Skocz do zawartości

DobÓr dŁugoŚci nart


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

A który facet (bo to oni zwykle kupuą komórki do jazdy rekreacyjnej) chciałby jeździć na damskiej narcie? Przecież damskie narty sa słabe

Wielu nie wiedziało że to damskie :D

Myślę że po prostu gro komórek sprzedawanych jest do klubów, więc są one produkowane w długościach jakie są do klubów kupowane. uruchamianie produkcji innych długości jest pewnie nieopłacalne.

Tylko dlaczego dopiero teraz jest nieopłacalne a przez lata taką długość produkowano. Być może amatorzy przerzucili się na modne ostatnio gigantki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No wlasnie ...taki np. Bode Miller :) 197 cm podobno - i jakie on ma wlasciwie narty dobierac?! ;)) PS. A watek zalozony przez Mitka cenny jest i potrzebny; wlasciwie to sie zdziwilem ze go jeszcze nie bylo.

On dobiera sobie narty sam. Nie dla takich gości ten wątek bo oni nie zadają pytań o dobór nart na forum. Dzięki A co do slalomki to mamy damską (155) i męską (165) reszta to nie slalomki a narty o takowym profilu. Pozdro Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 20 październik 2009 - 12:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klubnarci...upy_sprzetu.htm popatrzcie tutaj , każdy kto jest w miarę dobrany wagą do wzrostu da radę z tego skorzystać chodzi mi oto że nie ma 90kg przy 170;] tylko w miarę jak powinno być a według mojej skromnej opini to narty sl mogą być spokojnie 10-15 cm któtsze w zależnosci od umiejętności i wagi osoby jeżdrzącej na nich a gigantowe narty powinny być nie więcej niż 10cm krutszę a najlepiej równe wzrostowi ... to jest moje zdanie ( zawsze jeździłem na krótrzych nartach od oczu po troszkę wyżej niż broda i zawsze byłem zadowolony , były to sL)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... wszystko to co dzieje się w tym poście jest oczywistą oczywistością - ale czy na pewno ... Lubie sklepy z nartami i często je odwiedzam (nawet ot tak sobie aby ... popatrzeć). Sprzedawcy (m.in. i "mój" sprzedawca kiedy kupowałem sprzęt) wzrokiem ogarnąwszy klienta, pyta o przedział cenowy, umiejętności, dotychczasowe deski i ... biegnie do stojaka przynosząc narty o długości w przedziale oczy-broda ... Nie ukrywam, że dopiero post Mitka otworzył mi oczęta na problem wielkiej "wagi" zależący od wagi - wielkie dzięki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiechowa ta tabelka xD dobrze, że przynajmniej ma dopisek -

bardzo dużo zależy od umiejętności

pomimo, iż mieszczę się w dolnych granicach kategorii 65-70 to slalomki 155 sobie nie wyobrażam ;] i przy tym typie narty pisanie o umiejętnościach chyba też jest zbyteczne, bo kupi ją albo ktoś kto wie co i jak, albo wypożyczy ją lanser w spyderze xP generalnie uważam, że do nauki mogą być krótkie nartki, ale tylko na całkowite począteczki... pierwsze moje narty (już nie jako małego pługa ;]) miały mój wzrost + jakies 5cm i trzeba było to ogarnąć! Potem stopniowo przyszły pierwsze taliowane a wraz z nimi zmiana długości... i to co przeżyłem 1 raz w życiu jadąc w pełni na krawędzi jest niepowtarzalne i uważam, iż dzięki takim początkom jestem o wiele bardziej świadomym narciarzem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć On dobiera sobie narty sam. Nie dla takich gości ten wątek bo oni nie zadają pytań o dobór nart na forum. Dzięki A co do slalomki to mamy damską (155) i męską (165) reszta to nie slalomki a narty o takowym profilu. Pozdro Pozdro

Z tego co pamietam sa wyjatki......... Maria Reisch jezdzi na 160 bo ciut wyzsza jest.

No wlasnie ...taki np. Bode Miller :) 197 cm podobno - i jakie on ma wlasciwie narty dobierac?! ;))

Cos mi sie widzi ze go widziales w niezlych szpilach :D A nie kojarze ze sie lubie tak przebierac - przynajmniej nigdzie nie pisali :P ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie widzi ze go widziales w niezlych szpilach :D A nie kojarze ze sie lubie tak przebierac - przynajmniej nigdzie nie pisali :p ;)

Wikipedia tak twierdzi, ze ma 197: http://pl.wikipedia....iki/Bode_Miller ale szczerze - to sam mialem watpliwosci, dlatego zastrzeglem sie tym "podobno" :) Nie wykluczam, ze to moze byc kolejny blad na Wiki :) ...bez znaczenia , moglem podac przyklad Svindala ma pewnie jakies 190 - duzy chlop jest a slalomki ma malutkie ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak poprosi na forum o pomoc w doborze nart, to się dowiemy ile ma naprawdę wzrostu....:p

Tiaaa :) wiadomo za co na pewno zostanie skrytykowany :) 9. na pewno nie wie czy woli dluzsze czy krotsze skrety 13. Mozliwosci finansowe (nieograniczone?) - wiadomo pyta tylko po to by szpanowac :)

ciekawe tylko jak się oceni w skali umiejetności narciarskich ;)

No przeciez wiadomo, ze nie jezdzi idealnie stylowo - za bardzo tyly obciaza ;) I choc niezle mu idzie jazda na jednej narcie to jezdzi nieodpowiedzialnie, bo bardzo ryzykownie. ... i nie wiadomo jak z alkoholem ...a wlasciwie to chyba wiadomo :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat ze zdumieniem jak bardzo Mitek zliberalizował swoje poglądy na długość nart;) Liczyłem na zalecenie typu długość co najmniej równa wysokości delikwenta a tu proszę jaka elastyczność. Jak dla mnie niesamowite. Aż trochę samemu trudno mi się z tym -15 zgodzić nawet dla słabo jeżdżących. Ale nie wchodzę w dyskusję :). Nich i tak będzie.

W wypadku nart typu allroud dobór powinien wyglądać mniej wiecej wzrost -10, -5. Nalezy uwzględniać poprawke na wagę i umiejetności ale narta nie powinna byc krótsza niż wzrost -15 - to dotyczy raczej osób słąbo jeżdżących i poczatkujących.

Wzrost -15 w przypadku slalomek czy generalnie nart o profilu slalomowym ok. ale allround/allmountain szerszych pod butem i mniej taliowanych to niekoniecznie, bez względu na poziom zaawansowania (czyli mniej więcej od 5 w górę). Ale jak już napisałem nie wchodzę w dyskusję nie czuję się kompetentny. To co napisałem to tylko subiektywne odczucia amatora i miłośnika tego pięknego sportu jakim jest narciarstwo.

Użytkownik wojtek pw edytował ten post 21 październik 2009 - 17:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...