Skocz do zawartości

Atomic c:6 czy c:9 ? a może sl9 ?? i jaka długość?


kudik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Założyłem nowy wątek żeby usystematyzować swoje blisko tygodniowe :)poszukiwania w necie. Poszukuje nart: facet, +/- 185 cm, +/- 80 kg, poziom 6, używane w niskiej cenie do 500 zł (do tej pory jezdzilem na tradycyjnych headach, pozniej cuda z wypozyczalni lekko taliowane, probowalem tez jezdzic na krawedzi,lubie dośc szybka jazde) Zastanawiam sie powaznie nad atomicami tylko pytania: - znalazłem zbliżone modele c:6 i c:9 http://www.allegro.p...170cm_bcm_.html http://www.allegro.p...c_9_dl_180.html - jaka dlugosc ?? 180 czy 170 cm?? - ostatnio w wielu postach polecacacie bardzo atomiki sl 9 lub sl 11 i poważnie zaczalem sie i nad tymi modelami zastanawiać - tylko to juz inna liga a nie chcialbym przesadzić chociaż kuszą :) Pozdrawiam kudik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,jeśli chodzi o dł. to max 170:)

Dzieki za podpowiedz - tez bylem raczej za 170 Prosze jeszcze o informacje na temat typow nart - czy lepiej zdecydowac sie na cos z allround-a czy moze lepiej dolozyc na nartke typu atomic sl9, sl 11 ?? Obawiam sie czy atomiki c-series wystarcza do mojej jazdy i dalszego jej rozwoju ?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz - tez bylem raczej za 170 Prosze jeszcze o informacje na temat typow nart - czy lepiej zdecydowac sie na cos z allround-a czy moze lepiej dolozyc na nartke typu atomic sl9, sl 11 ?? Obawiam sie czy atomiki c-series wystarcza do mojej jazdy i dalszego jej rozwoju ?? Pozdrawiam

trzy sezony jezdziłem na nowych C-8 160cm ja mam 174cm, sa wspaniałe, teraz pora zmienić na cos dla bardziej zaawansowanych, kupuje SL11 m, powodzenia i szybkich szusów na stokach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C6 są to bardzo miękkie narty wiec odpadaja. Dla Ciebie C9 byłyby ok. SL9 czy 11 są to narty slalomowe dla zaawansowanych narciarzy. Na sl11 jeżdzą zawodnicy! Ponadto jest to narta przenaczona tylko i wyłącznie do jazdy wąskimi łukami. Osoby kóre już długo, albo dobrze jeżdzą na nartach wybieraja tą nartę bo im odpowiada akurat ten styl jazdy. a wiadomo ze Atomic sl9 i 11 jest perfekryjną nartą do slalomu. Ty dopiero się uczysz wiec powinieneś szukac nart bardziej uniwersalnych. Na slalom jeszcze przyjdzie czas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sl11 jeżdzą zawodnicy!

Nieprawda.

Ponadto jest to narta przenaczona tylko i wyłącznie do jazdy wąskimi łukami.

Też nieprawda. Aczkolwiek faktycznie najlepiej jeżdżą skręty średnie i krótkie, co jednak nie oznacza, że nie da się na tym pociągnąć skrętem gigantowym. Dla początkującego to jest narta zdecydowanie za dynamiczna i zbyt mocno trzymająca na krawędziach. SL 9 dla ambitnego początkującego/średniozaawansowanego, który chce jeździć nowocześnie byłyby ok. I to najlepiej w długości 160 a nie 170 (trochę inaczej się dobiera niż allroundy). Wyższe (klasą, nie długością) narty allround też pewnie będą dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Devastator']Nieprawda. Też nieprawda. Aczkolwiek faktycznie najlepiej jeżdżą skręty średnie i krótkie, co jednak nie oznacza, że nie da się na tym pociągnąć skrętem gigantowym. QUOTE] Wystarczy że wejdziesz na parę stron opisujacych zawody w slalomie i slalomie gigancie. Jest pełno zdjęc zawodników na sl11 i gs, są to najbardziej popularne narty na zawodach. Wiec bez komentarza... i pewnie że da sie wyciagnąc dlugi skręt na sl11, jak ktos będzie chciał to i snowboard z nich zrobi, ale po co, jesli ich przeznaczenie jest inne? szczególnie że wybór nart na rynku do różnych stylów jazdy jest olbrzymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Dzieki wszystkim :) Po dlugich dniach i wieczorach spedzonych na forum ( wciaga jak chodzienie po bagnie :):) i w necie kupilem nowe rossignole actys 200 za 579 zl :) teraz czas je przytargac do domku zalozyc i ustawic wiazania i czekac na pierwsze sniegi :) Mam nadzieje, ze do 15/12 na Kronplatzu i we Wloszech nasypie, dam znać jak sie jezdzi - bo widze ze duzo osob sie nad rossignolami actysa i zenith zastanawia Pozdrawiam Kudik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym SL 9 170 cm by były spoko. Jeszcze ta cena w Szczecińskim Dyskobolu w Galaxy - 1444 zł z wiązaniami Neox 3.10 - stała cena. Sprzedają się jak świerze bułeczki :D Sam sobie kilka dni temu sobie zakupiłem SL 9m 150 cm ostatnią parę - mam 158 wzrostu (i 13 lat żeby nie było że jetem karzeł - mam czas na urośnięcie a na tych nartkach moge jeździć nawet do 165 - 170 wzrostu :rolleyes: ) :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...