Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
460 odpowiedzi w tym temacie

#441 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3191 postów
  • Na forum od: 11.2008
4070
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 28 październik 2019 - 19:03

Witam serdecznie forumowiczow.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że narciarz ze mnie mierny (stoki odwiedzam średnio raz w roku). Może moja prośba o pomoc wyda sie trywialna, zwłaszcza dla wyjadaczy, ale skoro juz tu jestem to spróbuję szczęścia :) potrzebuje pomocy w wyborze kurtki narciarskiej do chodzenia na co dzień(i sporadycznie do sportów zimowych oczywiście). Kilka lat temu kupilem jakąś kurtke pseudo-narciarską w zdaje sie "Diverse" i zakochałem się w kroju. Bardzo wygodna, lekka, nie za ciepłe, taka w sam raz. Niestety dysponuje budżetem na miare polaka cebulaka czyli ok. 600zł a licze na niebagatela komfort noszenia, ciepło i w miare możliwości nieprzemakalność. Na tą chwile upatrzyłem sobie 2 faworytów.

1. 4F
https://www.sklep-pr...ka-r-l-6215135/
Niestety nie jest pokazane jak wygląda w środku a wygląda na troche cienką i nie jestem przekonany czy będzie w niej dość cieple bez aktywnosci fizycznej do ktorej jest przeznaczona, mimo że polskie zimy ostatnio są dość łagodne. Na plus przemawia fason, cena i znana mi marka.

2. Iguana turon https://sklepiguana....uana-88884.html
Pierwszy raz zetknąłem sie z tą marką.(moze wy znacie lepiej) kurtka wygląda na solidną i ciepłą. Nawet bardzo ciepłą. Zastanawiam sie czy nie będzie krępować ruchu bo po zdjęciach wygląda jakby była zrobiona z jakiegoś pancerza :P

3. Gość honorowy blizzard gerlos
https://city-sport.p...20000-blue.html
Niestety już wypadł z obiegu :( Może ktos wie czy i gdzie można ją dostac w tej cenie?

Bardzo prosze o opinie oraz rady. Jeśli możecie polecić jakiś inny model w tej cenie to rozważę wszystkie propozycje.

1. Przeczytaj wątek od początku to znajdziesz tam istotne informacje. Może spojrzysz na zakup zupełnie inaczej (koncepcja wielowarstwowa)

2. Mam bardzo aktywną rodzinę i przewinęło się u nas trochę różnych marek outdoorowych. Było też parę (raczej kupionych jak rzecz 3 wyboru) ciuchów 4F i wierz mi wszystko to było bardzo nędznej jakości, gorszej nawet niż niezbyt wygórowany poziom cenowy tej firmy. W swojej ocenie, delikatnie rzecz biorąc, nie jestem odosobniony. Wszyscy odradzają badziew z 4F.

pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#442 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3529 postów
  • Na forum od: 10.2011
10240
  • Umiejętności: 7

Napisano 28 październik 2019 - 19:18

Celujesz w niebieski kolor jak widzę, tą 4F sobie odpuść. Iguana - żona przez prawie 10 lat używała spodnie tej marki i bardzo je sobie chwaliła, nie chciały się zniszczyć. Żeby utrudnić ci wybór polecam kurtkę takiej firmy w cenie Iguany czy Blizzarda:

https://www.mountain...ka-p16863.aspx/

Ja mam dwie kurtki tej firmy, córka i syn też używają kurtki tej marki, tylko my preferujemy kurtki 3w1 i z wywietrznikami pod pachami.
Rada Wieśka bardzo dobra, koncepcja wielowarstwowa pozwala na używanie kurtki w większym przedziale temperatur.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#443 moruniek

moruniek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1217 postów
  • Na forum od: 03.2016
1639
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 28 październik 2019 - 19:45

Celujesz w niebieski kolor jak widzę, tą 4F sobie odpuść. Iguana - żona przez prawie 10 lat używała spodnie tej marki i bardzo je sobie chwaliła, nie chciały się zniszczyć. Żeby utrudnić ci wybór polecam kurtkę takiej firmy w cenie Iguany czy Blizzarda:

https://www.mountain...ka-p16863.aspx/

Ja mam dwie kurtki tej firmy, córka i syn też używają kurtki tej marki, tylko my preferujemy kurtki 3w1 i z wywietrznikami pod pachami.
Rada Wieśka bardzo dobra, koncepcja wielowarstwowa pozwala na używanie kurtki w większym przedziale temperatur.

Odnośnie firmy wskazanej przez Witka, miałem kiedyś ich spodnie (takie do kolan). Będąc w górach, zaczepiłem kieszenią o skałę. Miałem w kieszeni portfel, w efekcie, kieszeń się wypruła i spodnie rozdarły. Oddałem na reklamację. Po około 7 dniach, dostałem zwrot pieniędzy na rachunek. Moim zdaniem bardzo profesjonalne podejście do Klienta. 

p.s.

Mam też ich spodnie długie i kilka innych rzeczy. Nie chcą się zniszczyć.  

#444 Izkr

Izkr

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 10.2019
0

Napisano 28 październik 2019 - 19:47

Celujesz w niebieski kolor jak widzę, tą 4F sobie odpuść. Iguana - żona przez prawie 10 lat używała spodnie tej marki i bardzo je sobie chwaliła, nie chciały się zniszczyć. Żeby utrudnić ci wybór polecam kurtkę takiej firmy w cenie Iguany czy Blizzarda:https://www.mountain...-p16863.aspx/Jamam dwie kurtki tej firmy, córka i syn też używają kurtki tej marki, tylko my preferujemy kurtki 3w1 i z wywietrznikami pod pachami.Rada Wieśka bardzo dobra, koncepcja wielowarstwowa pozwala na używanie kurtki w większym przedziale temperatur.

robi wrażenie, niemniej jednak troche przerasta moj budżet. Sprawdze sobie jakies alternatywne opcje z tej firmy.

1. Przeczytaj wątek od początku to znajdziesz tam istotne informacje. Może spojrzysz na zakup zupełnie inaczej (koncepcja wielowarstwowa)
2. Mam bardzo aktywną rodzinę i przewinęło się u nas trochę różnych marek outdoorowych. Było też parę (raczej kupionych jak rzecz 3 wyboru) ciuchów 4F i wierz mi wszystko to było bardzo nędznej jakości, gorszej nawet niż niezbyt wygórowany poziom cenowy tej firmy. W swojej ocenie, delikatnie rzecz biorąc, nie jestem odosobniony. Wszyscy odradzają badziew z 4F.

pozdro
Wiesiek

W takim razie rezygnuje z 4f. Iguana na mocnej pierwszej pozycja ale najpierw tak jak wspomniałeś, przeczytam poprzednie strony w temacie.

Ps. Jakieś opinie co do marki MILLET? To chyba mocno niemiecka firma

#445 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 252 postów
  • Na forum od: 01.2012
131
  • Umiejętności: 5
  • Katowice

Napisano 29 październik 2019 - 10:07

Ps. Jakieś opinie co do marki MILLET? To chyba mocno niemiecka firma

Millet to francuska firma z tradycjami, na rynku od lat 20-tych XX wieku. Robi bardzo dobry sprzęt outdoorowy, w tym ubrania. Mam kurtkę tej firmy na neoshellu z przeznaczeniem turowym, której używam zimą od kilku sezonów i jestem zadowolona.

• Izkr podziękował za tę wiadomość

#446 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
  • Na forum od: 11.2007
9073
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2019 - 11:33

...... 

p.s.

Mam też ich spodnie długie i kilka innych rzeczy. Nie chcą się zniszczyć.  

Cześć

Jeżeli jest to powód do zmartwień to oferuję swoją pomoc. Pożycz na jeden wyjazd i masz z głowy.

Jakoś mam taką właściwość, że każdą odzież potrafię bardzo szybko zniszczyć. Nikomu nie życzę. ;)

Pozdrowienia

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#447 Izkr

Izkr

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 10.2019
0

Napisano 29 październik 2019 - 13:05

Millet to francuska firma z tradycjami, na rynku od lat 20-tych XX wieku. Robi bardzo dobry sprzęt outdoorowy, w tym ubrania. Mam kurtkę tej firmy na neoshellu z przeznaczeniem turowym, której używam zimą od kilku sezonów i jestem zadowolona.

Do wyrwania jest millet atna peak jkt. Na zalando lounge jeszcze do konca dnia i sie mocno nad nią zastanawiam

#448 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 252 postów
131
  • Umiejętności: 5
  • Katowice

Napisano 29 październik 2019 - 13:18

Do wyrwania jest millet atna peak jkt. Na zalando lounge jeszcze do konca dnia i sie mocno nad nią zastanawiam

To kurtka typowo narciarska, zapewne będzie co najmniej przyzwoita. Nie znam membrany DRYEDGE, parametry zazwyczaj 10k/10k są wystarczające dla zimowych aktywności. Generalnie firma jest dobra w tym co robi, więc moim zdaniem można by było zaryzykować.

#449 Tarantino1988

Tarantino1988

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 11.2019
0

Napisano 03 listopad 2019 - 11:24

Dzień dobry, proszę o radę odnośnie wyboru kurtki narciarskiej. Mam zamiar kupić nakrycie dobre jakościowe, które będzie mi służyło kilka sezonów. Planuję raz w roku wyjazd w Alpy na tydzień, dodatkowo tydzień w polskich górach, oraz okazjonalnie wypady na okoliczne małe stoki :)

Mam na oku taką kurtkę:

https://www.skiwebsh...miral-niebieski

lub

https://nordicsklep....d-race-men.html

Czy może warto dopłacić i kupić taką kurtkę?

https://sklep.jack-w...-red-37836.html

Czy coś z tych pozycji jest warte uwagi? Czy może w zakresie cen 600-900 zl znalazłoby się lepszego?

Z góry dziękuję za każdą radę.
Z wyrazami szacunku
Tarantino

#450 ddt

ddt

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2019
0

Napisano 18 listopad 2019 - 07:57

Dodam od siebie, że taka kurtka koniecznie powinna być wyposażona w kaptur z możliwością regulacji, tak aby pasował do rozmiarów głowy (w czapce) oraz nie zawężał pola widzenia, co w snowboardzie jest szczególnie ważne. Po zapięciu broda i usta powinny być zakryte, chroniąc znaczną część twarzy podczas silnego wiatru i mrozu. Dobrze jest ją dopasować do siebie i oczywiśćie nie wkładać pod spód swetra wełnianego czy jakiegoś polara bo to sensu nie ma :P No i warto zwrócić uwage na wykończenia kurtki. Równie ważne są kieszenie, które powinny być zamykane na zamek, a nie rzepy. Kieszonka umieszczona na rękawie jest dobrym miejscem do przechowywania karnetu chipowego.

Poszukaj promocji tutaj https://www.krakowsp...arskie-155.html

#451 noriska

noriska

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
  • Na forum od: 01.2017
66
  • Norwegia

Napisano 18 listopad 2019 - 14:31

4F sie rozwija. Corka dostala nowa kurtke 4F z kolekcji tegorocznej. Kurtka wyglada bardzo solidnie. Corka chwali sobie wygode i ze ciepla (sprawdzona juz na stoku, mieszkamy w Norwegii).

Sama mam juz trzeci rok 4F i jak na razie moge jedynie polecac.

Oczywiscie sa rozne modele z roznymi parametrami. Dla kazdego cos dobrego.

#452 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 442 postów
  • Na forum od: 02.2018
183
  • Umiejętności: 3
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2019 - 11:46

Ktoś miał do czynienia z kurtkami Revolution Race? Chyba szwedzka marka....
Narciarsko jestem na etapie świadomej niekompetencji.

#453 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1549 postów
  • Na forum od: 08.2017
1103
  • Kraków

Napisano 22 listopad 2019 - 13:28

Ktoś miał do czynienia z kurtkami Revolution Race? Chyba szwedzka marka....

Dalej nie kupiłeś? :P Chłopie zima idzie, pośpiesz się! 

zimaaaaa.png

• Gabrik podziękował za tę wiadomość

#454 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 442 postów
  • Na forum od: 02.2018
183
  • Umiejętności: 3
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2019 - 14:43

😀 nie kupiłem, bo uparłem się na hardshella i nie mogę upolować w ciekawej cenie czegoś fajnego. HH,który spełnia wymagania estetyczne, wariują z ceną.
Narciarsko jestem na etapie świadomej niekompetencji.

#455 Iru

Iru

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 150 postów
25
  • Opole

Napisano 13 styczeń 2020 - 23:00

Czy ktoś używa lub używał tej kurtki? 

https://www.salomon....tml#color=19219

Zastanawiam się nad kupnem jako 3 warstwa.

#456 clurey

clurey

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 07.2020
0

Napisano 04 lipiec 2020 - 20:11

https://allegro.pl/o...-m-l-8413527897

czy to oryginal?

#457 moruniek

moruniek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1217 postów
  • Na forum od: 03.2016
1639
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 04 lipiec 2020 - 20:32

Raczej tak, są one obecnie wyprzedawane, czy to jest tanio ? 

https://www.olx.pl/o...87-IDC4Iem.html

A tu masz alternatywę.

https://www.limango....egory=mezczyzna

#458 clurey

clurey

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 07.2020
0

Napisano 04 lipiec 2020 - 20:54

Raczej tak, są one obecnie wyprzedawane, czy to jest tanio ? 

https://www.olx.pl/o...87-IDC4Iem.html

A tu masz alternatywę.

https://www.limango....egory=mezczyzna

dzieki za odp. i propozycje, szukam czegos koniecznie z kapturem,

czy wczesniej przytoczony model tnf bedzie odpowiedni na zime? ew. na co warto zwracac uwage ?

#459 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3529 postów
  • Na forum od: 10.2011
10240

Napisano 04 lipiec 2020 - 21:18

O firmie TNF mam dobre zdanie, jednak drugi raz nie kupiłbym ich kurtki puchowej. Swoją kupiłem trzy lata temu za jakieś cztery stówki, być może że to mój model tak ma, ale strasznie gubi pierze. eb304ee2bcb70bcdc6f2a64ade5a2b89.jpg71fbe5147f6c7e1b77919cae540e9747.jpg416f984929161c3744d8fc25b6e0dcfd.jpg417948e94f6cf4fb4b5bd5d0d71f324a.jpg1a25f49057f93a59a773d9ee6e9bfd88.jpg W ubiegłym roku kupiłem w USA jakaś chińska kurtkę puchową firmy no name za 15 baksów i nic takiego nie ma miejsca. b8082d877289a28e41a863263a43a7dd.jpg
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#460 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3191 postów
  • Na forum od: 11.2008
4070
  • Wrocław

Napisano 05 lipiec 2020 - 00:34

dzieki za odp. i propozycje, szukam czegos koniecznie z kapturem,

czy wczesniej przytoczony model tnf bedzie odpowiedni na zime? ew. na co warto zwracac uwage ?

Ta pierwsza kurtka jest słaba, w tej cenie (no może ciut wyższej) można uszyć bardzo dobre kurtki, na miarę w bardzo dobrych, specjalistycznych, polskich firmach. Przy kurtce puchowej zwracasz uwagę na następujące parametry:

- waga wypełnienia czyli puchu (jest to o tyle istotne, że najwyższej klasy puch kosztuje >> 1000 zł/kg. Wobec tego uczciwa kurtka lub sweter puchowy z 300 g wypełnieniem nie może być tania. Ale ze 100 g byle czego może kosztować te 15 dolców o których wspomniał Witek. 

- proporcja puchu do pierza (optymalnie to 90/10)

- rodzaj puchu (najwyższej klasy jest gęsi)

- sprężystość (najwyższa stosowana raczej w śpiworach to jest 900 cuin ale 850 w kurtkach już znajdziesz, 600 to słabo). Jakość izolacji to dokładnie wielkość cyferki. puch 900 jest o 50% lepszy od 600

- hydrofobowość puchu (producenci twierdzą, że ta technologia właśnie została bardzo ulepszona)

- rodzaj tkaniny tutaj jest wszystko na odwrót a tkanina 20 g/m2 jest ponad 2x droższa od standardowej (50 g/m2)

- konstrukcja komór (najlepsze są S, dobre H, takie pikowanie to podrzędny wyrób.

I teraz podajesz swoje wymiary, oczekiwania co do trwałości tkaniny (czyli jej waga), ilość i klasę wypełnienia, konstrukcję kieszeni, rodzaj komór, kolor i dostajesz wycenę. Może się ona spokojnie różnić w zależności od wymagań (Twoje pewnie nie będą zbyt wygórowane) nawet 3x. Wpłacasz kasę i w ciągu tygodnia (lub dwóch) masz gotowe.

I zamiast tandety masz super produkt. Z certyfikatami puchu i tkaniny

W Polsce najbardziej znane firmy to Małachowski i Roberts. Ja natomiast mogę Ci polecić Eksplo gdzie zostawiłem (razem z kolegami) pewnie z 10 000 zł. Moim zdaniem optimum cena/jakość (przynajmniej jeszcze ze 2 lata temu). Nawiasem mówiąc w odzieży puchowej nasze firmy to czołówka świata. Aha, producenci na pewno pomogą Ci przy zamówieniu i podpowiedzą co w Twoim przypadku ma sens.

Wiem, że najprawdopodobniej wystarczyło by Ci cokolwiek i nawet byś nie wiedział, że odzież puchowa to bardzo specyficzna działka ale serce mnie boli, że za taki szajs trzeba tyle płacić.

i jeszcze - niewielkie gubienie puchu to normalka, szczególnie jak zależy Ci na niskiej wadze tkaniny.

Pozdro

Wiesiek

• moruniek podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny