Skocz do zawartości

Soelden czy Stubai?


dziabulek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie zastanawiam się nad tym 2 miejscami, są one popularne także pewnie wielu z Was było w obu i ma doskonałe porównanie. Dodam , że chodzi o połowę marca. Liczę na Waszą pomoc. Przy okazji jak ktoś ma namiar na jakąś fajną kwaterę w którymś z tych miejsc również będę wdzięczny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Osobiście polecam Soelden. Sam miałem tam trzykrotnie przyjemność być na wyjazdach "wiosennych" (a więc marzec/kwiecień) i na prawdę gorąco polecam, zwłaszcza ze względu na panujące w górnych partiach iście zimowe warunki, które zapewniają dwa lodowce. Co ważne, te górne partie, mimo iż są zmieszczone na stosunkowo niewielkiej, w skali alpejskiej powierzchni nikogo w stan znudzenia nie wpędzą. Ponadto, jeśli oczywiście zima nie okaże się tragiczną, do jazdy w tych porach roku nadają się jeszcze tereny zlokalizowanego niejako po drodze na Rattenbach i Tifenbach, a więc Hochsoelden (bodajże pięć krzeseł, z kilkukilometrowymi trasami o różnym poziomie). Niżej niż Hochsoelden zjazd zazwyczaj też jest możliwy, ale to bardziej w celu dojechania na koniec dnia do auta, niż faktycznej jazdy. Nie wiem, jak w miesiącach wiosennych jest w okolicach tras czerwonej 2 i czarnej 3, bo niestety, nigdy o tej porze roku tam nie dotarłem. Wiem tylko, że były otwarte. Ale rozum podpowiada, że z racji wysokości npm. żałować nie miałem czego. Na uwagę zasługuje fakt, że dobre warunki powinny też panować w oddalonym o kilkanaście kilometrów Obergurgl/Hochgurgl (nie wiem, ja teraz się ma sprawa jednego karnetu z Soelden - dwa lata temu go zdaje się jeszcze nie było, ale miejscowi mówili o takich planach). Reasumując, myślę, że Soelden daje na tę porę roku większe możliwości niż Stubai, gdzie sensownych wysokości, wymaganych o tej porze roku mamy mniej. Właściwie tylko lodowiec, położony na górze Schaufelspitze wydaje się być do tego dobrym, ale tutaj zaznaczam, że moja wypowiedź jest nieobiektywna - bywałem tam jedynie we wcześniejszych miesiącach. Apropos kwatery. Postaram się podrzucić coś z Soelden na dniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi , jeśli chodzi o Stubai to bardziej chodzi mi o jazdę na lodowcu , wyjazdy miałby być 7 marca (na 1 tydzień) myślę , że wtedy jeszcze powinny być czynne wszystkie trasy lub chociaż jakieś 80% ktoś ma doświadczenia w tym względzie obojętnie czy z Solden czy z lodowca Stubai?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...