Skocz do zawartości

Katschberg - Aineck 13-20.12.2008


ZanZibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Z Pawłem_PS i jego synem planujemy wyjazd do Katschberg - Aineck na tydzień (13-20.12.2008). Mamy zarezerwowany w Ośrodku Landal apartament na 8 osób (wersja 8L), który wygląda tak; http://www.landal.de...01&parkcode=KBG Zespół tych domków znajduje bezpośrednio przy stokach i wyciągach, jak zaznaczyłem na załączonej mapce. Na tą chwilę mamy 5 wolnych miejsc na kwaterce i jedno miejsce wolne w aucie. Będziemy jechali trasą Końskie - Kielce - Kraków - Śląsk - Bielsko Biała - Cieszyn, więc możemy kogoś zgarnąć po drodze. Koszty; - Nocleg - za cały apartament/pobyt 905 Eur. + 191 Eur. (dodatkowe opłaty; pościel, końcowe sprzątanie i coś tam jeszcze, nie pamiętam, co :) ) = 137 Eur/ os./pobyt. Dla dzieci do 12 lat - możliwa zniżka. Dowiem się dokładnie, to dam info. - Transport ok. 280 zł/os. - Jedzonko we własnym zakresie, można zabrać z Polski i tam gotować, jest wyposażona kuchnia, a jak ktoś nie chce kucharzyć, może zamówić wyżywienie (śniadania i obiadokolacje) w tamtejszej stołówce za ok 23 Eur. - Skipass info tutaj http://www.aineck.at...tenangebote.htm Możliwe, że jeden lub dwa dni śmigniemy do innych ośrodków, ale to już do dogadania na miejscu, albo w drodze :) W ciągu ok 5 dni otrzymam rachunek na wpłacenie zaliczki, więc będę chciał również od zainteresowanych dokonania przedpłaty na moje konto. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub maila :) Pozdrawiam Zibi

Załączone miniatury

  • Katschberg Landal.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Zibi ! Jeszcze jeden wyjazd się nie odbył, a ja tu mam już myśleć o kolejnym ... ? Hmm trudno tak, ale cóż ... Trzeba by się do tego jakoś przymierzyć :-) Tylko na początek - nie wiem, czy tylko ja - wolałbym coś krótszego w TYM temacie zrobić. Więc, jeśli byłby ktoś chętny na tą miejscówkę, ale z krótszą opcją - to może jakoś połączymy wspólnie siły ... Więc - kto jest chętny ? Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Zibi ! Jeszcze jeden wyjazd się nie odbył, a ja tu mam już myśleć o kolejnym ... ? ... wolałbym coś krótszego w TYM temacie zrobić. Więc, ... to może jakoś połączymy wspólnie siły ...

Jareczku, są plany coby pojechać na przełomie listopad -grudzień na Katschi ale tu warunkiem będzie zapewne śnieg, który w końcu kiedyś spaść musi :):):). Kwaterki być może będą w St. Margarethen, jakieś 50-70 metrów od wyciągu na Aineck. To tyle co słyszałem ale szczegóły zapewne się dopiero dotrą, po Waszym powrocie z listopadowego Molka. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareczku, są plany coby pojechać na przełomie listopad -grudzień na Katschi ale tu warunkiem będzie zapewne śnieg, który w końcu kiedyś spaść musi :):):). Kwaterki być może będą w St. Margarethen, jakieś 50-70 metrów od wyciągu na Aineck. To tyle co słyszałem ale szczegóły zapewne się dopiero dotrą, po Waszym powrocie z listopadowego Molka. pzdr

Robalek jak bylo auto i chcial jechac to sie i 70 m. podjezdzaloooo... Kwaterka/nie mylic z piersiowka/ jest dobra! Jak nie starczalo miejsca w Scatmanowym lozku to mialem grawitacyjnie. Chce poinformowac ze kwateruje tylko privatztimmer ze sniadaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce poinformowac ze kwateruje tylko privatztimmer ze sniadaniem

Czy mam przez to rozumieć, że i Ty Fredo masz zamiar zapuścić się w tamte rejony na przełomie list/gru ? Jesli tak - a w dodatku byłby to jakiś tradycyjnie "letko" wydłużony weekend -to sprawa nabiera ładnych kolorków :-) Pod warunkiem jednakże - jak to napisał Robalek - że napada troszkę więcej śniegu ... A nawiasem mówiąc - orientuje się ktoś (np. Jurek), czy w tym czasie warunki mogą być już "spoko" jeśli chodzi o ... wiadomo ? Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam przez to rozumieć, że i Ty Fredo masz zamiar zapuścić się w tamte rejony na przełomie list/gru ? Jesli tak - a w dodatku byłby to jakiś tradycyjnie "letko" wydłużony weekend -to sprawa nabiera ładnych kolorków :-) Pod warunkiem jednakże - jak to napisał Robalek - że napada troszkę więcej śniegu ... A nawiasem mówiąc - orientuje się ktoś (np. Jurek), czy w tym czasie warunki mogą być już "spoko" jeśli chodzi o ... wiadomo ? Zdravim :-)

Moze jeszcze raz a moze dwa napisze. Jade na narty i bywalo juz tak ze zielone swiatlo w Kufstein( nie lubie czekac) (w austrii paliwo tansze) skierowalo mnie zamiast planowanego salzburgerland do tyrolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. - wygląda to dość atrakcyjnie :) i termin rozsądny .. Pogadamy o tym już w przyszły piątek :) pozdro jahu

Dla szalejacego na nartostradach posiadacza topski sezonowego wyglada to nie atrakcyjnie, poniewaz karnet obejmuje tylko jak w tytule. Katschberg to jest przelecz. Na jednej stronie szerokie zbocze z kilkoma nartostradami oddzielonymi od siebie plotkami albo pasmami lasu. Drugie zbocze przeleczy /Ainek/ to 2 nartostrady. Bylismy tam na poczatku grudnia. Zeszla zima zaczela sie poteznymi opadami sniegu w polowie listopada a mimo to piekna trasa czarna z Ainecku byla zamknieta /za malo sniegu/. Drugie zbocze Ainecku schodzace do Margarethen to wspaniala A1 i od polowy w dol 2 nartostrady w tym jedna byla tez zamknieta /bawoly/. To bylo wszystko dla topski. Dla posiadacza ski passu Lungau otwiera sie jeszcze dodatkowo Grossek - Speiereck moga byc jeszcze /fannigberg obertauern/ niekoniecznie i dopiero wtedy jest atrakcyjnie narciarsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info Fredo... Groszek rzeczywiście "smaczenie" i zachęcająco wygląda z perspektywy posiadacza topski.., może w przyszłym sezonie..? .. "szalejacego na nartostradach" - .. ktoś ci jakichś głupot napowiadał - ja całkiem "normalny" jestem.. ;) pozdro jahu

Jeden tekst a jak rozne interpretacja. Zacytowalem Ciebie bo byly mi potrzebne slowa: "atrakcyjnie" i "termin". Oba slowa wykorzystalem chyba sensownie? p.s. eee tam normalny, chce zebys byl "szalejacy" tez sie pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi-ośrodek wybrałeś extra,kwaterki jeszcze lepsze-basenik cieplutki jak na termach,ale... a)jeśli wpiszesz przy rezerwacji choć jedną osobę powyżej 55 roku życia lub dziecko do 6 lat to na dzień dobry masz 20 % rabatu czyli ponad 180 eurasków w kieszeni :) B) nie lepiej było wziąć chatę 10 osobową? jest tylko 90 e droższa czyli na osobę wyjdzie mniej i dodatkowo w każdej 10 os. jest "prywatna" sauna Snieg to raczej powinien już tu być w połowie grudnia-przynajmniej w minionych latach go nie brakowało,sezon planują zacząć 29.11.i przynajmniej ja planowałem się tutaj wybrać właśnie na rozpoczęcie sezonu w ostatni weekend listopada a 13.12 wyskoczyć na otwarcie tego nowego Grossglockner Resort. Natomiast Landala polecam w 100 %-byliśmy tu z Yanosikiem na początku kwietnia 2008 i było zarąbiście :) Co do okolicznych górek - niestety TOPSKIPASS nie umożliwia jazdy w pozostałych 2 terenach Lungau czyli Grosseck-Speireck i Fanninberg ani w ekskluzywnym Obertauern natomiast pozwala zaliczyć również fajne miejsca - Turracher Hoehe i Innerkrems P.S. Najnowszy news z katschbergu - Po ubiegłorocznym debiucie przepięknej trasy A1 na ten rok przygotowano nową - tym razem oznaczoną S1,która łączy przełęcz Katschberg (na dole oświetlonej trasy ) z miasteczkiem St Michael im Lungau - 5 km długości - czyli dojdzie nowa ciekawa miejscówka do której da radę zjechać na nartach...

Użytkownik JurekByd edytował ten post 30 październik 2008 - 15:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon planują zacząć 29.11.i przynajmniej ja planowałem się tutaj wybrać właśnie na rozpoczęcie sezonu w ostatni weekend listopada a 13.12 wyskoczyć na otwarcie tego nowego Grossglockner Resort.

Siema :-) Mam nadzieję, że puścisz jakieś "wici" dotyczące tego kolejnego wypadu ... ;-))) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 30 październik 2008 - 15:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi-ośrodek wybrałeś extra,kwaterki jeszcze lepsze-basenik cieplutki jak na termach,ale... a)jeśli wpiszesz przy rezerwacji choć jedną osobę powyżej 55 roku życia lub dziecko do 6 lat to na dzień dobry masz 20 % rabatu czyli ponad 180 eurasków w kieszeni :) B) nie lepiej było wziąć chatę 10 osobową? jest tylko 90 e droższa czyli na osobę wyjdzie mniej i dodatkowo w każdej 10 os. jest "prywatna" sauna

Dzięki Jurek :) co do a) zobaczymy, kto z nami pojedzie, może, może ktoś pow. 55 lat się znajdzie :) co do B) pewnie, że lepszy byłby 10 osobowy, ale niestety był już zajęty. Z opisu na stronie wynika, że w ósemkach też jest sauna :) Mam też info ozniżce dla dzieci i wygląda to całkiem nieźle :) 50% zniżki dla dzieci do 12 roku życia (liczone od podstawowej ceny za nocleg, zniżka nie obowiązuje na opłaty dodatkowe) czyli około 57 Eur/pobyt + opłaty dodatkowe ok. 24 Eur/pobyt = ok. 81Eur/pobyt W tym terminie (13-20.12.2008) są jeszcze wolne apartamenty 6-cio osobowe (w cenie 665 Eur/pobyt + opłaty) http://www.landal.de.../unterkunfte/6a Pozdrawiam Zibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chetnie dolacze sie do tego wyjazdu w liczbie 2 uczestnikow, jesli rzecz jasna sie zgodzicie. :) Pozdrawiam,

Ok dopisujemy Was do listy :) Stan na dziś; Paweł_PS + Michaś, nickha + 1 i ja Razem 5 osób Zostało; - 3 miejsca w apartamencie, - 1 miejsce w moim aucie, (nickha, a jak w Waszym aucie, może ktoś z Waszych okolic byłby chętny) W razie potrzeby dorezerwujemy apart. 6-cio osobowy (podobno są jeszcze wolne cztery szóstki) :) Pozdrawiam Zibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Panie Zibi Zan. Ja kombinuję jakiś wypad grudniowy, ale jeszcze nie zastanawiałem się kiedy. A może właśnie z Wami?? :) Musze sprawdzić kalendarz i dam znaka. pozdrawiam.

Michał - my to pewnie się jakoś "przeorganizujemy" w tym czasie na wyjazd "standardowy" - piątek - poniedziałek ? Meta Zibiego mi się podoba - Zibi jak już "pilotujesz" ten termin wyjazdu - dopytaj proszę o wolne w tym terminie - 3 noclegi 12-15 grudnia - ilość osób nieograniczona.. :). pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...