Skocz do zawartości

Najtrudniejsze stoki.


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

JK chodziło o to że tam gdzie są fajne trasy lub ciekawe tereny nie potrzeba wyciągów bo mozna z buta lub "foki"... ;)
Oczywiście zime mamy taką że teraz nie da się nawet "foczyć" poza Tatrami, a co dopiero zjezdzać :P
Na takich trasach i tak sie zjezdza jak jest spory opad swieżego śniegu lub jest duża pokrywa, a wtedy zarosnieta trasa w niczym nie przeszkadza.

Przykładem jest Beskid Żywiecki, na którym poza Pilskiem nie ma praktycznie stoków narciarskich, a są to jedne z lepszych terenów do uprawiania turystyki narciarskiej i zjazdów poza trasami, no tylko trzeba dać coś od siebie żeby mieć trochę przyjemności.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co tak malo napisali. Nie jechali nigdy przez Brennero?
Najbardziej stroma jest ta trasa patrzac z autostrady jadoc do Wloch. W druga strone sie nie zauwaza. Na wiosne kiedy snieg topnieje, widac podkopane poprzeczne progi aby snieg pozostal na tasie a nie zsuwal sie na dol. Prawdziwie czarna jak kilkadziesiat innych w Austrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj na spokojnie co Polm napisał.
Będziesz wiedział.

 

Dalej nie wiem.

 

Kto jak kto, ale Ty powinieneś kojarzyć, że nachylenie 55 stopni na jakieś trasie czy nawet skiroute dla ludu,  jest niemożliwe.

 

Wszystkie materiały jakie wrzuciłeś potwierdzają to co napisałem.

 

Zestawienia do których podajesz linki, powielają błędy przedstawione w reklamach, lub dokładają swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem.

Kto jak kto, ale Ty powinieneś kojarzyć, że nachylenie 55 stopni na jakieś trasie czy nawet skiroute dla ludu, jest niemożliwe.

Wszystkie materiały jakie wrzuciłeś potwierdzają to co napisałem.

Zestawienia do których podajesz linki, powielają błędy przedstawione w reklamach, lub dokładają swoje.

Polm napisał, że tam jest wariant.
Obejrzyj sobie film i zobaczysz, że ciut w prawo są zacne żleby. Może tam ten wariant? Popatrz na fotkę z oddali i zobaczysz, że teren ma potencjał. Twoje przekonanie mnie nie przekonuje. Poszukam i znajdę.
http://fantasybob.bl...t-gets.html?m=1
Różne są trasy, w Sunshine Village np Delirium Dive. Zgaduję, że tu podobnie.
Popatrz na te żleby na prawo w kierunku zjazdu dochodzące do trasy. Pewno któryś jest przejezdny i ma te 142 czyli 55 stopni, bo skąd te liczby by wzięli, ot tak z fantazji przeskoczyli z 80 na 142?

Załączone miniatury

  • 1448-Langer Zug_Lech_80 Prozent_100DPI.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że prawie nikt. 45 stopni na boisku (a tym jest Harakiri) to zupełnie coś innego niż linie które pokazujesz. Osobiście znam może 10 osób, które by sobie poradziły. W ciemno stawiam na Wujota i MarioJ oraz ich skitourowo-freeridową ekipę (wszystkich nie będę wymieniał). Dodałbym do tego 3-4 osoby spoza forum i finito.


Miło sese.
Dzisiaj zjeżdżałem 45st, początek żlebu dochodzi do 50. Zakończyliśmy sezon narciarski. Super!

P.S. ja też nie wierzę żeby na trasie narciarskiej było 45 at na długości 100m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło sese.
Dzisiaj zjeżdżałem 45st, początek żlebu dochodzi do 50. Zakończyliśmy sezon narciarski. Super!
P.S. ja też nie wierzę żeby na trasie narciarskiej było 45 at na długości 100m.

Ty możesz sobie tam nie wierzyć.
Napisz do niej.
Lokaleska.
Podpowie ci którym zlebem do trasy Langer Zug dojechać by zaliczyć te 55.

Załączone miniatury

  • stock-photo-winter-snowflake-cold-snow-skiing-sunny-mountains-blue-sky-austria-003dbe06-2ade-4b21-befb-a382ca44b35a.jpg
  • 8d109953bd.jpg
  • d5990d9f19.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok to ile to jest stopni albo procent?
attachicon.gif11.jpg
Może z innego ujęcia,
attachicon.gif1.jpg
attachicon.gif2.jpg attachicon.gif3.jpg 
Oby było nam dane, wrócić tam jak najszybciej...
PS. pytanie dla Admina, dlaczego fotki wrzucane ze smartfon są zdeformowane?

PS2. dobra wrzuciłem już z kompa...

 

To jest ok 37 stopni

 

Miejsca w których byłam
1. Arapahoe Snowbasin- Montezuma bowl .... trochę adrenaliny dodawały skały, w porywach chyba do 35 stopni

http://mobile.3dskim...pahoe/montezuma
2. Palavicini- Janek Koval objeździł z Olą.... próbował nieskutecznie zawiesić się na drzewach.

Pallavicini podaje średnią nachylenia góry na 38 stopni, a wejście na 40 stopni.
My z mężem zrezygnowaliśmy jak zobaczyliśmy narciarzy walczących trawersem w słabych kwietniowych warunkach.

http://mobile.3dskim...pahoe/east_wall

Copper Mountain
East side- 2-3 wyjazdy z koleżankami bez spinki. To moje pamiętne miejsce gdzie spotkałam pana Henryka-94 lat i tez dawał radę. Tylko jest dość wysoko i nie lubię tam jeździć bo walczę z bólem głowy przez 3 dni.

http://mobile.3dskim...ntain/east_view

Próbowałam znaleźć ile ma Harakiri i Hells Bells w Angel Fire w Nowym Meksyku.... to były moje pierwsze stromizny.... w USA. Jak się podchodzi to nie widać trasy, aż narty nie zaczną wystawać do połowy.
Pojawiają się tam narciarze i zaczynają się trząść .... po czym delikatnie wracają skąd przyszli.
Hells Bells podają różnicę w pionie
669 stóp i długość 0.47 Mile

Big Couloir w Big Sky Montana - przymierzałam się w grupie z „Danem”
Podobno ma 50 stopni nachylenia - ale z opisów podają, że najbardziej stromo jest na wejściu do żlebu a potem już dobry śnieg i wcale nie tak stromo jak na innych okolicznych trasach.

Według wujka gogla w USA najbardziej stroma to trasa Rambo w Crested Butte- w Kolorado ma 55 stopni nachylenia,
I przy każdym skręcie skokowym spada się ok 8 stóp, czyli 2.4 metra w dół.

http://mobile.3dskim...estedbutte/peak

Ladnie napisane : na Palaviccini w drzewach, jak powiedzialas : spada sie ladnie  przy kazdym skrecie :  na drzewie wlasnie znalazlem sie przez to - skrecilem, nie wyrobilem sie i  wyladowalem nartami na drzewie ponizej….

 

Dalej nie wiem.

 

Kto jak kto, ale Ty powinieneś kojarzyć, że nachylenie 55 stopni na jakieś trasie czy nawet skiroute dla ludu,  jest niemożliwe.

 

Wszystkie materiały jakie wrzuciłeś potwierdzają to co napisałem.

 

Zestawienia do których podajesz linki, powielają błędy przedstawione w reklamach, lub dokładają swoje.

55  moze sie utrzymywac a nawet  wiecej - np na Alasce (W Alyeska najbardziej stromy byl Christmass Chute wraz New Year chute - po srednio 45 STOPNI, za to na spadku 500m verticalu - tam nawet nie mozna pomyslec o upadku...) . Troche wiecej niz 55 doswiadczylem w Las lenas : ale musi do tego zaistniec dosc duzo sprzyjajacych okolicznosci, tak jak np w zlebach z Fantazy Ridge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

55  moze sie utrzymywac a nawet  wiecej - np na Alasce (W Alyeska najbardziej stromy byl Christmass Chute wraz New Year chute - po srednio 45 STOPNI, za to na spadku 500m verticalu - tam nawet nie mozna pomyslec o upadku...) . Troche wiecej niz 55 doswiadczylem w Las lenas : ale musi do tego zaistniec dosc duzo sprzyjajacych okolicznosci, tak jak np w zlebach z Fantazy Ridge..

 

To zależy od klimatu. W PL się nie utrzymuje. W Alpach są takie miejsca, ale też słabo. Podobno w Andach nawet ok. 60 stopni potrafi się trzymać.

 

 

 

bo skąd te liczby by wzięli, ot tak z fantazji przeskoczyli z 80 na 142?

 

U marketingowców, to się nazywa wartość "dokładnie skalkulowana". Czyli np. ustalasz cenę 142,86 zł. a nie 140zł czy 145zł. Wtedy klient myśli, że podchodzisz do tego profesjonalnie, a nie chcesz zrobić go w konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od klimatu. W PL się nie utrzymuje. W Alpach są takie miejsca, ale też słabo. Podobno w Andach nawet ok. 60 stopni potrafi się trzymać.

 

 

 

U marketingowców, to się nazywa wartość "dokładnie skalkulowana". Czyli np. ustalasz cenę 142,86 zł. a nie 140zł czy 145zł. Wtedy klient myśli, że podchodzisz do tego profesjonalnie, a nie chcesz zrobić go w konia.

W Andach sie utrzymuje, "zaswiadczylem" na wlasne oczy (Las Lenas to Andy)...

Natomiast kombinacja wiatru,  gestosci sniegu i konfiguracji terenu jest jeszcze bardziej korzystna na Alasce - Chugach, Bella etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszalales? :) ja o trasie? w zyciu

 

 

Nie no... to jest tak, jak piszesz na smart-fonie. Tam miał być przecinek albo nawet nowe zdanie    :wacko:  :D

Ta druga część nie do Ciebie tylko poprzednich przedmówców... 

 

to miało być tak:

 

Dokładnie tak koło 40

 

A Wy o 55 na trasie  :) może jeszcze ją ratrakują....?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... to jest tak, jak piszesz na smart-fonie. Tam miał być przecinek albo nawet nowe zdanie    :wacko:  :D

Ta druga część nie do Ciebie tylko poprzednich przedmówców... 

 

to miało być tak:

 

Dokładnie tak koło 40

 

A Wy o 55 na trasie  :) może jeszcze ją ratrakują....?

 

Pozdrawiam

Popatrz sam Jasiek. Jezdzisz zleby to wiesz. Czemu nie mialby ktos pojechac na prawo patrzac z perspektywy jadacego.

Zobacz 8-9 sek filmu. Zrob stop-klatke. Z perspektywy ogladajacego film na lewo od trasy. W strone szczytu Rufikopf.

Polm pisal, ze to wariant do normalnej trasy Langer Zug, bo sie zaraz laczy. Jasne, ze to free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sam Jasiek. Jezdzisz zleby to wiesz. Czemu nie mialby ktos pojechac na prawo patrzac z perspektywy jadacego.

Zobacz 8-9 sek filmu. Zrob stop-klatke. Z perspektywy ogladajacego film na lewo od trasy. W strone szczytu Rufikopf.

Polm pisal, ze to wariant do normalnej trasy Langer Zug, bo sie zaraz laczy. Jasne, ze to free.

nie wiem, czemu tam nie jezdza……….jezeli nawis jest stabilny to wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...