Skocz do zawartości

Jakim samochodem najfajniej się Wam jeździło?


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Sezon ogórkowy w pełni więc pytanie jak w temacie. A może ktos miał okazje jeździc jakimis wyjątkowymi samochodami? Jako, że jazda samochodem i jazda na nartach mają wiele wspólnego. Na początek: -najlepszy samochód: subaru impreza jeszcze GT. Szybki, łatwy w prowadzeniu, bezpieczny, świetne hamulce. Dopiero jak sie pojeździ takim samochodem to wiadomo co to znaczy samochód. - zdecydowanie sportowa slalomka -najwieksze kuriozum: HUMMER H1 - jazda bardziej porównywalna z traktorem niż z samochodem ale przechodzi wszystko.- typowa narta offpiste, radykalna -najgorszy samochód: VOLVO 850 KOmbi - samochód wspaniały pod względem ergonomii i wyglądu i absolutnie nie do jazdy. Może fajnie na autostradach ale na zakretach porównywalny chyba tylko z PASATEM - jakis wołowaty, wolno reagujący i cięzko ocenić czy nad czy podsterowny, dziwny. - taki kiepski allround, mało taliowany i bez charakteru, choc z piekną szatą -najwiekszy total: ŻUK chyba 30 letni jeszcze z 3 biegową skrzynią. - zajeżdżona narat o konstrukcji bazującej na tworzywach np. KNEISSL ISR Zaznaczam, że to moje prywatne opinie. Pozdrawiam i do zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdarza się prowadzić autka takie jakie sa w firmie. A bywają to duże "hamerykanskie" wielkie gabloty takie jak Lincoln Navigator, Infinity QX 56 czy Chevrolet Van SE (salonka 6-litrowa). Trudno to porównać do jazdy na nartach a bardziej do jazdy wygodna gondolką :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako,ze jestem zagorzalam wielbicielka aut typu SUV moge stwerdzic ,iz dotychczas najlepiej jezdzilo i jezdzi mi sie lexusem rx330 , najgorzej w moim rankingu wypada ford escape , a ku mojemu zdziwieniu rowniez mercedes ML ,pomimo tak bardzo cenionej marki nigdy sie nie spodziewalam ,ze suv w tym wydaniu bedzie totalna klapa.ponoc roczniki 2006 w zwyz juz sa nieco lepsze ,ale nadal nie to czego sie wymagaloby placac taka cene za taki samochod. honda crv i toyota rav 4-na drugim miejscu -bardzo fajne autka jeden maly minus troche za malo miejsca w srodku :o pozdrawiam wszystkich narciarskich automaniakow;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='leśny dziad']Pełna zgodność! Do tego całkiem znośnie pali. jezeli GT = WRX to tez sie zgodze....... troche brakuje 6-go biegu.... najgorszy przerost tresci nad jakoscia: range rover: wspaniale rozwiazania ale jakosc ,,,,straszna: np ogrzewana elektrycznie PRZEDNIA szyba: pare razy specjalnie nie czysiclem z wartswy 20cm sniegu i po pol minuty cala pokrywa splywala z szyby. doskonaly subwoofer z oddzielnym sterowaniem, pneuatyczne zawieszenie (kit do zmiany na mech kosztowal 1800$ + robota). najlepszy w teren: jeep wrangler z 4l silnikiem i zespolami dana najlepszy na dlugie podroze po autostradzie: merc E najlepszy SUV: 4Runner unlimited v8 najlepsza proporcja ceny do oferty; subaru legacy zwlaszcza station z elelmntami GT.......... na malucha mialem sposob: po pierwsze rozbieralem silnik i gladzilem wszystki wloty i wyloty a poza tym instalowalem radio z duzymi glosnikami zeby zagluszyc silnik........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jezeli GT = WRX to tez sie zgodze....... troche brakuje 6-go biegu

GT to nie do końca to samo co WRX. Silnik 2.0 Turbo ale zdecydowanie mniej elektroniki sterującej układem jezdnym. Mnie zawsze IMPREZA 1 podobała sie najbaradziej no a to co zrobili z tym samochodem teraz to tragednia.

najlepszy SUV: 4Runner unlimited V8........

Mnie sie wydawało, że 4RUNNER to juz raczej terenówkla a nie SUV. Kiedys to był samochód, który chciałem mieć. Sprawdziłem i zgadza się bo kiedys to była terenówka a teraz nie wiadomo co czyli SUV. Masz rację. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GT to nie do końca to samo co WRX. Silnik 2.0 Turbo ale zdecydowanie mniej elektroniki sterującej układem jezdnym. Mnie zawsze IMPREZA 1 podobała sie najbaradziej no a to co zrobili z tym samochodem teraz to tragednia. Mnie sie wydawało, że 4RUNNER to juz raczej terenówkla a nie SUV. Kiedys to był samochód, który chciałem mieć. Sprawdziłem i zgadza się bo kiedys to była terenówka a teraz nie wiadomo co czyli SUV. Masz rację. Pozdrawiam

nie wiem czy piszemy o tym samym; mozliwe ze to co tutaj mozna dostac jest inne; w zasadzie sa dwie wersje WRX z 230 km i STI z 300 km; obydwie dostepne na rynku WRX jest bardziej cywilizowana (nawet a automatic co juz jest demented) STI to w zasadzie to co jezdzi w rajdach (oczywiscie street ready) co do 4-runner to tez jest kwestia co sie nazywa 4-runner w europie i w usa. w europie np byly terenowki nazywanne 4-runner, ktore z amerykanska wersja 4R nic nie mialy wspolnego. w usa 4R zawsze byly SUV. to jest pulapka w ktora latwo mozna wpasc;specyfikacje a takze cale modele moga oznaczac tut i tam zupelnie co innego. podobne byly land cruiser, ktore faktycznie narodzily sie jako terenowka; obecnie to najwyzszej klasy tzw luxury SUV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na dzień dzisiejszy - jedyne czego oczekuję od autka - to to, żebym dojechał do celu - bez zbędnych wrażeń :), bez nieoczekiwanych emocji, bez ryzyka i wariatów "za kierownikiem".. . Emocje z jeżdżenia, z tego co pamiętam - robił pierwszy "maluch".., później Duży Fiat kupiony z "demobilu" (jakaś erka, czy cuś)" - hmm.. - temat pewnie, w którym nie powninienem może się wypowiadać... :) :), Wasze zdrowie... pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Astra2 ,panowie zejdzie na ziemię

Ja tez jestem na ziemi. Gdybym nie był to napisałbym, że najlepiej jeździło mi się N-grupowym Subaru ale żeby takim jeździć to juz naprawdę trzeba sporo umieć - wtedy jest przyjemność a nie walka. Pozdrawiam Witam

nie wiem czy piszemy o tym samym; mozliwe ze to co tutaj mozna dostac jest inne; w zasadzie sa dwie wersje WRX z 230 km i STI z 300 km; obydwie dostepne na rynku WRX jest bardziej cywilizowana (nawet a automatic co juz jest demented) STI to w zasadzie to co jezdzi w rajdach (oczywiscie street ready)

Teraz to u nas jest juz chyba więcej wersji amerykańskich a róznice są bo tam jest silnik 2,5 a nie 2.0 no i to co piszesz - automaty - horror

co do 4-runner to tez jest kwestia co sie nazywa 4-runner w europie i w usa. w europie np byly terenowki nazywanne 4-runner, ktore z amerykanska wersja 4R nic nie mialy wspolnego. w usa 4R zawsze byly SUV. to jest pulapka w ktora latwo mozna wpasc;specyfikacje a takze cale modele moga oznaczac tut i tam zupelnie co innego. podobne byly land cruiser, ktore faktycznie narodzily sie jako terenowka; obecnie to najwyzszej klasy tzw luxury SUV

Ja myslałem o takim klasycznym 4 RUNNER (przerobionym z HILUXA) czyli terenówka. A wersja amerykańska to klasyczny duży SUV. Nie lubię SUVów. Albo jazda w terenie albo na szosie NIe da się zrobic samochodu do wszyskiego. Dlatego HUMMER 1 bo to terenówka w każdym calu, którą sie jeździ bardziej jak traktorem a nie późniejsze osmieszjące ideę wersje. POzdrawiam Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie powinnam glosu zabierac, ale...jednak tez jezdze samochodami...jako pasazer:) Z czuloscia wspominam rodzinne wypady syrenka Bosto...bez tylnich foteli, tylko my (ja, siostra i pies) mialysmy (bo pies tez dziewczynka) rozlozony kocyk z tylu i gralismy w karty:) Mama za kierownica!!! i rzeczywiscie krolowa polskich drog z pierwszenstwem przejazdu na kazdym skrzyzowaniu...bo wszystkie inne samochody baly sie mamy i syrenki :))), juz wtedy na drogach bylo wiele dobrych samochodow a syrence zderzenia nic by nie pogorszyly... No i niesamowite jedno doswiadczenie...jak kolo odpadlo:) jak jechalysmy z gorki i zaczelo turlac sie przed nami:) Niesamowity widok!!! A gorka zakonczona zjazdem na bardzo ruchliwa droge:) Mama rewelacyjnie skrecila w row:))) Porownanie do nart??? Jakies rozklekotane narty z wypozyczalni z odpadajacymi zapieciami:) Co do SUVow... Zaluje, ze w Londynie nie zwyciezyl wyborow na burmistrza kandydat, ktory popieral potrojna oplate za wjazd do centrum (pierwsza strefa) wlascicieli tych samochodow, ktore raczej na jazde miejska nie sa przeznaczone...a juz szczegolnie pod wzgledem zanieczyszczen... Z drugiej strony teraz trwa debata w UK nad wyzszym opadatkowaniem SUVow, starych samochodow, a nad duzymi znizkami dla malo zanieczyszczajacych:) A tu cos dla Ciebie Mitek, moze jeszcze nie widziales??? Sexy Subaru:))) [ame="http://www.youtube.com/watch?v=Vasc8ghyu1g"]YouTube - Sexy Subaru Forester Sumo Carwash[/ame]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu cos dla Ciebie Mitek, moze jeszcze nie widziales??? Sexy Subaru:)))

Witam Dzieki. Sama słyszałaś. Japanese SUV..... Fajne zdjecia i super reklama tylko, że to nie ma ju nic wspólnego z legendą SUBARU. Szkoda. Zminili sie dyrektorzy, stylisci i mamy Lanosa z wlocikiem. Wizualnie SUBARU tak jak zresztą wiekszośc samochodów staje się bezpłciowa. Trudno takie są potrzeby rynku. Samochody niwieścieją - w potocznym rozumieniu tego słowa. I szkoda! Tylko dlaczego? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...