Skocz do zawartości

Nordica SpeedMachine ja to jest z tym Flexem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Forumowiczów, stoję przed zakupem butów narciarskich :) Myślę o Nordica Speedmachine - teraz pytanie jaki flex? czytałem opinie na tym forum, w jakim flexie Ci wygodnie taki bierz (właśnie jeśli chodzi o linię speedmachine) - ale rzeczywiście tak jest ? Linia Speedmachine to zakres od 100 do 130 - czym sie kierować? Ważę 100kg, 180 cm wzrostu, jeżdże na SL 9... pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci doradzał 14 (sam mam a ważę 80kg) a to z powodów: - Twojej wagi (dla Ciebie 120-130 to w sam raz) - takiego „drobiazgu” jak żelowa wkładka na języku która jest znacznie milsza dla goleni niż szmatka w niższym modelach. Powiem też że pomiędzy modelem 7/8 a 8/9 nie widzę żadnych znaczących różnic więc jak jeszcze gdzieś dorwiesz starszą wersję to możesz śmiało brać. Ale dodam też, by nie było nieporozumień… Speedmachine to twarda skorupa i cieniutki (choć wyjątkowo wygodny) botek – KONIECZNIE MIERZ buty bo jak masz obszerne stopy to możesz mieć w nich za ciasno (głównie przy pięcie). I jak już jesteśmy w temacie twardych butów i samego mierzenia w sklepie… Mnie nowe (twarde) buty zawsze gdzieś uwierały, mogłem w sklepie deptać cały dzień a nawet odstawić aerobic – zero efektu, ALE po paru dniach na stoku okazywały się wyśmienitym wyborem (może mam termoformowalną stopę ;) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia Speedmachine to butki, można powiedzieć, pół-zawodnicze dlatego daleko im do mięciusich i wygodnych paputków. Jak już się ktoś na tę półkę decyduje to powinien zdawać sobie z tego sprawę. Przyjazny.eu – wydaje mi się iż przy Twojej wadze to nie twardość a obszerność (a w zasadzie jej brak) tych butków dała takie odczucia. Ja np. przymierzałem B90 na których Ty jeździsz i dla mnie to one miały flex coś na poziomie 60 (przy nacisku na języki strasznie się dolna część odkształcała więc jak w takich butkach docisnąć nartę do stoku ?) i stanowczo za wiele luzu w bucie. Wybór butów dla siebie to kwestia gustu, potrzeb, anatomii, kasy,… za wiele tych różnic aby powiedzieć komuś że „te oto są najlepsze” niemniej… jak Wojtas wybrał tę linię to (z uwagi jego wagę i siły jakie będą działać na buta) nie widzę innych jak 14.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Forumowiczów, stoję przed zakupem butów narciarskich :) Myślę o Nordica Speedmachine - teraz pytanie jaki flex? czytałem opinie na tym forum, w jakim flexie Ci wygodnie taki bierz (właśnie jeśli chodzi o linię speedmachine) - ale rzeczywiście tak jest ? Linia Speedmachine to zakres od 100 do 130 - czym sie kierować? Ważę 100kg, 180 cm wzrostu, jeżdże na SL 9... pozdrawiam,

Ale Ci doradzają. Waga to nie wszytko. Ważniejsze jest ile pary masz w nogach. W ogóle wiesz jak sprawdzić czy dana twardość buta jest dla Ciebie właściwa? Jak wiesz to nie pytaj się nikogo tylko sam sprawdź mierząc buty.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci doradzają. Waga to nie wszytko. Ważniejsze jest ile pary masz w nogach.

A możesz to jakoś wytłumaczyć ? Bo mi się wydaje (jestem tego pewien ale tak lepiej brzmi :) ) że to właśnie w miękki but trzeba wkładać znacznie więcej wysiłku i zbędnych ruchów aby precyzyjnie poprowadzić narty. No chyba że ta "para" (?) to o czymś innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia Speedmachine to bardzo dobre buty dla dobrze jeżdzących .Są dość twarde ale za razem wygodne jak na swoją klasę .Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji.Musisz mierzyć,mierzyć ,mierzyć.Jesli masz możliwość to wpłac kaucję wez do domu pomierz,i np jak któryś z forumowiczów zaproponował wyjdz w nich na balkon i postój póki zimno a zobaczysz jakie są w naturalnych arunkach :) Ja korzystam z dobermann-ów i jestem zadowolony ,dobrze trzymaja i spokojnie spędzam w nich cały dzień bez rozpinania klamer.Jedynym minusem to strasznie twardy język ale już się z nim zaprzyjażniłem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
drodzy Forumowicze... jeszcze raz dzieki za wszystkie wypowiedzi... teraz juz zakonczylem sezon z nowymi butami - i oto moja historia - mam nadzieje, ze przyda sie kupujacym buty... mierzylem nastepujce modele: - Speed Machine 14,12,10, - Rossignol Radical 110, - tecnical Dragon, - Atomic - M (chyba) cos tam nie pamietam juz... ale cos mi caly czas nie gralo, noga dretwiala momentalnie, 'czulem' palce, lub tez punktowy ucisk. zrezygnowany wychodzac z intersportu (po kolejnej wizycie), zauwazylem, Salomon Impact 10, za 1000 plnow. Nie myslalem o tych butach, poniewaz chcialem zmienic firme, i nie nastawialem sie na salomony - mierze w sklepie - no kurcze - komfort - w porownaniu do innych oczywiscie. Biore do domu - mozna wziasc na 2 tyg intesportcie. mierze w domu - po 15 - 20 min dretwienie - nie mozna wytrzymac - zdejmuj zakladam znowu - tak codziennie -wciaz dretwienie, ale dluzej moge wytrzymac. Pozniej reguluje klamry - przesuwam w skali macro - inny sposob zapiecia - i znacznie lepiej. Decyzja - kupuje - choc na 100 nie jestem pewien. i na stoku.... super... pierwszy wyjazd - mialem efekt 'palacej stopy' , ale pozniej ustalo- teraz :REWELACJA - super kontrola nad narta i dobry komfort. jestem zadowolny po kilku wyjazdach na narty. Konkluzja - mierzyc, mierzyc jak najwiecej - nie myslec o firmach - ja mialem to cos, ze po kilkunastu przymiarach poczulem, ze ten but jest MOŻE dobry - mimo, ze oczywiscie, trudno ocenic na 100 w sklepie. POdobno Nordica robi but na waska stope, ja mam szerokie stopy, moze dlatego ten Salomon mi tak spasil... No i jeszcze jedno - mega wazna sprawa - dopiecie klamer - szczegolnie jak ktos sie przesiada z duzo miekszych butow - tam zbyt mocne dopiecie nie powodowalo jakis wielkich dyskomofortow, natomiast przy flexie 110 - to fundamentalna sprawa, male przegiecie - mega dretwienie -przynajmniej u mnie tak bylo. pozdrawiam serdecznie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy Forumowicze... jeszcze raz dzieki za wszystkie wypowiedzi... teraz juz zakonczylem sezon z nowymi butami - i oto moja historia - mam nadzieje, ze przyda sie kupujacym buty... mierzylem nastepujce modele: - Speed Machine 14,12,10, - Rossignol Radical 110, - tecnical Dragon, - Atomic - M (chyba) cos tam nie pamietam juz... ale cos mi caly czas nie gralo, noga dretwiala momentalnie, 'czulem' palce, lub tez punktowy ucisk. zrezygnowany wychodzac z intersportu (po kolejnej wizycie), zauwazylem, Salomon Impact 10, za 1000 plnow. Nie myslalem o tych butach, poniewaz chcialem zmienic firme, i nie nastawialem sie na salomony - mierze w sklepie - no kurcze - komfort - w porownaniu do innych oczywiscie. Biore do domu - mozna wziasc na 2 tyg intesportcie. mierze w domu - po 15 - 20 min dretwienie - nie mozna wytrzymac - zdejmuj zakladam znowu - tak codziennie -wciaz dretwienie, ale dluzej moge wytrzymac. Pozniej reguluje klamry - przesuwam w skali macro - inny sposob zapiecia - i znacznie lepiej. Decyzja - kupuje - choc na 100 nie jestem pewien. i na stoku.... super... pierwszy wyjazd - mialem efekt 'palacej stopy' , ale pozniej ustalo- teraz :REWELACJA - super kontrola nad narta i dobry komfort. jestem zadowolny po kilku wyjazdach na narty. Konkluzja - mierzyc, mierzyc jak najwiecej - nie myslec o firmach - ja mialem to cos, ze po kilkunastu przymiarach poczulem, ze ten but jest MOŻE dobry - mimo, ze oczywiscie, trudno ocenic na 100 w sklepie. POdobno Nordica robi but na waska stope, ja mam szerokie stopy, moze dlatego ten Salomon mi tak spasil... No i jeszcze jedno - mega wazna sprawa - dopiecie klamer - szczegolnie jak ktos sie przesiada z duzo miekszych butow - tam zbyt mocne dopiecie nie powodowalo jakis wielkich dyskomofortow, natomiast przy flexie 110 - to fundamentalna sprawa, male przegiecie - mega dretwienie -przynajmniej u mnie tak bylo. pozdrawiam serdecznie !

To żeś odkrył Amerykę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dotyczy Speedmachine 8 Przyblizcie mi termin: "podwójny canting, co umożliwia, wychylenie cholewki buta na zewnątrz lub do wewnątrz, w zależności od budowy nóg (X lub Y). Wychylenie 2 stopniowe na zewnątrz powoduje szybsze wejście na krawędź narty." Jak z tego wynalazku korzystać ? Z góry serdeczne dzięki ! R :)

Użytkownik RYKI edytował ten post 14 kwiecień 2009 - 17:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bucie masz dwie śruby wpływające na wychylenie cholewki (jedna od wewnątrz i jedna na zewnątrz, obie w okolicach kostki). Śruby dwie - podwójny canting, śruba jedna (tylko na zewnątrz) - pojedyńczy.

No fajnie, to widzę, ale jak z tego udogodnienia korzystać ? i czy to mi jest w ogóle do czegoś potrzebne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź na łatwiznę i poczytaj forum :). Było już setki razy o cantingu.

Hmm, zażyłeś mnie (imienniku) :(, liczyłem, ze może ktoś w dwóch zdaniach poinstruuje mnie z czym to się je… Dzięki, jak nie będę maił wyjścia to będę kopał dalej (po forum), az zaspokoję swoje niewiedze. R :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś odkrył Amerykę. :D

Bardzo smieszny i trafny komentarz, a co najwazniejsze wiele wnosi do tresci forum. Dla tych co nie rozumieja intencji mojego posta, ktorego nota bene, moglbym sobie podarowac, bo buty juz mam - chcialem pokrotce opisac 'historie' mojego kupna i mierzenia, bo byc moze, cos sie tam komus na cos przyda - taki bardzo maly 'payback' dla forumowiczow za udzielone odpowiedzi. I oczywiscie pierwszy komentarz ni z gruchy ni z pietruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...