Skocz do zawartości

Szyndzielnia - Bielsko-Biała


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

ta stroma ścianka to tzw sahara. Ostatni raz na niej jeździłem jakieś 10-14 lat temu. Później ją zamknęli, z tego co pamiętam nie było chętnych z powodu nachylenia stoku :)było dość stromo. W tej chwili nie wiem jak to wygląda bo już nie mieszkam w tamtych rejonach poza tym wjeżdżając gondolką na szyndzielnie, można podejść z nartami jakieś 30 min.(chwilami można je zapiać i jechać) na Klimczok, jest tam o ile dobrze pamiętam schronisko oraz wyciąg i całkiem przyjemna polana na której można dosyć długo pojeżdzić tj jeżdziłem tam pod koniec kwietnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na stoku pod Klimczokiem można jeździć bardzo długo. Sam byłem świadkiem jak w weekend majowy (kilka lat temu) ludzie w krótkich batkach, bez koszulek szusowali - w ciepłym majowym słońcu. Śniegu było troche w lesie i cieńki 10 metrowy pas na stoku. Reszta była już zielona, ale pojeździć się dało. Co do Szyndzielni, to byłem kilkakrotnie w zimie (ale nie na nartach) i raczej w mało kto tam jeździ. Zresztą na mapkach już rezygnują z zaznaczania tej nartostrady... lub byłej nartostrady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Awaria

Turyści z Szyndzielni uwolnieni Około 30 osób zostało uwięzionych w sobotę w kolejce górskiej na Szyndzielnię. Po dwóch godzinach kolej udało się uruchomić w trybie awaryjnym, dzięki czemu „więźniowie” zostali bezpiecznie zwiezieni do dolnej stacji. Akcja ratunkowa na stacji kolejki gondolowej na Szyndzielnię w Bielsku-Białej (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Dzięki uruchomieniu awaryjnemu kolejki ratownicy GOPR nie musieli ewakuować pasażerów za pomocą lin, jak to ostatnio miało miejsce w 2005 roku. W ten sposób na ziemię sprowadzono wówczas około 25 osób. Nikt nie został poszkodowany. Udzielono jedynie pomocy paru starszym osobom, które się wystraszyły sytuacją. Przyczyna awarii nie jest na razie znana. Prawdopodobnie zawiódł mechanizm kolejki. Gondolowa kolej na Szyndzielnię w Bielsku-Białej powstała w 1953 roku. W połowie lat 90. została gruntownie zmodernizowana. W ciągu godziny może wwieźć na górę 850 osób. (IAR) asl

© http://ww6.tvp.pl/120,500352,1.view
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...