Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 jagathy

jagathy

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2009
1
  • tychy

Napisano 26 styczeń 2009 - 12:08

Witam!

Przejrzałam już bardzo wiele tematów na tym forum, ale wciąż nie znalazłam idealnego dla mnie miejsca na wyjazd na narty. I dlatego proszę o pomoc. Mam całą listę wymagań, jakie to miejsce musi spełniać :)

- wyjazd w pierwszej połowie marca na tydzień
- zakwaterowanie blisko stoku bez wyżywienia (tak żeby na piechotę można było dojść), najlepiej apartament/domek z dostępem do kuchni
- niedrogo :) czyli najlepiej skipass tak do 150 euro
- niezbyt daleko
- gwarantowane dobre warunki śniegowe
- 6-7 osób plus dziecko

Na moje oko wygląda, że musi to być Austria. Z opisów na forum bardzo mi się spodobał ośrodek Hochkar, tylko chyba kiepsko tam jeśli chodzi o mieszkanie blisko stoku? Cała reszta jak dla mnie super.

Ostatnie 5 lat jeździłam do Francji do miejscowości Aussoiss i byłam bardzo zadowolona. Teraz to niestety kapkę za daleko na podróż z półrocznym dzieckiem... Jakby ktoś potrzebował to służę informacjami dotyczącymi Aussoiss.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
  • Iva podziękował za tę wiadomość

#2 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
  • Na forum od: 01.2008
629
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 26 styczeń 2009 - 14:58

Koniecznie z Dzieciaczkiem do lekarza, aby przebadał i wydał instrukcje co do postępowania z takim malcem na znacznych już wysokościach.

..:: Find New Heights ::..

#3 Iva

Iva

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 11.2007
2
  • Umiejętności: 6
  • nad morzem

Napisano 30 styczeń 2009 - 15:06

Nie mogę Ci nic polecić bo sami odległości nie braliśmy pod uwagę, ale też jeździmy z małym dzieckiem - pierwszy wyjazd z małą gdy miała 4 miesiące (rok wcześniej jechala w brzuchu :) ) teraz skończyła 3 lata i widzę, że im była mniejsza tym lepiej znosiła podróż - prawie całą drogę spała, a teraz zaczyna marudzić:rolleyes:
W tym roku byliśmy w Val di Sol, w tamtą stronę ze względu na małą podróż rozłożyliśmy na dwa dni, do domu jechaliśmy już bez noclegu.
pozdrowienia znad morza :P

#4 jagathy

jagathy

Nowy użytkownik

• 4 postów
1
  • tychy

Napisano 05 luty 2009 - 11:23

Ja biorę odległość pod uwagę nie ze względu na podróż, tylko bardziej żeby "w razie czego" było blisko do domu. Dzieci mają to do siebie, że lubią chorować w najmniej odpowiednim momencie :)

Fajnie przeczytać, że ktoś był z takim małym dzieckiem na nartach, bo na mnie wszyscy dziwnie patrzą jak mówie, że chcemy jechać na narty z małą.

Na razie czekamy z decyzją, zobaczymy w drugiej połowie lutego gdzie ile śniegu będzie.

Iva a możesz napisać mi jeszcze jak organizacyjnie sobie radziliście na miejscu? Mieszkaliście blisko stoku i zmienialiście się w ciągu dnia przy małej? Karmiłaś piersią? Bo ja karmię i dopiero zaczynam wprowadzanie innego jedzonka...

#5 Iva

Iva

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
2
  • nad morzem

Napisano 05 luty 2009 - 18:14

Czy jak Ci (odpukać :)) maleństwo zachoruje zdecydujesz sie na powrót do domu z chorym dzieckiem....? Wszędzie są lekarze. Nie zapomnij tak na wszelki wypadek zabrać EKUZ bo trzeba pokazać lekarzowi a NFZ potem zwraca koszty leczenia. W tym roku mieliśmy pecha, mała zachorowała. Byliśmy we Włoszech, wezwaliśmy lekarza, dostała leki i po 2 dniach mogła już wychodzić z domu.

Gdy miała 4 miesiące byliśmy w Karpaczu. Po śniadaniu pakowaliśmy sie do samochodu i jechaliśmy na stok. Mała oczywiście w wózku spała ok 3 godzin a my w tym czasi jeździliśmy na zmianę - ja, mąż, starsza córka. 3-4 zjazdy i zmiana. Gdy się obudziła szliśmy do pobliskiej knajpki napić się czegoś ciepłego, cos zjeść, a ja, siadałam w kąciku, mąż, córka i znajomi którzy z nami byli mnie osłaniali żeby nikomu nie przeszkadzać, nikogo nie urazić i mogłam małą nakarmić. Potem wracaliśmy na stok i znowu ze 2-3 godziny spała a my jeździliśmy.
Rok później było tak samo - tylko Ola mniej już spała więc trzeba z nią było trochę pospacerować :D. Kolejny rok - spała coraz mniej ale dużo bawiła się na placu zabaw, no i w tym roku już nie spała wcale :D
FOTORELACJA :
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • jagathy podziękował za tę wiadomość

#6 jagathy

jagathy

Nowy użytkownik

• 4 postów
1
  • tychy

Napisano 11 luty 2009 - 18:03

Dzięki za rady! Jakoś nie wiem czemu nie wpadłam na to, żeby dziecko na stok zabierać :). No i z tym lekarzem to też masz w sumie rację :).

No to teraz pozostało nam czekać, gdzie będzie śnieg :)

#7 vati

vati

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2009
0

Napisano 10 listopad 2009 - 01:07

wszak nie z tkim malcem ale z 3 latkiem byłem na nartach no i po paru dniach walki.na szczeście nie mojej a instruktorów z przedszkola dimbo w Korbielowie
chlopak śmiga jak szalony.warto było.....mogłby być tylko trochę mniejsze podejście.....hmmmale w końcu to góry to i pod górkę trzeba podchodzić ;))

co do miejscowki blisko-srawdz hintestoder-juz blizej sie nie da:),bardzo blisko a osrodek juz niczego sobie i kwatery przy gondoli osiaglne no a najwazniejsze .tanie karnety

#8 tomformat

tomformat

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 733 postów
  • Na forum od: 10.2006
164
  • Umiejętności: 7
  • Zgierz

Napisano 10 listopad 2009 - 01:09

vati - oni już byli na tych nartach:)

#9 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
784
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 10 listopad 2009 - 01:24

Na moje oko wygląda, że musi to być Austria. Z opisów na forum bardzo mi się spodobał ośrodek Hochkar, tylko chyba kiepsko tam jeśli chodzi o mieszkanie blisko stoku? Cała reszta jak dla mnie super.

Siema :-)
Jeśli podoba Ci się Hochkar, jego kameralność i przystępność nawet dla najmłodszych (co potwierdzam całym sezonem sprzed trzech lat na sezonówce na Hochku ;-)) to śmiało tam uderzaj.
Blisko z PL, brak kolejek i pewność śniegu ! Co chcieć więcej ?

A spanie na samej górze też nie jest problemem ... Choćby tutaj -> http://www.htz-hochkar.at/, czy http://www.tiscover....646at/home.html

Zdravim :-)

#10 Robert Ski Planet

Robert Ski Planet

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
  • Na forum od: 07.2009
44
  • Umiejętności: 9
  • Poznań

Napisano 11 listopad 2009 - 22:46

Fajną rodzinna stacją jest kameralny ośrodek Fai della Paganella - Andalo we Włoszech w połowie drogi między Bolzano a Trento :)

Polecam, stamtąd jest wszędzie blisko, a widok na Gardę przy bezchmurnym niebie jest powalający :D :D :D

www.narty-wlochy.pl --- Narty we Włoszech
www.austria-na-narty.pl --- Austria na Narty
Ski Planet na Facebook'u

#11 Iva

Iva

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
2
  • nad morzem

Napisano 18 lipiec 2010 - 08:35

Fajną rodzinna stacją jest kameralny ośrodek Fai della Paganella - Andalo we Włoszech w połowie drogi między Bolzano a Trento :)

Polecam, stamtąd jest wszędzie blisko, a widok na Gardę przy bezchmurnym niebie jest powalający :D :D :D

czy 5 latka będzie miala gdzie pojeździc? Nauczyła sie juz jeździć, świetnie radzi sobie na niebieckich, czerwoną też przejechała :)

#12 Hagerty

Hagerty

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 08.2019
0

Napisano 29 maj 2020 - 17:43

Nie wziąłbym ze sobą dziecka, ponieważ warunki dla dziecka są niekorzystne. Jeżdżę sam i lubię przebywać w górach w odosobnieniu. Wiesz, jak wspaniale jest patrzeć ze zbocza góry przez lornetkę. Kupiłem taki na https://www.agmglobalvision.eu/ i jestem bardzo zadowolony

#13 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4166 postów
  • Na forum od: 01.2017
1860
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 maj 2020 - 18:06

Nie wziąłbym ze sobą dziecka, ponieważ warunki dla dziecka są niekorzystne. Jeżdżę sam i lubię przebywać w górach w odosobnieniu. Wiesz, jak wspaniale jest patrzeć ze zbocza góry przez lornetkę. Kupiłem taki na https://www.agmglobalvision.eu/ i jestem bardzo zadowolony

Page not found.
Na co patrzysz?