Skocz do zawartości

czy kijki trekingowe nadają się na narty?


dakard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A czy te kije są stałe czy teleskopowo rozkładane? Jeśli są stałe i masz je na odpowiednią długość to możesz ich użyć sobie na stok. Jeśli są to teleskopowe to się nie nadają bo kije teleskopowe są słabszej konstrukcji i podczas mocnego nacisku na niego lub przy wywrotce możesz dany kijek skrzywić a wtedy już nie będzie można go w tym miejscu złozyć bądź rozłożyć. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kije trekingowe czy mogę wykorzystać je na nartach czy może są zbyt delikatne? Dzięki

Akurat kijki narciarskie są jednym z tańszych elementów wyposażenia (poniżej 50zł) zadziwiające, że komuś chce się je zastępować teleskopowymi kijkami trekingowymi, przecież one zupełnie nie nadają się na narty, zrobisz nimi krzywdę komuś albo sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy nie polecałbym takich kijków do jazdy na nartach,miejsca łączenia poszczególnych części rurek kijka są osłabione i są stosunkowo słabe jak sam miałem okazje sie przekonać,co prawda nie przy jeździe na nartach ale w wędkarstwie...przy podpieraniu sie takim kijkiem w czasie łowienia i brodzenia w górskich kamienistych rzekach o silnym nurcie,miałem takie dwa i oba złamałem właśnie na łączeniach wcale nie przy bardzo silnych naciskach i obciążeniach-tym bardziej bałbym sie je zastosowac w narciarstwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smuty opowiadacie. Nadają się. Jeżeli jeździsz tylko na stoku to są troche mniej poręczne niż zwykłe kije narciarskie. Oczywiście jeżeli te kijki to nie jakiś jednorazwy szajs z supermarketu.

jak kolega informuje sa troche nieporeczne tz. wygiete w inna strone. Jak odkrecisz raczki i wkrecisz odwrotnie to beda poreczne jak zadne inne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smuty opowiadacie. Nadają się. Jeżeli jeździsz tylko na stoku...

Nie obraź się ale chyba... jak je wozisz tylko po stoku :) Jedyne składane które zdały by egzamin to kije skiturowe tyle że z uwagi na profil uchwytu (dostosowanego do chodzenia) najwygodniejsze to one nie będą (pomijając fakt że kosztują pow. 200zł).

Użytkownik RysiekVR edytował ten post 28 grudzień 2008 - 00:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smuty opowiadacie. Nadają się. Jeżeli jeździsz tylko na stoku to są troche mniej poręczne niż zwykłe kije narciarskie. Oczywiście jeżeli te kijki to nie jakiś jednorazwy szajs z supermarketu.

j/w ostanio jeździłem na Pilsku z trekkingami 3-segmentowymi i zdały egzamin elegancko. Poręczność, jak poręczność... nie wiem w sumie czym się rożni ich poręczność po skręceniu do odp. długości od zwykłych narciarskich, poza tym, że niektóre mogą mieć antishock lub/i inny rodzaj rękojeści. Można też spróbować teleskopowych ale dwu segmentowych [ jak większość turowych BD na przykład]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...