Skocz do zawartości

Kurtka i spodnie Marki Killtec


bolton23

Rekomendowane odpowiedzi

hej nic zlego w lekkiej zlosliwosci; to tylkko swiadczy o inteligencji
co do materialow, ubran, membran itp jestem nieco zboczony i troche na ten temat wiem. osobiscie primalof jest dla mnie moim osobistym wrogiem; wlasnie dlatgo min ze nie bardzo oddycha. natomiast nie jest wiatro czy wodo szczelny, chociaz np sloma mozna zalatac duze dziury.......

co do twoj sytuacji to prawdopodobnie dobry softy shell (grupa 4 wg mojej nieskromnej klasyfikacji) to to co by ci sluzylo najlepiej. mysle ze twoje wrazenia o "membranie" -(cokolwiek by to bylo domyslam sie ze gore tex) biora sie stad,ze oddcyhalnosc SS jest lepsza od gore tex.......

wbrew pozorom, ja nie ubieram sie zupelnie inaczej w 0 i -25st. zmieniam tylko pierwsza warstwe i druga, a zwykle (chyba ze zapowiadaja duzy wiatr) mam typ 4 SS jako wartswe 3-cia


Co do primaloft to według mnie zapewnia lepszą oddychalność niż większość membran przynajmniej tych które miałem.
Primaloft oczywiście tak jak piszesz nie jest zupełnie wiatro szczelny.
Dziś miałem okazje przetestować (na razie w warunkach deszczowych) mój nowy Paclite i powiem szczerze, że jestem zmuszony zmienić zdanie kurtka sprawowała się świetnie.
Cóż sprawdza się powiedzenie, że tanie mięso to psy jedzą. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co niezla wyprawka ale pewnie sporo zalezec bedzie od biletow , bo tak samo na Aleske czy do BC ciezko trafic na jakies w rozsadnej cenie no i plus jeszcze auto trzeba wypozyczyc Mysle ze lekko na taki tygodniowy wypadzik trzeba by tak 2 tysiaczki wyskoczyc na osobe a to niestety kwota do zastanowienia .

Odnosnie Gore tex czy mozna je porownac z kurtkami np ktore maja 20k na 20k(spyder , karbon , descente ) wlasciwie czym sie roznia i ktore beda lepsze bo np za spydera czy descente 20k na 20k trzeba wylozyc z 500$ natomiast gore tex markera , obermeyer ,mountain hardwear mozna kupic juz za 200$ wiec pytanie czy warto placic wiecej tylko za logo -czy za jakosc ?


roznica jest taka , ze te marki (ktore nota bene nie powazam) laduja ocieplenia pod membrana. jezeli kupisz "tylko" dobrze wykonany gore-tex to wtedy ladujesz warstwe 2-ga np patagonia R4 i bardziej lub mniej ciepla warstwe pierwsza i masz zdecydowanie lepszy wariant; mozesz kombinowac ile ci sie zachce...
sprobuj np jezdzic w descente lub spyder gdy nagle zrobi sie cieplo.......

co do pieniedzy........ niestety (ale moja zona wie o tym i tez popiera) gdy mam w perspektywie jakis ekscytujacy wyjazd, to wazniejsze jest to, zeby tam pojechac i przezyc niz odkladac na np nowe auto;auto moze poczekac, zreszta nie dbam o to czymn jezdze, za wyjatkiem walorow uzytkowych (4x4, airbags etc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do primaloft to według mnie zapewnia lepszą oddychalność niż większość membran przynajmniej tych które miałem.
Primaloft oczywiście tak jak piszesz nie jest zupełnie wiatro szczelny.
Dziś miałem okazje przetestować (na razie w warunkach deszczowych) mój nowy Paclite i powiem szczerze, że jestem zmuszony zmienić zdanie kurtka sprawowała się świetnie.
Cóż sprawdza się powiedzenie, że tanie mięso to psy jedzą. ;)


piotr; pw primaloft nie jest membrana; jest "ocieplina". oddychanie akurat tej "ociepliny" jest liche.

co do miesa to sie zgadzam, podobnie do mojego motto; jestem za ubogi, by kupowac zle rzeczy...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem to taki skrót myślowy ;) Co do oddychalności upieram się przy swoim zdaniu.


jezeli mozna cos powiedziec o primalof; mialem jedna pare rekawic i rece w niej mi sie pocily. to byly ostatnie z tym materialem. od tego czau [p [rostu gore tex z takim czy innym rodzajem polar..........., zwykle cieniutka watrstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...