Skocz do zawartości

Wybór i kupno butów narciarskich - porady i uwagi .


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

NOWE BUTY - dobrze wybrane , dobrane I dopasowane - to jest wyjscie

 

To nie jest rada, bo Luśka mierzyła wiele nowych par i nic jej nie pasowało. Może masz pomysł jaki rodzaj buta będzie najlepszy na tak niestandardową nogę - wąska stopa i szeroka łydka. Może szukać takich, w których klamry po przestawieniu obejmą łydkę? A może np. męskie? Masz jakiś pomysł?

 

Janie: " jak sie nie psewrócis to sie nie naucys", niech dziewczyna da tym butom szansę na stoku, zobaczymy.

 

Problem w tym, że takie buty nie będą nadawały się do zwrotu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to co? w piątek wieczorne testowanie na Dziku? 

 

Poddaję się. Zostawiam je. Pojeżdżę najpierw na czysto, później dokupię wkładkę ortopedyczną i to coś, co trzyma piętę. Mam nadzieję, że będzie dość dobrze. Na cuda przy mojej nietypowej nodze nie liczę. I tak przeskakuję o 3,5 rozmiaru w dół, flex o 55 twardszy i 10mm węższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan koval, napisz mi proszę, co świadczy o tym, ze te buty to zlom? Czy to, że unoszę w nich piętę?

 
WSZYSTKIE Twoje zastrzezenia to sa czerwone plachty dla mnie....Po prostu nnie chcialbym, zebys sie wpedzial w koszta, probujac je dopasowac.
Jezeli chesz w nich jezdzic - jezdzij, nie zabija Ciebie
 

To nie jest rada, bo Luśka mierzyła wiele nowych par i nic jej nie pasowało. Może masz pomysł jaki rodzaj buta będzie najlepszy na tak niestandardową nogę - wąska stopa i szeroka łydka. Może szukać takich, w których klamry po przestawieniu obejmą łydkę? A może np. męskie? Masz jakiś pomysł?
 
 
Problem w tym, że takie buty nie będą nadawały się do zwrotu... :(


wlasnie - dobre punkty poruszasz - zdecydowanie bedzie miala klopot cos takiego znalezc.....

TEORETYCZNIE dobrze by bylo dobrac dol buta (but wlasciwy) - waski I w miare twardy -- , a nastepnine "dolozyc" odpowiednio spasowana gore bardziej obszerna I prawdopodobnie bardziej miekka - nie wiem tylko, czy takie cos w Pl jest mozliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące wkładek do butów . Czytam tutaj sprzeczne opinie (jedni je chwalą , inni ganią ). Nigdy nie używałem żadnych wkładek , a będę zmieniał buty i zastanawiam się , czy dokupywać takowe . Proszę o wasze osobiste uwagi i odczucia na ten temat .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące wkładek do butów . Czytam tutaj sprzeczne opinie (jedni je chwalą , inni ganią ). Nigdy nie używałem żadnych wkładek , a będę zmieniał buty i zastanawiam się , czy dokupywać takowe . Proszę o wasze osobiste uwagi i odczucia na ten temat .

Pozdrawiam

jeśli masz problemy ortopedyczne - to tak

jeśli nie - po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By lepiej dopasować buty. Nawet najprostrzy zwykły niebieski Sidas znacząco poprawi trzymanie pięty. Mam 4 letnie buty i wtedy nawet w butach z górnej ( gorno- średniej. .. ;-) ) półki miały nie wiedzieć dlaczego dziadowskie, prawie plaskie wkladki..... Teraz jest z tym lepiej? e1124ecb212ab61e50a4190268143218.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzyłam 3 rodzaje butów Salomona. Jakoś dotąd nie wpadły mi w ręce. Zdziwiło mnie, że często mają tylko 3 klamrym, prze flexie 90-110. To niby lepiej na szerszą łydkę? Ciężko było mi je dopiąć, ale przez to, że nie chciałam zawracać obsłudze głowy by mi przesuwali klamry. I tak nie chciałam ich kupić, tylko porównać.

Wszystkie się okazały szerokie, 98-104mm. To przy rozmiarze 25, czy 26 podają zawsze?

 

Ale, co mnie zastanowiło. Wszystkie z nich miały długą skorupę na podbiciu (w stronę piszczeli), przez co niby trudniej się wsuwa stopę, ale skorupa jest mniejsza w obwodzie kostki w porównaniu do wszystkich innych butów i jedne z nich miały zdecydowanie niższe podbicie, niż wszystkie dotąd przymierzane przeze mnie buty. W żadnych innych nie czułam buta od góry stopy.

Jednak nie blokowało to mnie przed oderwaniem pięty od podeszwy, w zapiętym bucie.

 

Jak dla mnie za szerokie w śródstopiu, ale która pani ma niskie podbicie to warto przymierzyć te buty.

 

Ja chyba będę mogła bloga założyć i pisać recenzje butów, pewnie niejednej kobiecie by to pomogło w doborze butów :) Już sobie wyrobiłam jakieś wrażenia, mam odniesienie do tylu rodzajów butów, co żadna inna. Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać :D

 

Najniższe są te:

http://www.salomon.c...?article=391538


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordice wypróbowane, leżą dość dobrze, ale nie pokochałam ich. Są wredne, przez nie do dziś bolą mnie uda i łydki, zmuszały mnie do niemożliwego. Musiałam co 200m robić przystanki, bo inaczej bym padła i nie miała siły się podnieść.  Pierwsze wrażenie na stoku okropne, myślałam, że coś jes nie tak, że nie wpięłam się w narty, czy coś. Później szło mi już lepiej. Jakbym musiała uczyć się narciarstwa od nowa.

O co chodzi? O flex, wysoki. O pozycję narciarską. Musiałam jeździć tak nisko, jak nigdy dotąd. Nogi mnie strasznie bolały, nawet drżały.

 

Prawie, że dałam radę jeździć do końca karnetu :) Żadnego bólu stóp, ucisków, drętwienia. Tylko na początku zimno w palce, jak zamarzły to już nic nie czułam :D

Pięta jednak nie trzyma, jak należy. Stopa, łydka super, ale z piętą i koską muszę coś zrobić, jakieś pianki, czy coś.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Heja,

 

Polujac na ostatnie wyprzedaze udalo mi sie kupic buty K2 Spyre 110, wybralam rozmiar 25.5 z dlugoscia skorupy 295mm. Po dluzszym noszeniu w domu, doszlam do wniosku, ze sa one jednak za duze, czulam komfort zaraz po wlozeniu, po jakims czasie mialam juz wrazenie, ze stopa troche mi lata. Udalo mi sie wymienic na 24.5(dlugosc skorupy 285) i tu sie pojawia problem... Jedna stope mam o dlugosci 26.0 a druga 25.5, jedna czuje ze sie ulozy, chociaz do komfortu dalej daleko, a druga obumiera w procesie ugniatania :(

 

Stad moje pytanie, oddawac buty? Czy moze probowac powiekszyc jednego? Tylko wtedy juz szans na zwrocenie nie bedzie.

 

Dzieki i pozdrawiam,

Cześć,

Ogromny szacun, za zdecydowanie się na kupno "za małych" butów :) Dobra decyzja! Pocierp trochę i but się na pewno ułoży. Chyba, że mówisz o ugniataniu punktowym.

W zeszłym roku kupiłem dość twarde buty w rozmiarze 26, długość stóp mam około 27 (też jedna dłuższa, druga krótsza). Po około 40 dniach w tych buciorach, stwierdziłem jedynie, że całe życie jeździłem w za dużych butach.

Co Ci mogę polecić od siebie. Jadąc na stok włóż buty do samochodu (do kabiny nie do bagażnika). Najlepiej na dywaniku przy nawiewie na nogi. Ja dodatkowo zanim się rozjeżdżę, odpinam całkowicie górne klamry.

Ps. Nigdy nie miałem komfortowych butów narciarskich.

Taki suchar :)

Wiesz co jest najprzyjemniejsze w narciarstwie ?

Moment w którym ściągasz buty.

M.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Polujac na ostatnie wyprzedaze udalo mi sie kupic buty K2 Spyre 110, wybralam rozmiar 25.5 z dlugoscia skorupy 295mm. Po dluzszym noszeniu w domu, doszlam do wniosku, ze sa one jednak za duze, czulam komfort zaraz po wlozeniu, po jakims czasie mialam juz wrazenie, ze stopa troche mi lata. Udalo mi sie wymienic na 24.5(dlugosc skorupy 285) i tu sie pojawia problem... Jedna stope mam o dlugosci 26.0 a druga 25.5, jedna czuje ze sie ulozy, chociaz do komfortu dalej daleko, a druga obumiera w procesie ugniatania :(

 

Stad moje pytanie, oddawac buty? Czy moze probowac powiekszyc jednego? Tylko wtedy juz szans na zwrocenie nie bedzie.

 

Dzieki i pozdrawiam,

 

Niestety, przy polowaniu na wyprzedaże, często wybieramy to, co jest, a nie to, co jest dla nas najlepsze. Czasem uda się trafić w punkt, a czasem nie.

Ile modeli butów przymierzyłaś? Dlaczego wybrałaś tę parę? Czy możesz je porównać do innych butów? Czy wcześniej jeździłaś w tak wysokim fleksie? Czy w większym rozmiarze stopa latała Ci wzdłuż, czy na boki?

110 to but konkretny - sztywny, więc o superkomforcie nie może być mowy, ale "obumieranie" stopy jest przegięciem w drugą stronę ;).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, meczyc sie z tymi K2 i wierzyc w odbarczanie jednego buta, czy jednak sprobowac czegos innego? Minus taki, ze tutaj gdzie mieszkam musze jechac baaaardzo daleko, zeby coś przymierzyc.

 

 

Hej Estka, bez paniki, jesli chodzi o flex to nie wybieralam butow, bo takie akurat sie trafily na wyprzedazy ;) szukam czegos z flexem od 90 do 110, to mi doradzono w sklepie przy zakupie nowych Fisherow Trinity, no i po przeszukaniu internetu zgadzam sie , ze czas przejsc na twardsze buty (chociaz powinnam to raczej zrobic juz dawno, do tej pory jezdzilam w Rossignolach Vita 70). W wiekszym rozmiarze generalnie zaraz po wlozeniu stopy czulam sie zbyt komfortowo, musialam dopiac klamry prawie na maxa (mam wąską i chudą stopę), to dopiero pomagalo, a raczej nie o to chodzi.

 

Te Fischery mam, znam i polecam :).

Ja nie pytałam o inny rozmiar, tylko o inne modele - czy jakieś mierzyłaś? Każda firma ma inne kopyto, więc w różnych modelach odczucia są różne, nawet przy tym samym rozmiarze. Trzeba porównać kilka butów, żeby wybrać dobre. Jeżeli nie chcesz jeździć, możesz zamówić przez internet kilka par, a potem zwrócić te niepasujące. Sama mierzyłam kilka modeli, potem zamawiałam do domu kilka innych, zanim wybrałam idealne buty dla siebie (a wszystkie miały podobny flex i rozmiar). Mam buty dokładnie taki rozmiar jak długość stopy (też mam szczupłe, więc w wielu modelach latała mi pięta), a flex wzięłam 90.

Pozdro również :).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na rozmiar mniejsze na bank sie zdecyduje, ale czy z tymi dam rade, to nie wiem. Wlasnie to jest pytanie, czy ew. odbarczanie ma szanse dodac te kilka milimiterow? Na poczatku, jak rozjezdzales swoje, miales wrazenie podkurczania palcow? Jako ze sie wspinam, czuje sie w tym jednym bucie troche jak w bucie wspinaczkowym (wspinacze beda wiedziec o co chodzi) :o i to tylko jedna stopa, do tego dochodzi fakt, ze mam drugiego palucha dluzszego niz pierwszego, to nie ulatwia sprawy. Znalazlam jeszcze dwa modele Headow: head Dream 100, przy rozmiarze 24.5 ma dlugosc skorupy 289 (4mm dluzsza, ale moze bedzie to zbawienne?) i Raptory 110, przy romiarze 25.0 dlugosc skorupy 293, niby 2mm krotsze od dlugosci K2 przy 25.5, ale ze rozmiar 25.0 to moze botek bedzie grubszy i jakos zniweluje dlugosc... Pytanie, meczyc sie z tymi K2 i wierzyc w odbarczanie jednego buta, czy jednak sprobowac czegos innego? Minus taki, ze tutaj gdzie mieszkam musze jechac baaaardzo daleko, zeby coś przymierzyc.

 

Szczerze przyznam, że nie umiem Ci pomóc. Widać, że świadomie podchodzisz do zakupu butów ale but mniejszy o 1,5 cm to może być przesada.

Odpowiadając tylko na Twoje pytanie, nie musiałem podkurczać palców. A jak się czujesz w tym bucie po przyjęciu pozycji zjazdowej ? Nadal musisz podkurczać palce ?

Niech się wypowie ktoś kto zna się na odbarczaniu butów i może miał podobne doświadczenia.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze nart dla instruktora narciarstwa jak i zarówno do jazdy zaawansowanej. Co do nauki to nie odbywa się to za często więc nie przesiaduje cały czas a stoku ucząc, bardziej na wyjazdy ze szkołami podstawowymi i naukę kilku uczniów 3/4 razy w miesiącu. A poza tym jazda swobodna zaawansowana. Proszę pisać swoje doświadczenie z doborem butów głównie instruktorów, którzy uczą i również jeżdzą

???? Trol ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze nart dla instruktora narciarstwa jak i zarówno do jazdy zaawansowanej. Co do nauki to nie odbywa się to za często więc nie przesiaduje cały czas a stoku ucząc, bardziej na wyjazdy ze szkołami podstawowymi i naukę kilku uczniów 3/4 razy w miesiącu. A poza tym jazda swobodna zaawansowana. Proszę pisać swoje doświadczenie z doborem butów głównie instruktorów, którzy uczą i również jeżdzą

 

Powiem bez kozery - czerwone!

 

 

A może to szpieg z innego forum?

Udajemy, że nas tu nie ma...  :ph34r:

 

A co się będę czaić!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd mój nie zobaczyłem czy się dodało bo robiłem to na tel.
 

Cześć

Nie o to chodzi.

Instruktor narciarstwa to osoba, która jest (powinna być) ekspertem w dziedzinie narciarstwa na poziomie podstawowym czyli techniki jazdy amatorskiej, sprzętu, zachowań, taktyki itd.

Zadając takie pytanie na forum nie tylko dajesz dowód braku profesjonalizmu ale - co uderza bezpośrednio we mnie na przykład - powodujesz spadek zaufania do instruktorów jako grupy zawodowej.

Pozdro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Miałem Alpinę, żona ma Nordica - buty RD z wiązanym kapciem i mają automaty. Znam ofertę Rossignol i Lange z segmentu RD i niektóre miały botki pod sznurowadła ale nie były w nie wyposażone. Wiem, że część butów zakłada się tak jak piszecie ale nie spotkałem się z butami bez automatów. Jeżeli się mylę i jest to standard to mój błąd i przepraszam,że się wp.....ałem niepotrzebnie. Sorry Oloss.

Pozdrowienia

Powiem Ci że mnie zaskoczyłeś bo osobiście nie spotkałem jeszcze automatów w butach RD :) Nawet kolega miał Nordica i też standardowo były wiązane.

Sam mam Raptory B3 i próbowałem zakładać bez wyjmowania kapcia i nie dało rady. O wiele łatwiej jest mi zakładać osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że mnie zaskoczyłeś bo osobiście nie spotkałem jeszcze automatów w butach RD :) Nawet kolega miał Nordica i też standardowo były wiązane.

Sam mam Raptory B3 i próbowałem zakładać bez wyjmowania kapcia i nie dało rady. O wiele łatwiej jest mi zakładać osobno.

Cześć

Chyba nigdy nie miałem typowych butów RD robionych na miarę ale zazwyczaj jeżdżę w twardych butach. Mam wrażenie, że żeby zakładać buty tak jak piszesz kapeć musi być wiązany właśnie w tym celu. Jak się teraz spokojnie zastanawiam to innej przyczyny wiązania kapcia nie widzę. Ale zaznaczam, że to czysta konfabulacja. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele łatwiej jest mi zakładać osobno.

 

Widać na zdjęciu, że botki mają bardzo długi odcinek sznurowany - od palców (powiedzmy, że jak w butach wspinaczkowych). Chyba raczej nie dociągnie się ich po włożeniu do skorupy. Czyli chyba takie zakładanie jest przewidziane.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chyba nigdy nie miałem typowych butów RD robionych na miarę ale zazwyczaj jeżdżę w twardych butach. Mam wrażenie, że żeby zakładać buty tak jak piszesz kapeć musi być wiązany właśnie w tym celu. Jak się teraz spokojnie zastanawiam to innej przyczyny wiązania kapcia nie widzę. Ale zaznaczam, że to czysta konfabulacja. ;)

Pozdrowienia

 

Kapeć jest tak dokładnie wiązany aby polepszyć trzymanie stopy a nie aby był tak wkładany. Tak sądzę na podstawie analogii w butach do wspinaczki (o tym wspominałem)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...