Skocz do zawartości

Sztuczki Na Nartach


freestyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najprostsze triki bazują właśnie na jeździe tyłem : piruety, 180 czy sama jazda tyłem. nalepiej zacząć od piruetów z jazdy przodem a potem tyłem. pozwoli ci to na poprawne zachowanie i prowadzenie nart tyłem. ale skoro wczesniej chciałeś coś na skoczni to pora na 180. Najpierw spróbuj stojac w miejscu wykonac 180 na płaskim, bądz lekko pochylony do przodu. musisz podskoczyc i jednoczesnie wykonac pół obrót. jak to obcykasz to jedz w kierunku skoczni z niewielka prędkością. Nie myśl o ruchu, wyobraź sobie ze stoisz w miejscu, jak znajdziesz się na skoczni to zrób takie same ruchy jak wcześniej gdy stałes w miejscu. pamietaj, wzsystko jestw twojej głowie.... jesli wykonasz spokojny i płynny ruch tak jak wtedy gdy stałeś i ćwiczyłeś 180, to na pewno ci sie uda. Na początek zamiast skoczni możesz uzyć muldy które są na kazdym stoku po południu. Pierwzse skoki wykonuj w poprzek stoku.;) powodzenia. Kiedy wybierasz się w góry ???? mieszkam w okolicy katowic, moglibysmy razem gdziesz skoczyć. Szczyrk, Wisła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nauka nie jest trudna. Uczyłem sie ogolnie, na kazdym wyjezdzie na nartki. Zawsze jest jakas hopka z ktorej da sie wyskoczyc. Jazde na railach najpierw zaczynałem od jezdzenia po lawkach przy barku na malym cichym. Naprawde. Tam na stoku jest taki maly barek i z kolegami zapozyczlismy lawke ( wiadomo jest bardziej szersza niz rurka ). Pierwsze skoki itd . Potem snow park Białce Tatrzanskiej. Jest gdzie pojezdzic, tam pierwszy raz wszedłem na rurke. Jak sie jedzie z odpowiednia predkoscia i wmiare rowno ustawimi narty to jest wykonalne!! A 180 ehh juz nie pamietam, gdyz to byl jeden z pierwszysch trikow ( jesli mozna sia tak nazwac ) ale to jest banalne. Po prostu, widzimy mała górkę ( bo tego nie trzeba 1 metrowej chopy ) nabieramy predkosci i staramy sie obrocic. Warto potrenowac na sucho tj bez nart, żeby czuc sie pewniej. Mysle, robienie trickow nie jest trudne. Przedewszystkim nie nalezy bac sie upadku, bo ten strach nas najczesciej paralizuje. Wiadomo, poczatki sa ciezkie, ale tak proste tricki wymagaja tylko 2-3 powtorzen i juz wchodza nam w "krew". Pozdrawiam przyszłych stunterów :) Jeżeli ktos chce porozmawiac o nartkach i nie tylko proszę pisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a jak robisz 360. Ja probowalem juz nie raz, ale zawsze glebaaa :/. Raz najezdzalem za szybko a raz za wolno heh, musze potrenowac

tak na dobrą sprawę to chyba po 2 dniach mi wyszło tak jak powinno wyjść - cóż mogę powiedzięć trzeba dużo ćwiczyć, ps. jeżeli umiesz 180 to podsyp chopkę i zwiększ prędkość - nie jest to łatwe ale jeżeli już uda Ci się zrobić pełen obrót w powetrzu to prawidłowe lądowanie ( bez gleby ) Ci przyjdzie już łatwo. pps. body, łokieć i cztery łapki to rodzaje skrętów funcarwingowych, podczas których dotyka się śniegu, jedną ręką, łokciem, obiema rękami lub robi się poprostu body czli kontrolowany ślizg na boku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie opisać mi te rtiki bo chcę się nauczyć ale nie wiem jak.Najlepiej jakaś stronka www z opisami i obrazkami a jeszcze lepiej z filmami.

tak a najlepiej jakby ktoś jeszcze za ciebie się tego nauczył !!!:P kamilos wyluzuj. masz tu opisanych kilkanaście trików a tobie ciągle mało.... wyłącz komputer, bierz narty i łopatę i leć na jakąś górkę i ćwicz a za 3 tygodnie napisz co próbowałeś i co ci wychodzi:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojadę to napiszę co mi wyszło.:D Ale nie pisaliście jak robić te triki lecz jakie wy potraaficie:mad: .A z jakiej odległoście bierzesz rozpęd żeby zrobić 180 lub 360 i jakie masz tempo na rozpędzie wielkie czy małe?:confused: ps. Na ferie jade na tydzień do Jeleniej Góry a potem na tydzień do wisły narty to se tam poćwiczę. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojadę to napiszę co mi wyszło.:D Ale nie pisaliście jak robić te triki lecz jakie wy potraaficie:mad: .A z jakiej odległoście bierzesz rozpęd żeby zrobić 180 lub 360 i jakie masz tempo na rozpędzie wielkie czy małe?:confused: ps. Na ferie jade na tydzień do Jeleniej Góry a potem na tydzień do wisły narty to se tam poćwiczę. Pozdrawiam

ty nawet jeszcze nie spróbowałeś a martwisz sie o takie rzeczy. Nawet jak ci podam że do 360 jadę 35/h to weźniesz z sobą predkościomierz albo gps na narty ??????? popróbuj kilku trików i napisz z czym masz najwięcej problemów to potem napiszę co i jak. Na razie zapomnij o 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli umiecie jakieś sztuczki to chętnie porozmawiam. Jeśli ktoś ma z jakąś sztuczką problem lub chciałby się nauczyć to spróbuję pomóc. ;) :)

Witam Freestylle.Jak wysoko trzeba się wybić żeby zrobić 180? Czy twoim zdaniem narty dł.159cm i promieniu skrętu 14 m(model Blizzard X-sport) będą dobre żeby rozpocząć przygodę z freestylem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...