Skocz do zawartości

Pomiar prędkosci.


zuchu

Rekomendowane odpowiedzi

mialem ok 130 km/h

:eek: Ponad 30m/sec ??? . Rzadko takie prędkosci widzimy na trasach biegu zjazdowego. Narty 205-210 cm kombinezony sylwetka aerodynamiczna, cwiczona często w tunelach aerodynamicznych. Niezwykła odwaga. A jednak oni to cienkie Bolki.:confused: Wystarczy więc tylko GPS. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:eek: Ponad 30m/sec ??? . Rzadko takie prędkosci widzimy na trasach biegu zjazdowego. Narty 205-210 cm kombinezony sylwetka aerodynamiczna, cwiczona często w tunelach aerodynamicznych. Niezwykła odwaga. A jednak oni to cienkie Bolki.:confused: Wystarczy więc tylko GPS. :cool:

a co mamy sobie żałowac! Nie tylko zresztą na nartach..... ;) http://www.skiforum....8434#post278434
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tluke sie po Alpach juz pare lat. Przejezdzam wszystkie mozliwe Speedstrecken. Kiedys robilismy taka w Naßfeld (Borowinka pamietasz?) i zaden z nas nie osiagnal nawet 80 kmh. Przygladalem sie innym (a takich tras jest sporo) wydawalo mi sie, ze jada grubo ponad 100 kmh a przejezdzali przed moim nosem i okazywalo sie ze na tablicy bylo ponizej. Osiagnac 100 km/h jest bardzo trudno. Wiele z tych tras z pomiarem elektonicznym nie jest nawet przystosowana (za krotka, za maly spadek) do tych predkosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy roki temu na Turracher hohe (fajny spadek , traska oblodzona) zmierzyło mi 86km/h, umiejętności mierne , ale silne nogi.. Myślę ,że to była jedna z lepszych Speedstrecken jakie zjechałem ....fakt ,że było tego nie wiele..;)

Ajtam, ajtam. To nawet nie osiągnąłeś 100 km/h? Należy się wstydzić. Prawdziwi narciarze nie jeżdżą z tak małymi prędkościami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz mnie jechała tylko asekuracja z tyłu. To tak dla uspokojenia przeciwników prędkości na nartach.

A tak z ciekawości to kogo asekurowała ta "asekuracja z tyłu"? Czyżby tych na których mogłeś wpaść? Bardzo ciekawe. Całkowicie mnie uspokoiłeś, ze się nikomu na tym stoku nic się nie mogło stać. I jeszcze jedno: to Ty przy prędkości 100 km/h patrzyłeś na GPS a nie przed siebie? Gratulacje - musisz być prawdziwym mistrzem. Pozdrawiam

Użytkownik wiesio edytował ten post 16 marzec 2011 - 20:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja tam wierzę w osiągane prędkości w granicach 100-120 km/h ale zakładając że ktoś rzeczywiście pocisnął min. 300m czarnej ścianki na jajo. Przy czym 120 km/h to przy założeniu że miał obcisłe ciuchy i dobrą technikę. (Wbrew pozorom prawidłowa pozycja zjazdowa wcale nie jest łatwa). Warunki oczywiście twarde ale przy innych taka próba zapewne zakończyła by się glebą. Natomiast takie opowieści o osiąganej stówce przy normalnej jeździe czy 80km/h krótkim skrętem to zupełna fantazja bo nawet zawodnicy mieli by z tym problem. Już to chyba kiedyś pisałem ale jedyną okazję do rzeczywistego pomiaru prędkości miałem na dość płaskim "speed test" w Obertauern* Wyniki kształtowały się w granicach 87-88km/h (slalomki, sztruks) 86-89km/h (gigantki ale dość miękko). Wszystkie próby zaczynałem łyżwą od taśmy i dalej maksymalnie złożony. Bezpośrednio przed odcinkiem pomiarowym przez jakieś 2-3s nawet nie patrzyłem do przodu żeby bardziej pochylić głowę. Jechałem w dość obcisłym softshellu co nie jest bez znaczenia(kolega po zdjęciu kurtki, poprawił swój wynik o ok. 5-7km/h). Przy powyższych prędkościach telepało już konkretnie nawet na niewielkich nierównościach(szczególnie w miękkich warunkach). Sądzę że nie była to najwyższa prędkość jaką osiągnąłem, gdyż nieraz zdarza mi się jechać na krechę bardziej strome odcinki i/lub w twardszych warunkach. Nie mniej jednak nie sądzę bym osiągał takie prędkości podczas normalnej jazdy. Jadąc dłuższym skrętem na gigantkach zwykle prędkość oscyluje w granicach 60-70km/h. *Dokładna lokalizacja to dół trasy 11a (górna część mapy, można powiększyć): http://pl.bergfex.co...auern/panorama/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem zajawke na tzw. speed runy. recepta jest prosta dobra czarna scianka i wjazd pierwsza kolejka dnia... wtedy jest grawancja ze najwyzej kilku wygiagowych minie sie na trasie. co do obcislosci ciuchow to potwierzam, gdzies tak powyzej 100 luzniejsza kurtka potrafi zabrac 15-20km/h takze trzeba lekki striptiz zrobic przed probami :) co do spotykanych odcinkow z pomiarami na trasach to najgosze w tym wszystkim jest to ze jeszcze nie spotkalem sie z zadnym ktory by byl rozstawiony na w miare przyzwoicie nachylonym odcinku wiec nawet tej marnej 100 nie ma jak zlamac acha i przy "grubszych" predkosciach radze nie patrzec na dzioby nart :) bo w slalomkach np rocker to sie robi wiekszy niz w Hellbentach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spotykanych odcinkow z pomiarami na trasach to najgosze w tym wszystkim jest to ze jeszcze nie spotkalem sie z zadnym ktory by byl rozstawiony na w miare przyzwoicie nachylonym odcinku wiec nawet tej marnej 100 nie ma jak zlamac [...]

Myśłe, że to nie jest najgorsze....... na publicznie dostępnych odcinkach pomiarowych. A z drugiej strony: Przed 3 laty miałem okazje przejechac taki odcinek w Livigno, ustawiony na stromym odcinku czerwonej nad knajpą Planon.... Rozpęd , pozycja i 102 km/h na wyswietlaczu.... Za chwile jednak refleksja- przecież wystarczy bramki fotokomórki nieco przyblizyć i ego narciarzy wzrasta zdecydowanie, a w świat idzie info, że w Livigno mozna jechąc 100 na slalomkach... ;) ;):D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniego pobytu w Killington (Vermont USA) uzywalem Ski Tracks na iPhone 4. Fajny program. Satystyka podaje maksymalna predkosc osiagnieta w czasie calej rejestracji. Oprocz tego mozna swoje trasy obejrzec w Google Earth lub innym programie. Ja na czarnej trasie "Superstar" osiagnolem 69.7 km/h przy nachyleniu stoku 39 stopni. Porownujac pomiary z kilku dni wydaje mi sie ze podawana predkosc jest bardzo blikska prawdziwej. Jak ktos ma iPhona warto wydac 1 dolara i miec dokumentacje ze swoich zjazdow. Maciek[ATTACH=CONFIG]18974[/ATTACH]

chyba nastepna wiadomosc mylaca STOPNIE Z PROCENTAMI spadku superstar ma srednio 26-29 stopni, co jest nachyleniem juz wymagajacym i nie dla 80% narciarzy na stoku. jezeli na outer limits albo superstar osiagnales 69km/h to zapraszam na wspolny wyjazd i z gory chyle czolo w zalaczeniu http://www.skiernet....ski-trails.html dodam, ze na tych listach nie znalazly sie takie jak tower 2/3 w jackson, cirque w snobird, chutes A-Z in big sky i wiele innych, ktore przekraczaja 40 STOPNI.. natomiast umieszczenie tego stoku ze snowshoe i powiedzenie, ze ma 32 stopni .............just a joke.............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...