Skocz do zawartości

Co to są Skipasy i narty komórkowe?


DeepHeet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czemu zaraz "przypał" :). Po pierwsze każdy kiedyś zaczynał jeżdzić na nartach, a po drugie to niestety nie wszędzie można kupić właściwe "skipasy" obowiązujące w całym ośrodku np. przez tydzień. tzn. na wszystkich wyciągach i trasach w danym regionie lub kurorcie :). Niestety częściej spotykane są wspomniane przez gaza :) karnety obowiązujace na jednym stoku a na drugim chociażby był oddalony o 100 metrów już nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zaraz "przypał" :). Po pierwsze każdy kiedyś zaczynał jeżdzić na nartach, a po drugie to niestety nie wszędzie można kupić właściwe "skipasy" obowiązujące w całym ośrodku np. przez tydzień. tzn. na wszystkich wyciągach i trasach w danym regionie lub kurorcie :). Niestety częściej spotykane są wspomniane przez gaza :) karnety obowiązujace na jednym stoku a na drugim chociażby był oddalony o 100 metrów już nie :)

Pod warunkiem że ten ośrodek będzie jakiś fajny bo jak taki biedny to na tydzień to nie. P.S. Też nie wiedziałem co to są skipasy.Więc jest nas dwóch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty komórkowe, to modele przeważnie niedostępne w sklepach, produkowane seryjnie specjalnie dla zawodników (takich np. akademickich, mastersów, konkretniejszych juniorów itp.), aczkolwiek nieco bardziej przyjazne (elastyczniejsze) od prawdziwych desek używanych w Pucharze Świata. W celu wywołania "chłytu marketingowego" mają niemal identyczną grafikę jak topowe narty slalomowe i gigantowe występujące oficjalnie w kolekcjach (typu "Atomic GS 11!!! Na tej narcie Bode Miller wygrał jakieśtamcośtam!!!"). Różnice między "komórkami" a "sklepówkami": komórki są daleko bardziej sprężyste od nart sklepowych, co w połączeniu z wielką sztywnością poprzeczną daje tym nartom ogromną dynamikę, więc nieprecyzyjnie obciążone potrafią dać takiego kopa, że użytkownik tylko poogląda sobie niebo, po czym będzie musiał zbierać pogubiony sprzęt z połowy stoku :D. W zasadzie można na nich stosować tylko technikę carvingową - przy klasyce się buntują. Niesamowicie trzymają na twardym. Generalnie - sama przyjemność, ale trzeba umieć jeździć :) . Aha - ponoć są nieco mniej trwałe od nart sklepowych (aczkolwiek tego jeszcze nie doświadczyłem osobiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podepnę się pod ten temat, co rozumiecie przez określenie narta komórkowa?" ooo, tego to i ja nie wiem.. ? :D

... czyli pochodzaca z komorki sportowej (race department) ja na to mowie narta serwisowa - chodzi o narty ktore sa produkowane dla zawodnikow :D ostatnio te narty zaczynaja byc popularne wsrod amatorow rowniez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli pochodzaca z komorki sportowej (race department) ja na to mowie narta serwisowa - chodzi o narty ktore sa produkowane dla zawodnikow :D

Ja staram się wyróżniać to w taki sposób: narta serwisowa - prawdziwa narta z Pucharu Świata, trudna, sztywna, przeznaczona w zasadzie tylko do jazdy między tyczkami z maksymalną prędkością i po "betonie" (albo lodzie, jak kto woli :) ) narta komórkowa - narta dla zawodników, ale nieco elastyczniejsza i przez to bardziej dostępna. aczoklwiek nie wiem jak to naprawdę powinno się dzielić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty komórkowe, to są takie narty, które umożliwiają bezpośrednie połączenie telefoniczne z dowolnego punktu na kuli ziemskiej, oraz szerokopasmowy dostęp do internetu. Najczęściej są dwuzakresowe tzn. pracują w częstotliwościach 900/1800 mHz, ale bywają też 1900 mHz. Akumulatory w tych nartach wytrzymują nawet do 14-tu dni, więc jeżeli naładujesz je przed wyjazdem w góry, będziesz mógł z nich korzystać przez cały pobyt. Tak więc posiadając narty komórkowe, nie musisz zabierać w góry telefonu, laptopa, ani żadnego innego urządzenia elektronicznego. Wszystkio funkcje zapewnią ci wspaniałe i nowoczesne NARTY KOMÓRKOWE!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NArty komórkowe/serwisowe sa to te same narty uzywa sie tych nazw zamiennie z tym ze koórki sa bardziej prawdlowa nazwa, prawdziwcyh komorek nie kupimy w sklepiem, sa robione dla zawodnikow czy to tych z wc czy tych do zawodow amatroskich... maja budowa sandwichowa, czyli powiedzmy warstwowa, sa mneij wytrzymala maja dosc miekkie krawedzie i sa na jeden sezon z reguly:) kosztuja ok 5tyś, niektor firmy robia narty o takiej budowie ale nadal nie jest to stricte komorka... Narty Komórkowe sa indeksowane, czyli zawodnik amator nie ma takich samych komorek jak ci z PS... komorki dla zawodnikow amatorow sa robione powiedzmy seryjnie, antomiast dl zawodnikow z PS robi sie kilka kompletow nart o roznych charakterystykach i pod katem upodoban i stylu jazdy zawodnika, wtedy daja mu je do testow i wybiera sobie 3 najbardziej mu odpowiadajace komplety.... mozna smialo powiedziec ze te narty sa na zamowienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
sa to narty zawodnicze wykonywane pod zawodnikow a nie pod zwyklych zjadaczy chleba.sa mniej wytrzymale niz zwykle narty sklepowe ale daja lepsze osiagi i lepsze czasy, a to sie liczy.sa wykonane z innych materialow musza spelniac wymagania FIS-u co do dlugosci taliowania i promienia skretu.jest je duzo trudniej dostac niz zwykle narty. najlepsi zawodnicy maja narty wykonywane pod siebie.a budowa to sandwich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...