Skocz do zawartości

Jestem na "3" , szukam sprzetu ;)


Nazwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Według waszej skali jestem poczatkujacym na poziomie "3" troche dziwnie sie czuje przy tych 7-9 :D Przygode z nartami rozpoczałem pod koniec zeszłego sezonu, troche pojezdziłem ma Andaluzji i na gorze Żar sprzet miałem z wyporzyczalni , to były Elany :confused: niestety nie pamietam jaki model a szkoda bo niezle mi sie na nich jezdziło i miałbym nieco mniej problemow przy zakupie teraz, Ale moze dorzeczy 1.Moj poziom to poczatkujacy na "3" 2.Jazda rekreacyjna, nie jestem maniakiem predkosci 3.Jezeli chodiz o jazde to tylko stoki w osrodkach 4.182 cm wzrostu i 73 kg wagi 5.Mezyczna Mam mozliwosc kupic od znajomego taki oto zestaw: Narty Dynastar NOVA 170cm taliowanie 88-66-103 wiazania Look nova 9 buty Lange Athos 40 Czy jest mi ktos wstanie powiedziec cos wiecej o wymienonym sprzecie??? Mam mały problem z butami - moj rozmir nogi to 44-45 a buty to 29,5 czyli powinno byc wsio ok a tu buciki troche uciskajaw palce [ siedziałem w nich ponad 0,5 godz.] wszystko poza tym ok , hmm tak po lekturze forum doszedłem do wniosku ze musze sie jeszcze w nich zapiac do nart. Bede bardzo wdzieczny za ocene wymienionego sprzetu , jak rowniez za jakies alternatywne propozycje. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Według waszej skali jestem poczatkujacym na poziomie "3" troche dziwnie sie czuje przy tych 7-9 :D Przygode z nartami rozpoczałem pod koniec zeszłego sezonu, troche pojezdziłem ma Andaluzji i na gorze Żar sprzet miałem z wyporzyczalni , to były Elany :confused: niestety nie pamietam jaki model a szkoda bo niezle mi sie na nich jezdziło i miałbym nieco mniej problemow przy zakupie teraz, Ale moze dorzeczy 1.Moj poziom to poczatkujacy na "3" 2.Jazda rekreacyjna, nie jestem maniakiem predkosci 3.Jezeli chodiz o jazde to tylko stoki w osrodkach 4.182 cm wzrostu i 73 kg wagi 5.Mezyczna Mam mozliwosc kupic od znajomego taki oto zestaw: Narty Dynastar NOVA 170cm taliowanie 88-66-103 wiazania Look nova 9 buty Lange Athos 40 Czy jest mi ktos wstanie powiedziec cos wiecej o wymienonym sprzecie??? Mam mały problem z butami - moj rozmir nogi to 44-45 a buty to 29,5 czyli powinno byc wsio ok a tu buciki troche uciskajaw palce [ siedziałem w nich ponad 0,5 godz.] wszystko poza tym ok , hmm tak po lekturze forum doszedłem do wniosku ze musze sie jeszcze w nich zapiac do nart. Bede bardzo wdzieczny za ocene wymienionego sprzetu , jak rowniez za jakies alternatywne propozycje. pozdrawiam

Lepiej poszukaj nowych w Macro R=11-14m, dlugosci 160-165cm.Cena po kieszeni. Marka nie konieczna. Buty bez nart w ogole nigdzie nie mogą cisnąc, bo po przypięciu nart będzie baaardzo zle.:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa chyba nie dodałem dosc istotnego szczegolu ten zestaw moge miec za 500pln i tyle kasy własnie ma :/ 160 -165cm ??? wydawało mi sie ze narty powinny byc 10 cm mniejsze, no ale jak tak mowicie... czy naprawde nikt nie potrafi mi powiedziec cokolwiek o tym sprzecie :/

Narty Dynastar NOVA 170cm taliowanie 88-66-103 wiazania Look nova 9 buty Lange Athos 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D nie te moje wygladaja zupełnie inaczej [ szary metalik ] i nie ma nic poza napisem "NOVA"

Moja znajoma jeździ na takich Dynastarach (szarawe, napis NOVA tak trochę w skos idzie :D ) Są już leciwe. Jeśli wziąć pod uwagę, że jej mąż jest instruktorem narciarskim, to być może polecił jej kiedyś właśnie damskie narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mialem takie narty. Tutaj masz linka do mojej aukcji (narty juz sprzedane) ze zdjeciami: http://www.allegro.p..._gwarancji.html Te narty sa chyba unisex - wiec i meskie, i damskie. Z moich wrazen: narty sa lekkie i dobrze mi sie na nich jezdzilo. Tyle, ze przy wiekszych predkosciach nie czulem sie na nich zbyt pewnie. Ale chyba dla osoby uczacej sie jezdzic beda ok. Niestety nic madrzejszego nie moge napisac, bo nie mam za duzego porownania do innego sprzetu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o buty to Lange sa chyba na waska stope. Mi tez nie pasowaly mimo ze sprawdzalem w SKITEMie kilka rozmiarow (wiekszy i mniejszy) - po prostu mam za szerokie srodstopie. Wlasnie w zeszlym tygodniu po dosc dlugich poszukiwaniach nabylem Heady - leza idealnie. Podobno szerokie sa takze Nordici. Atomic B-Tech maja podobno poszerzana wkladke na wysokosci palcow ale z kolei sa na niskie podbicie... Moim zdaniem warto wydac te 500 zl na nowe buty (mozna dobre kupic z zeszlorocznej kolekcji) a narty wypozyczac. Tym bardziej ze jak sie zaczyna to jeszcze nie wie co sie podoba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nowe buty fajna rzecz, ale wypozyczenie nart to przynajmniej 20pln za dzien a ja mam w planie troche dni pojezdzic... Rozumie zatem ze kupujac na allegro najlepiej szukac cos z Heada lub Nordica wsumie na tym poziomie lekko luzny but nie powinien mi przeszkadzac czy jest jeszcze jakas firma ktora robi "kapciowate" buty ewentualnie mozecie polecic jakis konkretny model buta ktory mozna nabyc przez allegro i powinien sie dopasowac a był by w cenie około 200pln?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nowe buty fajna rzecz, ale wypozyczenie nart to przynajmniej 20pln za dzien a ja mam w planie troche dni pojezdzic... Rozumie zatem ze kupujac na allegro najlepiej szukac cos z Heada lub Nordica wsumie na tym poziomie lekko luzny but nie powinien mi przeszkadzac czy jest jeszcze jakas firma ktora robi "kapciowate" buty ewentualnie mozecie polecic jakis konkretny model buta ktory mozna nabyc przez allegro i powinien sie dopasowac a był by w cenie około 200pln?

Kapciowatych butow nie kupuj! Mozesz sobie wykręcic nogę w bucie, juz widzialem takie dwie osoby!;) Noga musi dolegac do buta i nigdzie nie cisnąc.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...