Skocz do zawartości

Kouty nad Desnou


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

Z prędkością tych talerzyków - to prawda. Niejednokrotnie osoba słabiej jeżdżąca nawet nie miała możliwości ujechać parę metrów do przodu, bo zaraz wyrywało ją na talerzyku z wielką siłą do góry jak z katapulty :-D.


Po drugiej stronie szosy są stoki z łatwiejszymi talerzykami i tam jest doskonale miejsce dla początkujących.
Co do katapulty na wyciągu to pamiętam mój 2 sezon w życiu właśnie w CHS. Na początku bałem się tych wyciągów ale później była dodatkowa frajda. Śniegu było strasznie mało a moja waga oscylowała w granicach 30-tu paru kg to pozwoliło "latać" na orczyku po kilka metrów. Nigdy później tak sztuczka się już nie udała.
Ogólnie ośrodek wspominam jako bardzo hardcorowy. Metrowe muldy, jazda po płatach śniegu, trawie i kamieniach. Niektóre odcinki na krechę bo brakowało śniegu na skręty. (Trasa oficjalnie zamknięta ;) ) Byłem wtedy prawie na etapie pługa więc warunki dały popalić. Jednak w ciągu kilku dni zrobiłem niewiarygodne postępy.
Polecam ten ośrodek wszystkim którzy chcą nauczyć się jeździć w każdych warunkach. Niekiedy nie ma innej opcji powrotu do auta jak wąska przecinka przez las z metrowymi muldami i zwalonym drzewem na trasie.


Chyba nigdzie na innych stokach nie spotkałem się z sytuacją, że czas zjazdu na stoku równa się czasowi podjazdu !


Bez przesady. Podjeżdża się 5min a zjeżdża 1,5-2min. Nie mniej jednak i tak te talerzyki są 2x szybsze niż normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W wyniku wcześniejszego rozpoczęcia sezonu w Koutach można rozważyć mocno tańszą opcję wyjazdu dwudniowego w ten, czy kolejny weekend niskiego jeszcze sezonu -> http://www.kouty.cz/cenik. Skutkuje to tym, że dwudniowy skipas kosztuje wtedy nie 1.200 kc, a jedyne 820 kc (czyli ca 130 pln/ dwa dni !) Spanie spokojnie można ogarnąć sobie na miejscu (Kouty lub Loucna), albo ciut dalej, ale "klimatycznie", bo na samym CHS :-)

-> http://www.ceskatele...005-bila-stopa/
UWAGA od 27 min fajny filmik o Koutach, a panoramy i widoczki już robią wrażenie

Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 grudzień 2010 - 08:36
dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tento víkend 4.-5.12. spou¹tíme provoz skiareálu. Uvidíme jestli se podaøí vysnì¾it celé støedisko, ale minimálnì sjezdovky U Vrtulí a K Snowparku budou v provozu. O zasnì¾ování budeme informovat. Tì¹íme se na Vás. cytat z kouty.com, czyli niekoniecznie ruszy wyciąg 6-os, ponieważ może być za mało śniegu na tych długich trasach. Zobaczymy co będzie w piątek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fajnie zmodernizowanym (wreszcie !) serwisie holidayinfo widać na kamerkach online doskonale zaśnieżoną całą, nawet górną część tras, więc uważam, że można być spokojnym o uruchomienie również i tej kanapy w najbliższy weekend -> http://www.holidayin...c=28&cat=7&raw= Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 grudzień 2010 - 12:44 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, poradzimy sobie Rossi

Radziu, ale powienieneś się zapytać jeszcze Nikę jak dużym autkiem dysponuje, wówczas możnaby jeszcze paru Opolaków dokoptować do składu wycieczki :-) A mówiąc serio - czy tam będzie w ogóle ktoś, kto mówi w innym, niż polskie narzeczu " ;-))) Pojawiła się polska wersja ich stronki -> http://www.kouty.cz/pl Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 grudzień 2010 - 13:24 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realv niestety wprowadza w błąd. Ceny, które podał są wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników facebooka, którzy drukując artykuły z tej strony pokażą swoje - zamieszczone tam - zdjęcie i swoje dane pod nim. Napisałem maila do Koutów z prośbą o interpretację tego zapisu. Jak coś dadzą znać, to się wnet tym podzielę tu na forum Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.tisk, to widzisz - wcześniej wspominali, żeby wydrukować odpowiedni wpis, skoro podali kompletny cennik, to zrozumiałem, że to cena dla wszystkich. Jeżeli się myliłem, to biję się w pierś :) Przy okazji - jak wygląda droga na CHS i dalej do Koutów? Ma mapach niezłe serpentyny, nigdy tamtędy nie jechałem, a do obecnego auta jeszcze nie mam łańcuchów -nabyć je w trybie przyspieszonym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedź z Koutów : " ... 1. Cena je pro fanou¹ky Facebooku na tento víkend 2. lanovka pojede ... "

jak wygląda droga na CHS i dalej do Koutów? Ma mapach niezłe serpentyny, nigdy tamtędy nie jechałem, a do obecnego auta jeszcze nie mam łańcuchów - nabyć je w trybie przyspieszonym?

Serpentyn jest sporo - w końcu autem wjeżdża się na ponad 1.000 m npm - ale spokojnie sobie poradzisz mając jedynie dobre zimówki na kołach, bowiem droga ta została przed dwoma laty mocno zmodernizowana i nieco nawet poszerzona. A - swoją drogą - łańcuchy w bagażniku jeszcze nikomu nie zawadzały ... Zdravim :-) ps Jest duża szansa, że pewien nasz znamienity kolega również nawedzi ten areał w weekend :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ... Aktuálnì - v¹echny dopravní zaøízení v areálu i nejdel¹í sjezdovka jsou pro vás na zítra nachystané a tì¹íme se na vás:-) ... " To znaczy - krótko mówiąc - że wszystko hula na najbliższy weekend w arealu -> nie wyłączając najdłuższej traski, czyli Høebenovki ( 2.450 m długości i 500 m przewyższenia :-)) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę później, niż planowaliśmy, ale z powodu "małych" problemów logistycznych tak to właśnie wyszło ;-) Dobiliśmy w końcu i my dziś na ten areał, więc skreślę parę słów o naszym dzisiejszym dzionku : Dziś otwarta była główna 6-os kanapa i trasa Hrebenovka. Najlepiej jeździło się na samej górze, wzdłuż czynnego wyciągu "U Vrtuli", jak i na samym dole wzdłuż oświetlanego stoku na trasie obok orczyka "k snowparku". Tam warunki były świetne - widać było, że na te miejsca przygotowywali się od dawna i tak chyba miało pozostać aż do terminu oficjalnego otwarcia areału, czyli 18.12. Jak mi powiedział dyrektor skiarealu - na to otwarcie mają przybyć prominentne osoby z samego "czubka" praskiego rządowego świecznika, nie wyłączając ... (o tym za dwa tygodnie :-)). Ale nacisk narciarzy (choćby na facebooku) spowodował większe, ale i tak połowiczne otwarcie, bo tylko jednej 2,5 km trasy, ale aż na sam dół. To już - jednakże - było wyzwanie tylko dla dobrych i doświadczonych narciarzy, bo momentami było tam kupę lodu i mocno przewianego i zmarzniętego śniegu, co w połączeniu z dużym stopniem nachylenia stoku powodowało nieco utrudnień, ale i wyzwań :-) Niestety na leśnym trawersie-łączniku przez las, jak i poniżej niego pojawiały się miejscami kamienie i żwir. Widać było, że dawno nie padał tam naturalny śnieg, choć Czesi się naprawdę dwoili i troili z naśnieżaniem (wszystko armatki szły na full), ale to było jeszcze ciut za mało, żeby było ok. Generalnie ośrodek dedykowany dobrym i doświadczonym narciarzom, bowiem, jak dla mnie główna trasa z kanapy powinna mieć kolor mocno czerwony, a miejscami - serio - już i czarny. A nieotwarta dziś jeszcze, czyli trasa Medvedi - pewnie będzie podobnego koloru i stopnia trudności. Podsumowując miejsce fajne dla dobrze jeżdżących, ilość ludzi wręcz mikra (niedziela !) przepustowość kolejki olbrzymia, ergo - zero kolejek, szerokie i równe traski spowodują, że będzie to ważny punkt programu u każdego fana białego (a z południowo-zach. Polski na pewno). Całość dopełnia fajna infrastruktura, free parking, fajne knajpki (ukłony dla pani Anieli :-)), a do tych na I-piętrze dostać się można nawet windą, czyli ... na lenia :-) Całość arealu objęta jest systemem bezdotykowych kart chipowych. Kaucja 50 kc. ps I Fotki z biegówek. Wczoraj - z kolei - była mega pogoda :-) ->http://picasaweb.goo...KoutyNadDesnou# ps II Dla osób jadących z Opola - nie polecam, a wręcz odradzam trasę przez Prudnik - MEGA ciężkie objazdy przez zasypane śniegiem wichury - po prostu DRAMAT, czyli trasa tylko i wyłącznie przez Nysę Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • 20100384 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100385 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100387 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100388 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100389 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100390 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100391 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100392 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100393 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100395 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100397 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100398 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100400 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100401 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100402 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100403 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100404 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100408 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG

Użytkownik o.tisk edytował ten post 06 grudzień 2010 - 00:09 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z kamyczkami? bo znajomy był i mówił że szkoda mu było nart i 12 już zszedł i pojechał do domu, aż taki wrażliwy czy było tak źle?? obserwując różne relacje i opierając się na tym co dzisiaj widziałem w Jańskich to w większości ośrodków jest lodowisko i kamyczki wychodzą, mnie dzisiaj narty się rozjeżdżały na Andelu... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma dobre wieści odnośnie warunków śniegowych na trasie Medvedi i ewentualnym jej otwarciu

Spójrz na linki pogodowe -> http://www.skiforum....ead.php?t=33183 Ma sypać i być mroźno, więc warunki mogą się jedynie poprawić in plus - z tym, że nie jestem pewien, czy "uprawią" już Medvedi, kiedy Hrebenovka jest stale ... pusta Zdravim :-) ps A tańszy skipas "hula" do końca tygodnia -> http://www.kouty.cz/ A może dłużej ? :-)))

Na przedostatnim zdjęciu o.tisk ustrzelił 5 UFO, a wy o jakichś nartach, trasach, kamykach... :o:o Pozdrawiam. Tadek ;)

Te UFO - to były wylizane na maksa nasze - puste już - talerze, z których pochłonęliśmy nasze jedzonko, a to właśnie ich nieskazitelny blask odbił się był na szybie górnej knajpki przez które to - rzeczone już - szkło robiłem tą fotę ;-)))

Użytkownik o.tisk edytował ten post 08 grudzień 2010 - 08:57 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem. Dojazd byłby bardzo fajny gdyby nie padający śnieg. Warunki na drodze ekstremalne, szczególnie w rejonie Cervenohorskiego Sedla. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Sam ośrodek dopiero zaczyna. Stosunkowo mały i kiepsko urządzony parking, dosyć daleko trzeba przejść piechotą (200-300m), tylko jedna restauracja (przy parkingu) na stoku nie ma nic, nawet bufetu. Ludzi nie było dużo, kolejka nie miała nawet 50% obłożenia. Kolejka jest bardzo fajna, szybka (2km w 8 minut), to 6 osobowa wyprzęgana kanapa, główna zaleta ośrodka. Trasy, gdyby były wyratrakowane na sztruksik, to bym się cieszył od ucha do ucha. Czynna była tylko niebiesko-czerwona. Nawet przy tak małej ilości ludzi (względem możlwości kolejki) był na niej spory tłok. Niestety padał śnieg, spadło z 20cm i padało cały czas. Na stromszych odcinkach muldy i przetarcia do lodu, także trochę żwirku. Na tych bardziej płaskich kopny śnieg. Problemem jest podjazd pod górkę w lesie patrz mapka. Jest długi i wąski. Narciarze przejeżdzają odpychając się kijkami, żeby przelecieć bez odpychania trzeba się rozpędzić tak przynajmniej do 40km/h. Niestety szanse na przejazd małe, bo parapeciarze nie dają rady i odpinają się, 30m na jednej nodze i zapinają się, spory tłok tam jest. Przeszkoda przynajmniej tak upierdliwa jak mostek w Jańskich Laźnych. Jest też parę dość stromych miejsc. Dołączona grafika Dołączona grafika Warunki będą tam świetne jak już to co spadło wyratrakują. Na stoku jest lodowy podkład, a na tym z 20cm zbitego i 20cm luźnego. Poza trasą (na górze) co najmniej 60cm leży. Kłopotliwy jest też orczyk "wjazdowy". Trasa pod nim to tor przeszkód. Snowboardziści czasem nie dawali rady na tych wykrotach. http://www.snowboard...0&rid=23106&a=a

Użytkownik _tomek edytował ten post 12 grudzień 2010 - 20:29 link na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...