Skocz do zawartości

Turn 2009 - Włochy + Szwajcaria + Francja


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bankowo biorę laptopa a zastanawiamy się z Ewą nad lustrzanką. Napewno weźmiemy szybkophota:) No i niech pepe się wypowie bo z jego sygnaturki wynika jakieś zacięcie w robieniu zdjęć... Co do karaoke to super pomysł - już szukam kawałków:) ale tylko polskich. Niech Francuzi się uczą naszego...:)

Pepe to nawet nie trzeba pytać, on jeździ zawsze i wszędzie obładowany jak wielbląd - plecaczysko, w środku kamerka, aparat, 500 miliardów obiektywów, a do tego oczywiście kawka i coś słodkiego ;) A nie dość, że zacięcie ma, to jeszcze mu to robienie fotek całkiem, całkiem wychodzi :) Co do karaoke, to chętnie posłucham.... bo nie zauważyłam słonia jak biegł i zdążyłam uskoczyć w ostatniej chwili ale na ucho mi skubany nadepnął :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taką, naszą tradycją, którą być może uda się przypiąć również do tego wyjazdu, jest zebranie i zabranie ze sobą kilku szlagierowych kawałków w karaoke dla państwa, do którego się wybieramy i zrobienie imprezki w tym stylu. Oczywiscie wczesniej w domu przygotowujemy sie do występu, żeby było wiadomo jak śpiewać i o czym mówią słowa :eek: . Do tej pory było łatwo, bo italiański to prostyu i melodyjny język, ale francuzom też nie odpuścimy! :cool: Jeśli macie ochote przyłączyć sie do inicjatywy, to zachęcam do wysyłania kawałków, .mp3 , .kar, słów, tłumaczeń itp. Może Wy też macie jakieś narciarskie tradycje ? A do wyjazdu juz bliżej, niż dalej :D pozdrawiam Yaro

to moje ulubione!!!! http://www.dailymoti...-martolod_music YouTube- Alan Stivell, Tri martolod YouTube- Alan Stivell - Tri Martolod (festival des Vieilles Charrues) i po polsku tez jest fajne przez zespol Matelot przerobine: "Trzy motyle" Trimatelo słowa: Paweł Szymiczek Trzy motyle lecą se, tralalalalalala. Trzy motyle lecą se, wiatr je niesie tam gdzie chce. a G F e a G F a Trzy motyle porwał wiatr i rzucił w środek burzy i zaniósł je w morską toń, tralalalalalala i zaniósł je w morską toń, czuły już śmierci dłoń. a C F e Porwał skrzydła im i rzucił w morza dal. Wkurzyły się motyle, tralalalalalala. Wkurzyły się motyle bez skrzydełek lecąc se. Jak bez skrzydeł latać, głowiły się motyle, a psotnik wiatr śpiewał se: tralalalalalala, a psotnik wiatr śpiewał se, że mu kawał udał się. Trzy motyle lecą se, tralalalalalala. Trzy motyle lecą se, wiatr je niesie tam gdzie chce. YouTube- Matelot - Trzy motyle GP Lodz

Użytkownik BBAsia edytował ten post 16 listopad 2009 - 12:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yar chłopie żyjesz , a myślałem żeś przepadł na amen :) co do zwyczajów, to standardowym punktem programu było odpalanie poniższego wałka na full jadąc autem na stok traktując tyo jako rozgrzewkę. Zdarzało się też tak, że wszyscy mówili że nie zdążymy do kreta, ale po jeździe na 2 kolach na zakrętach i przypalaniu opon klocków i tarcz zdążyliśmy, ( jest podobno z tego gdzieś filmik, gadajcie z Mar_czwą) Oczywiście zgłaszam go do karaoke :D YouTube- Metallica - That Was Just Your Life (Live In Berlin, September 12, 2008)

Użytkownik Szabir edytował ten post 16 listopad 2009 - 22:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe to nawet nie trzeba pytać, on jeździ zawsze i wszędzie obładowany jak wielbląd - plecaczysko, w środku kamerka, aparat, 500 miliardów obiektywów, a do tego oczywiście kawka i coś słodkiego ;) A nie dość, że zacięcie ma, to jeszcze mu to robienie fotek całkiem, całkiem wychodzi :)

Hi, hi tak właśnie prawie, przesadziłaś jedynie z tym wychodzeniem bo to wszystko nie zależy od talentu fotoamatora a uroku modelki no i narciarskich krajobrazów. Alfa 100 na pewno pojedzie, obiektyw o ile w końcu do mnie dotrze po ostatnim spotkaniu w Wa-wie :) również a i kamera zapewne (tyle że to Hi8 z zapisem cyfrowym). Laptopa też wezmę o ile Nera mnie z tym "wielbłądzim" ekwipunkiem do strzały wpuści.. Ps. A laptok to po co? Ps.2 Aga a może rzutnik zabierzesz? Ps.3 Kawa naturalnie i inne motywatory w plecaku także miejsce znajdą. Oto odpowiedź jaką otrzymałem z biura na temat warunków ubezpieczenia: Ubezpieczenie narciarskie Czas trwania ubezpieczenia : 10 dni NNW KL i 6 dni SKI. Przedmioty i sumy ubezpieczenia: Pakiet Travel - W cenie !!! Koszty Leczenia (KL) - 20 000 EUR KOszty Ratownictwa (KR) - 5 000 EUR (podmiot KL) Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW): 10 000 PLN - Trwały uszczerbek na zdrowiu: 10 000 PLN - Śmierć: 5 000 PLN Bagaż: 1 000 PLN Pakiet Ski i Sport - 35zł Odpowiedzialność Cywilna: 15 000 EUR - OC - szkody rzeczowe 3000 EUR - OC - szkody osobowe 15000 EUR Sprzęt sportowy : 2500 PLN Moim zdaniem ubezpieczenie jest skromnie mówiąc lekko niewystarczające. Moim zdaniem ratownictwo w kwocie 5k E oraz OC osobowe 15k E proszą się o uzupełnienie innym ubezpieczeniem. Ps. Proszę o niełączenie postu z poprzednim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudniowy, mroźny wieczór w Val d'Isere. Pod stopami skrzypi świeży śnieg. Dokoła roztacza się zapach serowego fondue. Z małej, oświetlonej świecami knajpki dobiega muzyka... [/url]

super klasyke wybrales, bardzo lubie te piosenki edith z jej dzwiecnym "rrrrrr", ale wole allana stivela i jego bretonski z harfa :-)... a motyle? hmmm, trzeba zapytac autora tekstu z matelotu ...hahahaaaa za to jest mnostwo innych piesni folkowych akurat pasujacych na narty...

Ja bankowo biorę laptopa a zastanawiamy się z Ewą nad lustrzanką. Napewno weźmiemy szybkophota:) No i niech pepe się wypowie bo z jego sygnaturki wynika jakieś zacięcie w robieniu zdjęć...

widze, ze wiekszosc bedzie obwieszona roznorakim sprzetem fotografujaco-filmujacym.... Zapraszam tez do mojego fotoalbumu ...:D:);)

Użytkownik qaz edytował ten post 17 listopad 2009 - 08:26 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yar']Taką, naszą tradycją, którą być może uda się przypiąć również do tego wyjazdu, jest zebranie i zabranie ze sobą kilku szlagierowych kawałków w karaoke dla państwa, do którego się wybieramy i zrobienie imprezki w tym stylu. Oczywiscie wczesniej w domu przygotowujemy sie do występu, żeby było wiadomo jak śpiewać i o czym mówią słowa :eek: . Do tej pory było łatwo, bo italiański to prostyu i melodyjny język, ale francuzom też nie odpuścimy! :cool: Jeśli macie ochote przyłączyć sie do inicjatywy, to zachęcam do wysyłania kawałków, .mp3 , .kar, słów, tłumaczeń itp. Może Wy też macie jakieś narciarskie tradycje ? A do wyjazdu juz bliżej, niż dalej :D pozdrawiam Yaro Jeśli będzie zapotrzebowanie na polskie kareoke to zapewniamy kilka profesjonalnych płytek i laptopa. Mam nazieję, że jakieś głośniczki będą na miejscu. Nawet jeśli Francuzy nie będą się z nami bawić to gwarantuję udaną imprezkę w naszym języku. Możliwości wielu, po paru głębszych, są zdecydowanie większe niż tych z "Szansy na sukces". W razie potrzeby głośniczki też się jakieś znajdą - z kim ten laptop nie śpewał?!

Użytkownik Porter edytował ten post 17 listopad 2009 - 01:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktoś szprecha po italiańsku czasem ? --------------------------------------------------- P.S. a o laptopa wcześniej pytałem w celu możliwości sprawdzania bezpośrednio prognoz pogodowych i mini relacji dla ziomali w naszym ciepłym kraju :) http://www.myforecas...019&metric=true .

Załączone miniatury

  • valdisere.jpg

Użytkownik Szabir edytował ten post 01 grudzień 2009 - 21:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tymoka']Wszystkich obowiązuje papier toaletowy w ilości ile zużyją/rach.prawdopodobieństwa/ i gazety do wc w celu zabicia czasu. Kurcze skoro ten papier taki drogi :confused: i mamy mało miejsca w autkach to wolę zabrać mojego szkolonego przyjaciela. Zamykajcie swoje kibelki! [ame="http://www.youtube.com/watch?v=zkQgLGZP5kc"]YouTube- Dobry piesek[/ame]

Użytkownik Porter edytował ten post 02 grudzień 2009 - 01:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoce prawdopodobne to co piszesz choć Fanatyk pisze zupełnie coś innego. Szansę na sprawdzenie tego będziemy mieć w Hotelu Saint Nicolas. Makaroniarze są dość uczynni więc może pomogą nam się wywiedzieć czy ta trasa chodzi fonując to tu to tam.. dodatkowo będą to najświeższe czyli raczej pewne informacje:) Jak się uda, zaoszczędzimy ok 300 km, pieniądze paliwo i czas. 13 już będziemy w Val Disere

Napisałem na PM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że Chemik zajarzy klimat i kapnie się witając nas we Wrocku o 22.30 chlebem i solą oraz czymś innym na stacji ;) Podaję: - aktualizację planera podróży po zamianie Daniela z "Radzikiem" - punkt startowy dla aut 1,2 i pośrednio 3 - punkt zborny dla aut 1,2,3,4 Hotel Val Disere apartament nr 1 Nera Ordak Szabir Jutka82 Maarcel apartament nr 2 [email protected] Tymoka BBasia at9 Ewczyk apartament nr 3 Pepe X Marioo JurekBP Wujot Miniol apartament nr 4 arp007 Ignatz djbadboy Arturos apartament nr 5 Jaroo Jaroo Daniel Jedrus apartament nr 6 Asia Yaro Jaca Andrew apartament nr 7 Porter Porterowa Lukaso Bzdurka ----------------------------------------------------------------------------------------------------- planer podróży Warszawa godz. 16.00 stacja Statoil róg Puławskiej / Poleczki czwartek 10.12.09 Katowice godz. 20.00 stacja BP i MC Donald na A4 czwartek 10.12.09 Wrocław godz. 22.30 mała stacja benzynowa bezpośrednio przy A4 czwartek 10.12.09 O/Nürnberg godz. 04.30 stacja benzynowa bezpośrednio przy autobanie / łączymy się w konwoju z autem nr 4 piątek 11.12.09 Saint Nicolas godz. 07.30 po śniadaniu odjazd do Cervinii > 80 km sobota 12.12.09 Cervinia godz. 16.00 odjazd do Val Disere> 390 km sobota 12.12.09 auto nr 1 1 Nera -Warszawa Warszawa 2 Ordak - Warszawa Warszawa 3 Tymoka - Lublin Warszawa 4 Jutka82- Warszwa -Warszawa 5 [email protected]- Olsztyn Warszawa 6 Szabir - Katowice Katowice 7 Maarcel - Łódź Warszawa 8 at9 - Duszniki Zdrój Wrocław 9 Ewczyk - Duszniki Zdrój Wrocław auto nr.2 1 Mariio-Warszawa Warszawa 2 BBasia - Warszawa Warszawa 3 JurekBP- Biała Podlaska Warszawa 4 Pepe X – Piła Wrocław 5 Wujot Wrocław Wrocław 6 Miniol" - Nowy Wiśnicz Katowice auto nr 3 1 arp007 Warszawa Warszawa 2 Ignatz Warszawa Warszawa 3 djbadboy - 3 miasto - Warszawa 4 Arturos - 3 miasto - Warszawa auto nr 4 - dojedzie do nas w okolicach Nürnberg Jaroo Bydgoszcz Jaroo Bydgoszcz Daniel Bydgoszcz Jedrus 3 miasto auto nr 5 ( dalej nie wiemy jak i gdzie jedzie ) Asia - Wrocław Yaro -Wrocław Jaca - Wrocław Andrew - Wrocław auto nr 6 jedzie bezpośrednio do Val Disere Porter - 3 miasto Porterowa-3 miasto Lukaso - 3 miasto Bzdurka - 3 miasto Val Disere godz. 08.00. odjazd do stacji La Plagne > 42 km sobota 19.12.09 http://www.skionline...iejscowosci=263 - osoby które nie będą chciały nartować się tam z różnych powodów, poprosimy o dopilnowanie zdania apartamentów i mają parę godzin wolnego na opalanie się i zwiedzanie Val Disere < powyższy wypad jest opcją do ostatecznego przedyskutowania na miejscu w ostatnich dniach i zależny chyba głównie od warunków pogodowych panujących na miejscu ( bo nie sądzę że ktoś powie że mu nartowanie się zbrzydło..) oraz chęci i zgodności przeważającej ilości członków załogi danego samochodu. Val Disere godz. 16.00 odjazd do Polski - Warszawa przez Wrocław/Katowice > 1880 km > 23h jazdy, sobota 19.12.09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tych dni jeszcze...? Gwoli uściślenia chciałem zapytać o konieczność zabierania ręczników (cenna przestrzeń bagażowa) ale już doczytałem, że w połowie tygodnia zmieniają więc chyba nie trzeba. Ale przy okazji, czy ten hotel (3+) dysponuje basenem? A może w bliskiej okolicy jest jakaś infrastruktura (najlepiej w cenie skipasu :)) gdzie można by po morderczym dniu dać mięśniom odetchnąć? W końcu ile można czytać te książki ;). Ktoś coś wie? Pozdrawiam marioo

Użytkownik marioo edytował ten post 03 grudzień 2009 - 22:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basen jest ! (z tegorocznego katalogu Val d'Isere): Free access to the swimming pool 1 free swimming pool ticket for every valid Espace Killy pass (2 to 15 days). Jeden raz basen za darmo na skipass ważny od 2 do 15 dni Nie wiem gdzie ten basen, ale znajdziemy go - pewnie w Val d'Isere - zresztą od tego jest rezydent aby jemu zawracać tym głowę. Maarcel

Użytkownik Maarcel edytował ten post 03 grudzień 2009 - 22:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basen jest ! Nie wiem gdzie ten basen, ale znajdziemy go Maarcel

dzisiaj dostalem poczte z espace trans zwierajaca m.in. mapke val d'isere. wedlug mapki basen jest polaczony z badz polozony tuz obok lodowiska. jedno i drugie jest w poblizu dolnej stacji 'telesiege bellevarde express'. cheers, a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż dzisaj wyjeżdżam do Livingio i nie będę miała okazji w środe a więc życzę wam wszystkim udanego wyjazdu, szerokiej drogi, zarąbistych warunków na stokach i wyśmienitej zabawy. Pozdrówcie Bodego i błagam o autograf jak będzie szansa jakaś. Jeszcze raz - BE GOOD, GO FAST, HAVE FUN! Zośka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam mały problem i potrzebuje pomocy. Mianowicie gość, który miał mi sprzedać narty wystawił mnie do wiatru, a ponieważ już się zdecydowałem na ten model to znalazlem sobie na allegro takie (ciut za krótkie ale trudno) - niestety nie ma już czasu na przesyłanie z Wrocka (boję się, że coś nawali i nie dotrą). Dlatego mam prośbę: czy ktoś z Was ma może w miarę blisko na osiedle Złotniki (ul. Nowosądecka) i mógłby mi odebrać te narty? Oczywiście zrobię przelew i trzeba by jedynie odebrać. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...