Skocz do zawartości

Kouty nad Desnou


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na podstawie moich wczorajszych doświadczeń z jazdy:

 

1. warunki na trasach nienajgorsze, wyjątkiem jest tylko dojazd w dolnej części do "Lanovki" Pas szerokości 3m błota wymieszanego ze śniegiem.

2. działają:

- niebieska trasa na górze przy orczyku - warunki bardzo dobre

- niebiesko/czerwona "Hrebenovka" - częśc czerwona bardzo zmrożona, miejscami lód no i ten ostatni dojazdowy odcinek - kryminał

- niebieska przy dolnym orczyku - tutaju nie podjąłem sie sprawdzenia warunków

- pozostałe trasy - zamknięte z uwagi na liczne przetopy lub totalny brak śniegu.

 

Ogólnie, patrząc na okoliczne ośrodki jakie mijaliśmy po drodze,  Kouty wyglądają nienajgorzej pod względem warunków, pytanie tylko czy warto za taką cenę? Ja byłem z dzieckiem wiem jestem zadowolony ale dla kogoś  kto liczy na gruuubą jazdę - odradziłbym wyjazd.

 

Chciałbym jeszcze podkreślić fakt miłej i uczciwej obsługi - zdarzyło się, że wypadł mi SKI-PASS przy wysiadaniu z kanapy i kiedy już praktycznie nie miałem nadzieji bardzo sympatyczny Pan z obsługi widząc, iż kręcę się koło górnej stacji i czegoś wyrażnie szukam, podszedł i z usmiechem na ustach wręczył mi karnet mówiąc " to pewnie tego Pane hledate". Normalnie szok...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wczoraj byłem na Koutach... chodzą dwie z 3 tras warunki w miare, a biorąc pod uwagę obecną zimę nawet dobre :) Troszkę lodu i kamyczków ale dało się pojeździć. Najdłuższa trasa w Czeskiej Republice nawet spoko aczkolwiek z tych 3 km jest z kilometr przecinki przez las gdzie tak naprawdę pokręcić za bardzo nie można no i niestety wybierając najdłuższą zjazdówkę trzeba się liczyć z tym ze trzeba się bedzie podciągnąc do 6 osobowej kanapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wprawdzie ostatni raz w czwartek, ale było OK i wątpię, żeby teraz było znacznie gorzej. Kouty mają się najlepiej z jesenickich skiresortów. Parę dni wcześniej jeździłem w Jańskich, gdzie pod względem śniegu było na pewno lepiej. Na podstawie doświadczeń z Jeseników i Karkonoszy powiem tak: Jańskie > Kouty > Ramzova. Z czego tę ostatnią bym raczej wykluczył w tym sezonie (a może coś się jeszcze zmieni?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W warunkach napisali, że można odpowiednią kilka razy użyć - więc np. w styczniu 2 razy - policz sobie po 5 razy i masz 5 dyszek w kieszeni ;)

No tak, jeżeli ktoś ma bliżej to w takim wypadku faktycznie.

Tak przy okazji - jadąc od Głubczyc - zapewne trzeba winietę tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 zł ? 620 koron x 20 % to coś ok. 124 koron a to daje 20 zeta. Biorąc pod uwagę że skorzystam z tej zniżki kilka razy to 100 zeta w kieszeni... zawsze jakiś pieniądz :)

Chodziło mi o różnicę z kartą Activ a ta wynosi wg strony 60 koron czyli 9zł. Nie mniej jeżeli kilka razy to faktycznie może sie opłacać.

 

 

nie

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko karty nie wziąłem pod uwagę w zasadzie zarejestrowałem się ale karty nie odebrałem i dlatego też moje wcześniejsze pytanie, gdzie i skąd je można było odebrać (czy przypadkiem nie przy kasach ? ) A jeszcze wracając do tej zniżki nawet biorąc pod uwagę kartę activ to za jeden przyjazd 4 osób samochodem, 2 osoby za friko cesnakovą i zasmazany syr zjedzą :D

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              zdravim esox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj byłem w Koutach i wrażenia bardzo pozytywne. Na dole z + 5 stopni i generalnie bardzo mokro na górze 0 stopni. Ludzi jak na lekarstwo jeździło się bardzo sprawnie. Trasy przygotowane dobrze, po południu gdzieniegdzie pojawiły się małem przetarcia ale nie utrudniały w sposób znaczący jazdy. Biorąc pod uwagę panujące warunki to z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodkek. Jedyny minusik to dojście do pierwszego wyciągu, pamiętam że w tamtym roku na pierwszym podwjściu była taka wyrwirączka którą można było te 20 metrów pod sporą górkę się podciągnąć teraz niestety trzeba iść na pieszo a biorąc pod uwagę wcześniejsze lodowisko i odległość od parkingu to na finiszu takie podejście z nartami nie należy do najprzyjemniejszych :/ Generalnie ośrodkek na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Eksploracja Koutów od 8:30. Cztery godziny jazdy góra - dół. Warunki na stoku rewelacja, żadnych minerałów, śniegu mnóstwo, a trasa Medvedi którą w końcu miałem okazje sprawdzić - bajka. Pomimo dodatniej temperatury (+3) przez pierwszą godzinę sztruks powodował wypadanie plomb z zębów, na stoku kilkanaście osób. Od 10 ludzi zaczęło przybywać, ale jazda na bieżąco bez stania w kolejce. Bardzo udany dzień. Towarzysz podróży z kanapy mówił, że dzień wcześniej był w Ramzowej i tam warunki były o wiele gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eksploracja Koutów od 8:30. Cztery godziny jazdy góra - dół. Warunki na stoku rewelacja, żadnych minerałów, śniegu mnóstwo, a trasa Medvedi którą w końcu miałem okazje sprawdzić - bajka. Pomimo dodatniej temperatury (+3) przez pierwszą godzinę sztruks powodował wypadanie plomb z zębów, na stoku kilkanaście osób. Od 10 ludzi zaczęło przybywać, ale jazda na bieżąco bez stania w kolejce. Bardzo udany dzień. Towarzysz podróży z kanapy mówił, że dzień wcześniej był w Ramzowej i tam warunki były o wiele gorsze.

 

Cześć,

 

od 12-14 lutego byliśmy na miejscu, dobra jazda w sobotę. Warunki śniegowe znakomite, lekki opad śniegu i niestety z biegiem dnia intensywna mgła. 

 

Ośrodek nie jest duży, ale bardzo fajny, 3 trasy od łatwych po całkiem ambitne, szybka kolej, kolejek brak. Wszystko jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

od 12-14 lutego byliśmy na miejscu, dobra jazda w sobotę. Warunki śniegowe znakomite, lekki opad śniegu i niestety z biegiem dnia intensywna mgła. 

 

Ośrodek nie jest duży, ale bardzo fajny, 3 trasy od łatwych po całkiem ambitne, szybka kolej, kolejek brak. Wszystko jak należy ;)

Fakt ośrodek nieduży, ale posiada trzy dość długie trasy:

- Medvedi - 2150m ciemno-czerwona, na dole dość wymagający odcinek jakieś 300m;

- Hrebenovka - 2450m fajna czerwona;

- Pohodova - 3050m można powiedzieć że turystyczna, w dolnej części "ciemno niebieska"

To co łączy wszystkie te trzy trasy to odcinek jakichś 600m na górze z oślą łączką. 6 osobowa kanapa Doppelmayr-a daje radę. Byłem kilka razy w Koutach, nigdy nie czekałem dłużej w kolejce niż jakieś 5 minut, zazwyczaj jazda na okrągło, bez stania w kolejkach. 

Honorują zniżki dla uczniów i studentów  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ośrodek nieduży, ale posiada trzy dość długie trasy:

- Medvedi - 2150m ciemno-czerwona, na dole dość wymagający odcinek jakieś 300m;

- Hrebenovka - 2450m fajna czerwona;

- Pohodova - 3050m można powiedzieć że turystyczna, w dolnej części "ciemno niebieska"

To co łączy wszystkie te trzy trasy to odcinek jakichś 600m na górze z oślą łączką. 6 osobowa kanapa Doppelmayr-a daje radę. Byłem kilka razy w Koutach, nigdy nie czekałem dłużej w kolejce niż jakieś 5 minut, zazwyczaj jazda na okrągło, bez stania w kolejkach. 

Honorują zniżki dla uczniów i studentów  :).

 

Tak zgadza się. Ktoś dobrze przemyślał ten ośrodek, to widać też na google map. Poza fajnymi wrażeniami, to bardzo bezpieczny areał. Oprócz mgły nie widzałem utrudnień w szybkiej jeździe..  Śmiało można pocisnąć, a tego jakoś mi brakowało ostatnimi czasy.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się. Ktoś dobrze przemyślał ten ośrodek, to widać też na google map. Poza fajnymi wrażeniami, to bardzo bezpieczny areał. Oprócz mgły nie widzałem utrudnień w szybkiej jeździe..  Śmiało można pocisnąć, a tego jakoś mi brakowało ostatnimi czasy.

 

pozdrawiam :)

To fakt, ja w tym roku również miałem najlepszą jazdę w sezonie właśnie w Koutach. Stoki szerokie i bezpieczne, ale ścianka na Medvedi i tak dla niektórych jest zbyt dużym wyzwaniem. W ciągu moich czterech godzin jazdy co najmniej 3 osoby odjechały na toboganie, z których jedna nie dawała znaku życia przez kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jadę na świąteczny długi wekend do Kouty. Sporo czasu na stoku chcę spędzić z synem 8-mioletnim, który faktycznie na niebieskich, krótkich stokach jeździł 4 razy (nie liczę razy, gdy jeździł tylko na babylifcie). Jest na etapie "pizza-frytki", bez żadnych krawędzi. 2 strony wstecz tego wątku widziałam kilka wypowiedzi, że to nie ośrodek dla mocno początkujących. Czy utworzona po tym czasie ta długa, rodzinna trasa zmienia ten pogląd? Czy mocno początkujące dziecko się tam zapłacze?

Który, nieduży, tańszy ośrodek jest najbliżej i ma łatwe trasy, tak żeby na pół dnia opłacało się dojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...