Skocz do zawartości

Sztuczki Na Nartach


freestyle

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z nart i nauczyłem się jezdzic tylem, robić piruety w lewo i w prawo (te troche "kalecze" Probowalem tez oderwac sie od ziemi Niestety nie potrafie nawet obrocic sie 180 w powietrzu :( no ale bede probowac dalej - moze kiedys sie uda... Macie moze jakies rady dla poczatkujacego freestylowca jak w calosci wyladowac tylem??

ODPOWIEDŹ DLA BOLO I JAKUBA MATUSZEWSKIEGO: Panowie cały problem tkwi w waszych głowach a nie możliwościach ciała Ja 180 robie nawet w miejscu. Najskuteczniejszy sposób ( nauczyłem tak nawet snowbordziste ) jest taki: spróbujcie zrobić 180 w miejscu. Po kilku próbach powinno sie prawie udać ( ewentualnie wyjdzie wam 150 albo podobnie:D ) Następnie jadąc w kierunku malutkiej skoczni, muldy itp, NIE MYŚLCIE O RUCHU. To podstawa na początku, zapomnijcie że jedziecie..... Gdy znajdziecie się na muldzie, skoczni itp, to wykonajcie identyczny ruch jak wtedy gdy cwiczyliście 180 w miejscu. Gwarantuje że sie uda. Musicie tylko oszukać swój umysł. Z czasem ruch nie bedzie was paraliżował, zapragniecie wiekszych skoczni i szybkości. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A są jeszcze inne triki prostrze od 180 i graba????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Wystarczy że przy skoku(ze skoczni lub muldy)podwiniesz narty pod soiebie tak aby były do lini stoku pod kątem 90 stopni(ale wystarczy że będzie to np.45 stopni,na początek:-)Można też skrzyżować narty podczas tego triku(ja jeszcze tego nie próbowałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDŹ DLA BOLO I JAKUBA MATUSZEWSKIEGO: Panowie cały problem tkwi w waszych głowach a nie możliwościach ciała Ja 180 robie nawet w miejscu. Najskuteczniejszy sposób ( nauczyłem tak nawet snowbordziste ) jest taki: spróbujcie zrobić 180 w miejscu. Po kilku próbach powinno sie prawie udać ( ewentualnie wyjdzie wam 150 albo podobnie:D ) Następnie jadąc w kierunku malutkiej skoczni, muldy itp, NIE MYŚLCIE O RUCHU. To podstawa na początku, zapomnijcie że jedziecie..... Gdy znajdziecie się na muldzie, skoczni itp, to wykonajcie identyczny ruch jak wtedy gdy cwiczyliście 180 w miejscu. Gwarantuje że sie uda. Musicie tylko oszukać swój umysł. Z czasem ruch nie bedzie was paraliżował, zapragniecie wiekszych skoczni i szybkości. Powodzenia.

Dobro metoda.Udało mi się zrobić dzisiaj kilka 180-siątek(w lewo,bo w prawo to nawet nie prubowałem,wiem ,że i tak będę kaleczył:D ).Tylko trzeba się nie bać i nie myśleć o wywrotce bo to najbardziej utrudnia sprawę,nawet bardziej od sprzętu:) Czy do 360 trzeba dużą skocznię:confused: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobro metoda.Udało mi się zrobić dzisiaj kilka 180-siątek(w lewo,bo w prawo to nawet nie prubowałem,wiem ,że i tak będę kaleczył.Tylko trzeba się nie bać i nie myśleć o wywrotce bo to najbardziej utrudnia sprawę,nawet bardziej od sprzętu Czy do 360 trzeba dużą skocznię Pozdrawiam

gratuluję i ciesze się że moja metoda poskutkowała;) do 360 albo większa skocznia albo większa prędkość. A najlepiej srednia skocznia ( kilkadziesiąt cm ) i średnia prędkość. No i jakieś zabezpieczenia lub skacz poza trasę w puch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję i ciesze się że moja metoda poskutkowała;) do 360 albo większa skocznia albo większa prędkość. A najlepiej srednia skocznia ( kilkadziesiąt cm ) i średnia prędkość. No i jakieś zabezpieczenia lub skacz poza trasę w puch

Też się cieszę i dzięki za pomoc.:) Jakich ty używasz ochraniaczy???Oriętujesz jakie są ich rodzaje???:confused: Z tego co wywnioskowałem to chyba najlepsza była by zbroja(taka jak na motocykle enduro) która zabezpiecza cały korpus i ramiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę i dzięki za pomoc.:) Jakich ty używasz ochraniaczy???Oriętujesz jakie są ich rodzaje???:confused: Z tego co wywnioskowałem to chyba najlepsza była by zbroja(taka jak na motocykle enduro) która zabezpiecza cały korpus i ramiona.

Jest juz kilka tematów o ochraniaczach, poszukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ani kasku ani ochraniaczy.Po co to wszystko?Na początku nie jest to potrzebne.Ale jak będe chiał już dalej skakać i robić lepsze trkiki to pomśle o kasku.

Ja też dopiero zaczynam,a myśle już o żółwiu albo czymś podobnym.Może na początek nie jest to aż tak konieczne ale na pewno się przyda(oby nie:D ),choć póżniej ochraniacze będą potrzebne:) Właściwie...nie jest to wątek o zabezpieczeniach,więc się już nie rozpisuję:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś facet wypowiadał sie kiedyś w tvp1,że łatwiej technicznie jest zrobić salto(na nartach) niż 360-tkę,tylko trzeba mieć więcej odwagi.Według mnie jednak bezpieczniej się potłuc przy 360-tce niż uszkodzić kręgosłup lędując na głowie(czego przenigdy nikomu nie życzę!!!) a były takie przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi polecacie:D : Zrobiłem skocznię(mam zamiar robić 360:D )która wyrzuca mnie na około 3 metry w górę(jest to nad skarpą więc nie wyskakuję wysoko ale spadam 3 metry:D ) i spadam na płaskie ale puszyste(z pół metra puchu),czy lepiej zrobić skok na bardziej pochyłym ale znacznie twardszym?????Wiem,że na pewno za pierwszym razem będzie gleba:D Może ma ktoś jakiś inny(konkretny)pomysł jak zrobić skocznię(krztałt itp.)?:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co mi polecacie Zrobiłem skocznię(mam zamiar robić 360)która wyrzuca mnie na około 3 metry w górę(jest to nad skarpą więc nie wyskakuję wysoko ale spadam 3 metry:D ) i spadam na płaskie ale puszyste(z pół metra puchu),czy lepiej zrobić skok na bardziej pochyłym ale znacznie twardszym?????Wiem,że na pewno za pierwszym razem będzie gleba Może ma ktoś jakiś inny(konkretny)pomysł jak zrobić skocznię(krztałt itp.)?:-)

Zwariowałeś ??? 3 metry w górę???? 1 metr w zupełności wystarczy. Ja najbardziej lubie płaskie wybicie i llądowanie na opadającym terenie. Lądowanie na płaskim bardzo obciąza stawy i kręgosłup-odradzam Do MACIEK_K 180 tylko na twintipach,.... jak walniesz na plecy to odechce ci sie prób na zwykłych nartach. Pozdro:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Freestyle. Mógłbyś mi to trochę bardziej zwizualizować?Jeśli wybiję się tylko na metr to jak daleko mam mniej węcej lecieć???Skoro wystarczzy wybić się tylko na 1 metr to nic dziwnego,że spietrałem i nie zrobiłem 360 z tak dużej skczni :D :D . Do Maciek K: Racja, do 180 ze skoczni trzeba mieć twin tipy.Ja kilka razy leżałem już z tego powodu na plecach(na szczęście tylko w puchu i z niewielką prędkością:D ) Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Freestyle. Mógłbyś mi to trochę bardziej zwizualizować?Jeśli wybiję się tylko na metr to jak daleko mam mniej węcej lecieć???Skoro wystarczzy wybić się tylko na 1 metr to nic dziwnego,że spietrałem i nie zrobiłem 360 z tak dużej skczni Do Maciek K: Racja, do 180 ze skoczni trzeba mieć twin tipy.Ja kilka razy leżałem już z tego powodu na plecach(na szczęście tylko w puchu i z niewielką prędkością Pozdrawiam wszystkich

Jestem załamany bo zakosili mi narty z piwnicy:mad: ( więcej w dziale ogłoszenia) Z metrowej wystarczy niewielka prędkość. Jak spróbujesz zeskoczyć z 1 metra bez nart to 360 zrobisz bez rozbiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowałeś ??? 3 metry w górę???? 1 metr w zupełności wystarczy. Ja najbardziej lubie płaskie wybicie i llądowanie na opadającym terenie. Lądowanie na płaskim bardzo obciąza stawy i kręgosłup-odradzam Do MACIEK_K 180 tylko na twintipach,.... jak walniesz na plecy to odechce ci sie prób na zwykłych nartach. Pozdro:p

próbowałem, ale wydyniłem na czachę :D tyle, że próbowałem zrobić 360.... wyszło mi jakieś 90 :D oj, początki bywają bolesne - chyba zainwestuję w kask...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś obroty 360 stopni to nie dla mnie. Ja uwielbiam szybką jazde, a jeżeli chodzi o skoki, to tylko te co wynikają z jazdy:) W zupełności mi to wystarczy. Po tych skokach z lądowaniem na płaskim to nieźle muszą wyglądać kolana i stawy:D Do tego trzeba mieć naprawde twarde kości:) , więc was podziwiam. heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probujesz wyglupiac sie na sniegu bez kasku? Kozaczysz troche...

spoko - póki co, to skoki trenowałem tylko na miękkim śniegu (puch) - nawet jak padłem po skoku na ryj, to tylko się śniegu najadłem :D także ogólnie bez jakichś szaleństw - tylko oswajanie się z wybijaniem i lądowaniem (to opisane 360/90:D wykonałem raz i stwierdziłem, że jeszcze za rzadki jestem...). natomiast na zlodowaciałym i/lub twardym stoku oczywiście kask powinien być obowiązkowy raz próbowałem przykozaczyć w takich warunkach i fiknąłem jakoś przedziwnie, tłukąc sobie (na szczęście delikatnie) palca - ze trzy tygodnie mnie nawalał. a chyba najważniejsze przy wygłupach na śniegu jest zachowanie umiaru, no i dostosowanie sztuczek do własnych możliwości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobic piruet na nartach? Cos tam probowalem wczoraj w Krynicy, ale mi nie szlo...

ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć :) na początku trenowałem tak: rozpędzam się do średniej prędkości i gwałtownie skręcam (ja w lewo :D ) zwykle coś tam wychodziło. teraz - nogi muszą być złączone i po prostu kręcenie ciałem (do tego trzeba środek ciężkości jakoś przenosić, ale jeszcze nie wiem dokładnie jak :D ) sumując - ciężko to wytłumaczyć teoretycznie, ale zrobienie tego na stoku (równy musi być) nie jest trudne. Trzeba po prostu trochę poćwiczyć (mi to zajęło jakieś dwie wizyty na stoku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...