Skocz do zawartości

Czy pojawiły się już u was grzyby ?


yukisan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pokazuj mi takich zdjęć bo kiedyż popełnię przestępstwo i wtargnę na Twoją posesję ,a wtedy poniesiesz straty w wysokości kilkudziesięciu rydzy,bo smaczniejszego grzyba jak do tej pory nie znam ,choć trufli nie miałem jeszcze okazji próbować. Pozdrawiam

wystarczą 2 modrzewie (maslaki) i jedna sosna syberyjska ( rydze) - potem to juz tylko kosa... ;) i mało Starane, Chwastoxu i podobnych herbicydów trawnikowych. Ale to fotki sprzed 4(3?) lat. Od tego czasu - suuuuuuuusza.... i pojedyncze egzemplarze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymże są przepisy ? Zbiorem kodów zachowań akceptowalnych dla ogółu społeczeństwa. Dla olbrzymiej większości, ale nie dla 100%. Osobnik, który przekracza określone granice ponosi konsekwencje adekwatne do wykroczenia : pouczenie, nagana, mandat, grubsze sankcje finansowe, ograniczenie wolności, wykluczenie z grona konsumentów (;)), napomnienie z ambony, ekskomunika ... Oj lista jest bardzo długa. Nie ma i nie było społeczeństwa w pełni przestrzegającego przepisów ustanowionych prze jego przedstawicieli. Mam swoje słabości, przekraczam pewne bariery, w niektórych dziedzinach jestem recydywistą. W większości pozostałych raczej nie. "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Tu chyba każdego bym złapał na przekroczeniu prędkości, przejeździe na czerwonym świetle, nie zapiętych pasach bezpieczeństwa itd. Zwrócenie uwagi przyjmuję z pokorą, nie obiecuję poprawy. Konsekwencje były dla mnie pouczające...

Cześć, Tak samo mogą napisać Japończycy którzy ciągle trzebią populacje wielorybów , czy Rosjanie wyrzynający jesiotry dla kawioru.

Samojeden nie stanowię zagrożenia dla populacji, bo ile jestem w stanie go zjeść? 1%, może 1,5% tego co występuje w mojej okolicy, którą znam. Dawno nie spotkałem grzybiarza ze szmaciakiem. 4. są przepyszne, a skoro zakazane to przewyższają wszystko inne. Chrupkie, z głębią smaku, mniam. Piszta co chceta - nie ma takiej siły, która mnie powstrzyma od zajadania koziej brody:D:D.

Czyli wystarczy 60-100 osób z takim "hobby" żeby wyrżnąć tego grzyba do cna na Twoich terenach?:( Yuki, czym się tu chwalić? Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 26 wrzesień 2012 - 08:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorany są pod ochroną ale jestem zdania ze ta ochronę należy wnosić lokalnie a nie na skalę krajową gdyż są miejsca gdzie wyrzadzaja więcej szkód dla ekosystemu niż ludzie a że jesteśmy wyżej w hierarchii to ludzi ciężko legalnie przetrzebic ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Tak samo mogą napisać Japończycy którzy ciągle trzebią populacje wielorybów , czy Rosjanie wyrzynający jesiotry dla kawioru. Czyli wystarczy 60-100 osób z takim "hobby" żeby wyrżnąć tego grzyba do cna na Twoich terenach?:( Yuki, czym się tu chwalić? Maciek

O porównaniu mrówki do słonia zapewne każdy słyszał. Ktoś tu wyciąga armaty w celu zwalczenia komarów. Nie chcę umniejszać mojego przestępstwa, ale zachowanie skali jest chyba istotne. Dla równowagi : nie depce i nie zrywam szarotek - nadrabia to za mnie turystyczna stonka. Potraktowałbym takiego równie surowo jak forumowicze mnie. Nie mam nic przeciwko. To dla równowagi. Po drugie : osobiście znam ze 30 osób tak postępujących. Czyli w skali powiatu znajdzie się z 500 lekko. Każdy z nich na grzybobraniu nie odpuści szmaciakowi, a znajdzie ich max 1-2 na tydzień. Czyli statystycznie grzyb nie powinien istnieć już od XVII wieku. Ja wchodzę do lasu ( fotki widzieliście ) dziewiczego. Ludzka stopa oprócz mojej nie postała tam minimum tydzień wcześniej. Jeśli jeżdżę tam co tydzień oceniam - nigdy. Nazbieram np 10 sztuk - więcej nie uniosę - zostawiam ze 30 zlokalizowanych. Za tydzień - co za niespodzianka ! Kozie brody nie wyginęły !! Mało tego - urosły jeszcze dorodniejsze na tych samych stanowiskach, a tamte zlokalizowane 30 zgniły i wyschły. Każdy z szanownych rozmówców ma rację - nie przeczę - w ramach przepisów prawa. Ja - mimo najszczerszych chęci wytępienia szmaciaka robię co mogę ( żart oczywiście ), a efekty są mizerne ( żart powtórnie ). Celowo nie użyłem emotikonów, bo ktoś mnie tu ostatnio za to wypunktował.

Kormorany są pod ochroną ale jestem zdania ze ta ochronę należy wnosić lokalnie a nie na skalę krajową gdyż są miejsca gdzie wyrzadzaja więcej szkód dla ekosystemu niż ludzie a że jesteśmy wyżej w hierarchii to ludzi ciężko legalnie przetrzebic ;-)

Dokładnie. Po 3 latach przerwy zajrzałem na Mamry...... tam jest chyba wiecej kormoranów niż ryb! A jak wyglądają drzewa (jakby nie było w pasie ochronnym jezior) lepiej nie wspominać....

Nie piszcie o tym głośno ! Zaraz dostaniecie baty na gołą d...ę. A tak ode mnie : popieram kontrolę ilości kormoranów, mimo ochrony. Analogicznie szmaciaków gałęzistych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Cześć

Kormorany są pod ochroną ale jestem zdania ze ta ochronę należy wnosić lokalnie a nie na skalę krajową gdyż są miejsca gdzie wyrzadzaja więcej szkód dla ekosystemu niż ludzie a że jesteśmy wyżej w hierarchii to ludzi ciężko legalnie przetrzebic ;-)

Oczywista sprawa. Ekosystemy są dynamiczne a bezwład urzędniczy rzadko jest w stanie nadążyć za tzw. życiem. Z tego punktu widzenia należy monitorować stale stan wystepowania gatunków chronionych i w zależności od sutyacji modyfikować poziom ochrony. Jest to zresztą robione ale czy zawsze nadąża - z duzym prawdopodobieństwem nie. Co do Waszych opisów to: To, że nam się nie podoba środowisko zmodyfikowane przez kormorana to nie znaczy że mamy go trzebić. Antropocentryzm widoczny w Twoim zdaniu jest niestety powszechny i trzeba z nim walczyć bo to zła postawa. każde przegięcie jest szkodliwe a to przegięcie istnieje w naszej świdomości odkąd ją uzyskaliśmy. Ludzi nie trzeba trzebić. Jesteśmy jedynym gatunkiem, który trzebi inne i swój własny nie w celu przetrwania czy poszerzenia swojego terytorium ale z pobudek zupełnie abstrakcyjnych (religia, narodowość, pieniądze), krótko mówiąć trzebi dla samego trzebienia. Tym się wyrózniamy i dlatego - przynajmniej ze statystycznego punktu widzenia jesteśmy najmniej warci. Każdy fakt mordu, zniszczenia czy dewastacji jesteśmy w stanie przed samymi sobą elegancko usprawiedliwić w imię humanitaryzmu, patriotyzmu czy innego ...izmu. Na tym tle Yuki nie jest zły - pozyskuje w celu zjedzenia. Postępuje więc naturalnie acz możę się okazać, że malo przewidująco. Pozdrowienia Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Cześć Ludzi nie trzeba trzebić. Jesteśmy jedynym gatunkiem, który trzebi inne i swój własny nie w celu przetrwania czy poszerzenia swojego terytorium ale z pobudek zupełnie abstrakcyjnych (religia, narodowość, pieniądze), krótko mówiąć trzebi dla samego trzebienia. Pozdrowienia

Mitek,Mitku Podaj proszę Po 2 gatunki ssaków,płazów,gadów,ptaków które mają własną religie swój kraj z pojęciem patriotyzmu no i oczywiście walute a tu załącznik http://www.youtube.com/watch?v=tOiMEHtw-gs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek,Mitku Podaj proszę Po 2 gatunki ssaków,płazów,gadów,ptaków które mają własną religie swój kraj z pojęciem patriotyzmu no i oczywiście walute a tu załącznik http://www.youtube.com/watch?v=tOiMEHtw-gs

Jesteśmy jedynym gatunkiem, który trzebi inne i swój własny nie w celu przetrwania

Pomyśl bardziej ... ps Lew jest po prostu głodny i nie ma znaczenia młode ,żyrafa czy inny zwierz ,kanibalizm wśród zwierząt to normalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek,Mitku Podaj proszę Po 2 gatunki ssaków,płazów,gadów,ptaków które mają własną religie swój kraj z pojęciem patriotyzmu no i oczywiście walute a tu załącznik http://www.youtube.com/watch?v=tOiMEHtw-gs

No właśnie w tych atryburtach, ktore Ty (być może mylnie interpretuje post to przepraszam) uznajesz za symbole wyjątkowości pozwalające nam wywyższyć sie ponad inne gatunki ja widzę jedynie zbędne twory. Najzbędniejszy to oczywiście religia. Sądzę, żę gdyby proporcjonalnie określić ilość uśmierconych jednostek gatunku ludzkiego w stosunku do jego liczebności w danej chwili byłby to największy czynnik destrukcyjny w historii naszego gatunku. I w imię czego?? Czy to, że w imię wydumanych idei jesteśmy w stanie zgładzić samoistne plemiona, narody lub doprowadzić do upadku cywilizacje o wielusetletniej historii uważasz za osiągnięcie i powód do dumy. Dla mnie to głupota i wstyd. Lew zabija młode - uderza Cię sam fakt, a raczej nie fakt tylko wydźwięk tego tytułu. Zapytaj dlaczego to robi, może ma to uzasadnienie w prztrwaniu gatunku, ... w każdym razie z pewnością nie jest mordem dla idei mordowania. Może w ten sposób reguluje czystośc swoje populacji na przykład bo potomstwo ma wadę genetyczną? Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku Chodzi o to że w świecie zwierząt jest ogromna i bezwzględna przemoc skąd pewność że gdyby dać jakiemuś zwierzęciu równie rozwinięty umysł jak u ludzi czy nie powtórzyły by nasze błędy ? one nie wiedzą co to religia,kraj i pieniądze a mimo to poziom agresji jest u nich dość wysoki i bezwzględny

Lew zabija młode rywali z ktorymi walczyl o wladze w stadzie dorodnych lwic zeby nic nie pozostalo z nasienia rywala :)

tak nie ma w tym ani grama przemocy i bezwzględności :) Stalin ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitku Chodzi o to że w świecie zwierząt jest ogromna i bezwzględna przemoc skąd pewność że gdyby dać jakiemuś zwierzęciu równie rozwinięty umysł jak u ludzi czy nie powtórzyły by nasze błędy ? one nie wiedzą co to religia,kraj i pieniądze a mimo to poziom agresji jest u nich dość wysoki i bezwzględny tak nie ma w tym ani grama przemocy i bezwzględności :)Stalin ? :D

Po pierwsze w naszym świecie bo jesteśmy takimi samymi zwierzetami jak przytoczone prze Ciebie lwy, jaskółki, rzekotki czy muchy. Takimi samymi - jedne z ponad dwóch milionów znanych i opisanych gatunków z podrzędnej w sensie sytematycznym gromady (około 5500 może 6000 gatunków). Porownaj sobie z owadami, których znanych i opisanych jest ponad 1000000 (milion gatnków) Oczywiście bo agresja jest naturalna. Jesteśmy takim samym gatunkiem jak każdy inny. Co więćej w geologicznej skali czasu jesteśmy niczym i biorąć pod uwagę naszą dążnośc do samodestrukcji raczej niczym pozstaniemy. Historia taiej Linguli na przykład (taki morski ramienionóg) to prawie 600 min lat przy kilkuset tysiącach Homo sapiens. Na tym właśnie polega małość ludzi jako gatunku, żę my wiemy co te przytoczone przez Ciebie pojęcia, do tego dołóżmy wszechobecny humanitaryzm, ochrone zycia za szelką cenę i tym podobne slogany, znaczą baaa. tworzymy je i postępujemy wbrew nim. Do tego uzurpujemy sobie role wyjątkową, przywódczą, niemal boską chcąc decydowac o tym jaki gatunek ma prawo przezyć a jaki nie na przyklad. W swojej histori drogi mm2 człowiek w czasach przedhistorycznych i hidtorycznych tak bardzo przyczynil się do zmiany skladu biosfery, że możemy mówić o kolejnym wielkim wymieraniu. Taki trwały ślad napewno pozostawimy w historii rozwoju naszej planety. Czy możemy byc z tego dumni... oceń sam. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zapytaj dlaczego to robi, może ma to uzasadnienie w prztrwaniu gatunku, ... w każdym razie z pewnością nie jest mordem dla idei mordowania. Może w ten sposób reguluje czystośc swoje populacji na przykład bo potomstwo ma wadę genetyczną? Pozdro serdeczne

Może i masz rację ale Adolf. H także nie mordowal dla samej idei mordowania tylko dla poszerzenia swojego rewiru i wyczyszczenia z osobników słabych i nie pasujących do stada jak kolwiek by to nie brzmiało.Stalin także podporządkowywal swoje stado. A że ludzie są bardziej kreatywni to jeszcze potęguje nasza przemoc wobec innych. To że lew jest głodny i z tego powodu zapoluje sobie na zyrafe to nic złego ja tam też karkowke lubię ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że ludzi jest stanowczo za dużo to nie dziwić że zajmujemy co raz to nowe rejony co jest największą bolaczka niebieskiej planety. Może konczmy za 2 tygodnie co po niektórzy forumowicze będą znów śmiać na stokach czyli sezon ogorkowy się kończy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A to że ludzi jest stanowczo za dużo to nie dziwić że zajmujemy co raz to nowe rejony co jest największą bolaczka niebieskiej planety. Może konczmy za 2 tygodnie co po niektórzy forumowicze będą znów śmiać na stokach czyli sezon ogorkowy się kończy :D

Skoro to objaw sezonu ogórkowego to bardzo dzięki za poważne potrakotwanie mnie jako parnera w rozmowie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy ;) sorki mitek ale czytam twoje posty i ty wiesz wszystko o wszystkim i zdania nie zmieniasz nigdy ale to nigdy ;)

Wszystko o wszystkim. Ciekawe. Zabiearm glos w tematach dotyczących techniki jazdy, szkolenia dzieci, trochę sprzetu. Pokaż mi moje posty w tematach omawiąjącyh ubiory czy hotelowo wyjazdowych? Na grzybach się znam a ewolucjonistą jestem z wykształecenia i z zamiłowania również. Pracowałem parę lat w rajdach samochodowych stąd może i ten temat nie jest mi obcy. W tych tematach biorę udzial w dyskusjach i pisze posty bo się na tym znam. Na reszcie się nie znam i tam nie piszę tylko czytam bo taką mam zasadę, ze jak się na czymś nie zna to po prostu siedzę cicho. Twoje sformulowanie uważąm za wysoce krzywdzące i niesprawiedliwe w swojej pogardliwości. Uważam, że nie dalem Ci powodów do takiego potraktowania. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy ;) sorki mitek ale czytam twoje posty i ty wiesz wszystko o wszystkim i zdania nie zmieniasz nigdy ale to nigdy ;)

Mm2 Zabrzmiało to troszkę niesmacznie. Nie wiem jaki miałeś w tym cel i jak to odczytać. Uściślij proszę bo chciałbym wiedzieć jak Cię ocenić. A drugie zdanie : czy to wada, czy zaleta ? Na pewno zależnie od okoliczności i doświadczenia. Przy wysokiej wiarygodności moim zdaniem - zaleta. Przy niskiej - ośli upór. U Mitka stawiam na pierwsze. Nie bijmy piany, czas grzać smary:). Pozdrawiam P.S. Spóźniłem się minutkę, ale nic nie zmieniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...