Skocz do zawartości

Kouty nad Desnou


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że to może być kolejny etap rozwoju areału w Koutach, który będzie z pewnością mniej kosztowny od budowy gondolki z Koutów na szczyt Klinovec, leżący na CHS. Tutaj wystarczy zbudować jedną 8-mio osobową kanapę, która poprowadzi z Louènej nad Desnou, na szczyt Mraveneèník 1.342 m npm, aby uzyskać kilka, naprawdę genialnych już tras zjazdowych 1. Niebieska jedynka ("najdłuższa") długość 5.650 m., 14 % nachylenia stoku 2. Czerwona dwójka ("kłopotliwa") długość 3.170 m., 26 % nachylenia stoku 3. Czerwona trójka ("ciekawa") długość 3.222 m., 25 % nachylenia stoku 4. Niebieska czwórka ("długa") długość 4.800 m., 17 % nachylenia stoku Uwaga - wszystkie trasy zjazdowe miałyby mieć po słuszne 802 m przewyższenia :-) Oznaczenie stopni trudności trasy u Czechów jest bardzo "swobodne", więc ja dałbym już z pewnością trasom nr 2 i 3 kolor zbliżony raczej do czarnego. Tak postawiona kanapa wydłużyłaby - i to znacznie - bo o ponad 2 km istniejące już trasy zjazdowe, czyli Høebenovkę i Medvedi do całkiem już słusznych 4,5 - 5 km zjazdu :-) A może w przypływie dobrych chęci i kasy, którą pozostawią tam narciarze - włodarze z firmy K3 postawią i tam - ku uciesze i wygodzie narciarzy - jakąś miłą dla oka i ciała gondolkę ? Byłoby fajnie :-) Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • Lanovka Mravenecnik.jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 luty 2011 - 14:02 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No, no!!! W tym roku wybrałem jeszcze Bachledovą na Słowacji - lepszy dojazd z Łodzi i póki co więcej tras, ale po rozbudowie, wg. mnie Kouty będą jednym z najlepszych osrodków w Środkowej Europie :D 800 metrów przewyższenia i 3200 m długości to parametry dobrej męskiej trasy zjazdu w PS! Pozostaje trzymać kciuki za braci Czechów. Oby im się udało jak najszybciej to zrealizować... A właśnie... Nie wiesz może, na kiedy planują budowę??? Pozdrawiam. Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz może, na kiedy planują budowę???

Wiele, a w zasadzie wszystko zależy już od tego, obecnego sezonu i jego oceny przez finansujące to przedsięwzięcie instytucje i fundusze bankowe. W ten piątek skipas dla dzieci do 15-lat za 50 kc, jeśli wezmą ze sobą świadectwo (ksero) z ocenami z tego półrocza (warunek - bez jedynek, u Czechów ... bez piątek :-D) Od 1 do 13.02 gratis testy nart Nordica, Elan i Blizzard z tegorocznych kolekcji http://www.kouty.cz/...stovni_lyzi.pdf Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 02 luty 2011 - 09:55 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosz to kurort narciarski pełną gębą się robi:D ....kiedy następny wypad do Koutów ?...rozważam dołączenie do zacnej braci miłośników czeskich kątów, po ostatnim "przemieleniu " na autobahnie (650km w śnieżycy) chciałbym od niej trochę odpocząć ...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w poniedzialek 31.01 i juz wszytko jasne dlaczego o.tisk tak chwali tego osrodka. Calkowicie nowoczesny osrodek, dobry polozony parking, bardzo mila obsluga przy kasie i przy orczyku. Trasy naprawde ciekawe i strome (to nie jest miesjce dla poczatkujacy, na 100%), troche lodu w miejscach ale naprawde bylem zaszokowany jakosc i stan tras. Jedeni, i to wielki MINUS, to bylo illosc kamiczkow na stoku, najbardzie na Hrebenovke. Nigdzie ingdzie nie spotkalem taka illosc jak w Kouty. Moj biedy slizg :( Ale na pewno wroce i to wkrotce! Btw, dojazd przez Packow czy Gluchlazy spoko, zadnych zastrzezen. Ja z Wroclawia jechalem i uwaga, na drog3 401 miedzy Grodzkow a Makowice trwa remont no i Nysie zatkalem sie w korku, ale 395 przez Strzelin tez nie jest najlepsza. Your choice. 2 god 45 min. Ah, no i polecam zapisiwanie sie do ActivClub, karnety 50 koron tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie Wy jeździcie jak dla Was na Koutach są idealnie przygotowane trasy? Byłem tam dwa razy i dwa razy stok był nie przygotowany. Kamieni tyle co tam nie widziałem w innych ośrodkach. Trasy fajne (jakby były przygotowane). Poza tym jest tam drogo w porównaniu do innych ośrodków. Ogólnie ośrodek ma duży potencjał, jest nowoczesny, szybka kanapa. Pojadę tam jeszcze z nadzieją, że zastanę tam idealnie przygotowane trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niebieska jedynka ("najdłuższa") długość 5.650 m., 14 % nachylenia stoku 2. Czerwona dwójka ("kłopotliwa") długość 3.170 m., 26 % nachylenia stoku 3. Czerwona trójka ("ciekawa") długość 3.222 m., 25 % nachylenia stoku 4. Niebieska czwórka ("długa") długość 4.800 m., 17 % nachylenia stoku

Jeśli dojdzie do skutku to będzie rewelacja, lubię takie dłuuuuugie trasy :) (zakładając że Holka większość kamyczków wyzbiera, coby komuś nie przeszkadzało ;)

Wiele, a w zasadzie wszystko zależy już od tego, obecnego sezonu i jego oceny przez finansujące to przedsięwzięcie instytucje i fundusze bankowe

trzeba będzie popracować nad poprawą frekwencji, już zacząłem rozpowiadanie i opowiadanie o Koutach pośród znajomych. O.Tisk - gdybyś planował jakieś zmasowane akcje, daj znać. pozdrawiam @rco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dla wszystkich chętnych tylko w tą sobotę śmiganie w Koutach za ... 159 kc/ cały dzień !!! -> http://www.facebook....0296787

.. .Niemniej Kouty to Niespodzianka Sezonu - Udany Debiut

dla mnie również :-) ps Wróciłem wczoraj z Zillertalowej karuzeli i mogę wyłącznie potwierdzić twoje słowa o Tyrolu :-)) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich chętnych tylko w tą sobotę śmiganie w Koutach za ... 159 kc/ cały dzień !!! -> http://www.facebook....0296787

jak to ostatnio zobaczyłem na facebooku to się załamałem :( bo niestety nie będę w stanie w sobotę jechać na narty:rolleyes: ale... może w niedziele. nie wiecie jak te wiosenne temperaturki zadziałały na stoki w Koutach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że to już koniec sezonu w Jesenikach!

Przecież mówiłem Ci już, że jeszcze spokojnie w kwietniu śmigamy razem po naszym morawskim lodowcu. Chcesz się założyć ? :-) Otwierają ponownie areał w ten weekend -> http://www.kouty.cz/ Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 17 marzec 2011 - 13:06 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zwłaszcza, jak się patrzy na taki świeży, nieśmigany puszek, który spadł w nocy ... -> http://www.holidayin...c=28&cat=7&raw= A z drugiej strony pamiętam taki precednes, kiedy po 20.kwietnia nawaliło tyle śniegu, że ponownie uruchomili CHS dla narciarzy. A historia - ponoć - lubi się powtarzać :-) A do tego cały dzień fajny, delikatny mrozik Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 19 marzec 2011 - 13:12 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Znalezione przypadkiem, nakręcone ze zdalnie sterowanego hexacoptera ("śmigłowiec" z 6 wirnikami). A przy okazji - polecam wycieczkę do bike parku w Koutach - można wypożyczyć zjazdowy rower, komplet ochraniaczy i spróbować freeride'u na przygotowanych do tego trasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wycieczkę do bike parku w Koutach - można wypożyczyć zjazdowy rower, komplet ochraniaczy i spróbować freeride'u na przygotowanych do tego trasach.

Znalazłem w sieci filmik, który bardziej pasuje do Twojego posta, a - z kolei - Twój "pożyczyłem" do bardziej narciarskiego tematu ;-) -> Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kouty.cz/down...le_web_leto.jpg Najdłuższa - niebieska, wg tego, ma 5km. Ogólnie jest gdzie pojeździć przez większą część dnia. Hrebenowka na skrzyżowaniu tym drugim z niebieską, to już zwykła droga przez długi fragment i wyjeżdża się chyba poniżej stacji kolejki - co nie jest zbyt ciekawe, kiedy trzeba pchać pod górę rower ważący prawie 20kg;) Z tego, co czytałem, bikepark będzie rozbudowywany jeszcze - pewnie więcej tras i przeszkody. Dużo pracy włożyli w czerwoną/czarną, pod wyciągiem - bandy, stoliki i chyba nawet jakieś gapy. Na plus - obsługa sama pakuje rower na hak wyciągu i zdejmuje u góry. Jak jest błotko, to rowerzyści pod tyłek dostają karimatę, żeby nie wybrudzić krzesełek. Na minus - na górze, ani nigdzie przy wyciągu nie ma knajpy - żeby zjeść/napić się trzeba zjechać na parking. No i wyciąg w sezonie letnim jeździ co 30min - jak za szybko się zjedzie, to trzeba chwilę poczekać. Ogólnie najlepiej, to rower co najmniej enduro, ale widziałem, że z trasami walczyli także na zwykłych XC i nie było wypadków;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ! Dostałem dzisiaj wiadomość z Helia Sport o możliwości rezerwacji w formie przedsprzedaży karnetu całodziennego na dowolny dzień nowego sezonu z extra dodatkowym karnetem. Czyli coś w rodzaju "1+1 zdarma". Akcja trwa do końca listopada ! Obowiązkowa karta Helia Sport,a może wystarczy być tylko zalogowanym ? (Napisali do mnie po czesku i do końca nie jestem pewny ?) Miłośnicy Koutów na pewno pośmigają za pół ceny !:) pozdrawiam Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dostałem dzisiaj wiadomość z Helia Sport o możliwości rezerwacji w formie przedsprzedaży karnetu całodziennego na dowolny dzień nowego sezonu z extra dodatkowym karnetem. (....) Napisali do mnie po czesku i do końca nie jestem pewny ?

Artur - przeklej treść tego maila w tym temacie, lub wyślij mi na forumową skrzynkę, a przetłumaczę to. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nabizime predprodej 1 dennich skipasu 1+1 ZDARMA na libovolny den v mesici lednu 2012 ve ski arealu Kouty. Predprodej probiha do konce listopadu na prodejnach Helia Sport po predlożeni zak. karty Helia Sport/ActiveClub

czyli ... jakoś tak - " Oferujemy w przedsprzedaży jedniodniowe skipasy (plus jeden gratis) na jakikolwiek termin w miesiącu styczniu (...). Przedsprzedaż odbywa się do końca listopada w sklepach Helia Sport po przedstawieniu karty członkowskiej Helia Sport/ Active Club Wychodzi więc, że opłaca się "nabyć" członkostwo w Active Club choćby dla tej promocji :-) Tymczasem zmykam, bo rano śmigamy w nasze pagórki, ale ... rowerkami ... na to -> http://sport-raporty...okaz,27gq53gm6v Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...