Skocz do zawartości

Sztuczki Na Nartach


freestyle

Rekomendowane odpowiedzi

najprostsza droga do zrobienia piruetu to ze średniej prędkości zahamuj najgwałtowniej jak się da, powinno cię obrócić o 180 lub więcej stopni, wtedy przenieś ciężar na tył i lekką rotacją ciała przerzuć narty o następne 180 stopni. jak już zrozumiesz o co chodzi i trochę potrenujesz to po jakimś czasie bez problemu będziesz mógł kręcić np. 7 bączków po rząd jadąc i nie tracąc prędkości ( 7 to mój rekord, potem już taki jestm zakręcony że niepotrafię ustać nawet )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki, Z tym plugiem to nie wiedzialem ze nie wolno jechac jak sie jest tylem. Do tej pory udawalo mi sie przekrecic z przodu do jazdy tylem, ale potem to juz nie wiedzialem jak wrocic, zawsze mi krawedzie zaczepialy o snieg, albo tyly nart najezdzaly na siebie :( No nic, na najblizszym wypadzie poproboje i zobaczymy c wyjdzie. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem jeszcze, że skaczecie na zwykłych zjazdówkach, a nie na nartach do tego stworzonych, takich jak rossignol scrath, volkl dogen, dynastar troublemaker itp. Macie też przestarzałe filmy jak np. Cold fusion. Ściągnijcie sobie Session 1242, X=ten, Shanghai six, WAR itp.

Nie mogles mnie zauwazyc... Z dwoch powodow... Po pierwsze nie spotkalismy sie na stoku... Po drugie ja nie skacze ani nie robie zadnych innych trickow... Poprostu zjezdzam z gory do dolu czubkami nart skierowanymi zgodnie z grawitacja (prawie zawsze)... Co do filmow tez sie mylisz... Ja nie mam zadnych... Na nastepny raz prosze nie uogolniac swoich wypowiedzi... Bo jak mowisz/piszesz o wszystkich, to tak naprawde o nikim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paszczaq1080 na tym forum jest masa ludzi, którzy jeżdżą różnymi stylami (jedni lepiej inni gorzej), ale wszyscy mogą tu znaleźć pomoc lub tej pomocy udzielają. Nikt nikogo nie krytykuje i nie wyśmiewa, tylko stara się bezinteresownie udzielić dobrej rady. Jeśli jesteś w czymś dobry to podziel się swoim doświadczeniem. Zapewne w niedalekiej przeszłości sam potrzebowałeś pomocy od innych narciarzy stawiając pierwsze kroki na nartach. Czy śmiano się wtedy z Ciebie? Czy pokazywano, jakim się jest dobrym w kontekście Twojego braku umiejętności? Gaz ma rację – nienajlepiej wystartowałeś, ale masz szansę na rehabilitację. Powodzenia i pamiętaj, że zawsze dawać jest dużo przyjemniej niż brać. Pomóż to i ktoś ci pomoże.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jeśli nie skaczesz to po co udzielasz się w topicu o skakaniu

Po pierwsze to forum jest miejscem swobodnej wymiany mysli i pogladow... Skoro sie wypowiedzialem to znaczy, ze uznalem to za stosowne... Poczytaj moje wypowiedzi to moze zrozumiesz po co to zrobilem... Po drugie przylaczam sie do porzednikow - zamiast krytykowac pomoz... Nie kazdy rodzi sie mistrzem... Nie kazdy od razu inwestuje w porzadny sprzet... Wiec nastepnym razem zanim powiesz o kims, ze robi tricki na normalnych nartach i nawet najprostsze ewolucje sprawiaja mu trudnosc przypomnij sobie swoje poczatki... Sadzac po stylu twoich wypowiedzi jestes efemeryda tego forum... Jedna z wielu... I znikniesz stad zanim sie nowy sezon rozpocznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Przy duzym speedzie napewno się poleci ale wybijać się i tak trzeba bo inaczej skok kiepsko wyjdzie i łatwo glebnąć. np. jak jest bardzo stromy najazd to bez wybicia można wylecieć z nartami do pionu ustawionymi i spaść na plecy. (he he mnie juz się kilka razy tak udało) Niestety za mocne wybicie (do przodu) skończy się zwykle glebą na twarz. Częste jest również nierówne wybijanie się z obu nóg co w najlepszym razie kończy się lądowaniem bardziej na jednej narcie lub glebą do boku. Ja tam się na fs za bardzo nie znam ale to co mówię już odczułem na własnych kościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
~~Kamilos 360 zrobiłem przy pierwszej próbie niestety 3 następne skoki skończyły sie glebą :D 180 chyba za 3 podejściem. Nie miałem w zasadzie żadnego przygotowania poprostu stwierdziłem że się obrócę. Najtrudniej było poradzić sobie ze stresem - niedługo pewnie do tego wrócę bo od roku nie próbowałem wogóle skakać i z powrotem nic nie umiem. Wow, zrobić flipa na shortach to było coś! Ja nawet na materacu nie umiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co szpanowałeś wcześniej :P Co do lotow to troche o tym wiem - kiedys skakalem sobie troche w takim miejscu stoku, gdzie jest takie wyplaszczenie. Tam mozna nawet minimalna hopke usypac i rozpedzic sie z gory. Boze, jakiego mialem stracha, bo to byly moje narciarskie poczatki jeszcze :P A tak to jeszcze w snowparku z duzej hopy skakalem, ale tylko zeby wyladowac, bo na triki to mi jeszcze brakuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, faktycznie, nie ma odwrotu :D Nie, biegowek nawet nigdy na nogach nie mialem :) Ale tak sobie teraz przypominam moj pierwszy skok :D Chyba tydzien po nauczeniu sie jezdzic, jadac stokiem widzialem jak jakies dzieciaki na takiej malej hopce skakaly. No to i ja sprobowalem :D Jak zarylem w snieg i sie poplatalem w moich owczesnych nartach, 190 cm chyba :P Tego nie zapomne :P A jak sie skacze na biegowkach? Przeciez telemark jak malysz mozesz robic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...