Skocz do zawartości

Gdzie na narty w woj. lubelskim ?


mario_fun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do tego Chrzanowa to sie zapowiada super...tylko mam jedno pytanie dotyczące odlełogści od Zamościa tam jest podane 45km to jest rzczywista odległość drogowa czy to jest w lini prostej jak drogą powietrzną?

W rzeczywistości jest około 60 kilosów. Z Zamoja kierujesz się na Szczebrzeszyn, tam skręcasz w prawo na drogę nr 74 i przez Gorajec oraz inne pipidówki dojeżddżasz do Frampola. We Frampolu w prawo, droga 835 Biłgoraj-Lublin i tak dojeżdżasz do Goraja. Tuż za Gorajem kierujesz się na Malinie i jak nie ugrzęźniesz w śniegu, to może dotrzesz, bo to już rzut beretem. Można też z Frampola drogą 74 na Janów Lubelski i stamtąd do Chrzanowa. Droga chyba lepsza, ale trochę dalej. Wydrukuj i zachowaj, będziesz miał jak znalazł:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko ineresowało to czy jest to rzeczywista odległość czy nie:

NIE :D To nie jest rzeczywista odległość. BTW. Jeśli pojedziesz trasą zaproponowaną przez @Miśka, weź łańcuchy, mogą się przydać. Z drogowcami nigdy nie wiadomo, a są to drogi 17. ... przesadziłem... 15. kolejności odśnieżania :) Przy okazji wpadnij do Średniówki i Jędrzejówki. Bardzo mili ludzie tam mieszkają. Na pewno wyciągną Cię z zaspy! Może nawet koniem? Jeśli ostał się tam jakiś rumak:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chrzanowa najlepsza jest...strona internetowa ,otwarcie w tym sezonie tego stoku graniczy z cudem,a wizja lokalna???-krajobraz jak po przejsciu trąby powietrznej z dodatkiem budowy.Górka całkiem fajna ale analizując poziom narciarski w innych lubelskich ośrodkach :) to w Chrzanowie 10% ludzi sobie poradzi.Juz widzę osoby średniozaawansowane (a takich najwiecej) na tej ściance.Ogólnie rzecz biorąc czeka właściciela jeszcze dużo pracy ale chwała mu za to że stara się zrobić coś nowego .Kiepski dojazd ,brak parkingu,zero gastronomii,zreszta czegokolwiek,stoją tylko kikuty słupów od wyciągu.Może wkrótce będzie coś wiecej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w Rablowie, nowy budynek wypozyczalni, karczma i noclegi, bramki na karty, a z dluzszego stoku to chyba lipa, ale kto wie, moze jakis halny przyjdzie i powali las pod stok :)

Zamiast halnego wystarczy dobra piła i kilka spychaczy...pod warunkiem że kochani ekolodzy się zgodzą i właściciele gruntów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak widać nie ma śniegu w naszym regionie, ale ja postanowiłem poszukać stoków w moim rejonie najlepszych jakie są i mają być: 1. Rąblów - www.nartsport.pl (najlepszy jaki znam, niedaleko Kazimierz Dolnego) 2. Chrzanów - www.nartraj.pl (nie wiadomo czy będzie czynny, bo to ma byc jego pierwszy rok, za Krasnikiem) 3. Batorz - www.wotex.pl (nie byłem ale podobno fajny, za Kraśnikiem) 4. Parchatka (najstarszy stok w tym regionie a zarazem najgorszy, dla zaawansowanych narciaży którym nie przeszkadza brak wygody, koło Puław) 5. Bałtów - http://baltowskipark...ski_podglad.htm (stok który też ma być otwarty w tym roku, niedaleko Łodzi) 6. Bełchatów - www.gorakamiensk.info (daleko i to sporo ale podobno super) 7. Jacnia - www.jacnia.pl ( stok niedaleko Zamościa taki siaki) Pozdrawiam wszystkich narciarzy i snowboardowców, i życze duzo śniegu.

1.Rąblów -było ,jest i będzie :) chyba każdy z narciarzy lubelskich był tam chodz raz.Pan Antoń pewnie dołoży jakies niespodzianki na nowy sezon . 2.Chrzanów -jak wspomniałem wczesniej w postach -do chrzanu i jeszcze wiele potrzeba aby uruchomić tę górkę -moim zdaniem nie ma szans na start w tym sezonie. 3.Batorz niewiele lepsze miejsce,póki co solidnie rozkopane i małe szanse na start. 4.Parchatka-ośrodek muzeum-wymaga inwestycji i to dużej bez tego szkoda sobie głowy zawracać tym miejscem. 5.Bałtów-obecnie najlepiej przygotowane miejsce do uprawiania narciarstwa w okolicy Lublina (niestety 120km) ale wszystkie inne ośrodki mogą się schować pod każdym względem. 6 i 7 nie wypowiem sie gdyż nie miałem okazji zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem nową galerie stoku w Chrzanowie i sie zasatnawiam jak on wogóle będzie wyglądał? Jak bedą porpowadzone trasy?Co gdzie bedzie? itp. Barkuje mi takiej mapki jaka jest np w jacni:http://www.jacnia.pl...WQ9MyZzdHI9MTU= Jeśli ktoś wie i sie orientuje może niech coś rzuci choćby samoróbka w paint-cie Tak patrząc to prace są prowadzone z rozmachem budżetem i profesjonalizmem(nie wiem nie znam sie takie są moje odczucia) Może w tym roku go otworzą,śniegu nie widać więc mają trche czasu jeszcze na budowe. Zawsze lepiej niech bedzie jakiś stok niż ma go nie być wcale;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem nową galerie stoku w Chrzanowie i sie zasatnawiam jak on wogóle będzie wyglądał? Jak bedą porpowadzone trasy?Co gdzie bedzie? itp. Barkuje mi takiej mapki jaka jest np w jacni:http://www.jacnia.pl...WQ9MyZzdHI9MTU= Jeśli ktoś wie i sie orientuje może niech coś rzuci choćby samoróbka w paint-cie Tak patrząc to prace są prowadzone z rozmachem budżetem i profesjonalizmem(nie wiem nie znam sie takie są moje odczucia) Może w tym roku go otworzą,śniegu nie widać więc mają trche czasu jeszcze na budowe. Zawsze lepiej niech bedzie jakiś stok niż ma go nie być wcale;)

Mam kilka fotek z Chrzanowa i Bałtowa ,jeśli chcesz to na maila nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać :D : Kielce Telegraf - http://www.rekreacja...pg=narttelegraf (podobno stromy, porównywany z Nosalem) Kielce SABAT - http://sabatkrajno.fm.interia.pl/ (stok ma powodzenie bo jest długi i dobrze przygotowany)

Sabatu nie znam więc się nie wypowiem ale Telegraf to wąska kiszka w lesie -zaczyna się ostro a potem dłuuuugie wypłaszczenie na dole -żadna rewelacja w takiej odległości od nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wsztkim forumowiczom a tera zdo rzeczy-uzupelnienie do postu interski... 1)jacnia-to takiie bobliwo bis.....czyli jest "wszystko"...tylko nie ma gory..a nawet gorki...w kazdym razie taka jacnie moze sobie usypac kazdy w ciagu paru godzin po domem.. 2)krasnobrod-jest cos takiego -przypomina parchatke czyli muzeum ..a roznica jest tylko taka ze w parchatce jest mimo wszytko bardzo fajna w miare szeroka gorka...(i moglo by tak byc bardzo przyzwoicie ..tylko ze jest male ale-tzn. jezeli nie zmienią sie wlasciciele to nic z tego nie bedzie....bo obecnym armatki sniezne kojarza sie tylko z ....II wojna swiatowa) 3)telegraf-jest to faktycznie kiszka ale jesli nie ma ludzi to jest to bardzo fajna gorka..gora jest ostra i na tygodniu mozna pare godzin godzin pojezdzic 4)co do reszty zgadzam sie z mu... tj. hm interski-im :) .... ps.wlasciciel chrzanowa zarzeka sie ze ruszy w tym sezonie... i najlepzse swiateczno noworoczne zyczonka dla wszytkich

Pogoda sprzyja inwestycjom budowlanym a że śniegu jak nie było tak nie ma więc napewno w Chrzanowie zdąży do wiosny wszystko pobudować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry .odnośnie ćhrzanowa właśnie z tamtąd wróciłem.wd.słów młodego człwieka który doglada terenu sa gotowi do tego by zaćząć czekaja tylko na większy mróz.w trakcie budowy jest hotel oraz brakuje lin na podporach ale założenie tego to chwila.wróze temu stokowi popularność w gronie narciarzy umiejących jezdzić dobrze bo jest on od połowy długości dość stromy. liczy około 500 długości zjazdu i jest dośyć szeroki myśle ze około 100 metrów.ze szczytu robi imponujące wrażenie gdyż nie widac całej trasy bo dośc mocno opada w dół.trzeba będzie tam pojechać i zjechać i wtedy sie zobaczy.ponadto imformuje ze w Krzeszowie nad Sanem tęż jest przygotowywany stok narciarski długość okło 500 metrów przewyzszenie około 70 metrów i równięz dość stromy.jak sie wybiore i poglągam to opiszę.aha ponoć otwrcie jeszcze w tym sezonie art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No nie wiem..... ja sie nie zawrocilem i nie mialem czego zalowac: 1. Ceny odpowiednie do warunkow lubelskich. 2. W porownianiu do Bobliwa(płaskie jak stól- nawet pewnie po tej modernizacji) i innych mniejszych gorek to jednak na tych 500 m mozna sie rozpedzic 3. Dwa orczyki i zadnego stania w kolejkach. Polecam.

Zazwyczaj w zależności od umiejetnosci mamy swoją ulubioną górkę,na jednej trasie się nudzimy na innej bawimy w najlepsze.Jeśli chodzi o stok na którym byłeś to może być ale napewno nie dla ludzi średniozaawansowanych a takich jest u nas najwięcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jacnia... Byłem ostatnio jest fajnie bo nowocześnie ale bez rewelacji,stok za płaski a że krótki to już norma.Teraz z tego co czytam jest nieczynny (pogoda) Podczas mojego pobytu jedna bramka była nieczynna tworzyła się kolejka (tak niebezpieczna dla naszego sprzętu) Na stoku był lód (i dobrze bo można było się rozpędzić) No i jest przekłamanie na stronie:mad: piszą że można jeździć po obu stronach wyciągu dużego ,a można tylko z jednej. Wybieram się do Chrzanowa czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać wątek "Tanie wyjazdy w Alpy", właśnie dziś wróciłem z Austrii, stacja narciarska Hochkar. Było super, hiper zajefajnie. Ja wyjeżdzam z Chełma, przez Lublin, do W-wy. Kto ma ochotę, wolny czas i parę złotych, może śmieło dołączyć. Szczegóły na PW, do mnie, lub do nery. Dość ma krótkich, łagodnych i bardzo drogich stoków w woj. lubelskim... Pozdrawiam mario:cool: :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No to z tego co widać za oknem to skończył nam sie sezon na lubelszczyźnie:( Nie udało mi się zwiedzić wszystkich stoków...trudno może za w następnym sie uda.Tak sie zastanawiam jakie to nowości na stokach czekają nas w przyszłym sezonie:confused: Jeśli ktoś coś wie poprosił bym aby o tym napisał:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w okolicy miejscowości Szopowe (niedaleko Malewszczyzny) jest ukonczonczony (prawie?) wyciąg o długości ponad 800 (??) metrów. Zima była jaka była wiec podejrzewam że jeśli to prawda z tym wyciągiem to otwarcie będzie na następny sezon:) Jak dotrę tam rowerem to zdam relację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...