Skocz do zawartości

Buty Nordica Speedmachine 14 w specyfikacji 2006/2007...


chemik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze szukam butow dla siebie bylem wczoraj w intersporcie... Niemalze jestem na 100% pewien, ze kupie buty fischera RC4 Race jednakze narazie nie ma ich na polkach... Zaczalem mierzyc inne z flexem 120-130... Nalozylem Nordica Speedmachine 14 w specyfikacji 2006/2007 i niemalze krzyknalem "eureka!!!"... W zyciu nie mialem na nogach wygodniejszych butow... Tak jakby ktos zrobil odlew mojej stopy... Sztywne, trzymaja we wszystkich kierunkach, a jednoczesnie nie gniota... Takie wlasciwosci ma wiele butow... Ale w tych stopie bylo przyjemnie, cos jakby pieszczota chinskiej gejszy... Sprzedawca niewiele mogl o nich powiedziec ale z opisu i wygladu wynikalo, ze we wkladce maja jakis zel dopasowujacy sie itd., itp... Jedynie cena sprowadzila mnie na ziemie - niecale 1700PLN...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno w intersporcie też wiele mierzyłem. I jestem tego samego zdania o moich nordicach co Ty - pieszczota dla stóp (a jeszcze nie były w piecu). Z innych butów, które dawały podobno odczucia to salomon X-wave. Mierzyłem w jakimś sklepie buty Fischera chyba to były MX7 - i musze przyznać, że tak źle leżącego buta nie miałem jeszcze na stopie. W martes sporcie Salomon Cruise Spaceframe (flex 120 czy 130) mieli za 649zł rozmiary zostały chyba 27,5, ale wątpie żeby jeszcze się uchowały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam speedmachin-y 10 (zeszłoroczne) flex 110, rozmawiając z wieloma ludzmi wszyscy odradzali mi nordica - a to że nie wygodne, a to że uciskają, a to że to lub tamto! Natomiast kiedy je założyłem wiedziałem że to jest but dla mnie, swietnie trzyma i opinie o nordic-u są bzdurne! Na dzień dzisiejszy nordic jest dla mnie wygodniejszy niż x-wave9 (bo takie miałem wcześniej) Nie wiem jak firma radzi sobie na ten sezon ale patrząc po zeszło-sezonowych modelach to mogą iść tylko naprzód. Ja polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Coś w tym jest ... ja jeżdżę w Nordica HotRod TopFuel (flex 115) - sezon 05/06 i gdy mierzyłem je pierwszy raz miałem dokładnie takie wrażenia o jakich pisze Chemik, a że cena była niezwykle okazyjna .... nie było innego wyboru.(Alternatywą były X-vawe, Fischer uwierał jeszcza zanim zapiąłem klamry)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanzibi... Tez sie nad tym zastanawiam... Nordiki w wiekszosci pasuja ludziom z szerokimi stopami, z waskimi stopami, z wysokim podbiciem, z niskim podbiciem... poprostu maja dobrych projektantow, ktorzy potrafia tak wymodelowac but i wkladke aby dopasowywala sie do wiekszosci stop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj Buzz Ty o śnieg to już się nie martw - bo właśnie idzie do nas powoli , ale idzie :D :D Co do butów także przymierzałem w Inter... i - sam smak dla mojej nóżki , mimo że "teoretycznie" mam płaskostopie wpisane w książeczce lekarskiej :D Tak więc popieram wcześniejsze komentarza- buty leżą aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Aż mnie szlag trafia jak czytam o tych Nordicach! Kupiłem w marcu 2006 model z sezonu 05/06 bo przecena była na 1390PLN. Schowałem (żeby żonka się nie zdenerwowała) i tak sobie leżą a zaraz kolejny marzec minie :( Czy aby prognozy na lato nie przewidują rozwoju populacji hipopotamów w Wiśle?? "W każdej minucie gdzieś na świecie pada śnieg", tylko nie tutaj :mad: I jak tu sprawdzić klasę tych butków jak śnieg tylko na lodowcach? A'propos - oglądałem model 06/07 w sklepie i nie mam pojęcia czym się różni od 05/06 bo wszystkie detale są identyczne. Miałem nic nie pisać na forum aż śnieg spadnie ale nie wytrzymałem :mad: Pozdrawiam wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać na forum aż śnieg spadnie ale nie wytrzymałem :mad: Pozdrawiam wszystkich!

Dlatego malujesz w nocy by nikt nie widział :confused: :D Faktycznie że dawno Cię tu nie było. Myślałem, że przeprowadziłeś się na jakiś lodowiec. :D Miło Cię słyszeć(czytać) pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem sobie dziś takie 14 i musze powiedzieć, że but wmiare wygodny, ale jezyk bardzo twardy w porównaniu do reszty - takie moje odczucie. Kilka razy mocno nacisnąć na niego piszczelem i czuć nieprzyjemny puls/ból. Pozatym but wydał mi się Twardszy od legendarnych Salomon Cruise Spaceframe (120flex). W moim odczuciu but przegrywa np. z Dobermann Pro 130 także ze stajni Nordica, czy wspomnianym wyżej Salomonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! spędziłam 5 sobotnich godzin w skiteamie mierząć po 5 razy wszystkie damskie modele butów z "wyższej półki". i dopiero, jak założyłam nordica olympia SM 10, poczułam, że to jest to!!! 1. idealnie trzymają piętę i kostkę 2. nie cisną w moje wysokie podbicie 3. są cudownie wygodne:) 4 przód stopy nie lata w bucie i nic go nie ciśnie! Niestety, cena też zwala z nóg, przynajmniej mnie :( 1339pln poczekam, aż będą posezonowo obniżone, albo poszukam gdzieś zeszłorocznych gts 12w, albo jeszcze wcześniejszych beast 12 :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...