Skocz do zawartości

Freeride na Pilsku


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po lewej stronie górnej stacji Szczytu aż pod samą Szczawinę - rewelacyjna trasa ale UWAGA łatwo zabładzić i zjechać na Słowacką stronę!!!!!

Jakies 3 lata temu (jeździłem wtedy freeride ale na snowboardzie - taki 5 letni epizod w 30 letniej karierze narciarza :D ) wybrałem się z przyjaciólmi i z jednym z GOPR-owców na traske mniej wiecej oznaczoną na niebiesko na poniższym planie. Myślę, że o tym piszesz. [ATTACH]73[/ATTACH] A było to tak: Po traumatycznym oczekiwaniu w kolejkach wyjazd do końca wyciągu VII tj. jakies 50 metrow dalej niż wysiadali wszyscy. Potem trawers w lewo jakieś 400 - 500 m (dla snowboardzistow była to masakra bo zapadaliśmy się dosłownie po uszy i najepsza metodą było ślizganie się na brzuchu metodą misia polarnego, koledzy na nartach mieli naprawde niezły ubaw) w sypkim śniegu o głębokości około 80 cm. Następnie w lini spadku stoku pomiędzy wierzcholkami całkowicie zasypanych choinek - (latem byłem tam na rowerze a choinki miały dobre 3-4 metry :) ) aż do rodzaju przecinki szerokości 5-8 metrów idącej rodzajem grzbietu by w pewnym momencie ostro odbić w lewo w las i po największym spadku pomiędzy gruuuubymi choinkami podłączyć się do trasy 5 powyżej dlonej stacji wyciągu V. Dobrze, że był z nami GOPR-owiec, ktory znał tę trase bo można było łatwo trafić na Slowację albo w Dolinę Glinnego .... Rozeznanie terenu to podstawa !!! Jazda w tak głębokim puchu ..... no cóż ... poezja.

Załączone miniatury

  • pilsko.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Uwielbiam wlasnie Pilsko miedzy innymi za te laski i duuuza ilosc puchu, jedank konkretnie nie umiem powiedziec gdzie, bo z mojej strony wyglada to tak, ze poprostu wjezdzam w las :) i po pewnym kawalku kieruje sie w nim w str stoku zeby wlasnie sie nie zgubic, albo jest tam jeden las :) ktorym dojezdza sie do wyciagu tego srodkowego :) tam naprawde mozna wjechac wszedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajny filmik, kamera jak przymurowana do jadącego. Tak z ciekawości, co to za patent? Ale gdzie te trasy? Szczerze mówiąc zaciekawiła mnie jedynie stabilnośc kamery. Pzdr. tatmak

to jest czyste "oszustwo" oni nie jada a sa holowani na "holu sztywnym" prawdopodobnie za skuterem snieznym. zwroc uwage na nienaturalne ruchy, zupelnie nie odpowiadajace uksztaltowaniu terenu...:(:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czyste "oszustwo" oni nie jada a sa holowani na "holu sztywnym" prawdopodobnie za skuterem snieznym. zwroc uwage na nienaturalne ruchy, zupelnie nie odpowiadajace uksztaltowaniu terenu...:(:(

w pewnym momencie widacnawet ze do holowania uzywaja kijka ... :) fake... co do tras FR na Pilsku, to zdecydowanie polecam trasę o której pisze xed. Ciężko na nią trafić, ale jak się trafi to jazda przednia. Przecinka, o której mowa to pas graniczny, odbijając w odpowiednim momencie w lewo mamy ok 200-300 metrów zjazdu po niezbyt gęstym lesie, nachylenie cięzko mi określić ale wydaje mi się że ok 30-35 stopni. Kijkami napewno nie trzeba się odpychać :) Raz próbując najechać na tą trasę pobłądziliśmy ze znajomymi w lesie, i trafiliśmy na Słowacje, po kiludziesięciu minutach dotarliśmy do żółtego szlaku i nim na sam dół :) [ame="http://www.youtube.com/watch?v=rcn6eh-HBpQ"]YouTube - zapomnian? drog?-oXs[/ame] na tym filmiku chłopaki zjeżdżają właśnie tym żółtym szlakiem. Kolejna warta polecenia trasa i chyba najbardziej popularna, to "dziewiątka" wiedzie ona między drzewami po zboczu widocznnym po lewej stronie wyciągu na szczyt. następna to trasa z Pilska na Kopiec. Po wejściu na sam szczyt należy się udać w prawo, aż na skraj zbocza, stamtąd w dół kierując się właśnie na Kopiec, jednak nie polecam jej gdy nie ma dobrej widoczności, można pobłądzić. Jednak trasa na prawde fajna - mało drzew, a te które są, to i tak są przysypane śniegiem, bardzo fajny spad szczególnie w początkowej fazie, na koniec trzeba podejśc kawałek pod kopiec. Ciekawy fragment jest też zjeżdzając z trasy nr 6 w prawo, tuż poniżej polanki, która wpada do lasu. jedzie się tam w małej dolince na dnie której płynie potok. Po drodze można fajnie poskakać na zwalonych konarach drzew. wyjazd z trasyok 50 metrów od Szczawin, też na niebieskiej 6. Warto też wspomnieć o przecince na czerwonej 5 na odcinku Miziowa Szczawiny. Zjeżdzając należy trzymać się prawej strony, tuż przed tym w miarę stromym zakrętem odbić w prawo - ok 100 m zjazdu, całkiem stomego, wąsko (ok3-4 metry) pomiedzy drzewami i muldami. Generalnie tras Fr jest na Pilsku na pewno dużo więcej, poprostu jak się zna góre to można właściwie wszędzie wjechać w las. Poza jednym nieplanowanym wypadem w strone Słowacji, nigdy nie jeździłem po tamtej stronie Pilska, a tereny są tam napewno przednie. W lato planuje zwiedzić Pilsko na quadzie i posuzkać tam jakichś ciekawych miejsc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan koval, gregor_g4: to moze rzeczywiscie tak wygladac, jak piszesz, ale tak nie jest. w opisie mozna przeczytac, w jaki sposob to nakrecilismy: "Filmik kręcony kamerką umieszczoną na kijku narciarskim trzymanym przez jadącego". patent zapozyczylismy z netu. nota bene koles, ktory to najprawdopodobniej wymyslil (http://www.wwt3k.ownlog.com/), rowniez jezdzil z Pilska. mnie rowniez do dzisiaj rozpieprza to, ze obraz jest tak cholernie stabilny. normalnie, kiedy kamere trzymalismy w reku, nagranego filmu nie dalo sie prawie ogladac, bo Praktica, ktora mamy nie ma zadnego systemu redukcji drgan. jezeli nadal nie wierzysz, przyjrzyj sie odbiciu w goglach Zoltana i Kamila (np. 1:28). widzisz tam jakis skuter sniezny? jest reka i kijek :) poza tym wyobrazasz sobie skuter, ktory wjezdza w polmetrowa przerwe pomiedzy drzewami i przejezdza non toper przez choinki? :) @all: co do trasy natomiast - polecam bardzo goraco. moim zdaniem najwieksza miodnosc i dlugosc zjazdu w stosunku do szybkosci wjazdu i liczby ludzi w kolejce. wczesniej probowalismy start dwoma orczykami ze Szczawin(y?), piechota kilkadziesiat metrow w gore na szczyt i lasami z powrotem (fragment filmu jest takze z tej trasy), ale wjazd + wejscie jest dluuugie, masa ludzi + idzie sie zmeczyc wejsciem, jezeli nie masz rakiet. [przy okazji: film, ktory dal gregor_g4, pokazuje trase, na ktora mozna stamtad wjechac, jezeli za bardzo odbijesz z Pilska w prawo - konczy sie na parkingu pod krzeselkami. nie polecam, jezeli nie wiesz dokladnie, gdzie jestes, bo latwo mozna zjechac jeszcze bardziej w prawo, jak ja ostatnio i pozniej po asfalcie do wspomnianego parkingu masz pare kilometrow, fuck :( ] a ta trasa wyglada tak: wjezdzasz najpierw orczykiem tak, jakbys chcial pakowac sie na czerwona jedynke (na tej mapce orczyk III/IV). jednak zamiast zjezdzac po czerwonej, w miejscu, gdzie przestaje byc pozioma (taka rozbiegowka dla narciarzy 100m na gorze) walisz od razu w prawo w las. z lasu przecinasz trase narciarska (te, ktora przecina wjazd orczykowy) i napadasz w kolejny las. konczysz dokladnie pod tym orczykiem, ktorym wjechales. (jak juz sprobujecie, powiedzcie, gdzie tam zmiescic skuter :) ) pozdro. zwlokii.

osobiscie nie wiem czy wyciagniety kij daje taki stabilny obraz jak to zrobilicie, ale wyglada to tak nienaturalnie, te ruchy snowbordzisty zupelnie wyrwane z tla,,, stad moje watpliwosci........:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma, no fajne to Wasze freeridowanko po Pilsku - z tej strony tej Góry nigdy nie miałem ciśnienia "zwiedzać", .. ale namawiacie.. :D, ojj - skuteczniej coraz bardziej.. ;) - z przyjemnością się wybiorę z Wami w przyszłym sezonie, jeżeli tylko przeżyjecie otoczenie starego zgredka.. ;) pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając film czułem sie jak bym grał na Amidze...:D film średni...muza ok. Jeśli ktoś chce poznać fajne trasy na Pilsku(niestety w tatrach lawinowa 4 więc...) to będe w niedziele z Koną (mniemam,że znam tą górke jak własną kieszeń:P ,zawdzięczam to Sndro,który kila lat temu pokazał nam tajne miejscówki) można też fajnie poskakać na dropach,jest tyle śniegu że można sie odpiąć na grube triki...:D:D:D:D jeśli ktos zainteresowany to pobijcie na priva. nie wykluczam powrotu przez Słovacje,ale wrazie czego transport będzie:D po krzesło... peace!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, to jest miejscowka tajna freeridowa for skiers. znaczy sie, ze co? pozioma, czy pod gorke? :P pozwol, ze powiem Ci, Ericu-wannabe-Pollardzie, co mi sie wydaje. Twoja wypowiedz miala na celu zrobienie prostego dissa na nasz film oraz, co jak zauwazylem na Skiforum jest bardzo w Twoim stylu, podkreslenie, jaki to z Ciebie prorider. wiesz dobrze, ze nikt z Toba nie pojedzie w zadna niedziele na zadne Pilsko, wiec smialo mozesz nawijac, ze znasz miejscowki. strzala. zwlokii.

człowieku znikąd...jesteś żałosny tak jak Twój film o zsuwaniu sie na parapecie:p i Twoje wywody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dobrze, ze nikt z Toba nie pojedzie w zadna niedziele na zadne Pilsko, wiec smialo mozesz nawijac, ze znasz miejscowki. strzala. zwlokii.

ojjj - mylisz się i to bardzo ! - zdziwiłbyś się ile osób chciało by pojechać :). Bawcie się dobrze na Pilsku !! - następnym razem już Wam nie odpuszczę ;) - z przyjemnością wyskoczę z Wami.. pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jahu: masz duzo racji, jednak inna sprawa chciec, inna niestety moc. inna sprawa chciec pojechac na Pilsko, inna sprawa chciec pojechac na Pilsko z tutejszym Erikiem Pollardem :P @eric [email protected]: juz myslalem, ze zakonczylem z Toba temat, a Ty nadal ze swoim spamem. pojedziemy najpierw alegorycznie, skup sie. widzisz, chlopaku, w podstawowce chodzil z nami do klasy taki koles. rozkoszny grubasek, niegrozna chlopaczyna. smialismy sie z niego caly czas. normalne wiec, ze byl mocno niedowartosciowany, unikal zajec na basenie, bo musialby sie rozebrac pod prysznicem, smierdzial caly czas kielbasa, bo takie dostawal kanapki od mamy. pewnie sie nie lubil, bo jedyna rzecza, o ktorej mogl rozmawiac non stop, byl on sam. potrafil nawijac godzinami o tym, jak cudownie sie bawi, kiedy nikt go nie widzi, jakie niesamowite sprzety ma u siebie w domu, co tam tata mu kupil. oczywiscie ogladal juz wszystkie filmy, zmyslal fabule tych, ktore nie istnialy. tez pewnie wyobrazal sobie, ze jest kims innym, jakas slawna osoba, jakims wlasnym Erikiem Pollardem. klamal, jak z nut, zmyslal i pieprzyl od rzeczy, ale wiesz co sie w koncu stalo? otoz w ktoryms momencie, w przeciwienstwie do Ciebie, ten tluscioszek dorosl, jak wiekszosc dzieci i wreszcie mogl sie skupic na czyms innym, niz on sam. jezeli jeszcze nie zjarzyles, o czym mowie, mam dla Ciebie prosta rade. zaloz sobie, koles, bloga. nie gwarantuje, ze oduczy Cie to masturbacji przed lustrem, ale unaoczni z pewnoscia, jak wielu osobom na tym swiecie zwisa to, co i gdzie planujesz robic w weekend. a jezeli nadal nie kumasz - to jest watek na temat miejscowek na Pilsku! wskazuje Ci fakt, ze od samego poczatku nie masz w tej materii nic do powiedzenia poza "a ja jade i nie powiem gdzie", wiec sklej wary. [ czapeczka Long John, narty Armada, zdjecie Aiguille du Midi w galerii, ponad czterysta postow, dziewiatka na umiejetnosciach... a siusiaczek nie rosnie nawet o milimetr, co? ] strzaleczka. zwlokii.

oceniam cie mianen CWELA...i nie bede sie skupiał bo bedzie smierdzieć ...widziałem na Twoim zasranym filmiku co umiesz hahahahaha to mozesz za mna i Kona moje ARMADY nosić. Stary jak ja miałbym sie przejmować takim czymś jak TY to sorry,ale zlewam temat...i nie mam tu nic do udowodnienia...kilka startów na PFO(jak wiesz co to jest) start na Jasna Adneralin,ale ja wiem ty JEATES LEPSZY film mistrz hahahahahaha....kilku freeridrów to juz to podsumowało na tym forum...i wary sam sobie sklej... przepraszam pozostałych formułowiczów za mój język w tym poście,ale to cos mnie ruszyło...

Użytkownik eric [email protected] edytował ten post 28 marzec 2009 - 07:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy to krecą Matchstick Productions, Poor Boyz Productions ,Level 1 Productions , Teton Gravity Research ,ja tylko jezdże,ale gdzieś w czerwcu pojawi sie film z naszej rodzimej wytwórni SouthSidePICTURES i mam tam kilka ujęć,także... p.s. o mój dom i moich kolegów nie martw się ...a ,cwel zawsze bedzie cwelem... over! a,co do jutra to już trzese portkami haaaaaa

Użytkownik eric [email protected] edytował ten post 28 marzec 2009 - 13:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ericu-wannabe-Pollardzie Język ojczysty, jak sam widzisz, nie jest Twoją domeną. Skoro słowo "CWEL" figuruje w Twoim codziennym słowniku to prawdopodobnie wyniosłeś je z domu lub dość często nazywacie się tak z kumplami, może dla żartu, może na serio. Nie wiem i nie mnie to oceniać. Mniemam jednak, że braki językowe nadrabiasz umiejętnościami. Chętnie popatrzę na te słynne "grube" tricki i zajebiste dropy w Twoim wydaniu. Prześlij proszę jakiś filmik. Czekam z niecierpliwością Zoltan p.s. również do zobaczenia jutro

z z ainteresowaniem czekam na wyniki konfrontacji tfuuu przyjacielskiego spotkania prosze o update jutro lub pojutrze mam nadzieje ze w realu od razu padniecie sobie w ramiona i bedziecie zyc dlugo i szczesliwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...