Skocz do zawartości

Gerlizen Alpe-Austria,Region Villach.


Rychlapl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez ostatnie 3 lata w styczniu/lutym jezdziłem do Gerlitzen Alpe. Ośrodek całkiem spoko, różnorodzne trasy. Najlepsza jest taka która ma 8 km-ścianki i bardzo krótkie wypłaszczenia. Zjazd na "raz" daje popalić. Jak uda ci się wyjechac z samego rana tam-jak jest jeszcze pusto a na stoku sztruksik to grzeje się poprostu niesamowicie, bez ograniczeń-ile wlezie, długim spkrętem. Czasem sam się bałem.(To tam zaliczyłem tą glebe o której już wcześniej opowiadałem) Obsługują to 2 Krzesła 4 osobowe. Kolejek praktycznie brak-podjeżdżasz i po 2 min jesteś na krześle. Nie ma tłoku na stokach, stoki na które nie swieci słońce są praktycznie cały dzień w świetnym stanie. Miałem taki komfort że miałem Hotel "Na górze"(nie musiałem gondolką jezdzic) i widziałem jak przygotowywują stoki-długo i starannie. Ni te bary ze słynnym " Germknydel mit vanilien Suse" Co do pogody to w tym roku miałem 7 dni słońce.(zdjęcie z Avatarka) Obsługa bardzo miła, był taki jeden koleś który obsługiwał orczyk, witał sie z nami normalnie, pamiętał nas jak przyjechaliśmy na 2/3 rok. Ogólnie region Extra-Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Bylismy tam 2 razy w takim hotelu (pewnie ten sam) Berger Alm. Swietny hotel jak masz dzieciaki, mogą wziąć szkółki lub bawić sie w hotelu, a wygoda bo zmiana z żona do opieki trwa 10 minut (+ w narciarni podgrzewane wieszaki na butu) Jedzonko extra. Minusem są stoki, które w okresie ferii po 12 wyglądaja jakby je stado dzików przeryło (niebieska 1 dla dzieci to jedna masakra na takim wypłaszczeniu w połowie) Natomiast ta czerwona o której pisałeś jest naprawde super - daje sie na niej (też miałem niezłą glebę):D Hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ten Hotel jest na trasie niebieskiej 1. Jak rano wstaniesz zjeżdzasz w dół 500 m do górnej stacji kabinówki i jedocześnie kanapy na szczyt, jedziesz 4 osobowa kanapą na sama górę i wtedy to rzeczywiście masz 3-4 zjazdy po sztruksie bez ludzi i na twojej 1 i na 8/9 w północna strone (polecam :P ). Hotel jest jeżeli sie nie mylę na południowym stoku to oby był śnieg. To moje zdjecie twojego hotelu z dolna częścią tej traski 1 Miłej jazdy

Załączone miniatury

  • Berger Alm 2005 103 mn.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spałem w tym hotelu 2 razy, potem już w innym. Hotelik jest "mierny" ale to Zależy ile płacisz za niego. Ja z tego noclegu wspominam zimne noce i niezbyt dobre jedzenie ale przecież jezdzi się na narty a nie na spanie w hotelu:P Zaznaczę ze byłem tam ostatni raz 2 lata temu. Ale urokiem tego miejsca gdzie jest ten hotel jest to że wyjeżdżasz na trasa gdzy wszędzie jest jeszcze sztruksik, zjeżdżasz do niego kiedy chcesz bez straty czasu:) Tak jak np. Rano trenowaliśmy GS a po obiedzie SL to tylko po narty, 5 min i już nowe na nogach:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...