Skocz do zawartości

Kouty nad Desnou


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak podaje ta gazeta, w przyszłym roku ma być utworzona kolejna trasa zjazdowa w tym areale. Tym razem ma to być 3-km trasa niebieska, dzięki której ten areał będzie bardziej przyjazny osobom uczącym się oraz rodzinom z dziećmi. Poza nową trasą ma być zbudowana kolejna kanapa (czwórka), a także dwa hotele dla turystów/ narciarzy. http://sumpersky.den...i-20130313.html Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,ktoś może wie do kiedy można śmigać w Koutach?

Na tą chwilę - myślę, że nikt się nie pokusi o wyrokowanie, bo po tych ostatnich olbrzymich opadach śniegu może być śmiganie do końca kwietnia, ale i może się skończyć i za dwa tygodnie. A tak wyglądają w Koutach zawody w slalomie kobiet i facetów http://www.ceskatele...uty-nad-desnou/ Co ciekawe w tych zawodach oprócz Europejek brały udział też i panny z ... Argentyny ! Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 31 marzec 2013 - 14:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przeczytałam kilka ostatnich postów. Proszę napiszcie co znaczy że trasy nie są dla początkujących? może jakieś porównanie do ośrodków które znam? Ramzova, Kuncice, Cervonohorske, Filipovice (źle mi się tam jeżdziło)

Jedyne w miarę podobne z podanych do Koutów to trasa z Mraènej na Èeròavę w Ramzovej, albo czarna na Èervenohorském Sedle. Jeśli tam sobie radzisz zjedziesz i w Koutach. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kumam czeski ale to chyba oznacza że na pewno jeszcze w weekend będą Kouty chodziły (info z ich funpagu) -> V týdnu od 2.4. areál èásteènì v provozu se sjezdovkou K Snowparku a restaurací Ly¾árna. Lanovka se v¹emi slu¾bami areálu v provozu na víkend 6.-7.4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 7.04 byłem w Koutach, z bardzo dobrymi wrażeniami, mało ludzi, do kanapy bez żadnych kolejek, choć na trasie czasem zdarzyło się chwilowe skumulowanie większej ilości jeżdżących, ale były to wyjątkowe sytuacje. Pogoda zmienna, temperatura w okolicach 0 C, pochmurno z przejaśnieniami , czasem wyszło słońce, aż przyszła godz.15 i zaczął padać drobny śnieg, temperatura spadła do -2 C. Warunki bardzo dobre, twardy śnieg (ale nie beton), tradycyjnie na Høebenovka szybciej ok.13 pojawiły się muldy i lodowe placki, stąd pomimo większego nachylenia na Medvedí wydawało się, że lepiej się tam jeździło. Przy orczyku uruchomiona była narciarska karuzela dla najmłodszych, ciekawy pomysł aby zacząć maluszki stawiania pierwszych kroków na nartach, widać, że starają się przygotować atrakcje dla najmłodszych :) W przerwie zawitaliśmy do baru na piętrze, który serwuje całkiem dobre potrawy i bardzo dobre lane piwo Holba. Po pierwszym tygodniu kwietnia w Koutach można było poczuć się trochę jak w środku zimy ! pozdrawiam @rco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Od nowego sezonu na narciarzy w Koutach czekać będzie nowa traska, która będzie przedłużeniem - niejako na wprost - czerwonej Hrebenovki. Poleci prosto i w dwóch wariantach zakrętu będzie prowadzić do dolnej stacji. Zjazd do niej kanapą lub nowym orczykiem. Długość z samej góry ponad 3.000 m http://www.holidayin...5&frm=info&raw= Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 27 sierpień 2013 - 09:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak wynika z mapy na dole orczyk zostanie i nie będzie krzesła to szykuje się tam w sezonie piękny zator. W jednym miejscu będą wjeżdżać wchodzący na stok i dodatkowo cała masa zjeżdżających z nowej - najdłuższej, niebieskiej trasy. Do tego orczyka stanie pewnie w jednym czasie nie mniej ludzi niż do kanapy 6. Choć być może włodarze tej stacji wymyślą coś jeszcze za 5 dwunasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam!
Dnia dzisiejszego odwiedziłem pierwszy raz Kouty. Wyjazd uważam za bardzo udany, mimo niezbyt sprzyjającej pogody (duża mgła, momentami opady marznącego deszczu). Warunki na stoku pomimo to były całkiem niezłe... po południu było już sporo muld, ale to całkiem normalna historia.
Sam ośrodek uważam za bardzo przyjemny, widać że wszystko jest jescze dość świeże, kanapa śmiga aż miło, lokale i wc czyste i zadbane. Jednak pierwsza rzecz, która przeszkadza to sam początek: z parkingu trzeba dreptać dość daleko, żeby dotrzeć do mostu przez rzekę. Dalej jest jeszcze pod górkę, chociaż fakt, że można podjechać wyrwirączką... Dalej jest już dużo przyjemniej. Zamknięta była jedna trasa: Medvedi, pozostałe w dobrym stanie, nieliczne ubytki śniegu oznakowane, więc nie było problemów... innych nie zauważyłem, ale to może przez mgłę ;) Ośrodka nie poleciłbym uczącym się, ani generalnie nie czującym się zbyt pewnie na nartach. Trasy niebieskie jak na moje umiejętności pogromcy oślich łączek były ok, ale już dla mojej narzeczonej (całkiem niedzielnej narciarki) momentami kłopotliwe. Widziałem też kilka uczących się osób które po prostu męczyły się niemiłosiernie, albo schodziły piechotką z góry. Trasy czerwone (w sumie jedna, Hrebenovka) w moim odczuciu bardzo wymagające, chociaż trochę na pewno pogoda na to wpływała, bo starałem się coś dostrzec. To podsumowanie:
Plusy:
- szybka kanapa,
- bardzo dobrze działające czytniki karnetów
- generalnie nowoczesna infrastruktura (bankomat na miejscu, można płacić kartą, WC, knajpka (ale chyba tylko jedna jest bezpośrednio na stoku), względna wypożyczalnia z normalną ceną (280KC zestaw buty plus narty), duży darmowy parking)
- trasy dające przyjemność z jazdy każdemu powyżej poziomu "początkujacy"

Minusy:
- kłopotliwe dojście do stoku z parkingu (przyjechałem dość późno, więc miałem daleko),
- cena (Ramzove mają tanie, o Kralicakach nie wspomnę :),

Generalnie po falstarcie na Czarnej Górze jestem bardzo zadowolony - nogi bolą a to ważne :)

Watpliwe,z mapki widac ze to pod gorke,chyba ze sie dobrze rozpedzisz ;) ja obstawiam ze sie nie da,no ale moze ktos kto bedzie to powie.

Bezpośrednio się nie da... sprawdzone empirycznie... trzeba jechać na dół i potem kotwicą.

Aha...kolejek nie było wcale ani przez chwilę. Mimo to na zwężeniach i miejscach łączących różne trasy robiło się tłoczno. Nad tym też powinni popracować.
Fotki, na których nic nie widać(ostatnia, żeby udowodnić niektórym, że da się odśnieżyć siedzonka):

Załączone miniatury

  • 2013-12-22 11.10.27.jpg
  • 2013-12-22 10.32.21.jpg
  • 2013-12-22 12.32.59.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...