Skocz do zawartości

Karyntia (Bad Kleinkirchheim) 28.02 - 3.03.2009


Petrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Co prawda wszycy czekamy na ferie ale chyba czas wybiec myślami nieco dalej. Tym razem moja propozycja wyjazdu to Bad Kleinkirchheim. Nie bylismy tam jeszcze naszą grupą a może grupa była ale ja nic na ten temat nie wiem. Proponuje więc wyjazd na przełomie lutego i marca 2009 do tego osrodka. Byłem tam w okresie świąteczno noworocznym jeden dzień. Stoki przygotowane były dobrze. Co prawda wyciągi są częściowo z minionej epoki ale całość jest, moim zdaniem warta zobaczenia i zaliczenia. Niewątpliwym atutem tego ośrodka jest ilość tras i termy usytuowane u stóp samej góry. Z basenu zewnętrznego widać stok i gondolki. Relaks w tych warunkach jest naprawdę wspaniały. Dwugodzinny pobyt w termach to koszto 12 EURO o ile mnie pamięć nie myli. Planujemy tez odwiedzić Katschberg i Turracher. To ośrodki z pięknymi trasami których zachwalać nie trzeba. Jak łatwo zauważyć przybywa nas i coraz trudniej znaleźć miejsce byśmy się wszyscy pomieścili. Mam, na razie wstępnie zarezerwowany caly pensjonat na 20 osób (5 apartamentów po 4 osoby w kazdym). Jeżeli będzie zainteresowanie do dokończę tę rezerwację i wpłacę zaliczkę. Przy mniejszej ilości chętnych mogę zarezerwować część apartamentów. Czekam też na potwierdzenie wposażenia (kuchnie, łazienki) bo nie mają strony internetowej i nic na ten temat nie wiem. Koszty: Kwatery - wstępnie 22 Euro/osoba/noc (niestety to jest spory kurort więc z tanimi kwaterami może być problem) Dojazd - ustalamy z woźnicami Karnety - strony internetowe ośrodków Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę. Pozdrawiam wszystkich Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Krzysiu ja jak wiesz, też jestem w grze. Jestem zresztą jak zawsze. Dad Klain, ale proponuję właśnie zrobić też Turraher i może Innerkrems?? A może Goldeck, gdzie jak donosi nasz Guru Austryjackich tras JurekBydgoszcz jest najdłuższa w Austri czarna i teren free o wielu hektarach?? czyli 2. scatman_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ! Miejcie litość dla lichych portfeli ... Chyba czas zacząć sprzedawać złom, albo butelki, bo normalną pracą to człowiek nie nadąży za Wami :-D Kurde, jeszcze nie odbyły się dwie imprezy, a tu już trzeba myśleć o kolejnej. I to poważnie ... :-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.arturoarturo siódme miejsce punktowane :D,ale za to "pierwszy" z Dolnego Śląska Otisku myśl poważnie,dzwoń do Zenka ,bo jak wzrokiem sięgnę to on wszystkie ostatnie wyjazdy pożera,a jak i ten pożre to "czołg" już prawie zmontowany. Sorry za Ramzovą ,ale nie dojechałem z powodu ataku zimy na niemieckich autostradach:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej -... Mam tylko pytanie- jestem niepijący, czy myślicie, że się odnajdę w Waszym towarzystwie ? ;)

No z tym może być kłopot bo generalnie pewne już obyczaje obowiązują. Więc tak, każdy kto chce uczestniczyć w rozmowach popołudniowo-wieczornych musi coś ze sobą przynieść by zasiąść do stołu i tu też jest pewne rozgraniczenie w zależności od płci. Kobiałki nie mniej niż 1/2 litra alkoholu o mocy nie mniejszej niż 38% zaś faceci nie mniej niż 0,7 i mocy jw. Ponieważ bez alkoholu żyć w ogóle nie potrafimy więc skoro jadą z Nami dzieci tak więc i one coś muszą przynieść ze sobą z tym że: te do lat 7 to biorą ze sobą do 2 piw, do lat 11 do 3 piw a te do lat 16 do 4 piw. Powyżej 16 lat traktowane są jako dorosłe, więc reguły jw. Osoby nie pijące z reguły nie są zabierane na wyjazdy bo tylko psują opinię pozostałym, ewentualnie, podkreślam, ewentualnie mogą uczestniczyć w spotkaniach z tym że nawet nie pijąc i tak należne wstępne na stole postawić muszą. Jeśli będziesz miał zapytania wal śmiało. Wszak wszyscy wiedzą że bez chlania nie ma nart. P.S. Dla osób postronnych informacja że powyższy tekst jest tylko i wyłącznie zgrywą, piszę to na wszelki wypadek bo rozumienie czytanego tekstu może u niektórych być nader trudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, bo główny dyrygent tego wyjadzdu, Sznowny Krzyś Petrol też nie pije :D. czyli tylko organizuje wyjazd a potem dostaje czerwoną kartkę i zostaje w domu:) Jednak o ile niepijący nam nie przeszkadzają, a wręcz są mile widziani, to Ci co mają nieuzupełnione profile są już mniej mile widziani. Oj towarzystwo sie zapowiada jak zawsze przednie :) A jednak ktoś musi opowiadać jakieś niestworzone rzeczy że zmuszamy ludzi do picia, gewałcimy i grabimy majątki :(, ciekawe czego jeszcze się dowiemy od ludzi którzy nas nie znają i z nami nigdy nie byli :( Pozdrawiam. To może małe podsumwanie listy obecności :) Pewniaki: 1. Krzyś Petrol 2. Jahulec 3. Michał scatman_wawa 4. Monikika Dziewczyna Ratownika 5. Anna Kolumna 6. O.tisk 7. Artur Arturo 8. Shaza 9. Ordaczek 10. Zan Zibi 11. Radosław Rossignolski :) 12. Tomasson 13. Klapo 14. Kasia Klapo 15. Didi Klapo 16. Jutka 82 17. Ania :) Zdanpakówna :P 18. Krwawy Jędruś 19. Viola 20. Krzycho55 21. Zahar 22. +1 od Zahara 23. Janwizner 24. Praxa (delegat Lubelszczyzny) Wstępniaki :): 1. Kaju W takim tempie zaraz będzie można szukać następnej chałupy, lub zamknąć listę :)

Użytkownik scatman_wawa edytował ten post 08 styczeń 2009 - 21:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, bo główny dyrygent tego wyjadzdu, Sznowny Krzyś Petrol też nie pije :D. czyli tylko organizuje wyjazd a potem dostaje czerwoną kartkę i zostaje w domu:) Jednak o ile niepijący nam nie przeszkadzają, a wręcz są mile widziani, to Ci co mają nieuzupełnione profile są już mniej mile widziani. Oj towarzystwo sie zapowiada jak zawsze przednie :) A jednak ktoś musi opowiadać jakieś niestworzone rzeczy że zmuszamy ludzi do picia, gewałcimy i grabimy majątki :(, ciekawe czego jeszcze się dowiemy od ludzi którzy nas nie znają i z nami nigdy nie byli :( Pozdrawiam.

Tak właśnie, jeszcze mi łobuzy rekę złamaliście na ramzovej... Rossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wstępniaki :): 1. Robert Robaczek 2. Kaju 3. Praxa (delegat Lubelszczyzny) 4. Janwizner (jeśli uzupełni profil)

Hmm, no nie wiem czy Mnie umieszczac na liście bowiem tak na początek marca mam pewne plany i obiecałem wyjazd i córce i znajomym właśnie w tym czasie a wstępnie Wiem ze byłoby też coś w tym terminie organizowane. Bo aspekt finansowy też muszę brac pod uwage:( a to byłby wyjazd jeden po drugim. Żeby więc nie blokowac miejsca potencjalnym uczestnikom proszę o nie uwzględnianie Mnie na liście. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Jeśli mamy coś ruszyc z autobusem to poproszę na PW info o ewentualnym uczestnictwie w jeździe autokarem, oraz o miescowości z której by mógł autokar zabrać. To pozwoli na wstepne rozplanowanie logistyczne i podjęcie jakiś ruchów. Dzieki i pozdrawiam. Policzyłem sobie na stronie ktorą podał szanowny Kosmyk koszt przejazdu 55 osób autokarem volvo to całkowicie 8 310,00 PLN, co daje około 150 PLN za drogę plus to co pojeździ się na miejscu, oraz parkingi. Myśle że w 200 PLN całość byśmy ogarneli. Niestety Administrator, nie wiedzieć czemu ograniczył możliwość edycji postów do ilużś tam minut w związku z czym zmuszony jestem do odświerzania postu co jakiś czas Kolejna lista która musi być od nowa opublikowana bo edycja postów iestety szwankuje. Po raz kolejny nie da sie wyedytować postu z listą uczesników więc musze ją tu wkleić od nowa. Pewniaki: 1. Krzyś Petrol /Gdańsk/ A 2. Jahulec /Warszawa/ A 3. Michał scatman_wawa /Warszawa/ A 4. Monikika Dziewczyna Ratownika /Łódź/ A 5. Anna Kolumna /Warszawa/ A 6. O.tisk /Opole/ A 7. Artur Arturo 8. Shaza /Warszawa/ A 9. Ordaczek /Warszawa/ A 10. Zan Zibi /Piotrków Trubunalski/ 11. Radosław Rossignolski 12. Tomasson /Częstochowa/ 13. Klapo /Warszawa/ A 14. Kasia Klapo /Warszawa/ A 15. Didi Klapo /Warszawa/ A 16. Jutka 82 /Warszawa/ A 17. Ania Zdanpakówna :P /Warszawa/ A 18. Krwawy Jędruś /Warszawa/ A 19. Viola /Warszawa/ A 20. Ignatz /Warszawa/ 21. Zechar /Opole/ 22. Zecharowa /Opole/ 23. Janwizner /Warszawa/ 24. Praxa (delegat Lubelszczyzny) /Lblin/ A 25. DJ Pablo /Warszawa/ A 26. DJ Pablowa /Warszawa/ A 27. Słwek Kudłaty Gitara /Warszawa/ 28. Waldi Akorden /Warszawa/ 29. Nera /Warrszawa/ A 30. Dagu77 /Opole/ 31. Alex1 /Warszawa/ A 32. Kosmyk /Opole/ 33. Kosmyk /Opole/ 34. Kitka 35. Kitka 36. K.O.V.A.L. /Mińsk Mazowiecki/ A 37. Koleżanka Zofii A 38. Krzyś Elan /Opole/ 39. Krzysia Elana córka /Opole/ 40. Anka81 /Warszawa/ A 41. Słonko moje /Warszawa/ A 42. Jurek BP /Biał Podlaska/ A 43. Jurkowa BP /Biała Podlaska/ A 44. Zuzayyy A 45. Arfi A 46. Arfi1 A 47. Damek 48. Damek - lepsza połowa 59. Damek najmłodszy 50. Krystian Słonka /Warszawa/ A 51. Młoda84 /Mrozy/ 52. k0zak /Radom/ A 53. k0zak1 /?/ A 54. Onia 735 /Piotrków Trybunalsjki/ A 55. Kate /Piotrków/ A 56. Sisha /Warszawa/ A 57. Zabor /Warszawa/ A 59. Gadżet A 60. Asia A Na chwilkę obecną mamy 38 osób chętnych na transport autokarem. Zaznaczam ze na razie jesteśmy w trakcie załatwiania tego środka transportu i konkrety będą dopiero za kilka dni. Wstępniaki : 1. Kaju 2. Iwonaa2 /Olsztyn/

Użytkownik scatman_wawa edytował ten post 18 styczeń 2009 - 09:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Zrobiłem w miarę dokładną kalkulację wyjazdu autobusem ze strony podanej przez kosmyka dla autobusu Volvo i mam nieco mniej optymistyczne wyniki. Chociaż biorac pod uwagę mniejsze nasze zmęczenie, też do przyjecia. Liczyłem tak : Przejazd tam i z powrotem - 2 x 1100 km = 2200 km Przejazdy na miejscu 4 x 100 km = 400 km ---------- Przejazdy razem - 2600 km Koszt przejazdu 2600 km x 3 PLN/km = 7800 PLN Czas trwania - 83 godziny Koszt czasu autobusu 83 h x 90 = 7470 PLN ----------- Razem 15 270 PLN Koszty osobowe 2 kierowców: Pobyt 110 Euro = 450 PLN Wyżywienie 200 PLN Razem 650 PLN Ogółem 16.000 PLN ... i w przeliczeniu na osobę: dla 55 uczestników > 290 PLN dla 50 uczestników > 320 PLN dla 45 uczestników > 355 PLN dla 40 uczestników > 400 PLN Jak widać granica opłacalności to około 50 osób. Są też mniejsze autobusy ale różnica w cenach jest już niewielko. Generalnie opłaca się brać autobus największy. Nie wiem, może u innych przewoźników taniej będzie ..... ps. Jachu ma podobno propozycję przejazdu za 3,1 PLN / km + kierowcy. Jeśli się potwierdzi to będzie tanej. .

Użytkownik Petrol edytował ten post 18 styczeń 2009 - 10:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnosnie transportu znalazLem autokar na 57os. autokar 2002r przy obłożeniu pełnego stanu 57 osób wyszło by po 200 zł na osobę plus opłaty drogowe przez Czechy i Austrię plus kwaterunek dla kierowców Jechałby Lublin-Warszawa-Piotrków-Częstochowa-Śląsk i po KORYNTII .Autokar może mieć doczepiony plecak narciarski .Proszę oszybką decyzję.Wyliczyłem ok 2800 km stawka 3,6 netto plus 7% vat brutto 3.85=10785,6 + opłaty októrych wcześniej wspomniałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze jestem pod wielkim wrazeniem waszej organizacji [pewnie nie tylko ja]. nie slyszalem zeby ktokolwiek organizowal cos podobnego na taka skale. a ten region to fajny jest? termy fajna sprawa, ale czy jest gdzie poszalec, bo na mapie jest tylko jedna dluga czarna, ale chyba porzadna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...