Skocz do zawartości

Alta Pusteria


fije

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Co sądzicie o tych stacjach narciarskich? Alta Pusteria + Kronplatz + Cortina d'Ampezzo + Sillian (Austria) Chodzi mi o różnorodność tras, przygotowanie stoków, widoki, pogodę (termin połowa stycznia) i czy nadają sie dla osób średnio i dobrze jeżdżących? Pozdr. No co jest? Nikt nie był, nikt nie wie? :)

Użytkownik jark edytował ten post 02 listopad 2008 - 19:01 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest? Nikt nie był, nikt nie wie? :)

...na cmentarzu byłem...inni jeszcze pewnie są.... Alta Pusteria ma kilka małych rejonów, ja polecam trasy na Monte Elmo, doskonale przygotowane... W Cortinie są dwa główne rejony narciarskie na przeciwległych zboczach, mi bardziej odpowiadała Faloria...choć krzesła trochę przestarzałe ale piękne 2 trasy czarne za to... A Kronplatz to 100 km tras na jednej górze/z przejazdem na Pikulin/ i tyle nowoczesnych wyciągów, że kolejek być nie może... W Sillian nie byłem... ...byłem w grudniu- było pięknie, a jak będzie kiedy Ty będziesz nie wiem... Pozdr.-a.

Załączone miniatury

  • dolina Alta Pusteria.JPG
  • pod Mt.Elmo.JPG
  • Monte Elmo.JPG
  • czerwona.JPG
  • czarna.JPG
  • Cortina Faloria.jpg
  • Cortina.JPG
  • C-F 1.jpg
  • C-1.jpg
  • C-2.JPG
  • C-3.JPG
  • Kronplatz.JPG
  • dzwon na Kronplatzu.JPG
  • K-1.JPG
  • K-2.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi także o to czy starczy tras na 3 dni jazdy tam, bo taki jest program? .

...w każdym rejonie, a jeśli na trasach śniegu nie będzie to też starczy, bo Ci go nasypią...to naprawdę jedne z lepszych rejonów narciarskich Włoch...jedź w ciemno... Pozdr.-a.

Załączone miniatury

  • czarna Pikulin.JPG
  • czarna Pikulin2.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten program 3xAlta Pusteria + 1xKronplatz + 1xCortina d'Ampezzo + 1xSillian wypada na tle Val Di Sole? W zeszłym sezonie tam byliśmy i niechcielibysmy sie rozczarować, bo Sole bardzo nam sie podobało. Pozdr.

...lepiej i na pewno sie nie rozczarujecie, jest tu więcej trudniejszych tras/Cortina/, więcej wyciągów/Kronplatz/ i lepiej przygotowane trasy...dla mnie najlepiej przygotowane były te w Alta Pusteria na Mt.Elmo-Sexten...a co do programu, to może uda wam się przekonać pilota na miejscu, byście 2x Cortinę zaliczyli, na pewno ulegnie, a i na pewno warto... Pozdr.-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator wyjazu załatwia jakiś skipass pozwalający jeździć według planu jaki podałem wcześniej.

...jest jak piszesz, bo to jest Południowy Tyrol, który dopiero po I wojnie światowej został włączony do Włoch/dzwon na Kronplatzu jest tego symbolem/, ale pamięć o Austrii jest wszędzie obecna, porozumiesz sie tam wszędzie w języku niemieckim, nawet nazwy miejscowości są dwujęzyczne...a regiony przygraniczne ściśle ze sobą współpracują /elektronika pozwala rozdzielić świadczenia narciarskie/, a Sillan leży tuż przy granicy,w sąsiedztwie Alta Pusterii... Pozdr.-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz polecam - mnie się tam podobało i się nawet zastanawiam, czy nie jechać tam w tym roku. Cortina mi się mniej podobała - stare wyciągi i fatalna pogoda, gdy byliśmy ;) Za to jedna trasa z samej góry na dół (nie mam pojęcia jak się nazywa ;) ) byla super :) Monte Elmo też jest fajne, ale na pewno wolę Kronplatz, bo większy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...