Skocz do zawartości

Kamizelka odblaskowa w aucie


alfiski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, Jak to jest z posiadaniem w aucie kamizelki odblaskowej na terenie Austrii ? Dotychczas wiedziałem, że trzeba mieć takową w Austrii, ale ostatnio jadąc po Hiszpanii (nie na narty) dostałem mandat - bo tam trzeba mieć DWIE (jeżeli nie jedzie się samemu) i to nie w bagażniku a w kabinie. Coś wiecie na ten temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 maja 2005 r. wprowadzono na terenie Austrii obowiązek używania kamizelki ostrzegawczej przez kierowcę lub pasażerów, jeśli opuszczają oni pojazd w razie awarii samochodu lub wypadku. Przepis obowiązuje na autostradach i drogach na obszarze niezabudowanym. Za mojaaustria.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 maja 2005 r. wprowadzono na terenie Austrii obowiązek używania kamizelki ostrzegawczej przez kierowcę lub pasażerów, jeśli opuszczają oni pojazd w razie awarii samochodu lub wypadku. Przepis obowiązuje na autostradach i drogach na obszarze niezabudowanym. Za mojaaustria.pl

Na całe szczęście nie jest to obligatoryjnie i bezwględnie wymagane przez policję w Austrii ... W ubiegłym sezonie, gdy jadąc w drodze na dechy w Alpy wpadliśmy w poślizg i skasowali auto, objając się a to o skały z jednej strony a to o barierę oddzielającą nas od leżącej parę metrów niżej rzeki. Gdy wyszliśmy - o dziwo - cało z auta, to nikt z przybyłych (inni podróżni, policja, czy straż) nie interesowali się, czy mamy kamizelki, a jedynie naszym stanem zdrowia ... Reasumując - koleś skasował auto, ale mandatów już nie dostaliśmy ;-) Na szczęście :-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Austrii, ale w większości krajów UE należy mieć tyle kamizelek ile ludzi na pokładzie auta. Do tego należy je mieć w kabinie, a nie w bagażniku. Na pewno tak jest w Holandii i Belgii.

w Austrii też trzeba mieć tyle kamizelek ile osób jedzie w aucie, dowiedziałem się o tym dopiero w tym roku-dotychczas jeździłem z jedną-na szczęście bez przykrych konsekwencji ze strony ich drogówki - a to naród bardzo skrupulatny jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Panowie nie macie racji. Przytocze cytat z forum motoryzacyjnego: "jezdze ciężarowym po europie i co do wyposazenia auta obowiazuje takie cos: auto zarejestrowane w polsce ma spełniac poskie przepisy i zaden pieprzony polizaj nie ma prawa wystawic mandatu. była afera z apteczkami i gasnicami , dogadli sie i nie maja prawa karac. mozesz odmówic mandatu, ale wiadomo ze dla swietego spokoju warto miec. ja mam tylko to co nakazuje polskie prawo i ani razu nie mieli do mnie nic. tak ze ja mam ich głębbbboooookkkkkoooo!!!!! to samo miałem u czecha i austriaka. zero problemu!" Male potwierdzenie http://iswinoujscie.pl/artykuly/4097/ http://iswinoujscie.pl/artykuly/4226/ http://iswinoujscie.pl/artykuly/4227/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest obowiązek co do ilości kamizelek -nie wiem, ale w przypadku awarii lub wypadku i zwłaszcza w nocy/a przeważnie przejeżdżamy nocą/kamizelka wydaje się być niezbędną, byśmy byli widoczni dla innych, a wydatek na zakup żaden i miejsca ciuszek ten też niewiele zajmuje…więc warto go mieć, a i odpada problem z artykułowaniem swoich racji… Pozdr.-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząlem stosowac też i inną zasadę, przynajmnuiej jak ostatnim razem. Jadę z Kimś to zabieram ze sobą własne kamizelki odblaskowe. Co do "kasztańskich" przepisów to nalezy też zwrócić uwage na posiadanie zapasowych zarówek i bezpieczników. Taki zestaw też nie jest drogi, warto jednak zwrócić uwagę na żarówkę halogenową bo np. ostatnim razem potrzebna była H7 a w zestawie takowej nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Jak to jest z posiadaniem w aucie kamizelki odblaskowej na terenie Austrii ? Dotychczas wiedziałem, że trzeba mieć takową w Austrii, ale ostatnio jadąc po Hiszpanii (nie na narty) dostałem mandat - bo tam trzeba mieć DWIE (jeżeli nie jedzie się samemu) i to nie w bagażniku a w kabinie. Coś wiecie na ten temat ?

Konwencja Wiedeńska, którą podpisały wszystkie państwa UE określa, że wyposażenie samochodu ma być zgodne z przepisami prawa, gdzie pojazd jest zarejestrowny. Tak więc kamizelki (Czechy, Austria, inne), apteczki (Niemcy), 3 sztuki prezerwatyw (Białoruś), komplet żarówek (chyba też Austria) nas nie dotyczą. My mamy mieć na pokładzie gaśnicę samochodową i tyle.

Co do "kasztańskich" przepisów to nalezy też zwrócić uwage na posiadanie zapasowych zarówek i bezpieczników. Taki zestaw też nie jest drogi, warto jednak zwrócić uwagę na żarówkę halogenową bo np. ostatnim razem potrzebna była H7 a w zestawie takowej nie było.

W moim przypadku posiadanie żarówek nic nie da. Mam fiata stilo a w nim na trasie wymiana żarówki jest prawie niemożliwa a czasami w ogóle niemożliwa. Albo serwis albo spokojne ciepłe miejsce i kilkanaście do kilkudziesięciu minut zabawy.

Użytkownik jark edytował ten post 03 listopad 2008 - 19:03 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='spad']Konwencja Wiedeńska, którą podpisały wszystkie państwa UE określa, że wyposażenie samochodu ma być zgodne z przepisami prawa, gdzie pojazd jest zarejestrowny. QUOTE] Hej Spad - masz jakiegoś linka do jakiejś strony nt temat ? Zawsze można by spróbować powalczyć o swoje z jakimś ... sam wiesz ;-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='o.tisk'][quote name='spad']Konwencja Wiedeńska, którą podpisały wszystkie państwa UE określa, że wyposażenie samochodu ma być zgodne z przepisami prawa, gdzie pojazd jest zarejestrowny. QUOTE] Hej Spad - masz jakiegoś linka do jakiejś strony nt temat ? Zawsze można by spróbować powalczyć o swoje z jakimś ... sam wiesz ;-) Zdravim :-)[/quote] Tekst konwencji: http://www.unece.org...tn/crt1968e.pdf Trochę też jest na wikipedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest obowiązek co do ilości kamizelek -nie wiem, ale w przypadku awarii lub wypadku i zwłaszcza w nocy/a przeważnie przejeżdżamy nocą/kamizelka wydaje się być niezbędną, byśmy byli widoczni dla innych, a wydatek na zakup żaden i miejsca ciuszek ten też niewiele zajmuje…więc warto go mieć, a i odpada problem z artykułowaniem swoich racji… Pozdr.-a.

kamizelka to grosze.. a dużo się jest bardziej widocznym. Skoro stać na wyjazd na narty to stać na rzeczy "niezbędne" dla bezpieczeństwa. Nie ma co kombinować

Zgadzam sie,ze warto miec,poniewaz to Nas maja nie rozjechac.Jednak to nie bylo pytanie co warto a co trzeba miec. Tekst stac nas na to....to i na to tez musi jest troche nie na miejscu. Wydaje mi się o.tisk,że z tą walką to nie do końca jest sens,kasztany i tak walną Ci mandat a pózniej po sądach sie trzeba wlóczyć i dochodzic swojego. Ciekawa jest sprawa z żarówkami,w naszym kraju przecież też nie można jechac bez światla. Wiec jak się spali żarowka w samochodzie,w którym nie da się wymienić samemu(jest sporo takich modeli) to pozostaje wezwac serwis lub lawete. Moim zdaniem taki samochód (model) nie powinien byc dopuszczony do sprzedaży:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przyganiał kocioł garnkowi...

Ciekawa jest sprawa z żarówkami,w naszym kraju przecież też nie można jechac bez światla.:(

Pozdr.-a.

skiman6 Wyjaśnie Ci o co mi chodzi:w Polsce nie ma obowiazku posiadania w aucie zapasowych żarówek,jednak jesli policja zatrzyma auto bez światla to ma prawo nie dopuścić go do dalszej jazdy-może sie mylę? Powiedzmy,że jedziesz np. Fiatem Stilo w kraju gdzie trzeba mieć zapasowe żarówki (masz je w aucie) i nie da sie ich wymienić samemu to co wtedy:confused: Pochwalą Cię,że masz i pozwolą jechać bez światła :confused: Możesz je sobie wsadzic.......napewno nie w reflektor:p Moim zdaniem warto mieć kamizelkę,żarówki,linke holowniczą,apteczke,kable,gasnicę itd Jednak pytanie postawione w temacie brzmi nastepująco "Jak to jest z posiadaniem w aucie kamizelki odblaskowej na terenie Austrii ?" Wydaje mi sie,że mój pierwszy post i post spad'a wszystko wyjasnił

Użytkownik samba-77 edytował ten post 04 listopad 2008 - 02:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...