Skocz do zawartości

Śmigać na nizinach


viper82

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem moze taki watek juz powstal a jesli jeszcze nie to: Jestem ciekaw gdzie mozna jezdzic na nartach od poludnia Polski w gore:confused: Mam tu na mysli wszelkie tereny nizinne gdzie mozna poszalec na nartach. Plus igielit w calej polsce. Gdzie? Z tego co wiem to pierwsza byla chyba Poznanska Malta na ktorej jest wylozony igielit. Wiec mozna smigac praktycznie caly rok. Wiem ze w szczecinie jest gubalowka na ktorej jest orczyk zamontowany ale do uzytku tylko po opadzie. I co najwazniejsze od jakiegos czasu chca "wybudowac" stok narciarski w Gorzowie:D Wiec zapraszam w przyszlosci do tego kurortu:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W centrum to wiadomo że w Kamieńsku, ale można też w Zgierzu na Malince. No z Gorzowa to ci się pewnie nie będzie chciało bo stok w Ski Park Malinka to 300m + platforma z igielitem (przeważnie korzystają z niej samobójcy - jest na co popatrzeć, trzeba tylko uważać żeby nie zostać przez takiego skasowanym). Trasę obsługują dwa talerzyki. Stok jest naprawdę świetnie oświetlony. Do tego duży parking (5zł pierwsza godzina, później za darmo), nagłośnienie i bar z kominkiem. Świetna sprawa na rozruch przed wyjazdem w góry. www.skipark.com.pl

Załączone miniatury

  • ma2.jpg
  • m22.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stok naraciarski w Chodzieży, Bydgoszczy, Wierzyca. ;)

Właśnie Chodzież - ile razy przejeżdżam to intryguje mnie ten drogowskaz "stok narciarski 200m" ale jakoś nigdy nie udało mi się tam skręcić i podjechać zobaczyć Czy ktoś już tam był? Jakie wrażenia? Podobno też jakiś stok jest w Zielonej Górze (wzgórza piastowskie czy coś takiego) czy ktoś zna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieżyca: http://www.wiezyca.p....php?name=narty Na Wieżycy byłem ze 2 razy zeszłej zimy. Stok jest niestety krótki, zjazd trwa tak z 10-15s. Za to latem wygladało, że coś sie dzieje przy drugiej górce i może powstanie nowa trasa. Sama Wieżyca się dobrze nadaje na tereny narciarskie i może kiedyś powstanie ośrodek z prawdziwego zdarzenia. W Trojmieście można jeszcze pojeździć na Łysej Górze, ale nie probowałem jeszcze: http://www.sopot.net...gnarciarski.htm Na pólnocy jest jeszcze gdzie pojeździć w Lidzbarku Warmińskim: http://www.krzyzowagora.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to wypali :), fajnie by było;) http://www.tur-info....two,gajowe.html

Swietna sprawa. Szkoda tylko, ze tak sie slimaczy, bo jakby wszystko poszlo zgodnie z pierwotnymi planami to pewnie juz bysmy mieli we Wrocku stok. Fajnie by bylo, bo brakuje troche miejsca blisko Wroclawia gdzie moznaby wyskoczyc np. po pracy. Chyba najblizej jest Rzeczka ale biorac pod uwage tamtejsze drogi to podroz sie wydluza. Jest tez podobno stok w Sobotce, ale z tego co slyszalem bardzo marnie to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sen sie w koncu zisci:D W Gorzowie ma powstac juz na 100 procent sztuczny stok narciarski. Stok narciarski ma być wyposażony w dwa rodzaje wyciągów narciarskich: podwójny krzesełkowy - dla narciarzy korzystających z głównego stoku i talerzykowy - zlokalizowany w części stoku przeznaczonej dla początkujących narciarzy i saneczkarzy. Główny stok razem z kopcem miałby długość 205 m i średnie nachylenie 12 proc. (różnica poziomów ok. 35 m), odpowiadające nachyleniom niebieskich nartostrad. 93-metrowy stok dla początkujących miałby nachylenie ok. 9 proc. (różnica poziomów ok. 6 m). W sąsiedztwie toru narciarskiego zaplanowany jest stok z polami do zjazdów saneczkowych w zimie. Obok niego zlokalizowany jest tor saneczkowy zimowo-letni, o długości 1037 m, wykonany ze stalowej rynny. O dziwno nie zanosi sie zeby pieniadze byly problemem. Klopoty moga byc z 670 tys m3 ziemi ktore maja byc przeznaczone na podwyzszenie kopca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...