Skocz do zawartości

Nowe przepisy FIS - gigant


Devastator

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie poczytałem sobie najnowszy numer NTN i znalazłem tam jedną niezbyt wesołą wiadomość: nowe ograniczenia nart do slalomu giganta od sezonu 07/08. Sprawdziłem dane na www.fis-ski.com i niestety jest to prawda: nowy minimalny promień skrętu będzie wynosił 27m (zamiast obecnych 21), oraz będzie zmniejszone dopuszczalne podwyższenie do 50mm (z obecnych 55mm). Zawodnikiem nie jestem, ale lubię narty komórkowe, które niestety będą dopasowane do tych przepisów. O ile z 21m jakoś sobie radzę, o tyle 27 metrów chyba już przekroczy moje możliwości fizyczne :(. No i te 50 mm... A tak swoją drogą to gigant chyba przestanie być konkurencją techniczną... A co Wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co napisał redaktor NTN (Tomasz Kurdziel bodajże) najbardziej ucieszą się silni, ciężcy, atletycznie jeżdżący narciarze (głównie Austryjacy). Poza tym wymusi to zmianę ustawień gigantów i super-gigantów. Staną się mniej podkręcone a przez co szybsze, co w konsekwencji doprowadzi do większej ilości kontuzji. Ogólnie zgadzam się z poglądami autora - nie jest to trafione rozwiązanie:( (ale skoro w komisji FIS zasiada wielu austryjaków, nie ma się co dziwić:confused: ). Czas pokaże jak będzie!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisu ograniczającego promień w górę, to kiedy narta gigantowa staje się nartą do super G jest sprawą umowną,czasami zdarza się że zawodnicy giganta jadą na narcie do SG,na odwrót się nie można. Ale mniejsza z tym, ostatnie zmiany w slalomie ,też tak przez niektórych krytykowane zaowocowały wyprodukowaniem bardzo przyjaznych slalomek w długiści 165cm ,o wiele bardziej uniwersalnych niż były ich krótsze poprzedniczki.Dajmy producentom coś do roboty,może kiedyś zrobią narte prostą jak sosenka ,długą na 180,a skręcającą jak współczesny atomik sl9 w długości 160cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No wyższe sprawia,że but jest wyżej nad nartą. Możesz go bardziej pochylić, but później zaczyna łapać kontakt ze śniegiem. Mój przyjaciel jeździł ostatnio 1 dzień na deskach do SG-Mówił ,że to istne sztachety. Nie chce skręcać wcale. No ale jak się rozkulasz to trzyma dobrze, ale przejsc na 2 krawędź też nie jest wcale tak prosto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w trakcie mistrzostw świata, słyszałem coś, że FIS chce zlikwidować supergigant, więc te zmiany w gigancie, wydają się sensowne...gigant byłby połączeniem obecnego G i SG.. zawodnicy, z tego co pamietam raczej wypowiadali sie niezbyt pochlebnie o tym pomyśle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
podaje promienie w zaleznosci od dlugosci dla Rossignola na sezon 07/08 175 21,9 181 24.4 184 24 191 28.1 Moim zdaniem 181 i 184 sa spoko :D nie pamietam dokladnie ile bylo w sezonie 06/07 ale chyba 181 - 21 i 184 - 23 a wiec dla nart 184 prawie nie ma roznicy :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze takie cos: 190cm - Y51 - 105.5/66/87.5 - r=26.1 184cm - Y51 - 105/65/87 - r=24.0 181cm - Y41 - 104/65/85 - r=21.6 175cm - Y41 - 97/66 /91 - r=21.6 167cm - Y41 - 101/66/91 - r=18.0 To jest Rossignol prawdopodobnie sezon 05/06 czyli zmiany sa na prawde kosmetyczne !!! Dodam jeszcze ze w podawanych promieniach i sidecutach jest jakas sciema !!! bo w materialach Rossignola na sezon 07/08 dla dlugosci 181 jest podany taki sam sidecut (jak w zestawieniu powyzej - czyli z poprzednich lat) 104-65-85 a promien jest podany 24.4. Dla tego moim zdaniem nie ma co sie tymi danymi za bardzo przejmowac tylko zakladac i jezdzic :) jestem pewny ze serwisowki 07/08 beda ujezdzalne bez problemu !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...