Skocz do zawartości

Źle dobrane buty???


enzzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba mam problem z źle dobanym (atomic hawx) w sklepie gdy przymierzałem miałm je na nogach z 30 min i były całkiem wygodne. Ale gdy ubrałem je w domu to po godz. zaczeły mi lekko drętwieć stopy, czuje głównie że uciska mnie w przegub i trochę w najszersze miejsce stopy.Biegam w nich drugi dzień po domu i ne widzę większej różnicy na korzyść. I moje pytanie czy mam za maly but czy on jeszcze może się dopasować do stopy, czy iść i wymienić na inny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba mam problem z źle dobanym (atomic hawx) w sklepie gdy przymierzałem miałm je na nogach z 30 min i były całkiem wygodne. Ale gdy ubrałem je w domu to po godz. zaczeły mi lekko drętwieć stopy, czuje głównie że uciska mnie w przegub i trochę w najszersze miejsce stopy.Biegam w nich drugi dzień po domu i ne widzę większej różnicy na korzyść. I moje pytanie czy mam za maly but czy on jeszcze może się dopasować do stopy, czy iść i wymienić na inny?

A jaki to rozmiar? Bywa, że numery-połówki są takie same na długość,a nieco szersze, więc można dopasować do szerokości stopy. Buta w domu czy w sklepie nie powinieneś zapinać na maxa, bo łatwo o zdrętwienie. No i inaczej go czujesz chodząc po domu, a inaczej będąc w pozycji zjazdowej. Ostatnio buty przed zakupem 2h męczyłam w sklepie prawie non stop w pozycji narciarskiej, nawet na krawędź zdarzyło mi się wejść parę razy ;) Jeśli masz taką szansę, to postaraj się sprawdzić czy połówka z tego rozmiaru nie jest dla Ciebie wygodniejsza. Możesz też ewentualnie wygrzać wkładkę gorącym powietrzem, nawet jak nie są termoformowalne potrafią się dobrze poddać do stopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam, chyba mam problem z źle dobanym (atomic hawx) w sklepie gdy przymierzałem miałm je na nogach z 30 min i były całkiem wygodne. Ale gdy ubrałem je w domu to po godz. zaczeły mi lekko drętwieć stopy, czuje głównie że uciska mnie w przegub i trochę w najszersze miejsce stopy.Biegam w nich drugi dzień po domu i ne widzę większej różnicy na korzyść. I moje pytanie czy mam za maly but czy on jeszcze może się dopasować do stopy, czy iść i wymienić na inny?

A czy nie za mocno je dopinasz. A czy stoi, chodzisz itd. w nich na ugietych nogach czy tak jak w normalnych butach? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mozna powiedziec, ze dretwienie stop w butach zwiazane jest z brakiem odplywu krwi wlasnie ze stop... Tamte okolice zbudowane sa tak, ze zyly odprowadzajace krew leza blizej skory niz tetnice doprowadzajace krew... W zwiazku z tym zbyt silne zapiecie buta na czesci lydkowej powoduje wiekszy ucisk zyl niz tetnic... Miesnie stopy nie dostaja "swiezej" krwi, a tym samym tlenu i dretwieja... Tak jak pisali przedmowcy - poluzuj klamry (w czesci lydkowej) i/lub baw sie z mikroregulacja... Poprobuj tez w innych skarpetach, najlepiej narciarskich (wysokie, bezszwowe)... Ucisk punktowy moze byc wywolany zlym dopasowaniem butow... Tu tez moga pomoc powyzsze rady... Jak nie to zmien buty na inny model, albo oddaj te do odbarczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć A czy nie za mocno je dopinasz. A czy stoi, chodzisz itd. w nich na ugietych nogach czy tak jak w normalnych butach? Pozdro

Generalnie to ćwiczę wszystko od chodzenia poprzez "na ugiętych nogach" kończąc na LB:D. W pozycji "zjazdowej" są oki tylko gdy stoję na wyprostowanych nogach i podzczas chodzenia to zacznam je czuć. Raczej nie dopinam za mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Generalnie to ćwiczę wszystko od chodzenia poprzez "na ugiętych nogach" kończąc na LB:D. W pozycji "zjazdowej" są oki tylko gdy stoję na wyprostowanych nogach i podzczas chodzenia to zacznam je czuć. Raczej nie dopinam za mocno.

W butach narciarskich NIE DA SIĘ stac na wyprostowanych nogach tak jak i w ten sposób chodzic. Stoimy chodzimy itd.ZAWSZE na nigach ugietych. Poza tym buty narciarskie NIE SĄ do chodzenia. Podejrzewam że wszystko jest OK tylko wykorzystuj buty zgodnie z ich przeznaczeniem. Pozdrowionka serdeczne i bez paniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji "zjazdowej" są oki tylko gdy stoję na wyprostowanych nogach i podzczas chodzenia to zacznam je czuć.

w takiej pozycji stopa się cofa i dlatego jest ok - uformowanie buta właśnie temu służy. całkiem możliwe że jak się lekko rozbija to wsio będzie ok. aczkolwiek jeśli masz możliwość wymienić, to może warto - za dużo tu subiektywizmu bu jednoznacznie pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to rozmiar? Bywa, że numery-połówki są takie same na długość,a nieco szersze, więc można dopasować do szerokości stopy. Buta w domu czy w sklepie nie powinieneś zapinać na maxa, bo łatwo o zdrętwienie. No i inaczej go czujesz chodząc po domu, a inaczej będąc w pozycji zjazdowej. Ostatnio buty przed zakupem 2h męczyłam w sklepie prawie non stop w pozycji narciarskiej, nawet na krawędź zdarzyło mi się wejść parę razy ;) Jeśli masz taką szansę, to postaraj się sprawdzić czy połówka z tego rozmiaru nie jest dla Ciebie wygodniejsza. Możesz też ewentualnie wygrzać wkładkę gorącym powietrzem, nawet jak nie są termoformowalne potrafią się dobrze poddać do stopy.

Właśnie z tym jest problem że nie było połówek numeracji, a gdy przymierzyłem o numer większe (mój rozmiar to 26.5) to czułem się w nich za dobrze moim zdaniem;)Generalnie jeszcze jest mały wybór bucików w poznaniu w tej numeracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Mietek - buty narciarskie wymuszaja pochylenie lydki... Jak probujesz na nich stac prostu to tyl lydki uciska o gorna krawedz cholewki... Czy twoje buty maja regulacje pochylu cholewki? Moze masz ja ustawiona za bardzo agresywnie?

W sumie to nawet nie wiem czy mam taką regulację, ale jest jakiś dynks na specjalny klucz i prawdopodobnie to służy do regulacji kąta cholewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet nie wiem czy mam taką regulację, ale jest jakiś dynks na specjalny klucz i prawdopodobnie to służy do regulacji kąta cholewki.

Wrzuć nam linka z tym Twoim butem, jaki to flex, jaki rocznik, i wszystko stanie się jasne. A jeśli piszesz, że w pozycji zjazdowej jest ok, a tylko w wyproście zaczyna boleć, to jest tak, jak być powinno - but ma być wygodny przy odpowiedniej pozycji. W końcu po to jest tak a nie inaczej konstruowany. Stanie w wyproście w narciarskich butach to robienie sobie kuku na własne życzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć nam linka z tym Twoim butem, jaki to flex, jaki rocznik, i wszystko stanie się jasne. A jeśli piszesz, że w pozycji zjazdowej jest ok, a tylko w wyproście zaczyna boleć, to jest tak, jak być powinno - but ma być wygodny przy odpowiedniej pozycji. W końcu po to jest tak a nie inaczej konstruowany. Stanie w wyproście w narciarskich butach to robienie sobie kuku na własne życzenie.

http://www.atomic.pl...m?p_search_1=30 flex 80 sezon 2008/2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym jest problem że nie było połówek numeracji, a gdy przymierzyłem o numer większe (mój rozmiar to 26.5) to czułem się w nich za dobrze moim zdaniem;)Generalnie jeszcze jest mały wybór bucików w poznaniu w tej numeracji.

Jaka jest długość skorupy buta który kupiłeś ( podana w mm na boku obcasa ) i jaka jest długość, w mm, twojej stopy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ponownie, wróciłem właśnie z wypadu na narty i buty odbierały mi cała zabawę na stoku. Uwierał mnie prawy but, w najszerszym miejscu stopy:mad:. Chyba będe musiał odbarczyć skorupę tylko gdzie to zrobić w Poznaniu? Miał ktoś może styczność z takim problemem jak i jaki serwis wybrał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...