Skocz do zawartości

nabicie talerzyka w kijach Atomic


Askakaska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos wie jakim sposobem nabic talerzyk na kija Atomic. Zakupilismy nowe kije Atomic metron przez internet, przyszla przesylka, wszystko oryginalnie zapakowane, ale talerzyki nie sa zamontowane. Jak to teraz zrobic, recznie sie niestety nie da. Nabic przez jakas tulejke czy jest jakis inny sposob, czy moze jedyne rozwiazanie to serwis. Prosze o pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się ostatnio z tym mocowałem. Nabyłem dla żony atomic balanze coolminx. Tulejka była już na kiju ale talerzyk trzeba na siłę wciskać. Używanie do tego jakiś stalowych elementów odpada bo można talerzyk uszkodzić. Znacznie pomaga nasmarowanie ząbków na tulejce która już jest na kijku i talerzyka od środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się ostatnio z tym mocowałem. Nabyłem dla żony atomic balanze coolminx. Tulejka była już na kiju ale talerzyk trzeba na siłę wciskać. Używanie do tego jakiś stalowych elementów odpada bo można talerzyk uszkodzić. Znacznie pomaga nasmarowanie ząbków na tulejce która już jest na kijku i talerzyka od środka.

Dzieki RysiekVR z nasamrowanymi zabkami jakos to poszlo, ale i tak trzeba bylo uzyc do tego klucza nasadowego o podobnej srednicy co wewnetrzny otwor talerzyka ( by nie polamac talerzyka przez silne dociskanie trzymajac tylko za krawedzie talerzyka) by jakos to wcisnac i sie udalo. Dziekuje za zainteresowanie tematem i pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydaje mi sie ze temperatura topnienia plastiku jest wieksza niz 100* celcjusza... Kiedys mialem o tym w szkole i bedzie to temperatura ponad 200* w zaleznosci od radzaju materialu ... Tak ze nic poza zmiekczeniem talezyka niepowinno sie wydazyć... Pozdrawiam

Nie miałem na myśli jego destrukcję w 200C tylko nawet delikatne podgrzanie. Ale… szczerze… to tak prosta i szybka do wykonania czynność (choć wymagająca nieco siły) że nawet by mi się nie chciało ich podgrzewać. Mnie na sucho to nie chciało w ogóle wejść a po nasmarowaniu – pikuś, parę sek. na kija :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...