Skocz do zawartości

Wzrost, a długość nart...Pomóżcie młodemu człowiekowi!


Adzinek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli mam 13 lat, 162 cm wzrostu, to mogę wybrać narty o długości 160 cm?? Ostatnio szybko zacząłem rosnąć i chciałbym, żeby te narty posłużyły mi jeszcze kilka sezonów (mam na oku Atomic SL 9).Dodam, że moje umiejętności w skali forum (przypuszczalnie) wynoszą 7 i preferuję ostry i agresywny styl jazdy. Kocham duże prędkości, ostre i szybkie skręty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie Podchodzisz do sprawy! Bravo. 13 lat i SL9 :eek: Długość 160 przy założeniu że szybko Urośniesz o 10-15cm jest jak najbardziej odpowiednia. Natomiast co z wagą? Ta ma niemniejsze znaczenie.

Ekhem :D Jeżdżę od kiedy miałem 6 lat i trochę się nauczyłem przez ten czas... :D A moja waga wynosi 54 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was:) Ja mam obecnie 16,5 lat:) Mając (11-12?)-13 lat jezdziłem już na SL9 a potem (14 lat) przesiadłem się na Serwisowe Fischery World Cup GS przy naprawdę niskiej wadze i wzroście ważyłem wtedy jakoś 42-45kg(teraz 57-58kg). Skoro lubisz szybką,ostrą jazdę to może narta gigantowa?? Jeśli nie czujesz się na siłach aby dosiąść np. GS 12(moja recenzja w katalogu) to może GS 9 albo Fischerka Race RC?? Przy nartach o większym promieniu trzeba się napracować ale stabilność dają naprawdę dużą:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh te SL 9 , ile ja sie juz o nich zasluchałem ... ile było kłotni :D :D Z tego co widzialem czesto na stoku to narta dla ( zaczynając od początkujących , bo takich tez widywałem do zaawansowanych i expertów ) Osobiscie dla mnie nie istnieje:) Ale to moje osobiste zdanie , wiadomo.Jezeli podoba Ci sie i odpowiada Twoim umiejętnoscia , kryterią to dlaczego nie... Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawanie tych samych pytań w różnej konfiguracji nie pomoże Ci w doborze sprzętu. Poszperaj trochę na forum a na pewno znajdziesz tam odpowiedź. Tym bardziej że odpowiedź na to pytanie masz w zakładanych przez siebie watkach. http://www.skiforum....read.php?t=3047 http://www.skiforum....read.php?t=2906 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj teraz nie chodzi o to, ze jezdzisz od 6 roku zycia, i nie watpie ze mozesz cos tam potrafic jak trenowales gdzies w klubie przez ten czas :) ale chodzi o to, ze jak wezmiesz twarda narte, to jej nie wykorzystasz, bo braknie Ci sily dociskowej w nogach ktora jest tez oparta na wadze :rolleyes: osobiscie nie jezdzilem na SL9, ale z tego co sie orientuje nie jest to twarda narta, ma maly promien skretu, i bedziesz mogl sie na niej pobawic :) polecal bym dl. 155cm (lub cos ok. tego jezeli jest taka opcja), na pewno bedzie to wystarczajaca dl. na kilka sezonow... (ja mam atomic SL11 dl. 157cm., a sam 187cm wzrostu i naprawde nartki dawaly rade... :eek: ) powodzenia :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie drodzy! Ja się tylko pytam czy poradze sobie w tym saezonie z nartami SL 9 o długości 160 cm jeśli mam 162 cm wzrostu. pozostałe dane powyżej. Dodam, że czuję się w tym roku na siłach i dużo ćwiczyłem i trenowałem (Football, Basketball, Swimming, Running).

Poradzisz, na pewno poradzisz, tylko czy będziesz mial z nich frajdę? Poniewasz masz wzrost, prawie jak narty i malą wagę, to z nart zmozesz wysisnąc(nie waznie na czym jezdziles, na pewno i tych nart nie uzyles na 80%)tak w przyblizeniu 50%-60%.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował juniorskie komórki Fischer'a np. chyba ze te co chcesz kupic sa juz juniorskie ale wątpie bo troche długie.Na juniorskich juz bys wycisnał z nich napewno duuuzo wiecej niz juz z nart "seniorskich" :) Chyba ze przybierzesz na wadze troche.Tak więc polecam jeszcze juniorke , sam do 16 roku życia czyli do teraz , jeździlem na juniorskich. Dopiero ostatnio po jazdach na nartach seniorskich mojego taty wiem ze moge zmienic , i bez problemu dam na nich rade, ale początki były na Fischerze WC Jr. :) Wkoncu 2 cm mniejsze od Ciebie to prawie jak giganty:D :D :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzilo mi o długość bardziej :) :) a "Prawie" jak wiadomo robi wielką róznicę :D Jak zakupisz taką długość to starczy Ci na troche , chociaz nie wiadomo jak będzie Ci się jeździć... tak dla wszelkiego spokoju gdybym brał dla siebie wziałbym 155 np.:) nie za długa nie za krótka - akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale czy nie lepiej byłoby przy takim wzroście kupić nartę juniorską?? Jak jesteś zainteresowany to mam do zaoferowania Fischery RC4 WorldCup GS JR Serwisowa 163cm. Jest to narta gigantowa zapewniająca mega trzymanie w zakrętach. Długość będzie ok (ja mam teraz nartę 175 mając 174cm). Narta 2 sezonowa w b.dobrym stanie, cena 650zł:) jak coś to na forum lub: [email protected] GG;1176378 Tel: 608 252 261 OFERTA NIEAKTUALNA!! Narty sprzedane!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...