Skocz do zawartości

Fischer RC4 RACE SC czy WC SC -prosze o pomoc


fankaSDM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chyba dojrzalam do kupna nowych nart i nie moge sie zdecydowac. Ostatnie 5 sezonow jezdzilam na nartach allroundowych Fischer Sceneo S400. O mnie: kobieta, na nartach jezdze od 12 roku zycia, przejezdzilam 10 sezonow srednio po 10-12 dni, wzrost 160 cm, waga 63 kg. Kondycja dobra, nigdy nie mialam tez zadnych kontuzji. umiejetnosci: pewne 7 :) -tak przyszlosciowo to z aspiracjami na 8,ale to jeszcze troche potrwa pewnie :P styl jazdy:, jezdze 97% na trasie, raczej krótkie skręty i trochę średnich, jezdze dosc szybko; preferowane trasy: czerwone, czarne. Wiec uwazam,ze slalomka bedzie dobrym wyborem. Jezdze i w PL/wiec przygotowanie stokow rozne../ i w alpach austriackich. Narty do wyboru /dlugosc 150cm/-modele 08/09 /niestety z zeszlego sezonu nie znalazlam w dlugosci 150 cm/: - FISCHER RC4 RACE SC PRO + wiązanie FS10 RAILFLEX2 -1100zl -Fischer RC4 WC SC + RC4 Z13 150cm mod 2009 -1434zl Niby na moje umiejetnosci to raczej RACE, ale mam takie doswiadczenia ze sprzetem: -jezdzilam w zeszlym sezonie 1 dzien na RACE 155cm /ale model ok.2002 r.,r=10/ i kiepsko mi sie jezdzilo /oczywiscie panowalam nad nartami,ale nie czulam sie komfortowo/. -z pol godziny jezdzilam na WC 150 cm /model 2005/06/ i to była BAJKA :D . I nie wiem ktore narty powinnam brac... Te ktore kupie beda mi sluzyc jak dlugo pozyja /z 5 lat minimum/. Bardzo chce miec radosc z jazdy i robic postepy, jezdzic bardziej dynamicznie i w wiekszym stopniu wykorzystywac krawedzie. 24 stycznia wyruszam w Alpy z bardzo dobrze jezdzacymi narciarzami-wiec mam nadzieje uczyc sie od lepszych :) Moje obawy: RACE-troche sie obawiam,czy nie bedzie mi sie na nich zle jezdzilo tak jak na tych 155cm WC -nie wiem czy moje nogi przezyja w nich caly dzien. Pol godzinki bylo super,ale trudno mi powiedziec jak to bedzie przy clodziennej jezdzie... W alpach na przygotowanym stoku powinno byc chyba OK,ale np. przy muldach i lodzie w PL to moge pasc przy calym dniu jazdy.. Czytalam watek o Fischerach RC 4 ale nadal nie wiem co wybrac... Prosze, doradzcie które brac :) . Bardzo, bardzo prosze o opinie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby czasem ktoś wiedzial, gdzie mozna dostac ww. modele nart z zeszlego sezonu w dlugosci 150 cm to bylabym wdzieczna za info :)

Tu mogą mieć: http://narty-ski.pl/ Skontaktuj się z nimi: LUXTON-BIS Zbigniew Dobrowolski ul.Studencka 35, 02-735 WARSZAWA TEL: 022-8479907 FAX: 022-8530299 KOM: 0-601-143959 E-mail: [email protected] Są autoryzowanym dystrybutorem Fischera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie model RACE. O wiele bardziej agresywna narta od poprzednika, i o wiele szybciej umozliwia ci przechodzenia skretu w skret ( jezeli potrafisz to wykorzystac) Jestes pania i pamietaj ze decydujesz sie twarde, sztywne narty bo takie w mojej opini jest narta Fischer WC SC. Powinnas na tym etapie wybierac narte ktora duzo wymaga i podciagnie cie w gore. Come on :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile waham sie dalej,ale chyba ide bardziej w kierunku RC4 RACE SC PRO. Jeszcze pytanie odnoscia RACE SC PRO: z wiazaniem FS10 RAILFLEX2 ta narta kosztuje 1100zl, a z wiazaniem FX12 RAILFLEX2 100 zl wiecej. czym sie roznia wiazania FS od FX ?? Warto dolozyc ta stowke-a jesli tak to za co place? Bo sama skala wypiecia wiazan do 10 to dla mnie przeciez i tak za duzo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wiązania to jeździłam na jednych i drugich- dużej róznicy między nimi nie ma, FX12 są trochę lepsze dla osoby cięższej, jeżdżącej agresywnie, przy Twojej wadze kupiłabym FS10. Aktualnie jeżdżę na Fischerach WC SC- nartki naprawdę bez zarzutu, spokojnie przeżyłabyś w nich cały dzień na stoku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznia wiazania FS od FX ?? Warto dolozyc ta stowke-a jesli tak to za co place?

Podstawowa różnica między wiązaniami FS i FX jest taka, że wiązanie FX wypina się również na boki (tylne wiązanie skręca się) co zwiększa prawdopodobieństwo wypięcia narty przy (prawdopodobnie) bocznej sile działającej na but. Dlatego też wiązanie FX jest droższe od FS. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powgryzalam sie w budowe wiazan z pomoca Taty /inzynier to sie bardziej orientuje co i jak z budowa wiazan :) / i wychodzi na to,ze: jednak jest istotna roznica miedzy FS a FX. Mianowicie FS z tylu nie maja wypiecia diagonall/we wszystkich kierunkach/,a tylko gór-dół. FX we wszystkich kierunkach. Dotychczas jezdzilam na Tyrolia LD12 i zadnych zastrzezen,mialy wszystkie technologie tax jak FX. Wiec doplace te 100zl, bo uwazam ze wiazania to moje bezpieczenstwo. Nie bede kupowala sobie lepszych nart z gorszymi niz dotychczas wiazaniami. Wezme FX12,no chyba ze beda mieli w sklepie tansze FX10 -to wtedy te ostatnie. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie, za wszystkie posty i prywatne wiadomosci :) Mój wybór-jutro chyba skonfrontuje to z oferta Luxtona w realu: Fischer RC4 RACE SC PRO 08/09 + FX 12 RAILFLEX2 /albo FX10/ - 1200zl edit: wlasnie wykrylam to co napisales Sinner :) . Dzieki za potwierdzenie toku myslowego mojego Taty. To juz teraz na 200% FX. edit: Fischer RC4 RACE SC PRO 08/09 + FX 12 RAILFLEX2 -KUPIONE :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Juz nie moge sie doczekac pierwszych zjazdów na nich :)

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 14 styczeń 2009 - 17:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...