Skocz do zawartości

Wybór i kupno butów narciarskich - porady i uwagi .


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z coolancja ....jest tak jak napisales Mitek... sa cool. To co widze w sklepach w PL, to napis / po odejsciu od kasy reklamacji nie przyjmujemy, zwrotow nie przyjmujemy, chyba ze taniec niewinnosci wykonasz przed sprzedawca, zamrugasz rzesami, ze to wyjatkowa sytuacja i od tego zwrotu zalezy twoje dalsze zycie i bezpieczenstwo, pokoj na ziemi, obrot cial niebieskich. Wtedy moze... powtarzam moze uda sie wymienic but. Viva Technica :)) jak z wiersza --- strzyzone, golone.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupilas za malych, nozka w bucie troszke pracuje, powinna byc dobrze stabilnie osadzona, nie "latac " nie mozesz miec wrazenia " luznej " piety, bo nie przelozysz docisku z buta na narte, but nie ma prawa byc za duzy ! nie panujesz wtedy nad jazda , meczysz sie i efekt fun na nartach jest zaden, nie mowiac juz o optyce jazdy :)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

2 lata temu kupilam SOBIE SAMA pierwsze butki. Przy wyborze kierowalam się tylko rozmiarem, a przed chwila ustaliłam, ze były to Rossignol. Wybralam rozmiar 26,5 (normalnie kupuję buty 25). W poprzednim sezonie stwierdzilam, ze moja stopa "lata" mi po całym bucie. 2 miesiace temu kupilam SOBIE SAMA butki 25,5 "firmy" Tecnica MICRD. Oczywiscie nie mam pojęcia co kupilam. Martwię się tylko, czy teraz nie kupilam za małych:( Żałuję, że nie odkryłam Was trochę wcześniej. Jedno wiem na pewno, trzecie butki kupię z Wami:D pozdr. i.

ja normalnie nosze 29 - 29,5 a buty narciarskie mam 28,5 i takie rówież zamierzam kupić.But powinien byc dopasowany. Połóweczka to jest szerokośc nieco wieksza a dłudośc ta sama, może masz po prostu szersza stópke. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na moim butach znalazlam tez napis 295 mm oraz ski walk - czy to oznacza, ze są wygodne do chodzenia?

295cm to długośc skorupy - ważne nap do montazu wiązań. A ski walk - nie wiem. W częśc zazwyczaj dośc przecietnych modeli butów montowane są takie zamki odblokowujące cholewke i mające ułatwic chodzenie. But narciarski słuzy do jeżdzenia a nie do chodzenia więc z założenia jest to głupi pomysł. W bucie narciarskim stoimy zawsze na ugietych nogach i tak chodzimy. Wierz Mi - po tym jak ktoś stoi czy chodzi w butach narciarskich mozna okreslic jak jeździ ze 100% skutecznością. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim butach znalazlam tez napis 295 mm oraz ski walk - czy to oznacza, ze są wygodne do chodzenia?

Ten napis 295mm będzie tez potrzebny do ustawienia wypięcia wiązania. Ski Walk tez mam w butach Tecnica, powiem ze naprawdę ulatwia chodzenie z nartami na plecach, albo po knajpie:D. To jakbys odpiąl(albo nie dopiąl) gorne dwie klamry na bucie.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mitku, stopę mam wąską. Miałam wrażenie, że stopa "latała" mi właśnie na boki. Czyli niepotrzebnie kupiłam z połówką:(

Być może niestety ale niekoniecznie. Może jest mozliwośc wymiany. Dobry but jak go pierwszy raz załozysz w sklepie i jest jeszcze nie zapiety to pierwsze odczucie jest takie, że jest zdecydowanie za mały. Dopiero po przymierzeniu wiekszego i powrocie zapieciu i poczekaniu chwile okazuje sie, że to może byc to. Oczywiście pozycja narciarska żeby mozna było mówic o sensie przymierzania. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupilam SOBIE SAMA pierwsze butki. Przy wyborze kierowalam się tylko rozmiarem, a przed chwila ustaliłam, ze były to Rossignol. Wybralam rozmiar 26,5 (normalnie kupuję buty 25). W poprzednim sezonie stwierdzilam, ze moja stopa "lata" mi po całym bucie. 2 miesiace temu kupilam SOBIE SAMA butki 25,5 "firmy" Tecnica MICRD. Oczywiscie nie mam pojęcia co kupilam. Martwię się tylko, czy teraz nie kupilam za małych:( Żałuję, że nie odkryłam Was trochę wcześniej. Jedno wiem na pewno, trzecie butki kupię z Wami:D pozdr. i.

Hm , te Tecnici nie będą za małe ale... staną się za duże . Ja też buty cywilne kupuję w rozmiarze 25 ale narciarskie już 23.5 . Dlaczego ? Po kilku już dniach na nartach botki wewnętrzne ulegają skompresowaniu , w bucie robi się wyrażnie lużniej , cały szkopuł w tym aby nie zrobiło się zbyt lużno . Wiedzę o tym jakie sobie kupić buty nabywa się najczęściej metodą prób i błędów czyli ...płać frajerze i wynocha , niestety :(Na szczęście są nasze kochane fora narciarskie:)gdzie ... mamy szansę czegoś się nauczyć za darmo , pod warunkiem że będziemy uważnie czytać i zadawać dużo pytań nawet tych niezbyt mądrych ! PS Myślę że dla Ciebie a raczej Twoich stóp odpowiednią długością skorupy buta będzie 287 mm ( max ! ) . Ja kupuję buty o długości skorupy 275 mm , mam stopę długości 24.5 mm . Oczywiście ten " przepis " dotyczy butów nazwijmy to " nierekreacyjnych " i proces dopasowywania się wkładek - botków trwa długo , ok. 2 tygodni oraz jest dosyć bolesny , niemniej zapewnia w moim przypadku idealne dopasowanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupilam SOBIE SAMA pierwsze butki. Przy wyborze kierowalam się tylko rozmiarem, a przed chwila ustaliłam, ze były to Rossignol. Wybralam rozmiar 26,5 (normalnie kupuję buty 25). W poprzednim sezonie stwierdzilam, ze moja stopa "lata" mi po całym bucie. 2 miesiace temu kupilam SOBIE SAMA butki 25,5 "firmy" Tecnica MICRD. Oczywiscie nie mam pojęcia co kupilam. Martwię się tylko, czy teraz nie kupilam za małych:( Żałuję, że nie odkryłam Was trochę wcześniej. Jedno wiem na pewno, trzecie butki kupię z Wami:D pozdr. i.

cześć ja normalnie nosze 29 - 29,5 a buty narciarskie mam 28,5 i takie rówież zamierzam kupić.But powinien byc dopasowany. Połóweczka to jest szerokośc nieco wieksza a dłudośc ta sama, może masz po prostu szersza stópke. Pozdrawiam

Pozwolisz Mitku że nieco sprostuję ? Buty np.29.0 i 29.5 nie różnią się niczym jeśli chodzi o skorupy , są identyczne , tej samej szerokości i długości . Cała " różnica " to grubość wkładki w botku pod stopą , w 29.0 wkładka będzie grubsza i stąd odczucie że bucik jest mniejszy . Kiedyś parę wytwórni robiło botki co pół numeru teraz chyba nikt w to się nie bawi , być może Tecnica w niektórych modelach . Sorry za wcinkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz Mitku że nieco sprostuję ? Buty np.29.0 i 29.5 nie różnią się niczym jeśli chodzi o skorupy , są identyczne , tej samej szerokości i długości . Cała " różnica " to grubość wkładki w botku pod stopą , w 29.0 wkładka będzie grubsza i stąd odczucie że bucik jest mniejszy . Kiedyś parę wytwórni robiło botki co pół numeru teraz chyba nikt w to się nie bawi , być może Tecnica w niektórych modelach . Sorry za wcinkę ;)

Mniej więcej to miałem na mysli ale nie chiałem komplikować. Pozdrawiam i Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z coolancja ....jest tak jak napisales Mitek... sa cool. To co widze w sklepach w PL, to napis / po odejsciu od kasy reklamacji nie przyjmujemy, zwrotow nie przyjmujemy, chyba ze taniec niewinnosci wykonasz przed sprzedawca, zamrugasz rzesami, ze to wyjatkowa sytuacja i od tego zwrotu zalezy twoje dalsze zycie i bezpieczenstwo, pokoj na ziemi, obrot cial niebieskich. Wtedy moze... powtarzam moze uda sie wymienic but. Viva Technica :)) jak z wiersza --- strzyzone, golone.....

nie wiem ale mruganie rzesami w polandii nie ruszalo nikogo. ale chyba przepisy sie zmienily czy nie??? chociaz pamietam jak kupowalem 5 lat temu rodzicom telewizor, to najwazniejsze bylo zeby przechowali ......karton, bo bez tego nied o pomyslenia jest wymiana tv. ale, to juz 5 lat minelo i moze sie zmienilo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ... ja w kwestii formalnej, gdzie moge oddac kupione poprzedniego dnia buty / polska / z tlumaczeniem, ze po 15 godzinach "przyzwyczajania sie " sa niewygodne...?! jak wpadniecie na jakis pomysl co i jak i gdzie dajcie znac :) Viva Technica !!!

Alook! Gdzie kupiłaś te buty??? W Łodzi w porządnych sklepach narciarskich sprzedawcy informują każdego kupującego, że ma wziąć buty do domu, założyć na kilka godzin i dopiero zadecydować. Następnym razem zapraszam do Łodzi :). Pozdrawiam. Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 1 chcialbym podziekowac za pomocny i profesjonalny poradnik w doborze butow. Zawsze jednak zastanawial mnie temat 'cienkich skarpetek' przy doborze obuwia narciarskiego. Czymze sa te cienkie skarpetki? Rozumiem ze cienka pozwala na lepsza kontrole i zwiekszona percepcje, ale badzmy powazni, czy naprawde jezdzimy w 'cienkich' skarpetkach? Ja wybierajac sie na stok zakladam narciarskie podkolanowki, ktorych bynajmniej nie zakwalifikowalbym do 'cienkich', rozumianych jako bawelniane skarpety zakladane na codzien. W moim przekonaniu cienkie bylyby kobiece rajstopy. Idac tym tropem narciarze PŚ winni jeździć bez jakichkolwiek warstw miedzy stopa a butem, a przeciez tak nie jest. pozdrawiam

Nie jestem pewien, czy takie jest założenie cienkich skarpetek w poradniku, ale mierząc buty w cienkich skarpetkach łatwiej wyczujesz kształt skorupy na swojej stopie. Mierząc buta w grubych skarpetkach ich nie zauważysz, a po parogodzinnej jeździe na stoku gruba skarpetka się ugniecie i może się okazać że but nie do końca leży idealnie. Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego zapytam się tutaj: Czy ktoś miał już styczność z nowymi butami Salomona z serii custom shell? Chciałem się dowiedzieć jak ten system się sprawdza w praktyce. Może ktoś czytał jakieś istotne opinie na ten temat na internecie?

Użytkownik Pic edytował ten post 11 listopad 2008 - 20:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zakupie jako pierwsze używanych butów? Nie mam zbyt wielkich funduszy, a i do końca nie wiem jak to z tą moją jazdą będzie...:confused: Na razie chęci są i motywacja (ktoś będzie musiał z dziećmi jeździć więc trzeba się w wieku 40 lat nauczyć:) - dzieci 6 i 8) Jakich butów poszukiwać? Na 1, 2 czy 3 lub 4 klamry? Jakiej firmy? Na co zwracać przy używanych szczególną uwagę? Normalnie noszę rozmiar 44-45 czyli jakieś 29. Mierzyłem ostatnio jedne Dallbello w rozm. 29 i niestety musiałem podkurczać palce. Nadmieniam, że moje jeżdżenie będzie tylko w rodzaju toważysko - rekreacyjnym, przynajmniej tak się na razie zanosi nie wiem jak dalej. Proszę o poradę i odpowiedź na moje pytania. Tomek

Zmierz stopę linijką. Ja mam 28,5cm stopy i but narciarski 28.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam. Mam pytanie co do strategii przymierzania i wyboru buta narciarskiego w sklepie, a następnie zakupu przez internet, oczywiście w celu oszczędności. Czy sądzicie , że jest ryzyko , że inny egzemplarz dobrze dobranego " na żywo " w sklepie modelu buta, nie będzie już taki idaelny. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

Oczywiście mozna tak zrobić ale: - musisz dobrać w sklepie dokładnie ten model buta który chcesz kupić - nie dotyczy to butów używanych Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Oczywiście mozna tak zrobić ale: - musisz dobrać w sklepie dokładnie ten model buta który chcesz kupić - nie dotyczy to butów używanych Pozdrawiam

Można tak zrobić ale musisz kupić dokładnie ten sam model(co do rocznika też, wszystko takie same). Tak więc musisz zapamiętać kilka szczegółów, najlepiej zapisać dokładną numerację modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...