Skocz do zawartości

Dobór twardych butów i... problemy z tym związane. POMOCY!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam przed sobą nie lada problem. Obecnie posiadam buty Fischer SOMA 6000 (flex około 80). Powiem szczerze, że te buty w ogóle nie trzymają mi nogi. Postanowiłem więc kupić nowe i tak przymierzałem Atomici M110, Atomici RT CS 110 i Nordice Speedmachine 14. Najlepiej trzymały Atomici racowe ale niestety były za wąskie, Atomici M110 były super poza jednym miejscem, a mianowicie w lewym bucie po jakimś czasie drętwiała mi stopa wzdłuż małego palca (wąski pasek). Co do Nordici to właśnie mam je na nogach. Chociaż Nordica jest raczej na wąskie stopy to w porównaniu z wąską M110 Atomica jest w niej jednak trochę więcej luzu. Jednak i tu po pewnym czasie pojawia się problem z drętwieniem stopy. Ponieważ trochę zajmuję się bieganiem dobrze wiem jak układa mi sie stopa np. w czasie biegania - najpierw stawiam jej zewnętrzną część (tzw. supinacja) Dlatego wnioskuję że mając buty na nogach w domu bardzo obciążam zewnętrzne części stóp. Myślicie że to właśnie to jest powodem drętwienia stóp, czy po prostu te buty nie są odpowiednie, a może wystarczy po każdym zjeździe odpiąć klamry i będzie po problemie,albo pobawić się cantingiem (chociaż tego już próbowałem i nic). Wracając do Nordic po 2h chodzenia i już praktycznie po maksymalnym spięciu zaczęła boleć mnie kostka - czy to dyskwalifikuje te buty czy i w tym przypadku pomogłoby rozpięcie klamer. Pomóżcie bo nie wiem co mam robić:( Zbliża mi się wyjazd na lodowiec i raczej chciałbym tam posmigać w nowych butach a tu co przymierzam to dretwienie KOSZMAR!!! A może to kapeć jest jeszcze nie rozbity i po rozbiciu będzie lepiej (dodam że lewą stopę mam odrobinę większą). Bardzo proszę o szczere rady, żadnego pocieszania, zależy mi żeby kupić sobie buty, ale najważniejsze żebym kupił odpowiednie i nie wywalił pieniędzy w błoto. Z góry dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam PS Założyłem ponownie Nordici i niestety znowu zdrętwiał mi wąski pasek stopy wzdłuż małego palca (może dwóch):confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tatuzo ! Na początek,"zweryfikuj" szerokość stopy.W M 110 szerokość botka to 102 mm ,w szerszych serii B -104.Możesz wyjąć botka,włozyć stopę i sprawdzić,czy stopa nie rozpycha wkładki zbyt mocno.To bardzo ważne .Jeżeli jest ok! ,sprawdź dopięcie.Początkowo ,nie dopinaj zbyt mocno klamry drugiej (tej nad śródstopiem"),zrekompensuj to klamrą trzecią.Pochodź w nich trochę i dopiero po pewnym czasie ,lekko dociągnij drugą klamrę.Jeżeli trzeba,wykorzystaj mikroregulację.Sugeruję raczej Atomici M110.Sam w nich jeżdżę,uważam je ,za niezwykle wygodne,natomiast kilkakrotnie zdarzyła mi się sytuacja,o której piszesz - powodem było zbyt silne dopięcie buta na początku,dokładnie tak jak Tobie,drętwiała mi zewnętrzna część stopy.Dopinam lżej na początku,po dwóch zjazdach - dociągam mocniej.Pomogło. W kwestii płaskostopia,powinieneś -myślę-uformować sobie wkładkę Sidasa,która pomaga ,może nawet niweluje, tą dolegliwość. Staraj się tak dopasować buta,abyś nie musiał go odpinać po zjeździe.Przynajmniej ,nie zakładaj takiej "opcji",podczas mierzenia.Sprawdź dokładnie szerokość stopy ! Pozdrawiam i rzyczę udanego,w końcu, wyboru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było drętwienie małego palca u lewej stopy. Pomogło ustawienie cantingu. Buty były ustawiony zbyt prosto, co powodowało, że stopa od zewnętrznej strony lekko się unosiła i mały palec uciskał. Przestawienie o jeden ząbek zakończyło bolesny kłopot z małym drętwiejącym palcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Mam to samo. Jak dopnę buty to bo 15 minutach wydaję mi się że wsadziłem stopę w imadło. Też mam buty nordici i też mam platfusa. Może to buty tej firmy nie nadają się dla ludzi z platfusem? Rozmawiałem o tym z paroma ludźmi i dotarłem do pewnego instruktora nazywanego Rumcajsem. Rumcajs powiedział mi że miał bardzo duże problemy ze znalezieniem sobie butów, bo miał operowaną stopę, i jak go coś gdzieś gniotło to już nie mógł w takich butach jeździć. W większości butów czuł się jak w imadle, dopóki nie znalazł Salomonów X-wave. Może to nie jest kwestia odpinania klamer, tylko znalezienia odpowiednio dopasowanego buta? Tylko że to może potrwać, i to długo. P.S. Z tym że ja mam nieco miększe buty - Nordica GTS 12, mają 90-100 flexu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...