Skocz do zawartości

Rocker/Reverse camber


maniaq

Rekomendowane odpowiedzi

cytuje siebie żeby Ci przypomnieć o jakie parametry mi chodziło gdybys czytał dokładnie to wiedziałbyś że prosilem o pomoc osoby które sa w stanie wymienić kilka modeli o takich parametrach ja znalazłem: Salomon Shogun 101 mm Salomon Czar 110 mm Volkl Gotama 106 mm Head Jimi 110 mm K2 Kung Fujas 95 mm K2 ObSethed 105 mm Rossignol S3 BC 98 mm i blagam skończ już z wujkiem dobra rada - skoro szukam takiej narty to znaczy że jest mi do czegoś potrzbna wysztkim pozostałym jeszcze raz dzieki.... pzdr, mq

pytales o rockers ponizej 100 mm pod butem (nic ponadto) cytat; Podrzućcie proszę kilka modeli BC/freeride/freestyle w wersji rocker - najlepiej 90-100 mm pzdr __________________ "jest ryzyko jest zabawa albo piargi albo sława" te wszystkie narty ktore wymieniles albo maja ponad 100 albo nie sa rockers . to ze sa twin tips lub tip/tail rockers (like fujas) nie znaczy ze maja konstrukcje reverse camber = rocker. po twoim poscie az zszedlem do mojego pomieszczenia narciarskiego, zeby sprawdzic czy nasze gotamy czasami sie nie zamienily na rockers.......... dla ulatwienia konwersacji dla innych (bo z toba konwersowal nie bede); rockers sa to narty , w ktorych "najnizszy punkt "sklepienia" jest pod stopa lub w okolicy srodka narty. czyli ogolnie mowiac, jest to narta o odwroconej "strzalce" (chyba tak sie to nazywa). analogia do rocker bottom foot = stopa suszkowata (suszka; przyrzad do suszenia atramentu)............ dotychczas bralem cie powaznie, teraz mam powazne watpliwosci; zmieniasz dane, przytaczasz niewlasciwe przyklady. poza tym "wujku" mozesz sie odzywac do swojego wujka, jezeli ci na to pozwoli. wybacz ; ALE JA NIE JESTEM TWOIM WUJKIEM I NA SZCZESCIE NIE BEDE!!!!!!! dla mnie ; EOT zaczynam rozumiec fredowskiego......................

Użytkownik jan koval edytował ten post 20 październik 2009 - 03:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ulatwienia konwersacji dla innych (bo z toba konwersowal nie bede); rockers sa to narty , w ktorych "najnizszy punkt "sklepienia" jest pod stopa lub w okolicy srodka narty. czyli ogolnie mowiac, jest to narta o odwroconej "strzalce" (chyba tak sie to nazywa). analogia do rocker bottom foot = stopa suszkowata (suszka; przyrzad do suszenia atramentu)............

Hmm. Mi się zawsze wydawało że rocker<>reverse camber. I rocker to jest konstrukcja gdzie dziób/tył "zaczyna się wczesniej", a reverse camber to właśnie narta z odwróconą strzałką. Takim rockerem z klasyczną strzałką (normal camber) jest np. K2 coomback. Jest jeszcze taki śpas jak "reduced camber" z rockerem. Taki przykład to np. G3 Tonic (oni to co prawda nazywają "joyride" ale jka nic to reduced camber i rocker). Pozdrawiam, Kuba P.S. Popytaj Maćka K. o te G3 Tonic bo wygląda na niezłą konstrukcję i na pewno telemarkowo sprawdzoną.

Użytkownik KubaR edytował ten post 20 październik 2009 - 07:45 Dopisałek peesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotychczas bralem cie powaznie, teraz mam powazne watpliwosci; zmieniasz dane, przytaczasz niewlasciwe przyklady. poza tym "wujku" mozesz sie odzywac do swojego wujka, jezeli ci na to pozwoli. wybacz ; ALE JA NIE JESTEM TWOIM WUJKIEM I NA SZCZESCIE NIE BEDE!!!!!!!

Zamiast się obrażać sprawdź skąd się wzięło wyrażenie "wujek dobra rada". Żeby ułatwić: Wujek dobra rada Ta dyskusja to kolejny przykład bzdurnego konfliktu spowodowana tym, że dwie osoby rozumieją co innego pod tymi samymi nazwami. Nie warto było tego ustalić na początku? I więcej pozytywnego luzu życzę :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales o rockers ponizej 100 mm pod butem (nic ponadto) cytat; Podrzućcie proszę kilka modeli BC/freeride/freestyle w wersji rocker - najlepiej 90-100 mm pzdr __________________ "jest ryzyko jest zabawa albo piargi albo sława" te wszystkie narty ktore wymieniles albo maja ponad 100 albo nie sa rockers . to ze sa twin tips lub tip/tail rockers (like fujas) nie znaczy ze maja konstrukcje reverse camber = rocker. po twoim poscie az zszedlem do mojego pomieszczenia narciarskiego, zeby sprawdzic czy nasze gotamy czasami sie nie zamienily na rockers.......... dla ulatwienia konwersacji dla innych (bo z toba konwersowal nie bede); rockers sa to narty , w ktorych "najnizszy punkt "sklepienia" jest pod stopa lub w okolicy srodka narty. czyli ogolnie mowiac, jest to narta o odwroconej "strzalce" (chyba tak sie to nazywa). analogia do rocker bottom foot = stopa suszkowata (suszka; przyrzad do suszenia atramentu)............ dotychczas bralem cie powaznie, teraz mam powazne watpliwosci; zmieniasz dane, przytaczasz niewlasciwe przyklady. poza tym "wujku" mozesz sie odzywac do swojego wujka, jezeli ci na to pozwoli. wybacz ; ALE JA NIE JESTEM TWOIM WUJKIEM I NA SZCZESCIE NIE BEDE!!!!!!! dla mnie ; EOT zaczynam rozumiec fredowskiego......................

jeszcze raz odsyłam do linku B4locko - narty podane z technologią, wybrałem tylko te które mają Reverse Camber lub Nose Rocker wybacz - że nacisnąłem na odcisk wielkiemu freeridersowi - przecież my na starym lądzie nie mamy o tym pojęcia :D czyli utrzymujesz że w puchach rocker z telemarkiem jest niedopuszczalny - ciekawe ??? pzdr

Użytkownik maniaq edytował ten post 20 październik 2009 - 08:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, objawy "syndromu sztokholmskiego"? ;) ... ...przepraszam, nie moglem sie powstrzymac :))

Rocker, Reverse Camber, and Early Rise “Rocker” and “reverse camber” mean basically the same thing. A ski with rocker could have bent-up tips, tails, or both. A reverse-camber ski is rockered, but the camber of the entire ski is opposite that of a traditional ski (which is bowed up in the middle). So a reverse-camber ski is shaped like a U. “Early rise” specifically refers to tip rocker, and tip rocker only.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocker, Reverse Camber, and Early Rise “Rocker” and “reverse camber” mean basically the same thing. A ski with rocker could have bent-up tips, tails, or both. A reverse-camber ski is rockered, but the camber of the entire ski is opposite that of a traditional ski (which is bowed up in the middle). So a reverse-camber ski is shaped like a U. “Early rise” specifically refers to tip rocker, and tip rocker only.

OK, OK, luz... to byl tylko zart - nic merytorycznego :) Nie znam sie na takich nartach wcale - a wlasciwie to wiem tyle ile przeczytam w takich dyskusjach jak ta (wiec dzieki za powyzszy opis). Jakos mnie tylko ubawilo ze akurat Ty wywolales tamtego Pana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocker, Reverse Camber, and Early Rise “Rocker” and “reverse camber” mean basically the same thing. A ski with rocker could have bent-up tips, tails, or both. A reverse-camber ski is rockered, but the camber of the entire ski is opposite that of a traditional ski (which is bowed up in the middle). So a reverse-camber ski is shaped like a U. “Early rise” specifically refers to tip rocker, and tip rocker only.

No to jest burdel terminologiczny i producenci mówią po swojemu. Np. Voelkl tak jak Jan pisze używa terminologii rocker=reverse camber. K2 już nie, wyraźnie mówią o rockerze i "normal" czy "reverse camber". Podobnie G3, Armada chyba też. Jak ktoś ma sensowne wyjaśnienie np. o co chodziło przy peirwszych tak nazwanych nartach (K2 Pontoon?) to by było warto wiedzieć. Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli utrzymujesz że w puchach rocker z telemarkiem jest niedopuszczalny - ciekawe ??? pzdr

mozesz mi wyjasnic kiedy to powiedzialem. zeby uproscic sprawe, moze zdefiniujemy pewne rzeczy klasycznie rockers i reversed camber to bylo jedno i to samo.(pontoons) od kilku lat zaczeto wprowadzac narty z normalna strzalka (camber) lub zerowa strzalka (flat camber, neutral etc) z rockered tip, tail lub oboma. narta w ktorej jest nieodwrocony camber a "podniesione/podwiniete" sa dzioby i pietki to jest rockered ski early rise to narta w ktorej tylko dziob jest "rockered". prawdopodobnie wystapi tutaj "mechanizm adidasa" (wszystkie buty sportowe to "adidasy") i narty z czymkolwiek zadartym beda nazywane rockers, co nie bedzie precyzyjne. temat rockers/reverse camber dla mnie brzmi jako klasyczne rozumienie rockers, natomiast przyklady podawane pozniej to sa typowe rockered skis a nie klasyczne "rockers". stad prawdopodobnie roznica zdan. ps. co do "wujka" zdania nie zmieniam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi wyjasnic kiedy to powiedzialem. zeby uproscic sprawe, moze zdefiniujemy pewne rzeczy klasycznie rockers i reversed camber to bylo jedno i to samo.(pontoons) od kilku lat zaczeto wprowadzac narty z normalna strzalka (camber) lub zerowa strzalka (flat camber, neutral etc) z rockered tip, tail lub oboma. narta w ktorej jest nieodwrocony camber a "podniesione/podwiniete" sa dzioby i pietki to jest rockered ski early rise to narta w ktorej tylko dziob jest "rockered". prawdopodobnie wystapi tutaj "mechanizm adidasa" (wszystkie buty sportowe to "adidasy") i narty z czymkolwiek zadartym beda nazywane rockers, co nie bedzie precyzyjne. temat rockers/reverse camber dla mnie brzmi jako klasyczne rozumienie rockers, natomiast przyklady podawane pozniej to sa typowe rockered skis a nie klasyczne "rockers". stad prawdopodobnie roznica zdan. ps. co do "wujka" zdania nie zmieniam:)

Podane przykłady mają Nose Rocker czyli zadarty "nos" lub reverse camber i takie wypisałem - pytając o narty tego typu chodziło mi o jedno i drugie... nie zdecydowałem jeszcze co kupić - szukam, ale u nas jest tego jak na receptę ....... nie znane bylo mi powiedzenie early rise ??? - tu dzieki czegoś się nauczyłem... ale nie jest to wątek pt. Co to reverse camber ? poprosiłem o kilka modeli co by się rozejrzeć za czymś dla mnie - nie prosiłem Cie o radę czy jest mi to potrzebne i czy to wykorzystam... imputujesz mi że powinienem kupić coś innego a nawet nie znasz potrzeby która kieruje moim wyborem nie szukam narty uniwersalnej - takich mam kilka ..... szukam narty specjalistycznej poza trasę i tylko poza trase, gdzie bedę jeździł telemarkim freeraidówkę z normalnym wiązaniem też mam, kupiłem też zestaw do telemarku z tradycyjnym Twin Tip na trasy..... obrażasz mnie, że coś mi się popieprzyło a potem strzelasz focha na wujka dobra rada... jakbym chciał znać twoją opinię na temat nart o które pytam to bym Cię zapytał, ale Ty jeździsz tylko na Volk wiec nie pytam... jeśli znasz modele o które pytam to je wymień lub powiedz że takich nie ma i koniec tematu a ty się gorączkujesz jakbym podważał twoją pracę doktorską mam nadzieję że sobie wszystko wyjaśniliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przykłady mają Nose Rocker czyli zadarty "nos" lub reverse camber i takie wypisałem - pytając o narty tego typu chodziło mi o jedno i drugie... nie zdecydowałem jeszcze co kupić - szukam, ale u nas jest tego jak na receptę ....... nie znane bylo mi powiedzenie early rise ??? - tu dzieki czegoś się nauczyłem... ale nie jest to wątek pt. Co to reverse camber ? poprosiłem o kilka modeli co by się rozejrzeć za czymś dla mnie - nie prosiłem Cie o radę czy jest mi to potrzebne i czy to wykorzystam... imputujesz mi że powinienem kupić coś innego a nawet nie znasz potrzeby która kieruje moim wyborem nie szukam narty uniwersalnej - takich mam kilka ..... szukam narty specjalistycznej poza trasę i tylko poza trase, gdzie bedę jeździł telemarkim freeraidówkę z normalnym wiązaniem też mam, kupiłem też zestaw do telemarku z tradycyjnym Twin Tip na trasy..... obrażasz mnie, że coś mi się popieprzyło a potem strzelasz focha na wujka dobra rada... jakbym chciał znać twoją opinię na temat nart o które pytam to bym Cię zapytał, ale Ty jeździsz tylko na Volk wiec nie pytam... jeśli znasz modele o które pytam to je wymień lub powiedz że takich nie ma i koniec tematu a ty się gorączkujesz jakbym podważał twoją pracę doktorską mam nadzieję że sobie wszystko wyjaśniliśmy

jak wyjasnilem ci w wiad prywatnej, tylko wujek wytracil mnie z rownowagi. przepraszam, ze uzylem slowa popieprzylo: na fali wujka dalem sie poniesc. tak jak wyjasnilem w poprzedniej wiadomosci, przyjalem "rockers" w wersji tradycyjne, dgyz slowo to bylo uzyte razem z reverse camber. gdybys napisal temat "rockers ALBO reverse camber" prawdopodobnie odbior z mojej strony bylby inny. postaw sie w mojej sytuacji; Maniaq szuka rockers czyli reverse camber (taka byla moja interpretacja ) a podaje przyklady ROCKERED nart, ktore nie sa reverse camber... stad chyba wzielo sie to cale nieporozumienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

; Maniaq szuka rockers czyli reverse camber (taka byla moja interpretacja ) a podaje przyklady ROCKERED nart, ktore nie sa reverse camber... stad chyba wzielo sie to cale nieporozumienie...

Shogun i Czar mają reverse camber, pozostałe to rzeczywiście nose rocker wystarczyło zapytać - czego szuka Maniaq.....??? a nie wyskakiwać ze świętym oburzeniem - patrz Twoje pierwsze posty pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun i Czar mają reverse camber, pozostałe to rzeczywiście nose rocker wystarczyło zapytać - czego szuka Maniaq.....??? a nie wyskakiwać ze świętym oburzeniem - patrz Twoje pierwsze posty pzdr

czyli wreszcie doszlismy do porozumienia. jak wiekszosc dylematow, zrozumienie i precyzyjne uzycie jezyka jest problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
masz racje z paroma zastrzezeniami camber to po polsku , o ile pamietam, to strzalka. a to odnosi sie do czesci narty miedzy pietka a dziobem a nie pod butem. po prostu dlatego, ze klasyczny ksztalt to total camber a nie camber tylko pod butem. i na poczatku reverse camber bylo reverse na calej dlugosci i bylo synonimem rocker. historycznie dopiero pozniej pojawily sie narty laczace prosty camber z rockered tip and tail. podoba mi sie twoj wywod nt podobienstwa do deski, natomiast narty, zwlaszcza te o odwroconym profilu (wezsze dzioby i tyly niz srodek) to konstrukcja majaca podloze, i wywodzaca sie, z nart wodnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...