Skocz do zawartości

Czechy - Pradìd


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Praděd od jutra uruchamia wyciągi. Możecie pośmigać pod warunkiem, że stając w kolejce zachowujecie odstęp 2 metrów, zakrywacie nos i usta, a na wyciąg wsiadacie w rękawiczkach. Tzn. nie możecie, bo po wjeździe do Czech nadal obowiązuje 2-tygodniowa kwarantanna...  :( 
Screenshot_20200407_163024_com.facebook.pages.app.jpg
FB_IMG_1586269883644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praděd od jutra uruchamia wyciągi. Możecie pośmigać pod warunkiem, że stając w kolejce zachowujecie odstęp 2 metrów, zakrywacie nos i usta, a na wyciąg wsiadacie w rękawiczkach. Tzn. nie możecie, bo po wjeździe do Czech nadal obowiązuje 2-tygodniowa kwarantanna...
attachicon.gifScreenshot_20200407_163024_com.facebook.pages.app.jpg
attachicon.gifFB_IMG_1586269883644.jpg

 

Pepiki mogą, a w Polszu nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepiki mogą, a w Polszu nie można...

Pradziad specyficzny jest. Same orczyki. Jeśli będą co któryś obsadzać to spoko, choć one rzadko przecież, a w kolejce odstęp sami zachowaja. Choć strach co się będzie działo na parkingu jak wszyscy ruszą, chyba, że na bramce wjazdowej też jakieś ograniczenia będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj rano sport na Praded, relacja z fejsa

 

Pod Petrákama se trénuje už od šesti ráno a pista jak na svěťák. Naprosto úžasný podmínky…

Absolutnie niesamowite warunki...

 

attachicon.gif94102565_2828835400485312_8027107917024985088_o.jpg

attachicon.gif94344906_2828800480488804_4531182409856581632_o.jpg

 

piekne widoki

na kamerce widac, ze smigaja 

https://www.holidayi...l/camera/praded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.holidayi...l/camera/praded

 

Dzisiaj wyciąg pracuje:)

 

Wydaje się  że  tak jak za starych dobrych czasów uda się im dociągnąć do majówki

Piszą na stronie fb ze do 30.04 bedą mieli otwarte

 

Mimo wybitnie ciepłej zimy oraz bardzo małej ilości w tym sezonie działają tak długo.Po prostu mega!

Gdyby mieli wyższe górki ,jak kasprowy to by może działali do czerwca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Ciekawy skansen - w stylu, który lubię. 

Są orczyki jeżdżące z dostojną prędkością. Są schroniska jak za moich młodych lat. Jest jadłodajnia przypominająca... 

Trochę młodzieży. I dzieci w schroniskach (podziwiam opiekunów, że wybrali się z przedszkolakami na białą szkołę).

I cisza...

... bo jest zupełnie pusto. Na stokach kilka osób. Na czarnej przez około godzinę jeździłem wyłącznie ja.

Idealne miejsce, gdy się tam mieszka, aby zapaść się w biel, w spokój, czasem wyskoczyć na orczyk, przejść się na spacer.

Ale na jednodniowy wypad... sorry, ale nie. Ze względu na stosunek kosztów do tego co otrzymujemy. Bo gdy wyskakuję na jeden dzień to po to, aby się zajeździć.

Prowadziła mnie nawigacja. Kilka kilometrów przed celem drogę zastąpił mi szlaban. Zasięgnąłem języka i okazało się, że w tym miejscu rozpoczyna się teren Parku. A za wjazd samochodem do Parku należy uiścić opłatę 600 CZK. Zapytałem o alternatywę - jest - autobus odjeżdżający o pełnych godzinach - za 50 CZK w te i 50 we wte (z powrotem odjeżdża zawsze w połowie pełnej godziny). Cóż, postanowiłem przycebulić i zawróciłem ma parking. W czasie gdy zmieniałem spodnie, wokół samochodu zaczeła krążyć jakaś pani. Z uśmiechem (i nadzieją) wysiadłem z pojazdu. Okazało się, że może za wjazd do parku zapłacę mniej, ale za parkowanie 130 CZK się należy. Gotówką! Jakbym jej nie miał, to albo wracam do bankomatu do miasta (i ucieka mi autobus, kolejny jest za godzinę), albo olewam parkowanie, autobus i płacę 600 za wjazd samochodem do parku.

Karnet na 4 godz kolejne 600 CZK.

Czyli w wersji minimum 830 CZK - około 35 EUR, w wersji z wjazdem samochodem 1200 CZK, czyli około 50 EUR. To już stawki alpejskie za tak na prawdę kilka krótkich orczyków.

Fajnie było. Ale jest tyle innych miejsc do zwiedzenia.

IMG_20230330_112257.thumb.jpg.3b3524c60989bc8d19f800fc540a8999.jpg

Edytowane przez Tata Asi
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 00:56, Tata Asi napisał:

Ciekawy skansen - w stylu, który lubię. 

Są orczyki jeżdżące z dostojną prędkością. Są schroniska jak za moich młodych lat. Jest jadłodajnia przypominająca... 

Trochę młodzieży. I dzieci w schroniskach (podziwiam opiekunów, że wybrali się z przedszkolakami na białą szkołę).

I cisza...

... bo jest zupełnie pusto. Na stokach kilka osób. Na czarnej przez około godzinę jeździłem wyłącznie ja.

Idealne miejsce, gdy się tam mieszka, aby zapaść się w biel, w spokój, czasem wyskoczyć na orczyk, przejść się na spacer.

Ale na jednodniowy wypad... sorry, ale nie. Ze względu na stosunek kosztów do tego co otrzymujemy. Bo gdy wyskakuję na jeden dzień to po to, aby się zajeździć.

Prowadziła mnie nawigacja. Kilka kilometrów przed celem drogę zastąpił mi szlaban. Zasięgnąłem języka i okazało się, że w tym miejscu rozpoczyna się teren Parku. A za wjazd samochodem do Parku należy uiścić opłatę 600 CZK. Zapytałem o alternatywę - jest - autobus odjeżdżający o pełnych godzinach - za 50 CZK w te i 50 we wte (z powrotem odjeżdża zawsze w połowie pełnej godziny). Cóż, postanowiłem przycebulić i zawróciłem ma parking. W czasie gdy zmieniałem spodnie, wokół samochodu zaczeła krążyć jakaś pani. Z uśmiechem (i nadzieją) wysiadłem z pojazdu. Okazało się, że może za wjazd do parku zapłacę mniej, ale za parkowanie 130 CZK się należy. Gotówką! Jakbym jej nie miał, to albo wracam do bankomatu do miasta (i ucieka mi autobus, kolejny jest za godzinę), albo olewam parkowanie, autobus i płacę 600 za wjazd samochodem do parku.

Karnet na 4 godz kolejne 600 CZK.

Czyli w wersji minimum 830 CZK - około 35 EUR, w wersji z wjazdem samochodem 1200 CZK, czyli około 50 EUR. To już stawki alpejskie za tak na prawdę kilka krótkich orczyków.

Fajnie było. Ale jest tyle innych miejsc do zwiedzenia.

IMG_20230330_112257.thumb.jpg.3b3524c60989bc8d19f800fc540a8999.jpg

Tak mnie zainspirowałeś starego dziada z pradziada, że aż zajrzałem na kultowy wątek https://www.skionline.pl/forum/topic/23001-pożegnanie-zimy-w-czechach-praděd-07042018/ kultywowany przez Marionena na skionline, a przy okazji moja fotka w powiększeniu, Antonioni to nie jest, ale klimacik robi robotę...

DSC_1026.thumb.JPG.c9af59d8d9827646e2547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...