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objeździłem troszkę sklepów, i generalnie wszyscy dopiero czekają na towar... Musze jeszcze troszkę poczekać. Intersporty to jednak nie ta klasa sprzętu którą poszukuję.

To znaczy, czego im brakuje ? z tego co pamietam to dość dobrze zaopatrzone sklepy w sezonie w sprzęt narciarski - mają duży wybór a jak czegoś brakuje to sprowadzą. Duzy wybor jest też w GO sporcie. Myśle, że na wyższe modele musisz po prostu jeszcze troche poczekać - aż sezon sie zacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...