Skocz do zawartości

Rossignol MUTIX-....


qaz

Rekomendowane odpowiedzi

Na osłodę niewątpliwego nieszczęścia jakim jest wizyta w hipermarkecie wszedłem do krakowskiego Intersportu aby popatrzec sobie co tam maja. Widzialem MUTIXY i bede po nich jechal jak po ....... . Jesli okaze sie, ze nie mam racji to jestem gotow wejsc pod stol i odszczekac, a wlascicielom Mutixow z tego forum stawiam piwo ale raczej stac ich na nie skoro Mutix kosztuje 3500 PLN bez zlotowki . Otoz Mutix to taka narta z plyta z dokreconymi srubkami imbusowymi 4 'ramionami pajaka' z plastiku, ktore to operaja sie koncowkami na wierzchu narty - domyslic sie zatem mozna ze ich obecnosc zwieksza sztywnosc podluzna tym samym zmniejszajac promien skretu. Chyba stary jestem i niereformowalny :) Ale liczyc potrafie. 3500PLN - 1PLN = 2 x (1750PLN -0,50) czyli mozna wybrac sie do sklepu z prawa kieszenia wypelniona 1749,5 PLN (na slalomki), a lewa wypelniona 1749,5 PLN (na gigantki). Ewentualnie wedlug preferencji mozna np. z lewej wyciagnac 200 PLN i wszadzic do prawej. I nawet bez specjalnych upustow, rabatow i targowania sie mozna kupic 2 klasowe pary nart. Albo jeszcze inaczej zamiast jednych srednich (??) nart mozna miec troche starsze 3 pary niezlych nart np. slalomki, gigantki i do tego freeride/freestyle. No coz jesli zmiana parametrow Mutixa ma polegac na odkreceniu/przykreceniu plastikowych ramion ta ja osobiscie wole zjechac na chwile na parking i zostawic w boxie jedne, a przypiac do nog drugie o zupelnie innym charakterze:D . Jesli moje slowa okaza sie bzdura - to obiecuje, ze bede szczekal. Poznacie mnie po tym na stoku:confused: Hmmm - Administratorze po wcisnieciu guziora ODPOWIEDZ zniknely z powyzszego posta wszystkie polskie znaczki..... czy to ma zwiazek ze zmianami oprogramowania na serwerze, widzialem dzisiaj takie komunikaty w ciagu dnia. Test >> ?? << Po użyciu opcji EDIT i dodaniu polskich znaczków pojawiły się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - Administratorze po wcisnieciu guziora ODPOWIEDZ zniknely z powyzszego posta wszystkie polskie znaczki..... czy to ma zwiazek ze zmianami oprogramowania na serwerze, widzialem dzisiaj takie komunikaty w ciagu dnia. Test >> ?? << Po użyciu opcji EDIT i dodaniu polskich znaczków pojawiły się

Miałem kilka razy ten sam problem z polskimi znakami:mad: A co do nart to moim zdaniem to ich 1 i ostatni sezon:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie Rossignola i oglądałem Mutix'a. Jakoś tak dziwnie tandetnie mi to wygląda.. W każdym razie nie przekonuje mnie a do tego kosztuje z nartą 3200 PLN (sprzedawca powiedział, że to cena przed ewentualną zniżką dla mnie jeśli kupię). Prawda taka że sprawdzi sie na stoku i nikt do końca nie jest w stanie stwierdzić czy taki bajer się przyjmie. :confused: Poczekamy- zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz jesli zmiana parametrow Mutixa ma polegac na odkreceniu/przykreceniu plastikowych ramion ta ja osobiscie wole zjechac na chwile na parking i zostawic w boxie jedne, a przypiac do nog drugie o zupelnie innym charakterze .

No ja też nie wierzę w tą innowacje w mutixie bo zamiast slalomek i gigantek to pewnnie mamy przeciętne allround. Sam pomysł jednak jest bardzo dobry, ja np. nie mam samochodu i wożenie kilku par nart jest bardzo kłopotliwe a jak jadę na stok to muszę sie na coś zdecydować wczesniej bo 2/3 par nie dam rady przenieś za jednym razem. Gdyby powstały takie narty które zastępują gigantki i slalomki a najlepiej jeszcze freestyle to bym napewno kupił ale tutaj raczej mamy do czynienia z marketingowym chłamem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając na boku dywagacje na temat patentu, pewna ciekawostka (dla tych, którzy nie czytali jeszcze NTNu). Rossignol planuje rozwijać swoją ofertę Mutix'a. W planach ma m.in. organizowanie zawodów na poziomie światowym tylko dla posiadaczy Mutix'a co oznacza ciekawą rywalizację na tym mono typie. Czy wypali? :confused: Czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osłodę niewątpliwego nieszczęścia jakim jest wizyta w hipermarkecie wszedłem do krakowskiego Intersportu aby popatrzec sobie co tam maja.

To tak jak ja. :) Poszedlem kupowac buty, takie zwykle, do chodzenia, do Galerii Krakowskiej i utknalem w Intersporcie. Na Mutix-a tylko spojrzalem, bo z daleka czuje lipe. Ale pomacalem sobie kilka interesujacych nartek. Kilka wrazen. Atomici wydaja mi sie miekkie poprzecznie (SL9, SL11), w kazdym razie bardziej od innych. To mnie zaskoczylo, bo w jezdzie tego nie czuc. Atomici maja tez waska krawedz, Fischer szersza, a Rossignol i Voelkl duza szersza. Starczy na dluzsze ostrzenie. Nowe RX Fire ciezkie jak cholera. Volkle Racetiger z kolei zaskakujaco lekkie. Zawsze uwazalem narty Volkla ca ciezkie i pancerne, a tu taka niespodzianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyły Race SC swoją wagą - są letkie. Atomicki rzeczywiście poprzecznie mogą byc miekie, bo w końcu sa tam dwa osobne podłużne pręty, które trudno ze sobą zespolić i mieć dobrą sztywność poprzeczną. Mutixów w SCC Intersport nie widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając na boku dywagacje na temat patentu, pewna ciekawostka (dla tych, którzy nie czytali jeszcze NTNu). Rossignol planuje rozwijać swoją ofertę Mutix'a. W planach ma m.in. organizowanie zawodów na poziomie światowym tylko dla posiadaczy Mutix'a co oznacza ciekawą rywalizację na tym mono typie. Czy wypali? :confused: Czas pokaże.

Wedlug mnie beda to zawody dla ludzi ktorzy niekoniecznie super wycinaja na nartach ale dla takich ktorzy maja kase i lubia tzw "ciekawostki" wiec wedlug mnie nic specjalnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie beda to zawody dla ludzi ktorzy niekoniecznie super wycinaja na nartach ale dla takich ktorzy maja kase i lubia tzw "ciekawostki" wiec wedlug mnie nic specjalnego

Z kasą to rację masz na pewno, bo rzeczywiście będzie to sprawa decydująca o startach itp. Ale z drugiej strony to tylko taka info Rossignola (te zawody to nic pewnego), która jednocześnie ma zachęcić do kupowania Mutix'a. Wszystko zależeć będzie od tego czy cała ta technologia sie przyjmie (tu jestem nastawiny lekko sceptycznie) :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ciekaw jestem ilu z Was wyżej się wypowiadających oprócz Pytona miał okazję testować tę nartę????-bo wnioskując po wypowiedziach to większość już na wstępie jest na nie!!! Miałem okazję pojezdzic sobie na tej narcie w lutym i powiem szczerze że bardzo fajnie się prowadzą.Jest odczuwalna różnica zmieniając ramiona.Narty dość stabilne i nawet dynamiczne.Ponadto można ustawić je pod siebie w przypadku gdy mamy tendencję do siadania na tyłach .(przód krótkie tył długie ramiona).Napewno trzeba pilnować by dobrze przykręcić ramiona i mogą być problemy jeśli np zgubimy ramię lub jakąś śrubkę.Minusem napewno jest cena.Ja osobiście mógłbym sobie na takiej nartce prywatnie pośmigać ale nie wiem czy chciałoby mi sie zmieniać co róż te ramiona.Pewnie raz przykręciłbym jedne i wiecej ich nie zmianiał ,ewentualnie sporadycznie dla odmiany charakterystyki jazdy.Wstawiłbym je na półkę gadżetów dla ludzi z kasą .A czy sie to rozwiązanie przyjmie czas pokarze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...