Skocz do zawartości

Termo-formowanie wkładki buta


TT

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku kupiłem buty Nordica GTS6: http://www.skionline...4&id_modelu=955 http://www.skionline...&id_modelu=1229 Dopiero teraz sprawdziłem, że mają możliwość termo-formowania wkładki (na maszynie). Czy po roku jazdy w butach moge sobie to zrobić i czy to ma sens skoro buty świetnie mi leżą? Czy ktoś może mi napisać coś więcej o tym bajerze. Jak to działa itp. Bardzo dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel w którym stworzono termoformowalne wkładki jest oczywisty- indywidualizacja wnętrza buta do kształtu stopy narciarza. Każdy z nas ma inną stopę i dzięki tej technologii można dopasować wnętrze buta do naszej stopy- to jak odciskanie palca w plastelinie (tylko odcisk naszego palca będzie nam "pasował"). Co do rodzajów termoformowalnych wkładek to mamy do wyboru albo wkładki które pod wpływem ciepłoty naszej stopy rozgrzewają się i dopasowują albo takie do których najpierw należy wsadzić specjalne "suszarki"(ewentualnie podłączyć kablem wkładkę bezpośrednio do maszyny która ją podgrzeje) a następnie wsadzić do buta stopę i przez parę minut odciskać ją w zapiętym bucie. Technologia ta jest coraz bardziej popularna i na pewno zwiększa komfort jazdy. Co do formowania po roku, to zależy czy to wkładka którą dopasowujesz "maszynowo" czy ciepłotą stopy. W tym pierwszym przypadku niektórzy producenci polecają robić to przed każdym sezonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie buty (salomon) ale niestety upijaja mnie w brzeg stopy, przt palcach. Czy po takim podgrzaniu skorupa rozszerzy sie? Na dlugosc, w lydce buty sa dobre. Po zdjeciu buta mam zaczerwieniony brzeg stopy i troche zdretwialy. I nie wiem co robic. CZy mezczyc sie w tych. Czy kupic nowe.

Wygrzej na pewno nie zaszkodzi, a jak nie pomoże to odbarczanie , to i tak jest tańsze rozwiązanie niż kupno nowych butów, tym bardziej że upijają tylko w jednym miejscu. Z tego co piszesz wynika że masz szeroką stopę a salomon robi szerokie buty, więc z innymi markami możesz mieć podobny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom wymaga nagrzania wyższą temp.,miom zdaniem grzech było by tego nie zrobić ,na pewno im nie zaszkodzisz,u nas to kosztuje 0d 20 do 40 pln;)

Szczerze mowiac to nie wiedzialem o tym ze wkladki typu custom trzeba nagrzewac, sadzilem ze same sie dopasowuja pod wplywem temperatury. Ja mam wkladki "Salomon custom fit alu", a buty kupilem uzywane w tamtym sezonie i troche prawa noga mi dretwiala wiec pewnie je oddam do nagrzania, ktos moze wiem gdzie w robia cos takiego w rzeszowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...