Skocz do zawartości

Czechy - Pradìd


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

... dla chetnych chcacych posmigac jeszcze na nartach niedaleko od domku http://www.holidayin...0&gstart=0&raw= Chodzi jeszcze jeden, ostatni wyciag, ale dodatnie temperatury od samego rana nie wroza nic dobrego. Sezon sie nieublaganie konczy, szybciej niz zwykle, niestety Chociaz prognozy na najblizsze dni mowia o ochlodzeniu i opadach sniegu, wiec moze jeszcze cos sie z sezonu da uratowac ;-) http://www.figura.cz...57/Default.aspx Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 09 kwiecień 2010 - 08:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będę tam w niedzielę (18.04.2010). Wpadnie ktoś jeszcze ze Skiforum? :)

Siema ! Właśnie -dopiero co - wróciłem z zarypistego wypadu rowerowego nad nasze jeziorka turawskie (mega to mało powiedziane, jak było ;-)) Ale ... kto wie - może i dałbym się skusić na mały powrót zimy ? Zdravim :-) ----------------------------- Ostatniej nocy spadło 15 cm świeżego śniegu, więc jeśli i te mgły by odeszły to mogłoby być całkiem ciekawie ... http://www.holidayin...g=4&loc=3&cat=7

Użytkownik o.tisk edytował ten post 14 kwiecień 2010 - 08:25 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej nocy spadło 15 cm świeżego śniegu, więc jeśli i te mgły by odeszły to mogłoby być całkiem ciekawie ... http://www.holidayin...g=4&loc=3&cat=7

Na to liczę :). Zresztą - w ostatni weekend marca też było szaro: http://omploader.org/tNDVlOQ Jak coś - teraz mam krótszą brodę, a jeżdżę na tych deskach z prawej ;). P.S. Widzę, że teraz tam tylko wyciąg przy hotelu działa... Może w weekend puszczą jeszcze inne? Tak to byłoby trochę monotonnie... Mapa na holidayinfo.cz

Użytkownik Devastator edytował ten post 14 kwiecień 2010 - 16:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz sobie zdalem sprawę, że w niedzielę będzie pogrzeb prezydenta, więc trochę nie wypada w taki dzień sobie jechać... W takim razie moje pożegnanie z sezonem przenoszę na kolejny weekend.

Nie wiem, czy śnieg tam jeszcze wytrzyma tak długo, bo akurat na weekend ma być piękna lampa z mocnym słonkiem http://www.ejeseniky.com/pocasi-snih ---------- Ale patrząc na prognozy (świetne) i u nas, na Śląsku - wybieram jednak już ten sport, który mam w avatarze. Aż do jesieni ;-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 15 kwiecień 2010 - 12:26 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam! Mój pierwszy post. Sorki z góry jeśli coś niezgodnego z reg forum piszę. Mam pytanie. Czy w czasie tygodnia sylwestrowego spokojnie dojadę na zimówkach z Jesenika (without łańcuchów) na parking do Karlova Studanka ?? Który parking jest najtańszy. Czy cena jest liczona za dzień ( tj. nie ważne czy jestem 1h czy 6 h) czy też jakoś za godz. bardziej... Interesuje mnie co dalej trza zrobić przy WEJŚĆ na Pradziada. Po ile wjazd na rozhledne na szczycie? Coś czytalem o wahadłowych busach do Owczarni skąd też rusza się na szczyt, czy to prawda ? Czy busy zatrzymują sie w takim razie obok parkingów samochodowych ?? Pozdrawiam :) I z góry dzięki za odp.

Dojedziesz na zimówkach (to obligatoryjne ogumienie w Jesenikach) i bez łańcuchów do Karlovej Studanki, ale drogą okrężną, bo przez Zlate Hory, Heømanovice i Vrbno pod Pradedem (krótsza droga - przez Vidly pod Pradedem z powodu skrajnie trudnych, zimowych warunków - jest nieodśnieżana i to kompletnie, a więc zamknięta, choć są kozacy, którzy i nią jeżdżą ;-)). Parkingi masz dwa - jeden na początku miejscowości (od strony Ludvikova), drugi - popularniejszy to Hvezda (w obu opłata ryczałtowa 100 kc/ auto/ dzień). Ten drugi jest już za miejscowością, a znajduje się już przy samym szlabanie strażników, umożliwiającym wjazd na teren Parku Narodowego. Zarówno z pierwszego parkingu (tego przed miejscowością), jak i z Hvezdy kursują regularnie skibusy (cena ca. 20 kc/ os), umożliwiające dojazd na samą Ovcarnię, czyli sam górny parking podszczytowy spod którego rozchodzą się już wyciągi tego ośrodka. Można wjechać i własnym autem na samą górę, ale ta przyjemność kosztuje 300 kc/ auto. Dotarcie na samą wieżę widokową, a właściwie przejażdżka windą wewnątrz niej kosztuje 60 kc/os, ale za to widoki są mega :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 12 grudzień 2010 - 02:16 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dróg dojazdowych z Twojej strony w PL, ale powtórzę, że jedyna droga z Jesenika na Pradziada wiedzie przez Mikulovice i Zlate Hory. Możesz próbowac wariantu w postaci przebijania się przez pasmo Rejvizu (nie ryzykowałbym w zimie jazdy bez łańcuchów w bagażniku, o zimówkach nawet nie wspominam), ale dalej, czyli przez Horni Udoli i tak nie dojedziesz do Hermanovic. Tam - podobnie jak na odcinku z Domasova w kierunku Videl p. P. - droga w zimie jest KOMPLETNIE nieodśnieżana, ale jeśli mimo wszystko tam się zapuścisz - musisz być przygotowany na parukilometrową wędrówkę w dolinę, aby szukać jakiejkolwiek pomocy, by załatwić jakiś traktor, który Cię wyciągnie z opresji. Moje zdanie - nie wiem po co się pchasz na Pradziada z Jesenika w zimie, kiedy masz tyle fajnych stoków dookoła miasta. A jeśli - rzeczywiście - w jakiś sposób bardzo Ci zależy na śmiganiu po tym pagórku, to ... zmień miejscówkę ! Na Karlową Studziankę, Vrbno lub ... inną Owczarnię :-) Bliżej i bez stresów. Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 20 grudzień 2010 - 11:24 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Okazuje się, że wzorem innych, jesenickich areałów i tutaj dla narciarzy, którzy pozostawią auto na parkingu Hvìzda będzie on za free, jeśli przy zakupie skipasu pokażą w kasie kwitek z parkingu (po prostu kierowcom odlicza się z ceny skipa opłatę poniesioną za parkowanie autka ) http://www.figura.cz/ Dodatkowo dwie fajnie gratki dla wszystkich : - rozstawione tyczki do slalomu giganta dla wszystkich chętnych na trasie B - free Wi-Fi dla gości restauracji i hotelu Figura :-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Pytanie do znawców Pradziada. Tutaj mapka "ośrodka": http://www.figura.cz...jezdovkybig.jpg A tutaj kilka ciekawych filmów freeride'owych stamtąd: Gdzie znajduje się ten Velky Kotel? O ile narciarze z filmiku widać, że podchodzili, to snowboardzista jedzie bez żadnego sprzętu typu kijki, więc pewnie gdzieś odszedł (relatywnie niedaleko) od wyciągów. Ilość śniegu (na dniach ma dopadać) kusi, żeby sprawdzić jak tam poza trasami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velký Kotel znajduje się na południowy zachód i poniżej Petrovych Kameni i Vysokiej Holi i kieruje się fajnym, niekiedy kamienistym w lecie żlebem w kierunku Karlova pod Pradedem. Trasa ta stanowi genialną skirutę dla freeriderów i skiturowców, którzy tam właśnie znajdują to, czego ciężko znaleźć na ugłaskanych sztruksach. Ten filmik pokazuje wszystko - nie ma sensu więcej się produkować. Czysta poezja śmigu po lasach + bałkańska nuta dopełniają reszty :-) => Nie tylko w Alpach może być taka offpistowa przygoda, której tak namiętnie poszukują choćby .... Wrocławiaki z Wujotem na czele :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 15 luty 2012 - 13:01 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zjazd z YT to ile ma w pionie? Góre trzeba dojść (od wyciągu?) gdzie lądujesz?

Trzeba podjechać z Karlovej Studanki skibusem w kierunku Pradziada i wysiąść na Ovèárni. Stąd wbić na orczyk i wjechać na Petrovy Kameny (1.446 m npm ) po ich minięciu wbijasz pod Vysoką Holę (1.464 m npm) i stąd należy już uderzać w dół przez lasy na południe w kierunku osady Karlov/ Mała Moravka. Leży ona na wys. 660 m npm, więc przewyższenie rzędu ośmiuset metrów w pionie powinno i Ciebie zadowolić :-)

Jarku - czyżby jakaś leśno-freeridowa zajawka Cię dopadła?

A jak myślisz ? Z Tobą po kasztańskich pagórkach nie zawsze się śmiga ... korrekt, co nie znaczy wcale ... niefajnie ;-)) A jeśli mówilibyśmy o jakiejś finalizacji tego projektu - to proponowałbym ostatni weekend kwietnia, kiedy na Pradziadzie, a szczególnie na Petrovych Kamenach odbywa się ... coroczny sabat czarownic http://www.skps.wroc...=Petrovy_kameny Niektóre z nich bywają nader ponętnej urody ... ;-))) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 16 luty 2012 - 07:58 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku! Trzeba by pojechać w dwa auta (żeby nie tracić czasu na skibus). Można by zrobić parę (może nawet z 10) kursów. Pora kwietniowa oznacza jazdę na mokrych wiosennych śniegach - to nie jest już tak fajne jak puch ale ja np bardzo lubię takie warunki. Chyba, że byłby firn. W każdym razie "przynęta chwyciła" - dzięki. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...