Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Słowacja - Meander Skipak Oravice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 wormgoro

wormgoro

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 01.2013
2

Napisano 29 styczeń 2013 - 10:20

Witam odświeżam temat
Chciałem się wybrać w ten weekend
Czy ktoś wie które trasy są otwarte i jak wyglądają warunki na stoku.
Co do samej górki czy jest ona odpowiednia do jazdy na snowboard dla początkującego mianowicie trasa 3 wydaje się fajna do nauki oraz dla kogoś bardziej zaawansowanego.

#22 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216
  • Umiejętności: 1

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:26

Witam odświeżam temat
Chciałem się wybrać w ten weekend
Czy ktoś wie które trasy są otwarte i jak wyglądają warunki na stoku.
Co do samej górki czy jest ona odpowiednia do jazdy na snowboard dla początkującego mianowicie trasa 3 wydaje się fajna do nauki oraz dla kogoś bardziej zaawansowanego.

Warunki masz na ich stronce i jeśli chodzi o pokrywę śniegu to można im zaufać ale idzie odwilż i przetelef.(mówisz po polsku) tam najlepiej ...ja bym pojechał po kolejnym ochłodzeniu...
Jeśli tylko będzie dużo ludzi i jest śnieg to wszystko tam chodzi, a 3-ka jest dobra do nauki (nie jeżdżę na desce ale w poprzednich sezonach widziałem tam nielicznych) ale do połowy (szeroka, odsłonięta, prawie jak u nas zielona) później jest wąska i biegnie w lesie (nie wiem czy nie można z niej podjechać do bocznego orczyka?
Lepsza chyba jest 2-ka bo też wypłaszczona i później przejechać na czerwoną 1-kę bo to raczej nasza optymalna niebieska(?)gdzieś w Beskidach.

#23 wormgoro

wormgoro

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 30 styczeń 2013 - 07:35

Warunki masz na ich stronce i jeśli chodzi o pokrywę śniegu to można im zaufać ale idzie odwilż i przetelef.(mówisz po polsku) tam najlepiej ...ja bym pojechał po kolejnym ochłodzeniu...
Jeśli tylko będzie dużo ludzi i jest śnieg to wszystko tam chodzi, a 3-ka jest dobra do nauki (nie jeżdżę na desce ale w poprzednich sezonach widziałem tam nielicznych) ale do połowy (szeroka, odsłonięta, prawie jak u nas zielona) później jest wąska i biegnie w lesie (nie wiem czy nie można z niej podjechać do bocznego orczyka?
Lepsza chyba jest 2-ka bo też wypłaszczona i później przejechać na czerwoną 1-kę bo to raczej nasza optymalna niebieska(?)gdzieś w Beskidach.

Wielkie dzięki rycho65 skorzystam z twoich rad.
W weekend jestem w Zakopanem więc jeżeli do soboty odwilż przejdzie to jest wysoce prawdopodobne że się tam wybiorę.
Po powrocie zdam relację.

#24 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 30 styczeń 2013 - 08:57

W weekend jestem w Zakopanem więc jeżeli do soboty odwilż przejdzie to jest wysoce prawdopodobne że się tam wybiorę.

po drodze zobacz też www.skivitanova.sk ,trochę mniejsze możliwości niż w Orawicach i śniegu tam może być mniej!?

#25 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 09 luty 2013 - 17:03

Wielkie dzięki rycho65 skorzystam z twoich rad.
Po powrocie zdam relację.

i co możesz napisać?
  • wormgoro podziękował za tę wiadomość

#26 wormgoro

wormgoro

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 11 luty 2013 - 06:54

Zeszły tydzień z powodu odwilży odpuściłem. Byłem w tą sobotę a wiadomo jakie warunki były :).
Dojechaliśmy do Vitanowej no i zaryzykowaliśmy na cały dzień bo stoku z dołu nie widać ( za stroma końcówka ) no i opłaciło się.
Stok świeżo wyratrakowany, byliśmy chwilę po 9, zostawialiśmy pierwsze ślady. Przez cały dzień ani razu nie czekałem przy bramkach. Puste co drugie krzesełko.
Trasy fajnie przygotowane nawet o 16 można było znaleźć ślady ratrakowania. Po bokach mnóstwo puchu także pierwszy freeride zaliczony.
Piwko 3,2 % po 1,2 ojro. Z jedzenia próbowaliśmy zapiekankę po 2 euro także bez rewelacji. Mięsiwo z grilla chyba bardziej się opłaca.
Dla porównania wczoraj w białce chwile po 10 czekanie w kolejce przy głównym wyciągu równe 15 minut.
Warunki ok ale jeździliśmy tylko do 11, opłaca się tylko orczyk (brak kolejek) aczkolwiek nie przystosowany dla snowboardzistów.
Ceny :
Za 2 godziny to samo praktycznie
Za 4 h taniej w vitanowej
cały dzień jak wyżej ale jeździmy tylko do 16.
W przyszłym tygodniu odwiedzę może meander Park ale ciężko będzie zaryzykować i ominąć Vitanową.

#27 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 12 luty 2013 - 20:23

W przyszłym tygodniu odwiedzę może meander Park ale ciężko będzie zaryzykować i ominąć Vitanową.

Do Oravic pchają się bo tam termy i wyższe ceny a trasy podobne jak w www.skivitanova.sk gdzie następnym razem spróbuj langosze (na słono lub słodko - też po 2) ,ale tylko z blachy.
Nie masz wielkiego ryzyka bo to tylko 2-3 km dalej a jak tam dotrzesz to proszę cię o relację (interesuje mnie tylko czy wszystkie trasy przejezdne i wyciągi) bo wybieramy się tam autokarowo 23 bm. Z góry dziękuje.

#28 wormgoro

wormgoro

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 19 luty 2013 - 06:33

(interesuje mnie tylko czy wszystkie trasy przejezdne i wyciągi)

Czynne było tylko krzesło a trasy wszystkie przejezdne. Warunki bardzo dobre. Rano ludzi mało brak kolejek. Koło południa już gorzej kilka minut stania. Skończyliśmy ok 2 więc nie wiem czy kolejki się pod koniec zmniejszyły ale warunki na stoku już gorsze.

#29 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 19 luty 2013 - 09:18

Czynne było tylko krzesło a trasy wszystkie przejezdne. Warunki bardzo dobre. Rano ludzi mało brak kolejek. Koło południa już gorzej kilka minut stania. Skończyliśmy ok 2 więc nie wiem czy kolejki się pod koniec zmniejszyły ale warunki na stoku już gorsze.

napisałeś oczywiście o Oravicach?
No właśnie - "czynne tylko krzesło" - kolejna ich oszczędność - na szczęście trasy były wszystkie!

#30 wormgoro

wormgoro

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 19 luty 2013 - 13:30

napisałeś oczywiście o Oravicach?

Tak o Oravicach. Szczerze to dużo bardziej mi się podobało w Vitanowej ze względu na ilość ludzi i lepiej przygotowany stok i mniej stromy. Ale ja jeżdżę na snowboardzie. Narciarze którzy byli z nami byli bardzo zadowoleni.

#31 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 27 luty 2013 - 22:53

23 bm - bawili tam Prezydenci: Polski, Słowacji i Ukrainy. Wiem ,że Polak i Słowak jeździli ....a na stoku było więcej ludzi niż w kolejkach - warunki bdb.
  • raq podziękował za tę wiadomość

#32 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 10 marzec 2013 - 12:21

potwierdzenie wysokiej jakości Ośrodka www.meanderskipark.sk

#33 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 14 marzec 2013 - 09:36

Od jutra całodzienny karnet od 13 euro!
Po nartowaniu proponuję "stare geotermy" za 5euro/dzień/os. - 200m od ośrodka.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 14 marzec 2013 - 09:39

• Jarda i raq podziękowali za tę wiadomość

#34 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
783
  • Opole

Napisano 14 marzec 2013 - 09:57

Od jutra całodzienny karnet od 13 euro!
Po nartowaniu proponuję "stare geotermy" za 5euro/dzień/os. - 200m od ośrodka.

Oczywiście. Tylko stare :-)

#35 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 14 marzec 2013 - 12:20

Oczywiście. Tylko stare :-)

po nartowaniu tylko to się opłaca aczkolwiek na www.meanderpark.sk są młodsze kobitki;)
  • Jarda podziękował za tę wiadomość

#36 Kriss86

Kriss86

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2013
0

Napisano 07 wrzesień 2017 - 08:26

Witam! Wybieramy się do Oravic w styczniu 2018 dużą 17 osobową ekipą w tym 3 dzieci. Większość osób to raczej początkujący narciarze, niektórzy będą stawiali pierwsze kroki na dwóch deskach a kilka osób narciarstwem nie jest zainteresowanych w ogóle. W związku z tym pytanie jest następujące: co oprócz nartowania i basenowania można działać zimą w Oravicach? Czy są jakieś atrakcje dla dzieci (tor saneczkowy, lodowisko?). Nie znalazłem też nigdzie informacji czy jest możliwość zorganizowania gdzieś w okolicy wieczornego kuligu, a przyznam szczerze że na tym by nam dosyć zależało więc jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to proszę dać znać. Z góry dziękuję i pozdrawiam

#37 raq

raq

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 01.2011
30
  • Umiejętności: 7
  • Chorzów

Napisano 01 luty 2018 - 21:13

Cześć! Wróciłem dzisiaj z Oravicy. Krótka relacja - ŚNIEG. Jest wyłącznie sztuczny i wyłącznie na trasach. Jest go sporo i choć pojawiły się drobne przetarcia w dwóch miejscach na niebieskiej trasie, to ratrak sobie z nimi poradzi. TEMPERATURA. +6 stopni. Mimo to, popołudniu, stok był jeszcze w dobrym stanie. KOLEJKI. Małe, ale parking był cały zawalony. WYCIĄGI. Działało wyłącznie krzesło - dość szybkie i wygodne. Ogólne wrażenia. Okolica jest wiosenna. Zielono jak w Katowicach. Trasy są jednak bardzo dobrze nasniezone. Dziwny jest system zbliżeniowy w karnetach - trzeba dosłownie zbliżyć karnet do czytnika. Przez dolinę przeszło jakieś małe tornado i powalilo mnóstwo drzew - przykry widok. Poza tym - wszystko ok. Zdjęcia dodałem na naszym profilu na fb, bo nie wiem jak to zrobić tutaj ;) Www.facebook.com/trekkingclub